Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí repro bez domácího kina.

Muzstary (28)|26.12.2008 14:55
Většina místních to asi bude považovat za zbytečnost, i přes to mne to zajímá.
U CRT televizoru (FINLUX) jsem měl přímý výstup pro externí stereo reproduktory a už 15 let toto využívám.
Použil jsem kvalitní vícepásmové reproduktory a jejich zvuku se běžná domácí kina ani nepřibližují.
Dnes mi už zvuk z vestavěných reproduktorů televizoru připadá jako šum.

Hodlám pořídit novou televizi LCD a nemám ani zájem o přehrávač DVD, proto že počítám i s propojením TV s počítačem.
Hledám tedy řešení, jak své původní kvalitní reproduktory (stereo) k LCD připojit tak, aby nebylo nutno zasahovat "pod šrouby záruky televizoru" a zároveň, aby se nemusel zvlášť ručně zapínat jakýkoli externí zesilovač.

Napadlo mne hledat jednoduchý stereo zesilovač s připojením HDMI, ale takové zařízení patrně nikdo sériově nevyrábí.
USB konektor LCD patrně zvuk obousměrně nepřenáší.
Nejsem radioamatér, abych byl schopen zařízení sám vyrobit.

Měl by někdo rozumné a laciné řešení tohoto problému?
jarda50 (1424)|26.12.2008 15:55
Velice dobře Tě chápu sám jsem měl na hodně staré TV tento výstup a využíval jsem ho. Bohužel už to nikdo nedělá. Dnes mají TV výstupy na AV receiver a tak to je jediný způsob řešení zvuku. Navíc dnes kvalitní zvuk AC3 měnit na stereo není dobré. Ovšem pokud chceš kvalitní zvuk, tak nepočítej s investicí pod 30K a víceů.
Muzstary (28)|26.12.2008 16:25
Určitě řešení existuje.
Tak jako se pomocí HDMI zapínají ostatní připojené přístroje, měl by jít i spustit takto připojený externí zesilovač (automaticky).
Zdroj zvuku by bylo možno odebírat například z konektoru pro sluchátka a po zesílení rovnou pouštět do původních reproduktorů (řešilo by to i zesilování běžným ovladačem).
Je možné že pomocí HDMI by šlo přenášet jak napájení tohoto zesilovače, tak i zvuk, to netuším.
Další možností by mohlo být jen vědět, na jaký pin kterého konektoru se připojit se samotným napájením externího zesilovače.
Pro takový stereofonní zvuk by pak samotný zesilovač mohl být nenáročný i jen na plošném spoji instalovaný přímo do bedny reproduktoru.
jarda50 (1424)|26.12.2008 17:19
To není tak docela pravda, že HDMI automaticky něco zapíná či vypíná. Především musí jak TV tak i druhý přístroj spl%novat některé podmínky a to že HDMI podporuje system řízení cec a nebo Viera link což je cec u sony a viera u Panáka. Bez toho ti nic nepojede a musíš zapínat manuálně. Navíc potřebuješ ještě něco jako u Sony Bravia sync, což Ti tohle umožní.
To připojení by možná fungovala, ale je to hrozná degradace zvuku a dost krok zpátky, ale když to někdo chce tak proč ne.
Pytkin (7947)|26.12.2008 18:49
co ti brani zapojit si zosilovac .. vytiahnut do neho analogovy vystup ? ano budes ho musiet rucne zapinat .. co uz ..

kup si rovno receiver a sprav si 5.1 .. kupis si HD telku , cize ta zacne zaujimat pozeranie HD filmov .. receiver s dekodermi sa zide ..
Heartwork (2358)|27.12.2008 16:13
Řeším podobnou situaci - zvuk z TV je nedostačující, tak fest pošilhávám po Onkyo HTX-22HD. V ceně kolem desítky to nebude mít zřejmě moc konkurence - zvukový projev bude snad dostačující.

Má někdo zkušenost než objednám?

P.S. nejsem audiofil, ale ani šumítka nemusím.
Muzstary (28)|28.12.2008 00:11
Díky všem za vyjádření.

[QUOTE=jarda50;208536]To není tak docela pravda...[/QUOTE]
Dobře,
jak jsem psal, neznám přesné schopnosti a parametry HDMI.
Počítám s LCD KDL-32V4500 od SONY (BRAVIA).
Vím že plně prostorový zvuk dosáhnu až se zadními reproduktory.
Prosto je pro ně nevhodný a nejsou pro mne skutečně až tak významné.

[QUOTE=Pytkin;208552]co ti brani zapojit si zosilovac ...[/QUOTE]
Pohodlí v zapínání televizoru se současným samočinným spuštěním zesilovače je pro mne významné.
Možná by to mohlo být vyřešeno napájecími vlastnostmi některého z výstupních konektorů televizoru.
Tedy pokud začne některý konektor poskytovat po spuštění televizoru dostatečné napájecí napětí pro běh externího zesilovače, dal by se na tento konektor zesilovač zapojit.
Pro prostor ve kterém bude televizor sledován by mi byl stereofonní, kvalitněji reprodukovaný zvuk vyhovující. Zadní repro v místnosti s televizí vylučuji.
Filmy se zvukem 5.1 znám z počítače, kde soustavu repro 5.1 mám, ale aby zvuk za něco víc stál, byla by to dost vysoká investice.
Pro kvalitní stereo už výbavu vlastním a vnímám to tak, že je lepší kvalitní stereo, než slabší 5.1.

