Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 127

Téma: Windows 7 vs. Leadtek PVR2

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Ahoj, tak sice absolutně nevím jak, ale nakonec se mi rovněž podařilo kartu pod Windows 7 rozchodit. Ovladač se stáhl z windows update a zajímavě je, že pouze jeden (normálně bývají 3) a to konkrétně "WinFast TV2000 XP Expert (FM1216MK3)". Problém je pouze s nahráváním zvuku (stejně jako u kolegy nade mnou) s čímž jsem si zatím neporadil. Snad jen pro doplnění - mám TV kartu propojenou uvnitř case kabelem se zvukovkou SB Audigi 4. Rovněž jsem se obrátil na Leadtek a odpověď byla v duchu toho, že ovladače ani aplikace v tuto chvíli pro Windows 7 nemají ale jsou ve vývoji a snaží se dodat je na trh ASAP. Tak jsem zvědavý
    Pokud byste někdo přeci jen vyřešil problém s nahráváním, budu velmi rád když sem hodíte návod. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Na webu Leadtek se již objevily aplikace i drivery pro Win_7.
    Např pro modely:
    DV2000, DTV1000S, ......

Ale pozor!! Ne u všech tunerů jsou ovladače (PVR2 a drivery) k mání.
    Předem se vždy mrkněte na:
    www.leadtek.com/eng
    Tam klikněte na "product", vlevo ve sloupečku na "multimedia" a v roletovém menu, které se objeví, si najděte, zda jde o analogovou, digitální kartu, či o hybrid.
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 24-10-2009 v 08:09

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Ahoj, takže problémek s blokování ovladačů WIN 7 vyřešen, pomohlo následující:
    postup jsem převzal z CZC a vyzkoušel:

1​) Základním kamenem úrazu je soubor cxavsvid.sys který je součástí ovladačů. Windows jsou na jeho jméno alergické a oficiální ovladače pro Vistu 64bit z www.leadtek.com zablokují. Přesto je nainstalujte ​(nenašel jsem ke stažení jinou verzi než exe soubor, být to jednoduše archiv, asi by tato první instalace nebyla třeba​).

2​) Na systémovém disku se podívejte do adresáře windows​\system32​\Winfast​\Mulmedia​\ tento adresář si dobře zazálohujte někde na disku a zkopírujte ještě jednou. Tuto druhou kopii teď budeme upravovat.

3​) Následující akce provádějte JEN na této druhé kopii adresáře!!!
    a​) Přejmenujte soubor cxavsvid.sys na jiné jméno, třeba pokus.sys
    b​) Editujte postupně soubory cxavsvid.inf a PVR2000.inf ​- musíte v nich změnit všechny výskyty znaků cxavsvid.sys na vámi zvolené jméno programu. Můžete to bez problémů udělat i obyčejným notepadem. Upravené soubory pochopitelně uložte, žádné jiné změny nedělejte. Tyto soubory nakopírujte i do podadresáře ​"DTV2000 H​", kde je jejich druhá verze.
    c​) Odinstalujte prve nainstalované ovladače ze systému a raději ještě restartujte systém.

4​) Teď ta zábavná fáze: opět běžte do start ​-> ovládací panely ​-> systém a zabezpečení ​-> správce zařízení a nenechte ovladače vyhledávat automaticky, ale zvolte ​"vyhledat ovladač v počítači​". Až se vás zeptá na cestu, ukažte mu vámi upravený adresář s ovladači, v inf souborech už teď není problémový název souboru a ovladač nebude zablokován ​(maximálně vám oznámí, že nemá digitální podpis a jestli ho chcete použít, klidně souhlaste​).

5​) Po restartu počítače si zkontrolujte, že windows už nehlásí u této karty chybu. Nainstalujte Winfast PVR2 ​(zkoušel jsem různé verze a kromě velmi staré mi žádná nedělala problémy až na v předchozím článku zmíněný pád při kliku pravým tlačítkem v jednom menu, bohužel jsem dodatečně zjistil, že spuštění live update toto zřejmě neodstraňuje, důvod byl někde jinde ale netuším kde​).

6​) Winfast PVR2 bude chtít další restart, ale já osobně ihned skočil dovnitř a naladil kanály, fungovalo dokonce kliknutí pravým tlačítkem, takže jsem mohl kanály i přidat z dříve udělaného exportu kanálů.

