Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: VD: Co si myslíte o tvrzení větší = lepší?

Neregistrovaný
    Guest

Slovo " přiměřeně " je nejlepší rada. Kino žádná TV nenahradí,takže ideální uhlopříčka je taková,kdy jde na TV dobře vidět a oči nemusí těkat ze strany na stranu při sledování TV.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný
    Guest

Vsadil bych se, že s tímto nemáš žádnou praktickou zkušenost.
    Přesně tak totiž reagují lidi, kteří staví na nějakých svých domněnkách, ale nikdy neviděli film v dobré kvalitě (720p a lépe) na velké úhlopříčce s adekvátním audio systémem.
    Je to totiž řádově lepší zážitek, než v kině. Bez šustících popcornů a prdících lidí.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Koupil jsem si 46´FullHD LCD tv,dívám se ze 3,5m a ani mi nepřijde,že by to bylo nějak blízko i ta velikost tv je dobrá,dalo by se říci,že mohla být i větší.Obraz je ostrý a velice kvalitní,ale to se týká jen DVB-T a DVD(tam opravdu není nic co by se dalo vytknout),na analog a DIGI TV ze satelitu je to o dost horší,moc se na to nedívám,nechce se mi dívat se na horší obraz.Na PC mám 20 monitor a dívám se z půl metru a také mi nepřijde,že bych byl blízko.

Nováček Avatar uživatele Steelista
    Registrace
    May 2006

Záleží na rozlišení vstupního signálu. Na SD se budu dívat vždy z větší vzdálenosti než na HD v 720p nebo 1080p. Když budu sedět příliš blízko, uvidím místo přirozeného obrazu jenom velký shluk pixelů. Když budu příliš daleko, detaily se budou "slévat" a neuvidím vše, co v obraze je. Je třeba najít přiměřenou vzdálenost, která nezávisí jenom na uhlopříčce, rozlišení, okolním osvětlení, ale i na tom, jak dobrý zrak kdo má. Sledování obrazu je totiž velice subjektivní záležitost ;-)

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Steelista vše souhlasí, akorát ten shluk pixelů z blízka se nekoná, ani na 1% cm na rozdíl od crt kde body z blízka vidíš. Jinak s ostatním souhlas a ty vzdálenosti jsou spíše více orientační. Každý se najde svou parketu.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jakou TV 58" a větší
    Od inza v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-01-2011, 22:06
  2. Myslíte si,že konečně LED tv dostihly plazmu...
    Od kolčis v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 71
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 18:46
  3. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-01-2008, 12:48
  4. co si myslite o tejto kamere?
    Od kexa v sekci Videokamery
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 02-11-2005, 19:00
  5. SiGMATek XM-400 Pro! --- Co si o něm myslíte?
    Od snakess v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-07-2005, 18:43