[QUOTE=Heartwork;208654]Řeším podobnou situaci ...[/QUOTE]
Taky jsem toto našel.
2.1 by bylo už přijatelné i v mém prostoru. Jen mi je líto šoupnout kvalitní dřevěné bedny na půdu a investovat do dalších téměř jistě slabších, jen subwoofer by byl pro mne +.
Přitom elektronika pro takové zařízení bude do 1k.
Pytkin (7947)|28.12.2008 00:26
Muzstary : tvoj problem by mozno vyriesila krabica so zasuvkami , kde jedna ma master funkciu .. pouziva sa to napriklad pri pocitacoch .. do master zasuvky sa da pocitac ... do ostatnych monitor , tlaciaren a podobne .. zapnes pocitac , zapne sa aj ostatne ..

v tvojom pripade by to mohlo fungovat, ze zapnes telku , zapne sa zosilovac ..
to zariadenie je napriklad toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49321


BTW : moja skusenosti pri sledovani filmov je ze horsie 5.1 je lepsie ako dobre 2.0 .. Ale to je samozrejme len moj nazor ..
Muzstary (28)|28.12.2008 00:33
To není špatný typ, díky.
Musím jen prověřit, zda bude brát Master jako vypnutou televizi i to, když bude v režimu stanby.
Pytkin (7947)|28.12.2008 00:36
Muzstary : malo by to fungovat .. s pocitacom to funguje .. z boku je maly trimer , ktorym si vies dostavit , aby sa v stand by bola zasuvka vypnuta .. Ale samozrejme , vzdy treba vsetko otestovat ..
jimmys (49)|28.12.2008 01:14
[QUOTE=Pytkin;208741]BTW : moja skusenosti pri sledovani filmov je ze horsie 5.1 je lepsie ako dobre 2.0 .. Ale to je samozrejme len moj nazor ..[/QUOTE]
Souhlasím. IMO na filmy staci kdejake "chrastitko" do 10 tisíc, není tam ani, co by pořádně hrálo (s výjimkou koncertů možná), a prostorový efekt je u filmů často velmi důležitý.

Na poslech hudby je to už něco jiného, tam už to chápu (taky mám regálovky).
Pytkin (7947)|28.12.2008 01:24
jimmy : aj za 3-4000 PC repraky .. Na filmy uplne postacuju .. samozrejme hudba je ina vec ..
eviljack (102)|28.12.2008 07:30
Muzstary: Když si pořídíš nějaký zesilovač/receiver, tak k němu ty svoje stávající bedny můžeš přece bez problému připojit, a nadále je využívat.
Muzstary (28)|28.12.2008 09:45
eviljack:
Jasně, samotný zesilovač takový problém není.
Tady pak šlo o to, aby se nemusel samostatně zapínat, případně neběžet zbytečně trvale.

Jinak jak se říká, "proti gustu žádný dišputát", já ale preferuju i u filmů kvalitnější reprodukci před lepší prostorovostí.
I stereo je prostorové, jen nižší úrovně. Nesmí být ale zaměňován stereo výstup s tím, když se využijí jen kanály pro přední repro u zvuku 5.1+ (to je pak o ničem).
Pytkin (7947)|28.12.2008 16:42
Muzstary : V praci mame audio studio na vyrobu 7.1 zvuku .. mame tam mraky CDciek , DVDCiek , referencnych nahravok .. Ked pocuvas surroundove nahravky , tak stereo proti tomu je uplne ploche .. totalne bez priestoru .. presne rovnaky rozdiel ako ked porovnavas MONO a STEREO .. Tak ten isty rozdiel je STEREO a SURROUND ..

Pri filmoch skutocne netreba kvalitny zvuk .. Hlavne treba doby sub .. Ak pozeras film len stereo , tak sa pripravujes o skutocne velky zazitok .. Osobne som uz asi 5 rokov nebol v kine , lebo doma mam z filmu vzdy vacsi zazicok ako v kine .. A mozes si dat pauzu a ist sa vychcat :)
jarda50 (1424)|28.12.2008 17:49
musím dát za pravdu Pytkinovi sebeobklopovačku stereo nenahradí a to nejsem žádný zvukový expert.
MlokCZ (636)|29.12.2008 09:33
Také souhlasím s prostorovým zvukem, je to prostě úplně jiný zážitek. Akorát to má jeden malý háček, je třeba mít zdroje signálu s AC3, což někdo má (HD ripy jsou třeba dnes už z 99% v AC3), ale třeba u pozemního vysílání (a i třeba kabelovky) je jen velmi omezeně (i když se to postupně lepší).

A pak také musí mít samotný film dobře udělaný prostorový zvuk (tedy nestačí, že má AC3 zvuk, ale také jde o to jak zpracovaný). Tohle je ale u novějších věcí už většinou na velmi dobré úrovni a už se na zvuk nekašle ani u věcí typu seriálů.
rampion11 (131)|29.12.2008 10:13
Pytkin, nesouhlasím, že u domácího kina není třeba kvalitní zvuk a jsou dostačující PC repra za pár korun. Zapomínáš, že u spousty filmů je hudební složka (soundtrack) stejně důležitá jako obrazová a posouvá daný snímek mnohem výšše, tudíž i zvuková kulisa musí být na odpovídající úrovni - tedy pokud chceme mít zážitek úplný a nekochat se pouze z pěkného obrazu. Jinak souhlasím, že prostorovost je zejména u kina víceméně nezbytná a s pouhým stereo se nedá porovnávat + dobrá hromobedna pro zlepšení sousedských vztahů:)
artam (1147)|29.12.2008 18:12
Tak napriklad Blade Runner s Vangelisovou hudbou ako podmaz prakticky pocas celeho filmu je nepocuvatelny na bakelitovych 5.1 "super hyper ultra extra" domacich kinach... :D
jarino1978 (8045)|29.12.2008 20:15
súhlas
jarino1978 (8045)|29.12.2008 20:20
[QUOTE=Pytkin;208813]Muzstary : Pri filmoch skutocne netreba kvalitny zvuk .. Hlavne treba doby sub .. [/QUOTE]

