Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Freeware program pro DVD-VR na DVD-RAM

snehulak2006 (109)|10.1.2009 11:08
Chtěl bych se zeptat,jestli někdo může doporučit freeware program pro tvorbu DVD-RAM disků. Na disku RAM je formát DVD-VR ( složka DVD_RTAV a v ní soubory VR_MANGR.BUP,VR_MANGR.IFO a VR_MOVIE).DVD-RAM disk je naformátován na UDF 2.0 ( pro další použití ve stolním rekordéru např.Panasonic ) .Jde o to vytvořit strukturu disku DVD-VR z předem připravených MPEG-2 souborů ( stejně jako placené programy např.Ulead Movie Factory aj...).
Něco na způsob programu např.DVDStyler, který ale vytváří strukturu disku DVD-Video pro použití na discích DVD-R/RW, ale bohužel neumí formát DVD-VR pro disky DVD-RAM ( jinak ovšem tento DVDStyler je vynikající - umí víceúrovňová menu, obě zvukové normy MPEG Audio i Dolby Digital a hlavně je zdarma ).
snehulak2006 (109)|13.1.2009 18:18
Protože nikdo neodpověděl,tak jenom závěrem. Import titulů z disku DVD-RAM do počítače a opačně umožňuje freeware program "DVD Movie Album" ke stažení http://www.panasonic.cz/servis_dovla...&back=BAG_3703
(dává se k DVD kamerám Panasonic a funguje i se stolními DVD rekordéry). Je ze sedmi částí, mně stačilo stáhnout 1.část a nainstalovat. K programu je 112 stránkový manuál v češtině http://www.panasonic.cz/servis_dmanualy.aspx ( kategorie kamera, subkategorie DVD , výrobek např. VDR-D300P-S ).
V programu je možno pracovat s tituly obdobně jako v DVD rekordéru s HDD ( navíc i tituly spojovat ) a importovat tituly do počítače jako MPEG-2 soubory ( přípona .MPG ). Opačným směrem je možno na disky DVD-RAM ukládat MPEG-2 soubory. Součástí programu je nástroj VR Form, kterým se naformátuje disk DVD-RAM na UDF 2.0, kterému "rozumí" stolní DVD rekordéry.
Tuto odpověď píšu proto, že jsem na různých fórech našel spoustu dotazů jak ze stolních rekordérů získat MPEG-2 soubory ( teď nemyslím ten jednoduchý i když fungující trik přepsat příponu .VRO na .MPG ).
Lark (365)|14.1.2009 19:14
Včera jsem se pokoušel ten DVD-MovieAlbum stáhnout, ale odkazy u typu VDR-D300P-S jsou mrtvé. Nakonec se povedlo u VDR-D150PS a je to verze 4.2 je k mání i update pro Visty.
snehulak2006 (109)|15.1.2009 09:36
Kdyby jsi se snažil importovat MPEG-2 soubor ( třeba z DVB-T tuneru v PC )a dalo ti to hlášku, že dojde k přepočtu ( re-enkódování ), tak si stahni freeware DVDPatcher a v hlavičce GOP nastav bitrate 9 647 600 bit/s ( tento datový tok mají soubory ze stolního DVD rekordéru Panasonic ), rozlišení PAL 720 x 576 . Pokud jsou hlavičky GOP takto změněny, k přepočtu nedojde a ukládání na DVD-RAM disk probíhá asi 10 násobnou rychlostí. V DVB-T vysílání je hodnota bitrate v hlavičce GOP třeba 15 Mbit/s ( někdy 6 Mbit/s ) přestože skutečný bitrate se pohybuje okolo 3 Mbit/s.
http://download.chip.eu/cz/download_cz_97835.html
návod https://www.tvfreak.cz/ulozeni-dvb-vysilani-na-dvd/68
StD (8612)|15.1.2009 09:45
snehulak2006: Tohle myslíš jako radu vážně: [COLOR="DarkRed"]... nastav bitrate 9 647 600 bit/s ( tento datový tok mají soubory ze stolního DVD rekordéru Panasonic...[/COLOR] ??? To uvedené číslo je max. limit pro datový tok DVD-video souhrnně, tj. video i audio informace. Běžně se pro video nejde nad 8,000000 (ve špičkách). Skutečnost uvidíš v BitrateVieweru. A hlavičku streamu je lepčí opravovat v ReStreamu spolu s dalšími obvyklými vadami těch sr*ček, co vám lezou z DVB-T (fuj!). Běžně se u VBR m2v (a potažmo i *.m2t) nastavuje Max. 6,500000.
snehulak2006 (109)|15.1.2009 17:22
To samozřejmě není myšleno jako skutečný bitrate z rekordéru, ale to, co je uvedeno v hlavičce při exportu souborů ze stolního rekordéru. Pakliže nastavíš i třeba jen o 100 bit/s jinou hodnotu, tak program již začne přepočítávat. Mnohokrát vyzkoušeno. Jinak další kapitola je např.interval I-frame, B-Frame, ale v 90% záznamů z DVB-T stačí přepsat tu hlavičku GOP.
Lark (365)|15.1.2009 18:50
Tak jsem zjistil, že ten DVD-MovieAlbum pro mě není celkem žádný přínos, kromě toho, že dokáže vyexportovat jednotlivé pořady. Formát toho MPG je stejný, jako když VRO jen přejmenuju. Navíc ta obsluha je stejně "chudá" jako u většiny softů dodávaných k přístrojům. Dokonce nejde ani přepínat nebo měnit formát okna playeru a musí napřed spustit samostatný konfigurační soubor, přepnout formát a teprve spustit aplikaci. Ořesné :OO
StD (8612)|16.1.2009 08:00
[QUOTE=snehulak2006;211954]To samozřejmě není myšleno jako skutečný bitrate z rekordéru, ale to, co je uvedeno v hlavičce při exportu souborů ze stolního rekordéru. Pakliže nastavíš i třeba jen o 100 bit/s jinou hodnotu, tak program již začne přepočítávat. Mnohokrát vyzkoušeno. Jinak další kapitola je např.interval I-frame, B-Frame, ale v 90% záznamů z DVB-T stačí přepsat tu hlavičku GOP.[/QUOTE]

No tak s takovým "pa-materiálem" bych tedy nechtěl pracovat. To je pěkný šm*jd... Je mi líto těch, co si takovou "techniku" kupují. :-(((
Lark (365)|17.1.2009 14:11
Tak jsem ten DVD-MovieAlbum ještě jednou zkoušel a tady je porovnání z GSpotu. Obě varianty mají stejnou strukturu, ale exportovaný je o 36frm kratší. Navíc se zhorší datový tok zvuku. Kopie - 384kb/s, export - 256kb/s.
Verdikt - už jsem ho poslal do pekel zapomění.
Export.png Prejmenovana_kopie.png