Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kterou grafickou kartu

imported_tomros (10)|3.1.2009 20:27
Přátelé jistá osoba, které se ptám asi nemá čas mne opovědět .Chápu a nezlobím se :-) Tak se ptám ve velikém. Jakou kartu do PC ? Nejsem hráč PC her, nejsem abych honil body na 3D Mark , jsem výtvarník a hledám kartu vhodnou na Cinema 4D, na úprvu filmu v AF atd. prosím, klidně ať hučí, fouká. Já nejsem žádná primadona, které vadí pískání atd. Důležité je ať to není ani Trabant a ani Buggaty, ale optimalní BMV:-) Já chci kartu k práci na vytváření hodnot. Nepatřím mezi ty kteří potřebují 4ks.High End grafické karty pospojované jen na to aby mohli porazit protivníka v PC hře. ( To jim neberu pokud na to mají ať to mají. ) Díky Tom
StD (8612)|3.1.2009 20:43
[QUOTE=imported_tomros;209981]Přátelé jistá osoba, které se ptám asi nemá čas mne opovědět .Chápu a nezlobím se :-) Tak se ptám ve velikém. Jakou kartu do PC ? Nejsem hráč PC her, nejsem abych honil body na 3D Mark , jsem výtvarník a hledám kartu vhodnou na Cinema 4D, na úprvu filmu v AF atd. prosím, klidně ať hučí, fouká. Já nejsem žádná primadona, které vadí pískání atd. Důležité je ať to není ani Trabant a ani Buggaty, ale optimalní BMV:-) Já chci kartu k práci na vytváření hodnot. Nepatřím mezi ty kteří potřebují 4ks.High End grafické karty pospojované jen na to aby mohli porazit protivníka v PC hře. ( To jim neberu pokud na to mají ať to mají. ) Díky Tom[/QUOTE]


Radit ti nebudu, já pracuji s Low-end HW, který si poskládám sám, a navíc jsem zatížený (podjatý) "ATI-fan", ale pokud chceš radit od místních znalců, měl by jsi uvést, do čeho tu GK hodláš vstrčit (platforma HW/SW co máš) a také cenovou relaci, jak hluboko jsi připraven sáhnout do peněženky... Jinak jsou to krásná slova o ničem.
imported_tomros (10)|3.1.2009 21:18
Tak že: OS Win XP. utrata do 3 000,- a to zda ATI nebo Nvidia ? tak též to je háček, který mne taky trápí ..Díky za připomenutí StD. Vím jen že, ty dnešní mají ten direct X 10 snad všechny, a Open GL 2.0 mají tak též skoro všechny. Hodlám to strčit do desky ,, Asus P5Q Deluxe - Intel P45 ,, tato deska byla prý ohodnocena jakož to zlatá stř.třída . No uvidím ...Doted jsem jel na desce Asus De-Luxe pro jedno jádrový AMD . Proč Intel ? udajně je lepší pro editace a videa v oblasti PC, ( většina lidí co jsou odkojeni MAC mají asi jiný názor ) tak se pro něj rozhoduji. Konkrétně ,, Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz 8MB 1066MHz 775pin BOX ,, No a te jaká ta grafika ? V tomhle jsem laik . Abych nekoupil zbytečně něco velkýho co bych neužil, a zase nechci nějaké ořezávátko, které shoří :-) Aspoň nasměrovat kterou zn. zda ATI, či Nvidia. Co je lepší pro upravu videa, a renderování grafických animací. Já když se ptám lidí co hrají hry, tak ti zas nemají páru o takových programech jako je Adobe After Effects , Ad. Premiere, Sony Vegas, Cinema 4D . Oni dokáží poradit jen když bych chtěl tu nej nej lepší hru a co na to za HW od zvuku až po obraz. Aby z toho měly ten zážitek atd. Diky za info předem a pokud ještě něco chybý dodat, tak sem stím a já dodám info. Jooo mám zroj 500 W ...
stayman (12393)|3.1.2009 21:41
Ak tak, nieco od NVidiaQuadro, ale do starsich by som nesiel, tie su slabe, jedine na chipoch 2xx,alebo potom radsej komercne NVidiaa,le tu uz by som uvazoval o 29x
imported_tomros (10)|3.1.2009 22:06
[QUOTE=stayman;210004]Ak tak, nieco od NVidiaQuadro, ale do starsich by som nesiel, tie su slabe, jedine na chipoch 2xx,alebo potom radsej komercne NVidiaa,le tu uz by som uvazoval o 29x[/QUOTE]

Tak ted jsi mne dostal do kouta ..Doslova šach-mat :-))) Nvidia dobrá, ale 29x je co ? Tu máš smeč spátky jako v tenise :-)))) Konkrétně která skupina ??? GTX 260 GTX 280 FX1500 FX1700
FX570 6200 7200 7300
7900 7950 8400 8500
8600 8800 9400 9500
9600 9800...... Prosím a děkuji....
stayman (12393)|3.1.2009 22:13
Ta GTX260 ci ako to pises,ale 29x je este novsia, dvojjadrova (ci 2x2jadra)...