Pytkin, ale to sa veľmi mýliš. Zo všetkých repro domáceho kina je najmenej náchylný na šírenie zvuku SW, čo však nemá lákať k tomu, že si kúpiš bakelit k PC. Každý reproduktor je dôležitý, vždy je najlepšie, pokiaľ sú všetky meniče rovnaké v každom kanáli. Aby bol prednes homogénny.
Pozri si dobre remastrované filmy, jednak obrazovo a jednak zvukovo. A počúvaj ich na rôznych bedniach, či už od PC až po tie drahšie. Rozdiel bude rozhodne stáť za to.
Aj pri domácom kine je rohodujúci faktor lokalizácia zvuku, jeho prednes a reálnosť.
MlokCZ (636)|29.12.2008 21:26
S kvalitou repro také souhlasím s předchozími příspěvky. Ideální je samozřejmě tedy mít 5.1 kvalitní repro.
Soustava repro by k sobě měla jistě svojim projevem sedět, tedy není vhodné jen tak mixovat cokoliv dohromady.

Ale dá se žít s méně kvalitními zadními repro. Přední a střeďák se ale oželet nedá. A SW je dobré doplnění, v případě předních regálovek nutností. V případě sloupů s pořádnými basáky podle mě nutný není, i když i v tomto případě je stále přínosem.

Zvuk je prostě téměř stejně důležitý jako obraz.

A raději bych bral kvalitní soustavu 5.0, než špičkový SW s nekvalitními chrastítkami.

Pokud někdo chce opravdu takvý slušný zvuk, tak pod nějakých 20tis. za 5.0 repro (tím myslím samozřejmě pouze za repro bez receiveru) se nedostane. U 5.1 je ta hranice výrazně více (kvalitní SW to prodraží).

Je docela zajímavé, že někteří jsou ochotni za TV dát i klidně extrémní částky přes 50tis. a přitom do zvuku nic investovat nechtějí.

U repro je aspoň jedna velká výhoda oproti TV. Je to dlouhodobá investice a není to jako u TV, že za 3 roky bude vývoj někde úplně jinde.
jarda50 (1424)|29.12.2008 22:07
Mlok naprostý souhlas. Domnívám se, že vybrat to správné kino, popřípadě skládat ho s komponentů je podstatně složitější než vybrat TV a pro někoho kdo tomu moc nerozumí je lépe se obrátit na odbornou pomoc. Chystám se k tomu cca za dva měsíce a nejsem si vůbec jit kam a do čeho "šlápnout" a vzhledem k tomu, že se opravdu jedná o dlouhodobější investici je o to výběr komplikovanější
MlokCZ (636)|29.12.2008 22:27
U zvuku je ještě jeden zásadní problém a to praktické testy v prodejnách. V dobré poslechové místností má lecos opravdu super zvuk, pak ale v menší místnosti s horší akustikou to doma může být úplná tragédie. Tím myslím hlavně problém velkých sloupů x malá místnost a také problém nutnosti některých repro být dost daleko od zdi (což částo není možné zařídit, pokud nejsou k dispozici větší místnosti).
Velkého zlepšení zvuku u sloupů pak pomohou dosáhnout mramorové desky + hroty. Sám jsem byl překvapený jak moc to může pomoct a přitom to není žádná velká investice navíc.
Pokud není větší místnost (aspoň 20m2), tak bych se asi vyhnul úplně sloupům a šel i u předních repro do regálovek. Regálovky za stejnou cenu jako sloupy mají mnohem lepší zvuk, ale zase je pak SW nutný.

Já jsem s těmi Cantony docela spokojený, i když pokoj je na hranici minimální velikosti pro ty repro (těsně přes 20m2). Kdybych dnes vybíral znovu, tak bych i do tohoto většího pokoje vzal regálovky, tedy něco ve stylu co mám v druhé místnosti (tam mám Kef iQ3).
Ale ono se to pak cenově šplhá, taková varianta 5.1 z Kefů, to je hned 40tis. (Kef iQ3 přední i zadní + centr + SW), k tomu slušný receiver 20tis. a už jsme na 60tis., což je už dost. K tomu k regálovkám zase ještě třeba stojany a pořád cena roste.
Pytkin (7947)|29.12.2008 22:31
[QUOTE=rampion11;208935]Pytkin, nesouhlasím, že u domácího kina není třeba kvalitní zvuk a jsou dostačující PC repra za pár korun. Zapomínáš, že u spousty filmů je hudební složka (soundtrack) stejně důležitá jako obrazová a posouvá daný snímek mnohem výšše, tudíž i zvuková kulisa musí být na odpovídající úrovni - tedy pokud chceme mít zážitek úplný a nekochat se pouze z pěkného obrazu. Jinak souhlasím, že prostorovost je zejména u kina víceméně nezbytná a s pouhým stereo se nedá porovnávat + dobrá hromobedna pro zlepšení sousedských vztahů:)[/QUOTE]

Ja som nepovedal ze netreba kvalitny zvuk !

povedal som , ze 5,1 lacne repracky k PC (~ 3000) korun , davaju vacsi filmovy zazitok , ako stereo repraky (hoci aj super kvalitne) ..

