Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdíly v obraze na DVB-S (SD) příjmačích

keras (55)|9.1.2009 15:42
Ahoj kluci
Je prosím Vás rodíl v kvalitě obrazu mezi SD digi. satel. příjmači (astra 23,5°) Kartu mám cslink standart cs a nyní příjmač Kaon 570 s integr. cryptoworksem... Ten ale časem dám našim... Telka je panasonic 50px70ea (1300x1000).
Tenkrát když jsem kupoval toho Kaona tak mi prodavač říkal, že závisí na použitch D/A převodnících v sat. příjmači... Prej ho ten Kaon má jakž takž dobrej... Nevím ale obraz je tedy z necelejch 4m dobrej...
Jiní mi zase tvrdí, že jsou všechny (SD) DVB-S stejné. Je tam RGB výstup (scart, nebo přes cinch) a na D/A převodníku tolik nesejde... Nikde na netu o tomto zmínka není nebo jsem jí nenašel.
Jde mi stále jen o příjem Astry 23,5° a SD kvalitu - nabídka cslinku standart cz (cryptoworks)...
Uvažuji o něčem levném třeba s PVR (přes usb) a cryptoworksem:
OptiBox CX PVR Ready
Ferguson fk 6900 cr
a nebo COMAG SL50 (ten má HDMI, ale zase nemá uni čtečku...)

Bude mezi nimy rozdíl v kvalitě obrazu??? Ten poslední má hdmi výstup ale zase by se musel dokoupit CW modul... Bude to v tomto případě lepší přes hdmi nebo srovnatelné jako přes scart??? (buď to dopočítvat tv nebo sat.příjmač. a v tv to bude asi lepší ne?)

Popřípadě víte-li o nějakém takovém příjmači do cca 3tis. co má v sd "dobrý a ostrý obraz" dejte vědět. Jde mi tedy hlavně o kvalitu obrazu. Asi řeknete že na to je HD, ale jsme rodina a koukáme na ct1, ct2, nova, prima...
Děkuji
Pytkin (7947)|9.1.2009 16:13
ja by som ti odporucil nieco , co ma hdmi a mas po probleme s analogovymi prevodnikmi ..
jarino1978 (8045)|9.1.2009 16:15
[QUOTE=keras;210831]ČAU
teď už je pozdě radit, ale měl sis koupit plazmu!!! Ta je o 100% lepší na rychlé pohyby... LCD prostě maže...
A Tvůj další problém je, že máš full HD a cpeš tam velmi nízké rozlišení!!! DVB-T, DVB-S, DVD, atd... Na toto jsi měl koupit levnější HD ready a obraz by byl zase o dost lepší. Opravdu...
Předpokládám že Ty i manželka chcete koukat na CZ programy a ty v HD (krom NOVY) nejsou! Ani DVDčka ne. Vše je obyčejná stará dobrá PAL norma 720x576 bodů. Ta telka to všechno musí dopočítávat na své nativní HD rozlišení a spousty bodů si "cucá z prstu" ... Dopočítávají to i telky s menším rozlišením (HD ready) ale ne tolik bodů a proto je obraz lepší. Kdo Ti bude tvrdit že full HD zobrazí lépe i signál s menším rozlišením tak kecá !!!
No jo no školácké chyby....

V Tvém případě (pokud teda nechceš měnit telku) to chce HD signál (placené cizí HD satelitní programy nebo BR přehrávač) jak tu psali kluci...
DVB-S bude lepší také kvůli nejvyžšímu datovému toku (nejlépe CZ link)
Sice pozdě ale tak no...[/QUOTE]


