Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 37PFL7603D - bzučící zvuk z TV

lordnikoni (15)|2.1.2009 11:51
Zdravím,
dotaz se týká TV LCD Philips 37PFL7603D FULL HD LCD TV Televize s Ambilight.
Můj dotaz se týká podívného bzučícího zvuku vycházejícího z vnitřku televize. Bzučení je poměrně obtěžující (i když není moc hlasité), hlavně, pokud je zvuk nastaven na nižší hlasitost (hlavně večer). Domnívám se, že by toto bzučení neměla TV vydávat.
Popis bzučení bych mohl přirovnat k bzučení venkovního transformátoru VN, ovšem s nižší hlasitostí.
Bzučení na chvíli zmizí, pokud se nastavuje obraz pomocí a Asistenta v TV, ale dle dokumentace dochází k vypnutí zvukového modulu v TV, takže si myslím, že to je věc zvukové části.
Prosím o poskytnutí rady, zda-li to je věc na reklamování nebo to je (doufám, že ne) součást výrobku.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Heartwork (2358)|2.1.2009 12:18
Měl jsem obdobný problém s LE40A786 - první kus pískal/bzučel, po výměně za nový kus bylo po problému.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18361

Pokud máš zakoupeno přes e-shop a neuplynulo 14 dnů, tak poslat zpět a vzít nový kus - v opačném případě to bude poněkud horší, protože výrobci (a el. součástky) mají nějaké ty dB v toleranci a reklamace standardní cestou, bude myslím bez úspěchu - pokud to tedy není vyloženě obtěžující a pronikavý zvuk.

Zda-li to může být např. nekvalitními kabely apod., na dálku bohužel nepoznám, ale spíše tipuji problém uvnitř TV.

Hodně štěstí.
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:14
Děkuji za tip. Bohužel 14 dní už uplynulo. Domnívám se, že to je věc audia v TV. Obtěžující to není, pokud bzučící zvuk je přebyt hlasitostí,ale je to nepříjemné, zvláště večer, když je hlasitost nízká a bzučící zvuk podbarvuje hlasy z televize. Kabely to není, dělá to TV i bez připojeného, jakéhokoli příslušenství, takže to je věc čistě TV.
PeLi (289)|2.1.2009 13:23
Bzučí ti to aj vtedy, ked máš stlmený zvuk pomocou tlačidla "MUTE" ?
Heartwork (2358)|2.1.2009 13:26
Beztak nebudeš chtít poslouchat věčně ty šustítka v TV, píchnul bych to do receiveru + repro nebo domácího kina a podle toho, co píšeš - by mělo být po problému.

Mě to bohužel pískalo i když bylo interní tv repro softwarově vypnutý (menu) - bzučení přestalo, když jsem vrazil do tv 3,5 jack (hardwarové odpojení repro).
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:26
Bohužel, je to slyšet i při MUTE. Jedině, kdy to přestane, je, když si pomocí Asistenta nastavuji obraz atd... Tím, dle dokumentace dojde k odpojení zvukového modulu, ale jakmile dojde na část s nastavením zvuku, tak se to objeví. Tím jsme usoudil, že to je zvuková část LCD.
Heartwork (2358)|2.1.2009 13:27
[QUOTE=PeLi;209672]Bzučí ti to aj vtedy, ked máš stlmený zvuk pomocou tlačidla "MUTE" ?[/QUOTE]

Dobrej dotaz.
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:27
Domácí kino a Jack pro vypnutí repra jsem také zkoušel.... opět bez úspěchu.... :-(
Heartwork (2358)|2.1.2009 13:29
[QUOTE=lordnikoni;209676]Domácí kino a Jack pro vypnutí repra jsem také zkoušel.... opět bez úspěchu.... :-([/QUOTE]

Tak to bude horší, nejspíš bzučí trafo nebo nějakej kondík. :(


P.S. až teď jsem si všiml - Ambilight, nedivil bych se, kdyby to byl důvod bzučení.
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:32
Taky si myslím. Tak to holt pocestuje zpátky - na reklamaci. Škoda. Přesto všem děkuji za bleskové reakce. ;-)
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:34
Dělá to, i když je Ambilight vypnuté, při zapnutí Ambilight se nic nezmění ani nezeslabí ani nezesílí.
Heartwork (2358)|2.1.2009 13:37
[QUOTE=lordnikoni;209680]Dělá to, i když je Ambilight vypnuté, při zapnutí Ambilight se nic nezmění ani nezeslabí ani nezesílí.[/QUOTE]

