Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký stolní dvd přehrávač?

dvdlama (21)|14.12.2004 11:16
Budu rád, když mi poradíte. Vím, že se už o tom tady psalo. Chci koupit stolní dvd přehrávač, který budu používat k -

- poslech mp3 (nejčastěji)
- prohlížení jpeg (méně často)
- promítání filmů (nejméně často)

Měl by být co nejlevnější, protože stejně rychle zastará a za rok si koupím dvd rekordér. Poradíte mi nějaký? Možná jsem špatně hledal, ale nikde jsem nenašel přehrávač v obyčejným koaxiálním výstupem pro připojení k tv, scart nemám. Pokud takový přehrávač není, lze to řešit nějakým převodníkem?

Další věc, která mě hodně zajímá, je přehrávání mp3. Mám je na cd v adresářích. Jak takové přehrávání na stolním dvd přehrávači probíhá?

1. Je možné přehrávat i bez zapnuté tv? Samozřejmě, repráky budou připojené k dvd, ale jde mi spíše o to, jestli nebudu nucen vybírat něco z menu na obrazovce.

2. Předpokládám, že na přehrávači nebo DO budou tlačítka pro přeskok mezi skladbami. Dají se přeskakovat i celé adresáře? Dá se skočit i do vnořených adresářů?

Díky za rady.
clee (6592)|14.12.2004 11:24
tak to ti staci naka smucka z makra za 1500,- prakticky jakejkoli player z tyhle cenovy kategorie splni tvoje pozadavky
AleK (814)|14.12.2004 11:39
[quote=clee]tak to ti staci naka smucka z makra za 1500,- prakticky jakejkoli player z tyhle cenovy kategorie splni tvoje pozadavky[/quote]


ale dej si pozór jen na to aby to podporovalo ten jpg. stím jsou trošku problémy jinak jak píše clee to ti stačí šunka za 1500,-
clee (6592)|14.12.2004 11:52
mno to staci projet e-shopy, tam sou vetsinou diskuze u jednotlivejch modelu a odtamtud se da spousta veci zjistit, btw. posledni dobou se mi stava ze ctu vyhradne diskuze u clanku, protoze je tam vetsinou vic info nez v clanku samotnym :-E
mirekv (7169)|14.12.2004 11:55
Taky ty MP3 to chce vyzkoušet, z CD to asi půjde, ale práce s menu je někdy hrůza.
dvdlama (21)|14.12.2004 13:34
Díky za odpovědi. A jak je to s tím koaxiálním výstupem, má ho nějaký přehrávač? Zatím jsem viděl jen digital koax., což má být na audio.
mirekv (7169)|14.12.2004 13:52
dvdlama: abych pravdu řek - neviděl. Když, tak použít vnější, což se však pořádně prodraží. A nemá ta TV jiný vstup, než SCART?
Jo k těm MP3: měl jsem přehrávač, co podporoval adresáře, ale na displeji se skladby normálně očíslovaly, jak šly za sebou, takže deska měla třeba 48-59, udělal jsem si obal i s tímto číslováním.
Mike (617)|14.12.2004 15:12
S koaxem se zadny nedela, to maj pouze rekordery, musel bys pouzit modulator, ale jestli chces co nejlepvnejsi, tak radsi do toho nejdi, portoze to jsou sunky a moc nefungujou, bez SCARTu se asi neobejdes
Pitomec (10211)|14.12.2004 16:19
DVD rekordér sice IEC konektory na vstup/výstup má, ale bohužel neobsahuje modulátor - takže tím jenom prochází signál z antény, ovšem nelze do toho přimíchat výstup ze samotného přehrávání DVD disků. Podobný "ojeb" je taky u DV rekordérů (namátkou JVC HDS2).
ODSakEda (2278)|14.12.2004 22:21
DVDlama má na mysli asi Composit video OUT , píšeli dále v kontextu o scartu.
Přívlastek koaxiální, se používá pouze u digitálního audio OUT-u!

Jinak, koupíšli DivX-ový player, což velmi, ze zkušeností s mnohými doporučuji, zaručuji ti, že bude číst skoro cokoliv.

DivX/XviD player totiž narozdíl od NE-DivX-ových vidí přímo holá data i složky a podsložky na CD či DVD mediích (podobně jako na PC) a netřeba jim ani video ani foto podsouvat a pracně převádět na komplikovanou standartní formu...

