Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinfastPVR2 - kodeky - problém

sajmonn (21)|6.1.2009 15:48
Asi bych neměl zakládat nové téma na stále diskutovanou aplikaci, ale v těch tunách příspěvků jsem se vůbec nevyznal. Prosím tedy o pomoc všechny, kdo mají s WinfastPVR2 zkušennosti. Mám dva problémy:

Kvůli tomu prvnímu problému jsem reinstaloval počítač. Teď jsem si nabeton jistý. Najednou mi totiž u přehrávaného videa přestal korektně fungovat prostorový zvuk, který posílám nekomprimovaně na externí dekodér (ac3 pass through). Příčinou jsou kodeky, které se instalují zároveň s WinfastPVR2. Tuto příčinu jsem odhalil po opravdu dlouhém laborování a po přeinstalaci. Jak z toho ale teď ven? Je možné tyto kodeky nějak dočasně vypnout, nebo donutit WinfastPVR2 aplikaci aby používala jiné kodeky? Zjistil jsem, že tyto kodeky vyrábí firma ARCSoft, ale nedaří se mi najít místo, kde by se daly konfigurovat. Možná by pomohl návrat ke starší verzi aplikace, ale radši bych měl tu novější.

Druhý problém trvá už delší dobu, ale překvapilo mě, že přetrvává také i po reinstalaci
Windows. Nejde mi totiž zvuk u rádia WinfastFM. Nastavení je stejné, jako u analogové televize, kde zvuk funguje. Takže problém nebude v nastavení WinfastFM ani v zapojení. Kde ten problém ale hledat? Jediné co vím je, že cca 10 verzí zpátky rádio šlo.

Máte někdo nějaký nápad?

Konfigurace:
Windows XP pro CZ
TV karta DTV 2000H
zvuk: SB Live! Platinum
Kodeky: XviD, ac3filter - nic víc
WinfastPVR2 - nejnovější ovladač i program - ověřeno pomocí automatické aktualizace z programu
sajmonn (21)|6.1.2009 21:40
Tak jsem si právě nainstaloval stařičkou verzi 2.0.2.14. Kupodivu funguje s nejnovějšími ovladači. Tato verze mi nezaneřádila systém dalšími kodeky, takže mi přehrávání videa funguje s prostorovým zvukem tak jak má. Rádio taky funguje, takže všechny ty problémy byly způsobené novější verzí programu. Snad si s touto starou verzí nějakou dobu vystačím, ale vím, že má taky svoje mouchy. Je nějaká naděje, že se budoucí verze zlepší? Znamenají tyto chyby a nedodělky, že už se s mojí kartou nepočítá?