Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

(S)MPlayer + Linux + titulky

centos (26)|10.1.2009 18:10
Ahoj, už dost dlouho bojuju se správným nastavením titulků v tomhle přehrávači (klidně můžete poradit jiný, hlavně jak to bude fungovat) a mám k tomu ještě pár dotazů.
1) Existuje nějaká obecná vazba mezi config souborem mplayeru (~/.mplayer/config) a klikátky smplayeru? Co jsem si s tím souborem hrál (např podle http://www.abclinuxu.cz/blog/liberation/2008/9/nastavte-si-mplayer-k-obrazu-svemu), prakticky to nemělo vliv na chování smplayeru, ba co víc, někdy ani na chování mplayeru.
2) Pozicování titulků přes expand 16/10 jakž takž funguje (tzn je i pod videem), i když jejich umístění mi nejde nijak měnit - ani posunovátkem v smplayeru, ani příkazem mplayeru.
3) Nějakým zázrakem fungovaly normální titulky v rozumném rozlišení (asi díky tomu configu nahoře v odkazu), ale nešla měnit barva, ani jsem nepřišel na způsob, jak je nějak zmenšit (opět nereagovaly na nastavení smplayeru), narozdíl od ASS, které jsou hezky žluté, ale pro vyšší rozlišení je třeba přepnout na gl výstup, se kterým mi video bliká.
4) Jak probůh nastavit titulkům fixní velikost, tzn ne žádné automatické měřítko, které si mění velikost, skoro jak se mu zachce - jestli je v jednom filmu v pohodě, pak v dalším, s jiným poměrem stran/rozlišením, je buď o dost větší, nebo menší. Prostě něco jako MPC-HC, ve kterém pár kliknutími nastavím rozlišení titulků, jejich pozici, font a barvu, přičemž font zůstane stejný nehledě na velikost/poměr stran puštěného videa. Stejně špatně se chová i Fontsize volba při ASS titulcích. Nahodil bych screeny, ale nějak mi to nechce brát i titulky..

Zrovna mám v mplayeru (v souboru) nastaveno jen
vf="expand=0:0:0:::16/10"

Myslím, že v tom netápu jenom já, takže díky za jakoukoliv pomoc..

//docela fajn funguje VLC, akorát nevím, jak je strčit do letterboxu, a je celé takové línější

//ha, tak nová verze SMPlayeru s testovací verzi MPlayeru funguje, zdá se, dobře.