Dokonca mam dalsiu skusenost .. MAl som poskladanu zostavu .. Predne velke repraky , dokupil som center a zadne repraky .. bez subu .. dajme tomu vsetko v cene ~15.000 korun .. A vobec som nebol spokojny .. Dal som ten center a surroundy prec .. Nechal som si predne velke na AUDIO CDcka .. a dokupil k tomu 5.1 repraky dake creative .. za cca 4000 korun .. A tie repraky hraju filmy omnoho lepsie .. Resp. proste zvuk z filmu je krasne homogenny .. pred tym bol zvuk nehomogenny .. priestor divny .. davam to za vinu tomu , ze kazdy reprak bol iny .. teraz hraju vsetky kanaly pekne kompaktne .. je tam sice diera na stredoch , co pri hudobnom DVD je na hovno .. Ale filmy hraju paradne .. som s tym velmi spokojny .. A samozrejme sub pridava presne tie frekvencie ktore film potrebuje .. proste strelba , vrtulnik, zabuchnutie dveri na aute .. to vyzaduje sub .. basy , aj z velkych reprakov nehraju to co na to treba ..

Takze este raz to zhrniem .. Na filmy poskytne vacsi zazitok lacna 5.1 pocitacova sada , ako sebelepsie stereo repraky ..
Pytkin (7947)|29.12.2008 22:37
[QUOTE=jarino1978;209081]Pytkin, ale to sa veľmi mýliš. Zo všetkých repro domáceho kina je najmenej náchylný na šírenie zvuku SW, čo však nemá lákať k tomu, že si kúpiš bakelit k PC. Každý reproduktor je dôležitý, vždy je najlepšie, pokiaľ sú všetky meniče rovnaké v každom kanáli. Aby bol prednes homogénny.
Pozri si dobre remastrované filmy, jednak obrazovo a jednak zvukovo. A počúvaj ich na rôznych bedniach, či už od PC až po tie drahšie. Rozdiel bude rozhodne stáť za to.
Aj pri domácom kine je rohodujúci faktor lokalizácia zvuku, jeho prednes a reálnosť.[/QUOTE]

Jarino .. Nemusis mi pisat co davno viem .. a dobre si precitaj co pisem .. ja nehovorim ze staci lacna sada .. hovorim ze lacna 5.1 sada je lepsia ako stereo par ..

V praci mame studio , kde sa vyraba 5.1 zvuk .. Miesali sme u nas zvuk na DVDcka Richarda Mullera , pripadne teraz visla Zuzka Smatanova .. Myslim ze studio je celkom slusne vybavene po zvukovej stranke , takze viem ako ma dobry surround hrat .. Kludne sa dojdi dakedy pozriet a vypocut si daco ..
MlokCZ (636)|29.12.2008 22:47
Samotný stereo pár pokud jsou to sloupy je docela nepříjemný, tam pak hrozně chybí střeďák (kdysi jsem to tak chvilku měl) a dialogy jsou divné.
Když jsou dobré regálovky, tak se stereo dá slušně (to mám ty Kefy v druhém pokoji).

Kdybych ale měl volit třeba ty Kefy ve stereu x levná 5.1 sada (což ovšem celá levná sada nestojí ani půlku ceny těch Kefů a tam je nutný navíc zesík), tak v tomto případě bych ale rozhodně raději volil ty Kefy ve stereu, levná 5.1 sada sice udělá nějaký prostor, ale jakmile je nějaká hudba, tak je to děs a hrůza.
Kdyby ale ve stereu byly samotné sloupy v cenové relaci těch Kefů, tak už by to byla těžká volba, to by se mi nelíbilo ani jedno.

Při větších repro musí být ty repro k sobě vhodné, tedy ideálně ze stejné sady od jenoho výrobce. Já měl hrozné štěstí, že ty TVM k těm Cantonům celkem jdou (jak to mám) a to jsou jen namíchané zadní (u střeďáku je to ještě náchylnější, že si nesedne s předními, tam to mám ale jednotné z jedné řady repro).
jarino1978 (8045)|29.12.2008 23:39
[QUOTE=Pytkin;209120]A samozrejme sub pridava presne tie frekvencie ktore film potrebuje .. proste strelba , vrtulnik, zabuchnutie dveri na aute .. to vyzaduje sub .. basy , aj z velkych reprakov nehraju to co na to treba .. [/QUOTE]

- nechcem vyťahovať somariny, ale tu si presne vytrúbil to, ako to byť nemá...
Buchnutie dverí na aute - toto nemá byť doména SW, ale niektorého iného reproduktoru. Čiže ak počuješ znieť buchnutie dverí na aute zo SW, tak to musel byť zvukár asi po opici, alebo máš potom niečo OUT. Čiže úlohu SW vidím v tom, že zahrá bez zkreslenia pod 70Hz, čo má byť jeho doména, hranicu 70-150 Hz kľudne nechávam väčším podlahovkám, ktoré toto pásmo prenesú bez zkreslenia.
Streľba - máloktorú streľbu zvukár určil pre SW, väčšinou je to mix centra + efektov, čiže krásne jemné cinkanie a padanie nábojníc + zásahy idú mimo SW pásma. Ak by práve prdlo delo, tak si SW zahrmí, pokiaľ strieľa brokovnica, je to zasa výsada mimo SW. Ale ak to je na tom začiatku nastavené frekvenčné pásma a priepuste nahovno, potom sa to zbytočne frekvenčne oreže a low pass filter smeruje práve na SW.

