Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CableStar HD 2+Media portal

komisar1 (3)|10.1.2009 15:07
Ahoj, prosím poraďte jak mám CableStar HD 2 zprovoznit v Media portalu (1.0 RC3).
Kartu mám nainstalovanou a v DVBvieveru funguje bez problémů. Ale používám MP a rád bych tam kartu zprovoznil. Ale MP mi kartu nenajde, a nevim co stím. Někde jsem četl že se má nějak upravit soubor (CaptureCardDefinitions), ale opravdu nevím. Prosím jestli s tím má někdo skušenost tak poraďte díky.
Ivo Mašek (10205)|10.1.2009 18:48
komisar1 (3)|10.1.2009 19:05
Už se mi povedlo díky změně (CaptureCardDefinitions) kartu detekovat a nastavit.
Ale když spustím media portal a TV tak mi nahlásí - Failed to start TV cannot add filter ???
Přitom mám včechny kodeky nainstalovány a nastaveny. Tak nevím co tím Myslí??????
komisar1 (3)|11.1.2009 18:05
Prisím poraďte mám Media portal 1.0 RC3+Cablestar 2HD nejdříve mi MP kartu vubec nenešel po úpravě (CaptureCardDefinitions) mi kartu najde, ale napíše
//Unable to create graph for this device// prosím poraďte jak to vyřešit peru se stím celý výkend a, bez pomoci to nezvládnu. Nevím jestli jsem to nastavil dobře.

CaptureCardDefinitions po úpravě vypadá takhle:


















aldafallout (9)|9.2.2009 11:01
1) Funguje tahle karta i na MCE u Vista Premium 64bit?
2) je i jiná možnost na příje HDTV kanalů než kabel od UPC a jejich cca 5 HD kanálů, které jsou rozprášeny do různých prémiových balíčků?
3) Tahle karta obsahuje slot. Do tohoto slotu je nutno dokupovat kriptovací kartu?
4) pokud bych si kabelovou televizi op UPC pořídil: lze ji použít ve více místností (v obývaků na HTPC a v pracovně na kacelářském PC)?
Asi se ptám jako trouba ale mám DVB-T a s DVB-C a DVB-S nemím pražádné skušenosti- Ještě dodám že bydlím v Praze, takže s nabídkou služeb bych snad neměl být limitován..
Retiree (659)|9.2.2009 15:12
ad1: Měla by (asi problematická instalace)
ad2: Satelitní příjem
ad3: Volitelně obsahuje CI slot (Common Interface). Pro příjem kódovaných progeamů nutno dokoupit zásuvný CA modul pro systém Conax CAS7 spárovaný se Smart kartou, http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm
ad4: Signál lze samozřejmě rozbočit. Jeden DVB-C tuner = jeden televizor, čili buď tv s DVB-C tunerem, nebo kabelový Set-Top-Box ke každému staršímu televizoru.

Pozor:
1. Televizor s pouze analogovým tunerem je schopen přijímat digitální signál (lhostejno, zda DVB-T, DVB-S nebo DVB-C) pouze prostřednictvím příslušného přijímače nebo-li STB. Pro příjem kódovaných programů musí být přijímač navíc doplněn o přslušný dekódovací modul.
2. Dekodér může být interní, nebo externí (CA modul), který se pak zasouvá do CI Slotu. Pro příjem HDTV musí být přijímač schopen přijímat signál v kompresním standardu MPEG-4 (PC to umí, pokud je dostatečně výkonný procesor).
aldafallout (9)|10.2.2009 11:44
Díky moc za odpovědi.

Takže to vypadá na tohle řešení:

TV příjem: kabel od UPC.

Televize: budu nejspíše kupovat novou s fullHD (42" Plazma TV Panasonic VIERA TH-42PZ8E).
mám teď LCD-TV Samsung LE32S86BD. Koukal jsem že má slot.

HTPC:
mám už: AMD 4850, GB 780G, (grafika ATI 3200 HDMI<=>HDMI) 4GB RAM, ", Blue-Ray vypalovačka, Vin Vista x64, MCE a nebo MediaPortal

dokoupím: TV Karta Technisat cablestar HD + "ta karta od UPC

1) lze zabudouvat do uvažované nebo stávající karta tak, aby to umělo dekódovat signál z kabelu a nebo jenom STB

2) výkon HTPC by měl stačit na tuhle kartu. Je problém programy v HD i nahrávat?

3) mohl bych případně poprosit o odkazy na ty karty do slutů v TV a do Technisatu?

4) zvuk z HD vysílání bude v 5.1? Jaký je to případně formát (dts, trueHD..)?

5) je limitován počet zařízení připojených na kabel? Uvažované jsou 3...

Ještě jednou děkuji
Retiree (659)|10.2.2009 13:17
Televizor musí mít tuner pro DVB-C (kabelový), CI slot pro CA-modul a měl by umět dekódovat kompresní formát MPEG-4 (pro HDTV).
Pro příjem kódovaných programů je nutno u firmy Lica zakoupit CA modul TechniCrypt CXV spárovaný se smart kartou - fa Lica před prodejem ověří, zda se jedná o abonenta UPC. Stejný CA modul je potřebný i pro příjem kódovaných programů pomocí karty v PC. Pro digitální kabelový příjem UPC poskytuje i kabelový STB se smart kartou.
Karta Technisat CableStar je obvykle již dodávána společně s CI slotem, pro využití všech možností karty i PC v HTPC (hibernace PC, nahrávání na pozadí,...) velmi vřele doporučuji zakoupit program DVB Viewer Pro, http://www.dvbviewer.com/en/index.php.
raduzalmighty (1)|22.2.2009 20:28
Ahoj lidičky, má někdo odzkoušenou tuto kartu na Media Centru, buď v XP MCE2005 nebo ve VISTA Media Centru. Děkuji za případnou odpověď.