Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

digital8 do PC

pavel.hecik (121)|7.1.2009 10:50
při převodu z digital8 přes 1394 do PC se video nahraje zřejmě prokládaně v plné DV kvalitě /při přehrání je vidět rozřádkování a trhavý pohyb snímaného obrazu při nájezdech-pohybech kamery/ po renderu třeba na DVD je znatelně vidět to samé rozřádkování a trhání při přehrání hotového DVD na TV /plasma/ Když ten samý zdroj nahraju přes TV kartu vstup s-video a výsledný je opět DVD tento efekt tam není. Co s tím?
stayman (12393)|7.1.2009 11:10
pri naberani cez FireWire sa s tym videom nic nerobi, takisto rendering je zavisly len na nastaveni od teba, takze z avsetko mozes ty sam.
pavel.hecik (121)|7.1.2009 14:22
[QUOTE=stayman;210570]pri naberani cez FireWire sa s tym videom nic nerobi, takisto rendering je zavisly len na nastaveni od teba, takze z avsetko mozes ty sam.[/QUOTE]

to určitě, ale kde. Při nahrávání z DV kamery do PC přece nemůžeš ovlivnit, max. PAL a NTSC a je to už v nahraném videu. Maximálně mě napadá, že to dochází při převodu v kameře jelikož kamera je digi8 a páska která je tam je nahraná pouze v HI8, kamera to převádí rovnou na digitál při kopírování do PC
stayman (12393)|7.1.2009 16:18
Tam musi byt dupel vsetko OK, kedze ti to kamera prehra..
artam (1147)|7.1.2009 16:26
[QUOTE=pavel.hecik;210562]při převodu z digital8 přes 1394 do PC se video nahraje zřejmě prokládaně v plné DV kvalitě...[/QUOTE]

To je v poriadku, divil by som sa, keby to bolo inak ;)

[QUOTE=pavel.hecik;210562]...je vidět rozřádkování a trhavý pohyb snímaného obrazu při nájezdech-pohybech kamery/ po renderu třeba na DVD je znatelně vidět to samé rozřádkování a trhání při přehrání hotového DVD na TV /plasma/ [/QUOTE]

Problem zrejme nebude v samotnom prekladani (DV je prekladane vzdy) ale v chybnom nastaveni poradia polsnimkov - DV ma default Bottom Field First, ale principu prekladaneho zobrazovania na TV, zdedeneho po analogu je Top Field First - s tymto nastavenim vyrenderuj mpeg pre DVD, bude po probleme.

[QUOTE=pavel.hecik;210562]....-Když ten samý zdroj nahraju přes TV kartu vstup s-video a výsledný je opět DVD tento efekt tam není...[/QUOTE]

To preto, ze polsnimky v analogovom signali z kamery uz idu v spravnom poradi Top Field First.

[QUOTE=pavel.hecik;210562]...Maximálně mě napadá, že to dochází při převodu v kameře jelikož kamera je digi8 a páska která je tam je nahraná pouze v HI8, kamera to převádí rovnou na digitál při kopírování do PC[/QUOTE]

Kamera to z Hi8 prevadza spravne, z FireWire do PC dostanes korektny DV, chyba je v nastaveni tvojho renderingu (ako uz poznamenal stayman).
pavel.hecik (121)|7.1.2009 18:18
[QUOTE=artam;210611]To je v poriadku, divil by som sa, keby to bolo inak ;)



Problem zrejme nebude v samotnom prekladani (DV je prekladane vzdy) ale v chybnom nastaveni poradia polsnimkov - DV ma default Bottom Field First, ale principu prekladaneho zobrazovania na TV, zdedeneho po analogu je Top Field First - s tymto nastavenim vyrenderuj mpeg pre DVD, bude po probleme.



To preto, ze polsnimky v analogovom signali z kamery uz idu v spravnom poradi Top Field First.