[QUOTE=Pytkin;209122]V praci mame studio , kde sa vyraba 5.1 zvuk .. Miesali sme u nas zvuk na DVDcka Richarda Mullera , pripadne teraz visla Zuzka Smatanova .. Myslim ze studio je celkom slusne vybavene po zvukovej stranke , takze viem ako ma dobry surround hrat .. Kludne sa dojdi dakedy pozriet a vypocut si daco ..[/QUOTE]

čudoval by som sa, keby ste v tom štúdiu robili odposluch na PC bakelitoch. Určite sa tam povaľujú Chorusy alebo B&W....
Počul som Pink Floyd v DTS-HDMA, čož je pre mňa zvuková referencia, počul som Mullera z Prahy v DTS 5.1, zvukovo to nebolo zle, väčší pôžitok som mal ale z PCM 2.0. Bolo to reálnejšie.
Moje skúsenosti u nás vydaných hudobných DVD by som moc kladne nehodnotil, poteší maximálne klasika, ktorá sa točila v Slovenskom rozhlase...
Napokon by si mohol podsunúť informáciu, koľko DAT obsahoval koncert napr. Mullera, v podstate koľko bolo zvukových "záberov " ( ľavá + pravá strana pódia, odposluch zhora, z pod pódia, z "kotla". Napr. koncert Pink Floyd "snímali " zvuk z 24 miest v 24 bit podaní ...
Pytkin (7947)|30.12.2008 00:08
MlokCZ : Kazdy moze mat samozrejme iny nazor ..

Jarino : Ak nemas sub , tak proste zabuchnutiu auta chyba to co tam v reale je .. tak isto helikoptera atd .. co sa tyka 5.1 zvuku .. Nezavisi len co je v LFE kanale .. 5.1 zostava ma bass managemenet , ktory sa stara o to, ze zo vsetkych reprakov ti zoberie basy a hra ich sub .. konkretne v tej naserj zostave sa nastavuje deliaca frekvencia 85Hz alebo 120 Hz .. cize sub ti zahra aj to , co satelity nesu schopne ..

Co sa tyka Mullera , u nas sa miesalo DVD 44 .. to je to s americkymi muzikantami .. '

Co sa tyka naberania , tak koncert Pink Floyd urcite naberali viac ako na 24 stop .. Trebars Madona sa pred 3-4 rokmi brala na 64 stop .. A beru sa priamo jednotlive nastroje + samozrejme priestor .. Nepamatam sa kolko stop je u Mullera .. ak si dobre pamatam tak to bolo 28 .. ale mozno viac .. Viem sa pozriet na to v praci , ak ta to velmi zaujima .. 24bit je dnes samozrejme standard .. to vie kazda zvukova za par litrov ..
jarino1978 (8045)|30.12.2008 00:21
Pytkin : dobrý SWbýva nastavený pod 75 Hz, kvalitná podlahovka zahr bez problémov aj 50 Hz, preto mám ja na receivery nastavenú deliacu frekvenciu pre SW pod 75 Hz. Čiže už hlboké basy smerujú práve na SW.
Neviem si stále predstaviť zabuchnutie dverí, že to "bum" znie pre SW. To by musel byť pekný treskot, možno Terminátor...Ale viem si to predstaviť pri PC zostavičke 5.1, kde bakelitové saťáčky prenesú tak od 200 Hz smerom hore.
Ten Pink Floyd neberal 24 stôp len pre priestorové ozvučenie. Koľko naberal celkových stôp už v tom dokumente nebolo. Možno ich bolo aj toľko, ako v prípade Madonny.
Aj tá moja zvukovka v PC dokáže spracovať 24 bit, akurát že stála 3 litre a zvukovo sa celkom zhodne z AIO systémom od čínskeho garážnika.
Pytkin (7947)|30.12.2008 00:32
Jarino : myslis ze toto neni dobry subwoofer ? http://www.genelec.com/products/subwoofers/7071a/