Pevně doufám, že vám moje řešení bude fungovat. Poslední poznámka, netuším jak se bude moje řešení chovat při odinstalaci ovladačů, protože zmínka o cxavsvid.sys je i v odinstalačním programu. Nečekám ale velké problémy, maximálně ho budete muset smazat později ručně.

Moje poznámky z instalace:
    ======================

1. Vynechal jsem to kopírování z adresáře z počítače a rovnou jsem dle návodu upravil složku s
    drivery, které jsem stáhnul z leadteku pro VISTU x64.
    2. Potom jsem ve správci zařízení v položce zablokovaného driveru WinFast DTV2000H
    provedl ruční přeinstalaci driverů z upravených a vše je OK.

Poslední verze WinFastPWR2 funguje bez problémů.
    Připomínám že mi karta fungovala pokud jsem při startu systému přes F8 vypnul funkci
    kontroly ovladačů jak se popisuje dříve. Koho by to ale pořád bavilo.

Zde je ke stažení soubor s upravenými ovladači:
    http://uloz.to/2979654/win7-x64-ok.rar

Zkuste a uvidíte ... všem zůčastněným děkuji

Zatím pořád nefunguje záznam zvuku při nahrávání. Pokud to někdo našel jak na to díky za info.
    Naposledy upraveno uživatelem bobsoon: 04-11-2009 v 01:24

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

bobsoon: super, diky tobe sem to konecne zprovoznil a vsechno vali tak jak chci

edit: hmm, tak pruser, vsechno jede jak ma, naladim programy, ale kdyz vypnu soft a zapnu znova, nebo po restartu tak se neulozi ty najity programy a vsechno se musi delat znova
    nema nekdo podobnej problem?
    Naposledy upraveno uživatelem Prochy_: 16-11-2009 v 15:38

Energy
    Guest

Zdravím,mám problém s kartou WinFast DTV 2000 H a Windows 7 pročítal jsem toto i jiná vlákna,ale nic mi nefunguje..Windows ji vůbec nerozpoznají..instaloval jsem všechny možné drivery..ale pokaždé co zapnu PVR tak mi nabíše,že nebylo nalezeno zařízení BDT nebo tak nějakDoposud fungovala pod XP bez jediného problému..nějaké nápady?

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od Energy Zobrazit příspěvek
    Zdravím,mám problém s kartou WinFast DTV 2000 H a Windows 7 pročítal jsem toto i jiná vlákna,ale nic mi nefunguje..Windows ji vůbec nerozpoznají..instaloval jsem všechny možné drivery..ale pokaždé co zapnu PVR tak mi nabíše,že nebylo nalezeno zařízení BDT nebo tak nějakDoposud fungovala pod XP bez jediného problému..nějaké nápady?
    Ahoj,
    vyzkoušej můj postup viz výše, měl jsem stejný problém ...

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Na Win7 64bit používám WinFast DTV2000 H již od beta verze.
    Vše jede jak má, kromě dálkového ovladače...

Jak bylo již dříve napsáno, mám ovladače a postup z této stránky:
    http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

děkuji,již se to povedlo rozchodit,dle návodu..super Díky

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Zdravím,
    mám TV kartu Leadtek PxDVR 3200H, kterou se mi po dlouhém boji podařilo z velké části rozchodit pod WIN7 64bit , ale zůstává jeden problém se zvukem. Ten sice funguje, ale dost podivným způsobem. Pokud dám posuvník zvuku v PVR2 na nulu, tak nedojde k úplnému zeslabení zvuku, ale jeho hlasitost ve WIN7 zůstane na 16%. Jakoby rozsah ovládání zvuku v PVR2 neodpovídal rozsahu ovl. zvuku ve WIN7.
    Máte někdo nápad co s tím ?
    Díky

jta jta je offline
    Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím. Mám takovej problém mám TV kartu 2000 XP Expert a nemůžu ani za nic zapnout zvuk. Ve WIN XP to všechno šlapalo jak o život, ale tady nic. Už jsem si četl snad všechno, ale nic mi zatím nepomohlo. Mám základní desku Asus P5k SE/EPU, která podporuje S/PDIF. Může to být tím. Díky všem za rady.