Aha ..., tak pak už jedině zkus tu reklamaci.
lordnikoni (15)|2.1.2009 13:39
už brouzdám... děkuji....
lordnikoni (15)|2.1.2009 14:43
ještě jsem zkoušel vypnout TV a nechat zapnutý Ambilight, a bzučení zmizelo, takže bych to na Ambilight asi neviděl, težko říct.
dikiman (11)|2.1.2009 15:15
Mám taky Philips 37 - 5kovou řadu. Včera jsem si bzučení všiml také, ale jenom při některých světlejších scénách. Moc to nevadí, jen mě to trošku znepokojilo, jestli nemám rozbitou TV. Večer to budu dál zkoumat.
lordnikoni (15)|2.1.2009 15:37
mě to také přes den moc nevadí, ale večer, když když to je na nižší hlasitost, tak mi to docela vadí.
dikiman (11)|2.1.2009 15:49
Já mám tv asi deset dní a všimnul jsem si toho teprve včera, protože doma už všichni spali, tak jsem měl ztišeno - máš ten zvuk neustále nebo jenom při určité světlosti obrazu jako já? Na reklamaci kašlu, protože je to celkem málo slyšitelný, až se to rozbije, tak to teprve budu řešit - jsem totiz línej flegmatik:)
lordnikoni (15)|2.1.2009 17:17
No, napsal jsem prodejci a taky na Philips a uvidím, co mi napíšou. No, také se mi to nechce reklamovat, ale štve mě to, hlavně večer. No, všiml jsem si, že i při nějaké ostré světlosti mi to přestane a také jak u kterého programu nebo mi to přestane, někdy, když dám např. Resetovat Smart settings ...
dikiman (11)|15.1.2009 11:50
Zdravím, co ti napsali z Philipsu na to bzučení. mě to víc bzučí při špatným signálu z analogu
lordnikoni (15)|15.1.2009 11:59
Ahoj, napsali mi, že to mám odeslat do servisu na zkontrolování v rámci reklamačního období. Jsem celý nadšený, že to musím odeslat.... uff...
dikiman (11)|15.1.2009 13:48
já jsem línej, nechám to bejt
lordnikoni (15)|15.1.2009 13:52
to já jsem taky línej, ale abych se z toho bzučení nezbláznil, tak to tam pošlu.... :-)
lordnikoni (15)|5.6.2009 17:07
Tak příští týden odesílám TV na reklamaci. Přijedou si pro ni a odvezou si ji, což mě docela potěšilo, že se nemusím starat o dopravu. tak se snad co nejdříve dozvím co s tím je a jesli mi na to uznají reklamaci. Pak Vám dáv všem vědět. zatím zdar.
lordnikoni (15)|14.10.2009 14:12
Tak píši ohledně mé závady. Poprvé jsem tedy reklamci uplatnil, kde mi (ne)bylo, dle technika vyměněno napájení v TV (transformátor), které způsobovalo to bzučení. K mému překvapení po zapnutí TV byl zvuk slyšet opět... Mimo to, mi v dodávce chyběly upevňovací šrouby na podstavec k TV. Do dnešního dne nebyly dodány.
Nyní je TV opět na reklamaci (jiný servis) s tím samým problémem... uvidíme.
Takže můj celkový dojem z TV je ... to si asi umíte představit :-)

Až dorazí TV z reklamace a nebude vše v pořádku, tak už budu vážně na..... .
lordnikoni (15)|20.10.2009 17:47
Tak Vám píši ohledně mé druhé reklamace. KONEČNĚ FUNGUJE ! Závada byla úspěšně odstraněna a nyní konečně mohu nehlučně, v klidu poslouchat TV. V servisu mi provedli toto:
Úprava PSU pro snížení hlučnosti, upgrade software a kontrolu funkcí.
Tak pro všechny: nebuďte líní a běžte TV reklamovat, když na to máte ze zákona právo.
Doufám, že to byla poslední reklamace na této TV.
PS: Uvidíme, jestli se to časem neprojeví znovu, pokud ano, tak to je již třetí reklamace a tradááá, pak jim to zabalím a chci peníze zpět !
Hodně zdaru všem a díky za vaše názory a tipy.