to BUM neznie len zo SW .. Samozrejme ho hraju aj satelity .. ale bez SW to proste neni ono ..
jarino1978 (8045)|30.12.2008 12:43
veď práve som o tom písal, môžem si domov natrepať aj Velodyne za 100 litrov, ale pokiaľ nebude frekvenčne zladený z celou sústavou, tak Ti bude aj tak nanič.
Už som písal, že pokiaľ máš k tomu SW satelity, tak je jasné, že miniatúrny menič Ti nedokáže preniesť danú frekvenciu a preto to prednesie SW.Pokiaľ by si satelit vymenil za regálovku , v lepšiom prípade za podlahovku, SW by sa v tom prípade odmlčal.
Veď si skús tresknúť dverami na rôznych autách, či budeš počuť basy...
Pytkin (7947)|30.12.2008 13:36
jarino : niekedy si to vypocuj v dakom filme .. zabudchnutie dveri na aute .. alebo vrtulnik .. a vypni sub .. ci budes pocut rozdiel ..
odowakar (20)|30.12.2008 14:09
No, o zvuk se zajímám již asi od roku 1974, byť hlavně o stereo (ostatně tehdy DK samozřejmě nebylo). Proto si neskromně myslím, že o zvuku něco málo vím.
NIKDY nebude žádná PC sestavička hrát ani trochu jako aspoň průměrné stereo!
To, že se to někomu tak třeba u filmu jeví, je jedna věc, skutečnost je ale úplně odlišná. Za nějakou PC sestavu 5.1 dáš třeba 6000 Kč - máš v tom reproduktory (té nejpodřadnější kvality), vlastní bedýnky, práci atd. Opravdu si někdo myslí, že za ty peníze dostane alespoň průměrný zvuk? Zázraky se nedějí.
Za alespoň průměrné DK dáte min. 30000 - 40000 Kč (pouze repro). Při hodně velkém kompromisu 20000 - 25000 Kč.
Co se týče výše zmiňovaném zabouchnutí dveří auta, tak pravdu má samozřejmě jarino. Subwoofer musí přenášet jen ty opravdu nejhlubší tóny,které se v reálném světě příliš nevyskytují. Pokud je slyšet ze subu zabouchnutí dveří, střelba z pušky apod., je to špatně nastavený a záměr tvůrce tak úplně zmršíš. Opakuju, že správně nastavený sub slyšíš jen opravdu občas a ne aby byl v činnosti každou chvíli. Jinak se nesmí zapomínat, že v DK je nejdůležitější centr, přes který jde většina zvuků.
Pokud si někdo chce koupit repro na DK, je nejlepší vzít nějaký sladěný komplet od jedné firmy - nabídka je dnes velká a se sestavou doporučenou výrobcem nikdo chybu neudělá. Otázka je, od jakého výrobce koupit, ale to si musí každý naposlouchat sám a sám se rozhodnout.
Pytkin (7947)|30.12.2008 14:15
neviem preco stale tu dakto pise nieco ine nez bolo povedane .. povedal som ze na film je 5.1 zostava od pocitaca lepsia ako stereo .. koniec koncov to tu vela ludi pouziva .. Tie geniusy drevene 5.1 .. Tie hraju celkom v pohode a stoja par susnov .. ALE CELY CAS HOVORIM ZE TO HRA LEPSIE AKO dva stereo repraky .. A HRA TO LEPSIE FILMY .. nie hudbu .. Tak ako odowakar hovori, podstany je center .. a pri stereu chyba .. zvuk je bez neho divny ..

NIKTO TU NEHOVORI o tom , ze PC sada 5.1 za 3000 hra lepsie ako seriozna sada na domace kino za 200.000 ..

A k tomu subu a strelbe a vrtulnikom .. Fak si uvedomte , ze ked su male satelity , tak sub hra vsetky basy z nich .. cize musi hrat kazdu chvilu ..
odowakar (20)|30.12.2008 14:49
Já jenom říkám, že kvalitní 2.0 nebo 2.1 sestava hraje i filmy lépe než nekvalitní. znám hodně lidí, kteří původně do kina nedali dostatek peněz (a neměli žádné počítačové bedničky) a později šli právě raději do výše uvedených sestav a zvuk je naprosto o něčem jiném - v kvalitním slova smyslu. A tyhle sestavy tě přehrají třeba dialogy z centru nesrovnatelně líp než centr od PC!
To, že Tvoje satelitky nepřehrají ani základní rozsah a dohání to subem, právě vypovídá o jejich kvalitě vše. Zkus si někde najít rozsah různých zvuků (řeč, hudební nástroje atd.) a pozorně si to prostuduj. Pokud budeš mít regálovky alespoň střední kvality, tak pomoc subu v drtivé většině případů vůbec nebudou potřebovat, o sloupech ani nemluvě.
Nemusíš do DK vrážet tebou zmíněných 200000 Kč abys měl dobrý zvuk. Ale dobrý zvuk nebudeš nikdy mít za 10000Kč - to je třeba si uvědomit.
A ještě jedna stará a pravdivá moudrost: "Ne všechno, co je drahé, je kvalitní, ale opravdu kvalitní věci jsou velmi drahé". To platí nejen o DK nebo stereu.
Pytkin (7947)|30.12.2008 15:01
neverim ze existuje clovek , ktory si mysli ze pocitacove repraky hraju lepsie ako seriozna zostava domaceho kina .. nerozumiem zmyslu tvojich prispevkov ..
odowakar (20)|30.12.2008 15:42
Ty jsi tvrdil, že počítačové repro 5.1 značky XY přehraje film lépe než stereo sestava. Já jsem ti oponoval, nic víc, nic míň. Pokud to nechápeš, tvoje věc,necháme toho, nemá to cenu. Klidně si poslouchej tvoji sestavičku PC, namlouvej si, jak věrně (to je to jediné důležité, pokud jsi to doteď nepochopil) ti to hraje ale nešiř tady bludy o pěkném zvuku a o tom, že je zvuk lepší než průměrné stereo sestavy! To, že si to myslíš, neznamená, že máš pravdu.
Pytkin (7947)|30.12.2008 15:53
pises "Já jenom říkám, že kvalitní 2.0 nebo 2.1 sestava hraje i filmy lépe než nekvalitní. " .. ak si pod nekvalitni myslel 5.1 , mal si to napisat ..

Ok .. mas svoj nazor .. ja mam svoj .. podla mna 5.1 PC repraky (konkretne trebars Genius 5.1HT) hraju lepsie filmy ako hocijake super truper stereo .. Resp. Podla mna ma clovek vacsi zazitok z filmu pri takomto 5.1 zvuku , ako zo stereo zvuku cez dobre repraky .. Ale kazdy si moze vybrat co chce .. Ja tu len prezentujem svoj nazor ..