I ostatní výrobci sice slibují prohlížení fotek, ale skutek utek... (tají že ne přímo zapsané jako data z PC, ale umí...)
Např. Panasonic i když zaručije čtení fotografií, nečte (nedekoduje) přímo soubory .jpg, ale je bohužel právě nutné fotky převádět, ale tím i degradovat defakto na videosekvence (pouze rozlišení PAL 720x576 což je jako předloha i pro TV obrazovku málo...) dle firemního softweru!...
Foto dekodováno přímo z .jpg z velkého rozlišení pixelů i barev je ostřejší a barevně věrnější z playeru co to umí!

DivX-ový playery jsou dle mojí rétoriky defakto jakési datavideoplayery, datové přehrávače a je 99% předpoklad, že přečtou vlastně i vaše původně jen běžné zálohy hudby i dig. fotografií z PC :-)

I proto DivX-ové playery začali (k nevoli Hollywoodu a splo...) vyrábět i po čínanech i firmy zvučných značek jako je SONY, Philips, Pioneer a pod!

Standartní DVD video kompatibilní disk s filmem, pouze se známými náhledy scén, umí DivX-ový player nakonec také.

Dnes se prodávají cca od 2000,-Kč :-D
dvdlama (21)|15.12.2004 06:55
[quote=mirekv]dvdlama: abych pravdu řek - neviděl. Když, tak použít vnější, což se však pořádně prodraží. A nemá ta TV jiný vstup, než SCART?
[/quote]

Je to stará televize, jiný vstup nemá :-((( . Jak se přesně jmenuje ten externí převodník koax.>scart?
clee (6592)|15.12.2004 10:58
modulator
Miuvek (858)|15.12.2004 13:49
jj, modulátor a myslím, že ti řádně "sestavu prodraží. Pokud je ale k dispozici video (třeba i s vadnou mechanikou), lze jej pro tento účel využít.
ODSakEda (2278)|15.12.2004 20:18
Jo taaak! On myslí tím koaxem, že má jen anténní vstup!...... Ach jo, zahod to!!!!!!!
dvdlama (21)|17.12.2004 10:06
[quote=Miuvek]jj, modulátor a myslím, že ti řádně "sestavu prodraží. Pokud je ale k dispozici video (třeba i s vadnou mechanikou), lze jej pro tento účel využít.[/quote]

To je výborný nápad, mám hodně staré video Avex. Takže by to mělo fungovat -

z dvd do videa scartem a z videa do tv koaxem. Jen nevím, jestli to ten Avex zvládne.
mirekv (7169)|17.12.2004 10:32
dvdlama: měl by, pokud má monitoring, tedy sledování, co nahráváš.
MSG (3)|21.12.2004 15:09
Já se taky připojím s žádostí o radu (nechci zakládat další thread na téma "jaký DVD") - zvažuju nějaký levnější přehrávač, cca 2000-3000kč. DivX moc neužiju, mám jich pár a do budoucna se budu orientovat jen na už jen DVD, ke kterým mám dobrý přístup.

Kromě přehrání filmu bych ještě (v menší míře) používal přehrávání mp3. Víc nic. Jde mi hlavně o to, aby to sežralo vše, včetně špatně vypálených a poškozených disků (v rámci možností, pochopitelně), mělo slušný (v lepším případě skvělý) obraz a zvuk, moc to nerachtalo a nějakou dobu vydrželo.

TV mám normální 72cm s S-Videem a RGB (bez P.Scanu), audio jen stereo (ale dost drahé -> a nebudu kupovat nějaký aušus sady dom. kino za 5.000kč (myšleno bez přehrávače)

Zvažuju buď :
1. nějaký lepší lowend bez divx - LG DV 8900, mascom 454..., ale ne značkové (sony, panason., thomson...)
2.nějaké low end divx - Yakumo Master DX4, CYBERHOME CH-DVD 462...
ViKinG (793)|21.12.2004 22:54
MSG: ty Cyberhomy jsem měl doma 6ks 462 a 4ks 452(neDivX) a hrály vše co jsem jim podstrčil... a jsou za takovou cenu, že ti nebude líto je za nějakej roček vyměnit za něco nového. S tvým vybavením a požadvky bych šel do něj. :-)
MSG (3)|22.12.2004 13:00
to Viking: právě jsem přečetl celou tu debatu na Grafice (ostatně jsem se už tam ptal předtím) a s Cyberhomem maj některý celkem problémy ohlední braní DVD. Taky ten proces flashování vyopadá dost dobrodružně:-)... tak nevím.