veď si odborník, tak si poraď , človeče...
keras (55)|9.1.2009 16:37
No Pytkine a myslíš, že bude sd signál tv zobrazovat v tomto případě přes hdmi lépe? Ten upscaling na nativní rozlišení televize musí provést buď tv a nebo sat. příjmač sám.... Je pravda, že ta cesta bude takto furt digitální. Bude to tedy markatní rozdíl když se vynechá d/a převodník v satelitu???
Dík
Pytkin (7947)|9.1.2009 17:11
keras " rozhodne lepe , ako cez RGB/YC/CVBS .. o upscaling vobec nejde .. vynechas DA prevodnik v satelite .. a AD prevodnik v telke .. trebars LG LCD kere mam doma mam pocit ma uplne zle prevodniky AD na vstupe .. analogovy obraz je mrchavy .. cez HDMI to je super truper ..
keras (55)|9.1.2009 17:17
Aha díky...
Takže myslíš vzít COMAG SL50+ještě modul cryptoworks (jaký dobrý levný?) a bude to nejlepší na SD kanály??? (Ten upscaling jsme myslel že pak půjde zvolit jestli to bude dělat tv nebo příjmač když bude digi výstup na příjmači... a vybrat si podle kvality kde bude lepší...)
Nebo kouknout po nějakém dražším (kterém?) s hdmi kolem 5tis...?
Pytkin (7947)|9.1.2009 17:27
keras : konkretne so ziadnym nemam skusenosti .. ale osobne keby som daky kupoval , tak by som asi bral daky HD ..
keras (55)|9.1.2009 17:29
No jo HD... Mám omezený rozpočet. Který levný bys bral Ty?
Díky
P.S. Nebo jsem ještě našel tento:
http://www.levne-spotrebice.cz/detail/digitalni-satelitni-prijimac-konig-sdci40-1xci-slot-hdmi/
je levnej a má lepší upscaler... + taky dokoupit CW modul...
to bude ale asi nějaký peklo za ty prachy ne? :-)
Pytkin (7947)|9.1.2009 18:01
keras : levny neviem ..
keras (55)|9.1.2009 18:16
losos (2977)|10.1.2009 15:15
keras : když už máš TV HD ready, proč se za každou cenu chceš dívat furt jen na to SD vysílání ? Viděl jsi už vůbec někdy vysílání HDTV ?
Když nic jiného, už jenom ta NOVA HD stojí v každém případě za to, aby sis koupil HD přijímač !!!!!!!!! Kdy už ti to dojde, co ????????? A za chvíli bude těch českých HD programů více...
S tou NOVOU HD je dokonce spokojen i "Antonín"...

P.S. Ten Comag je fakt zajímavý, kup ho a potom nám dej vědět, jak šlape....
keras (55)|10.1.2009 17:19
2 losos: No je to věc názoru. Kvůli jednomu programu nebudu dávat tolik (pro mě) peněz. Ostatní programy (volné) zatím v HD nejsou a kdoví kdy budou. A na Novu nekoukáme nějak moc - spíš dost málo...
U ostatních programů se o HD mluví o půlce tohoto roku ale kdo ví jak to ještě bude...
Až těch nabídek bude víc (4xčt, prima, atd...) pak určitě ano. Ale nyní pro mně dávat 6 a víc tis. za to že možná někdy to půjde... A až jich v HD půjde víc bude to už zase "postarší příjmač". Půl roku ve vývoji a cenách elektroniky je hodně.
Proto teď řeším ten SD příjem s hdmi výstupem jak radíte. A určitě těch lidí jako já je spousta... Jde jen o to načasování...

Jo ten Comag je docela OK ale + ještě sakra CW modul!
losos (2977)|10.1.2009 18:36
Za chvíli budeš kupovat další přijímač, čili teď vyhodíš peníze oknem - tvoje chyba...
keras (55)|10.1.2009 20:48
"Za chvíli" :-)
Už vidím jak všichni nadšenci tady si nechávají tyto věci dlouhou dobu... :-) Pořád se pokukuje po novinkách... (Takže oknem určitě nepůjdou :-) )
A toto novinky jsou - sice levné a pro mnohé zde již nezajímavé, ale jsou.
Koho by nedávno napadlo PVR přes usbéčko i s hdmi kolem 2tis.
Spíš jsem sháněl zkušenosti s SD příjmem a hdmi přenosem do TV... Jestli to bude nějaký rozdíl oproti RGB.
A jestli je vůbec nějaký rozdíl v obraze mezi SD sat. přijmači??? Myslel jsem že to někdo studoval a zkoušel rozdíly mezi SD přijímači. Že ten je ostřejší, ten má divné barvy, že je a není u těchto podstatný hdmi výstup a tak... Prostě zkušenosti.
HDMI podle Pytkina tedy význam má i v SD výrobcích.
A co ostatní? Podělí se se zkušenostmi?
Vlastní názor všem :-)
losos (2977)|10.1.2009 21:47
Ty si myslíš, že má někdo doma hromadu různých SD sat.přijímačů, aby je dle tvých požadavků mohl porovnat ? Na to zapomeň. A ostatně k čemu, celé SD je již passé, hleď si HD vysílání a HD přijímačů - i u těch je dost nejasností...
jarino1978 (8045)|10.1.2009 22:27
@keras : ak má byť cena Tvoja priorita na úkor kvality, stability a podpory, tak si kúp aj ten Comag.
Ale bol by som radšej, keby si konečne začal uvažovať hlavou...
No a čo sa týka Tvojej predstavy o FTA HD programoch, tak Ťa vyvediem z mylnej predstavy o tom, že bude kopec FTA CZ/SK programov v HD. Omyl...

Apropo : Skylink uvažuje o postupný prechod na DVB-S2 , ako prvé pôjde o HD programy, potom budú postupne nasledovať aj SD programi. Takže uvažuj aj s týmto.