Zbytocne tu hovorit nieco o pravde .. Kvalita zvuku je relativna vec .. V dnesnej dobe , ked vacsina populacie pocuva MP3 prehravace , Ked v obchodoch uz sa nekupuju Audio CDcka , ale cez internet sa kupuju MP3, je asi zbytocne hovorit o kvalite .. A pravda je vzdy relativna ..
odowakar (20)|30.12.2008 16:40
A ještě maličkost, potom již definitivně s touto debatou skončím.
Pokud chcete před koupí reprosoustav zjistit, jak věrně (či nevěrně) hrají, zajděte si několikrát na koncert vážné hudby a akustického jazzu, byť to není hudba kterou obvykle posloucháte. Nebo pokud máte tu možnost navštivte třeba konzervatoř a poslouchejte. Soustřeďte se na zvuk houslí, violy, klavíru, saxofonu, akustické kytary apod.
Pokud potom při poslechu své již koupené nebo vyhlédnuté sestavy zjistíte, že se zvuk více méně blíží tomu, co jste slyšely na koncertu, budou to ty pravé repro i pro DK, nejen pro stereo. Ony ty zadní bedny a sub jsou jen na doplnění. Pokud bude zvuk odlišný, jděte ot toho.Je to hodně zjednodušeně napsáno ale myslím, že pro základní pochopení problému to stačí.
Přeji všem pěkný a věrný zvuk.
odowakar (20)|30.12.2008 16:49
Tak to slovo ještě poruším, abych krátce reagoval na Tvůj poslední příspěvek. V něčem máš pravdu, s těma MP3 a pod. Ale pravda o tom, jak na těch nebo oněch repro zní řeč, hudba atd. relativní není. Buď zní pokud možno věrně nebo zkresleně.
A to, že na své sestavě slyšíš třeba nějaký zvuk najednou zezadu je fajn, ale je ten zvuk reálný? Odpovídá tomu, jak zní ve skutečnosti? To je oč tu běží.
Ale jak říkala moje babička: "Proti gustu žádný dišputát". Přeji Tě mnoho pěkných zážitků u televize. A to nemyslím vůbec ironicky.
jarda50 (1424)|30.12.2008 17:40
Chtěl bych se zeptat na toto kino Sony BDV-IT1000 bohužel musím koukat taky na místo a na to jak je pokoj rozložený.
jarino1978 (8045)|30.12.2008 20:27
[QUOTE=odowakar;209240]Co se týče výše zmiňovaném zabouchnutí dveří auta, tak pravdu má samozřejmě jarino. Subwoofer musí přenášet jen ty opravdu nejhlubší tóny,které se v reálném světě příliš nevyskytují. Pokud je slyšet ze subu zabouchnutí dveří, střelba z pušky apod., je to špatně nastavený a záměr tvůrce tak úplně zmršíš. Opakuju, že správně nastavený sub slyšíš jen opravdu občas a ne aby byl v činnosti každou chvíli. Jinak se nesmí zapomínat, že v DK je nejdůležitější centr, přes který jde většina zvuků.
Pokud si někdo chce koupit repro na DK, je nejlepší vzít nějaký sladěný komplet od jedné firmy - nabídka je dnes velká a se sestavou doporučenou výrobcem nikdo chybu neudělá. Otázka je, od jakého výrobce koupit, ale to si musí každý naposlouchat sám a sám se rozhodnout.[/QUOTE]

určite Ťa týmto pokladám za človeka, ktorý sa veci rozumie ( a nie je to preto, že si súhlasil s mojim názorom ). Pravdu máš kamarát aj v tom, že podstata centra v DK je naozaj nenahraditeľná. Mnoho ľudí si myslí, že center slúži len na podanie hlasu, ale naozaj je pravda v tom, že center musí prenášať aj iné zvuky. Podstate je to 80% diania na TV obrazovke : reč, ruchy, cinkanie striel, cinkanie príborov, od neho vlastne vychádza lokalizácia predného priestoru. Čiže center netreba podceňovať.
jarino1978 (8045)|30.12.2008 20:45
[QUOTE=Pytkin;209244]neviem preco stale tu dakto pise nieco ine nez bolo povedane .. povedal som ze na film je 5.1 zostava od pocitaca lepsia ako stereo ..
A k tomu subu a strelbe a vrtulnikom .. Fak si uvedomte , ze ked su male satelity , tak sub hra vsetky basy z nich .. cize musi hrat kazdu chvilu ..[/QUOTE]

- ako pravidlo nepoznám to, že musí vždy aj tá najpodradnejšia zostava 5.1 vo funkcií DK pri filmoch hrať zákonite vždy lepšie, ako napr. stereo zostava za 100 litrov v režime napr. 2.1. Nezabúdaj, že kvalitné stereo reproduktory dokážu navodiť v režime 2.0 alebo 2.1 lepší a dokonalejší priestor, ako tá najpodradnejšia 5.1 zostava. To mám odskúšané. Napr. DSP procesor od YAMAHY nie je 5.1 zostava a prekoná v podaní lokalizácie priestoru v režime DK aj tie drevenný shit Geniusy.