Kamera to z Hi8 prevadza spravne, z FireWire do PC dostanes korektny DV, chyba je v nastaveni tvojho renderingu (ako uz poznamenal stayman).[/QUOTE]

renderuji přes Pinnacle studio a tam to nastavit nejde nebo snad ano?
pavel.hecik (121)|7.1.2009 19:26
v ULEAD VS se dá problém odstranit nastavením prokládání


díky všem za rady
stayman (12393)|7.1.2009 20:22
[QUOTE=pavel.hecik;210632]v ULEAD VS se dá problém odstranit nastavením prokládání


díky všem za rady[/QUOTE]


Si sa zblaznil ci co??? :-(((
pavel.hecik (121)|7.1.2009 20:35
[QUOTE=stayman;210642]Si sa zblaznil ci co??? :-((([/QUOTE]

myslím nastavení v renderování pro DVD, už je to hotové a shlédnuté na TV vše OK tak proč zbláznil?
stayman (12393)|7.1.2009 21:47
pre nic :D 25p??? Tak to si zazrak :D
pavel.hecik (121)|7.1.2009 21:52
[QUOTE=stayman;210673]pre nic :D 25p??? Tak to si zazrak :D[/QUOTE]

jsem laik, nejspíš máš na mysli 25 snímků za sec, udělal jsem to jak psal výše ARTAM a vše je ok. Tak poraď, zatím jsi ničím nepřizpěl.
stayman (12393)|7.1.2009 22:02
[QUOTE=pavel.hecik;210675]jsem laik, nejspíš máš na mysli 25 snímků za sec, udělal jsem to jak psal výše ARTAM a vše je ok. Tak poraď, zatím jsi ničím nepřizpěl.[/QUOTE]

Nicim??? Seriem na teba. Tak to naozaj az teraz ti nic nenapisem. Drzy si teda dostatocne.
pavel.hecik (121)|7.1.2009 22:53
[QUOTE=stayman;210678]Nicim??? Seriem na teba. Tak to naozaj az teraz ti nic nenapisem. Drzy si teda dostatocne.[/QUOTE]

Ty jsi teda urážka, no nic konkrétního jsi neporadil a jen naznačuješ, psal jsem, že je to vyřešený a Ty tvrdíš, že ne, že jsem se zbláznil, tak máš napsat co s tím a hned se nenasírat
stayman (12393)|7.1.2009 22:56
[QUOTE=pavel.hecik;210695]Ty jsi teda urážka, no nic konkrétního jsi neporadil a jen naznačuješ, psal jsem, že je to vyřešený a Ty tvrdíš, že ne, že jsem se zbláznil, tak máš napsat co s tím a hned se nenasírat[/QUOTE]

Nasralo ma, ako tvrdis, ze artam ti radi robit neprekladane, potom pises, ze som nic neporadil atd. proste tapas a este aj obvinujes druhych a pritom ich aj prekrucas, nieco strasne..
pavel.hecik (121)|7.1.2009 23:40
[QUOTE=stayman;210697]Nasralo ma, ako tvrdis, ze artam ti radi robit neprekladane, potom pises, ze som nic neporadil atd. proste tapas a este aj obvinujes druhych a pritom ich aj prekrucas, nieco strasne..[/QUOTE]

prosím Tě, nic nepřevracím ani jsem nepsal, že mi radí neprokládané jen jsem psal že: problém se vyřešil v ULEAD VS nastavením prokládání, což jsem měl na mysli tu jeho radu:
renderuj s "Top Field First" to lze v ULEAD nastavit

jak jsem psal: ještě jednou díky za rady
stayman (12393)|8.1.2009 00:40
Aha, tak to som ta spatne pochopil, teda myslel som, ze si problem vyriesil ostranenim prekladania a ty si to vyriesil odstranenim problemu s nastavenim prekladania. No kua, musim si dat druhykrat pozor,ako sa to pise... :D

Dlzim ti ospravedlnenie, tak teda sorry.
pavel.hecik (121)|8.1.2009 20:32
[QUOTE=stayman;210720]Aha, tak to som ta spatne pochopil, teda myslel som, ze si problem vyriesil ostranenim prekladania a ty si to vyriesil odstranenim problemu s nastavenim prekladania. No kua, musim si dat druhykrat pozor,ako sa to pise... :D

Dlzim ti ospravedlnenie, tak teda sorry.[/QUOTE]

OK říkejme tomu jazyková bariéra
stayman (12393)|8.1.2009 21:35
Skor to bola nepozornost.