Registrace
    Apr 2004

Ta deska by měla mít na sobě interní konektor CD/AUX In.
    [URL="http://www.cdr.cz/a/24500/2"]http://www.cdr.cz/a/24500/2[/URL]
    Do něj strč ten vnitřní audio kablík
    [URL="http://masek.webzdarma.cz/Kodeky/audioExpert.pdf"]http://masek.webzdarma.cz/Kodeky/audioExpert.pdf[/URL]
    a mělo by to šlapat (a tady si nastavíš "Audio Out control line" a "Audio Recording line")
    [URL]http://masek.webzdarma.cz/televize2.jpg[/URL]
    .... ty ukázky jsou z PVR_1, na PVR_2 by to mělo být obdobné

jta jta je offline
    Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Díky, to jsem samozřejmě všechno už dávno udělal. Problém je nejspíš v tom, že windows 7 detekuje kartu jenom jako jedno zařízení a nainstaluje se Winfast TV 2000XP Expert (FM1216MK3). Žádný další hardware to nenainstaluje. Zkoušel jsem ji přehodit i do jinýho slotu, ale nic. Pořád jenom to jedno zařízení. Podle mě tam ještě něco chybí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím všechny, mám problém s Winfast TV 2000XP Expert, stáhl jsem poslední možné ovladače + Program PVR2, po nějaké době se mi podařil rozchodit zvuk, ale problém je v momentě nahrávání, vyskočí hláška ,,Nelze zaznamenávat video,, tudíž nic nenahraju, už jsem zkoušel i zapnou program jako správce, nic nepomáhá, pokud přepnu ,,kompatibilitu,, tak se mě rozhodí zvukové nastavení, nezobrazí se mi možnosti připojeni na CD AUX, ale už mi nevyskočí hlášení o nemožnosti nahrávání, když zkusím nahrávat, sice to ukazuje nahrávání, ale neubývá mi místo na HDD a fyzicky se mi žádný soubor s nahrávkou na HDD nezobrazí ... říkám, zkoušel jsem kde co ,ale nemůžu na to dojít.
    Díky za možné tipy

Registrace
    Apr 2004

Pokud nelpíš na PVR_2, stahni si z mého webu:
    http://masek.ic.cz/index3.html
    aplikace: 3.0.10.20
    drivery: 5.13.1.3310
    Jsou sice historické, ale doposud jediné, které se nejlépe podařily a na 99 procent funkční (snad jediné ovladače, které jsou bez stížností)
    Předpokladem (a to platí pro všechny ovladače tv tunerů) je, že v systému (windows) není konfliktní program, což jsou např. kodek-packy, vyšší verze ICQ, vyšší verze NERO (ty verze, které se chlubí tvorbou videa), a také tv tunery se moc nemají rády s multimedialními klávesnicemi (nedávno jsem tento problém řešil, kde po odstranění multimedialní klávesnice a zapojení klasické klávesnice byl problém vyřešen), a také s bezdrátovými klávesnicemi.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Pokud nelpíš na PVR_2, stahni si z mého webu:
    http://masek.ic.cz/index3.html
    aplikace: 3.0.10.20
    drivery: 5.13.1.3310
    Jsou sice historické, ale doposud jediné, které se nejlépe podařily a na 99 procent funkční (snad jediné ovladače, které jsou bez stížností)
    Předpokladem (a to platí pro všechny ovladače tv tunerů) je, že v systému (windows) není konfliktní program, což jsou např. kodek-packy, vyšší verze ICQ, vyšší verze NERO (ty verze, které se chlubí tvorbou videa), a také tv tunery se moc nemají rády s multimedialními klávesnicemi (nedávno jsem tento problém řešil, kde po odstranění multimedialní klávesnice a zapojení klasické klávesnice byl problém vyřešen), a také s bezdrátovými klávesnicemi.
    Ivo, teď nevím, komu je tento příspěvek určen, jestli mě??

Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows Movie Maker - ve Windows 7
    Od mark70 v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 05-05-2011, 06:28
  2. Pvr2+16:10?
    Od Raskin v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-06-2009, 10:51
  3. Leadtek DTV2000 H + PVR2 + Vista 64, funguje nekomu?
    Od vita86 v sekci SW pro TV karty
    Poslední příspěvek: 19-11-2007, 18:51
  4. WF DTV 2000H, PVR2
    Od kartuz v sekci SW pro TV karty
    Poslední příspěvek: 26-07-2007, 16:53
  5. Leadtek winfast DV2000 a windows media player
    Od f.kalensky v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-03-2005, 12:57