Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace zvuku

Shaggy.tt (60)|29.12.2008 21:21
Zdravím..Pořídil jsem záznam z jednoho show a nějak mě nevyšel zvuk...Sehnal jsem profi audio ze samého show, ale pořád nemůžu to s video stopou spojit tak aby to sedělo na setiny sekundy s videem.Nevíte jak na to..ten fígl jak to snadno spojit...říkám hrál jsem si s tím dlouho a furt to neslepit.

Dík
Saxel (2279)|30.12.2008 09:57
Z jiných příspěvků předpokládám, že pracuješ ve Vegasu. V menu "Option" máš volbu "Quantize to Frames", kterou když vypněš, můžeš s eventem pohybovat i mimo rastr daný frejmy videa. No a pokud je audio delší nebo kratší, je potřeba ho zkrátit nebo natáhnout za jeho konec při současném držení klávesy Ctrl.
maiki (154)|5.1.2009 15:46
Taky bych potřeboval poradit. Nepoužívám teda nic jiného než Virtual Dub a bohužel se mi stává často že audio v určitých stříhaných sekcích moc dobře nesedí. Jak by se to ve Virtual Dub dalo dopasovat? Napadlo mě to v externím wave editoru nadstavit či pokrátit ale to mi připadne dost nepraktické a zdlouhavé... Nebo mám Virtual Dub vyměnit za něco lepšího? Ale např. Adobe Premiere mi nesedí, protože já nechci aby mi nutilo NTSC PAL a jiná TV rozlišení, já pracuji s videi o různých rozlišeních jako 320x240 apod. Tvořím jen pro Youtube.

Potřeboval bych nějaký program co mi zobrazí video a pod ním audio stopu a tu bych potřeboval "posouvat". Ale ať mi nemění parametry jako rozlišení apod.
Foolproof (2713)|5.1.2009 23:44
[quote=maiki;210314]Taky bych potřeboval poradit. Nepoužívám teda nic jiného než Virtual Dub a bohužel se mi stává často že audio v určitých stříhaných sekcích moc dobře nesedí. Jak by se to ve Virtual Dub dalo dopasovat? Napadlo mě to v externím wave editoru nadstavit či pokrátit ale to mi připadne dost nepraktické a zdlouhavé... Nebo mám Virtual Dub vyměnit za něco lepšího? Ale např. Adobe Premiere mi nesedí, protože já nechci aby mi nutilo NTSC PAL a jiná TV rozlišení, já pracuji s videi o různých rozlišeních jako 320x240 apod. Tvořím jen pro Youtube.

Potřeboval bych nějaký program co mi zobrazí video a pod ním audio stopu a tu bych potřeboval "posouvat". Ale ať mi nemění parametry jako rozlišení apod.[/quote]

1. VirtualDub je na "posouvání" vybaven dobře a navíc existují stovky filtrů.......
2. Změnou fps videa dosáhneš stejného efektu, je to bez rekomprimace, tuto metodu používají playery u kontejneru matroska za chodu, každé audio jiné, ale pokud je soubor indexovaný, vždycky trefíš správný frame na správný audio sample.
3. Pokud ve VD stříháš a nesedí ti zvuk, je to tím, že tam máš asi zvuk mp3 s VBR, stříhá se vždycky s wavem, pak nejsou problémy, protože funkce clock v DirectSoundu je řídící pro DirectShow stream celý.
Pasuje to na samply.
maiki (154)|7.1.2009 12:43
Takže si mám vždy před stříháním uložit zvukovou stopu do WAVE a pak pracovat s ní?