Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s rozlišením u GF 9500 GT

Doom (2331)|28.12.2008 07:50
Zdravím.
Po instalalaci novějších ovladačů pro základní desku Intel EvaCove DG35EC se začala chovat divně grafická karta igabyte Geforce 9500 GT
po instalaci ovladačů to samozřejmě chtělo restart. po restartu nenaběhl monitor, hláška No Signal
Po odpojení kabelu a novém připojení obraz naběhl, ale v 1024x768, víc nejde nastavit
zkusil jsem obnovení systému k bodu před instalací ovladačů desky

monitor je 22" Acer připojený přes DVI. v ovládacím panelu obrazovka se hlásí jako obecný monitor nepodporující PnP, v ovládacím panelu nVidia je identifikován správně

pokud grafiku zakážu ve správci zařízení, tak jde nastavit jakékoliv nabízené rozlišení.
Zkoušel jsem odebrat a znova nainstalovat ovladače grafiky, zkoušel jsem i nejnovější ze stránek nVidia. Nic nepomáhá. pokud je grafická karta povolena, tak nedostanu víc jak 1024, pokud je zakázána, tak dostanu i 1680x1050

OS je Vista HP SP1, 32 bitů - sestava je z Bohemky, Barbone Merlot.

kde může být problém?
StD (8612)|28.12.2008 19:55
...a co opakované načtení *.inf souboru monitoru, to nezabírá?
Doom (2331)|29.12.2008 14:08
ne

nepomohlo ani načtení inf od monitoru, ani odinstalace ovladačů a odstranění jejich zbytků...

ještě zkusím aktualizovat BIOS karty
Doom (2331)|11.1.2009 13:18
zdá se, že zapracoval japonský opravář PC jménem SamoSaTo
odebral jsem ovladače grafiky, aby komp jel aspon nějak v nativním rozlišení LCD s tím, že 3D akceleraci zatím oželíme
tejden se na ten komp nechytalo, po tejdnu se to zaplo a OS naběhl v pohodě včetně Aero Glass a když jsem se podíval na správu zařízení, grafika byla nainstalovaná včetně ovladačů. zdá se, že asi zapracoval OS a ovladače si vzal z windows update.
každopádně, grafika zas šlape jak hodinky...

//vyřešeno, zamykám