[QUOTE=odowakar;209254]Já jenom říkám, že kvalitní 2.0 nebo 2.1 sestava hraje i filmy lépe než nekvalitní. znám hodně lidí, kteří původně do kina nedali dostatek peněz (a neměli žádné počítačové bedničky) a později šli právě raději do výše uvedených sestav a zvuk je naprosto o něčem jiném - v kvalitním slova smyslu. A tyhle sestavy tě přehrají třeba dialogy z centru nesrovnatelně líp než centr od PC!
To, že Tvoje satelitky nepřehrají ani základní rozsah a dohání to subem, právě vypovídá o jejich kvalitě vše. [/QUOTE]

- ostáva mi len súhlasiť.

[QUOTE=Pytkin;209256]neverim ze existuje clovek , ktory si mysli ze pocitacove repraky hraju lepsie ako seriozna zostava domaceho kina .. nerozumiem zmyslu tvojich prispevkov ..[/QUOTE]

- ide o výrok, že aj PC 5.1 zostava zahrá film v DK lepšie, ako 2.1 kvalitná zostava
[QUOTE=Pytkin;209256]Ok .. mas svoj nazor .. ja mam svoj .. podla mna 5.1 PC repraky (konkretne trebars Genius 5.1HT) hraju lepsie filmy ako hocijake super truper stereo .. Resp. Podla mna ma clovek vacsi zazitok z filmu pri takomto 5.1 zvuku , ako zo stereo zvuku cez dobre repraky .. Ale kazdy si moze vybrat co chce .. Ja tu len prezentujem svoj nazor ..

Zbytocne tu hovorit nieco o pravde .. Kvalita zvuku je relativna vec .. V dnesnej dobe , ked vacsina populacie pocuva MP3 prehravace , Ked v obchodoch uz sa nekupuju Audio CDcka , ale cez internet sa kupuju MP3, je asi zbytocne hovorit o kvalite .. A pravda je vzdy relativna ..[/QUOTE]

- nezabúdaj, že aj keď budeš doma počúvať CD-AUDIO na mizerných reprosústavách, tak zvukový prednes zdegraduješ na úroveň Mp3 128 kbit/s. A naopak, MP3 192 Kbit/s bude znieť na dobrých meničoch lepšie, ako CD Audio na mizerných meničoch.
Naozaj, v každom NAY majú vystavený DSP od YAMAHY, nie je to 5.1 zostava. V tom NAY majú aj tie 5.1 Geniusy. Tak si to vyskúšaj zapojiť a počúvaj. Určite by si si domov odniesol YAMAHU. Týmto samozrejme nespejem k tomu, že ten DSP je lepší, ako plnokrvná zostava.
Apropo Pytkin, momentálne je trend taký, že firmy oslabujú konfigurácie 5.1 a trend hovorí v prospech zostáv 2.1 + virtuálny surround. Takisto nespejem k tomu, že je to lepšie, naopak to bude v budúcnosti vyvracať Tvôj názor.

Ja stále zo SW nepočujem žiaden buchot dverí, schválne som prešiel zopár demonštračných DVD, BD, SACD, DVD-Audio, ale zaboha ten SW nechce zahrať búchanie dverí. Ako som už písal, mám ho nastavený na hlboké basy, ktoré už nedokáže preniesť podlahovka. Ako už kolega písal, to, že SW si veľa ľudí zamieňa z tzv. hromobedňov ešte neznamená to, žemusí vždy a všade búchať. To by som sa musel báť, že vo filme Titanic v zábere z reštaurácie, mi bude hrať ešte aj cinkanie príborov.
Naozaj SW započujem napr. vtedy, keď vo fime master and commander vystrelili z dela. ale to je taká jeba, že som myslel, že mi vybuchla obývačka.
jarino1978 (8045)|30.12.2008 21:11
[QUOTE=jarda50;209290]Chtěl bych se zeptat na toto kino Sony BDV-IT1000 bohužel musím koukat taky na místo a na to jak je pokoj rozložený.[/QUOTE]

sám vieš, že Ti ani tento tip nebudem odporúčať, aj napriek tomu, že je to Sony.Za tie prašule si poskladaj radšej kino z komponentov. Radšej nech Ti poradí v tomto niekto iný, poznáš moje názory.
jarda50 (1424)|30.12.2008 21:56
jarino to je OK to beru. Mně nejde o to, že je to Sony, ale o to , že že to je schopen akceptovat vyčleněný prostor.
Pytkin (7947)|30.12.2008 22:11
[QUOTE=jarino1978;209311]určite Ťa týmto pokladám za človeka, ktorý sa veci rozumie ( a nie je to preto, že si súhlasil s mojim názorom ). Pravdu máš kamarát aj v tom, že podstata centra v DK je naozaj nenahraditeľná. Mnoho ľudí si myslí, že center slúži len na podanie hlasu, ale naozaj je pravda v tom, že center musí prenášať aj iné zvuky. Podstate je to 80% diania na TV obrazovke : reč, ruchy, cinkanie striel, cinkanie príborov, od neho vlastne vychádza lokalizácia predného priestoru. Čiže center netreba podceňovať.[/QUOTE]

S tym centrom si to presne myslim aj ja .. Dokazu ho podla teba suplovat stereo repraky ? alebo kedysi pouzivana funkcia phantom ? Z mojich skusenosti ani nie ..
Pytkin (7947)|30.12.2008 22:22
[QUOTE=jarino1978;209314]- ako pravidlo nepoznám to, že musí vždy aj tá najpodradnejšia zostava 5.1 vo funkcií DK pri filmoch hrať zákonite vždy lepšie, ako napr. stereo zostava za 100 litrov v režime napr. 2.1. Nezabúdaj, že kvalitné stereo reproduktory dokážu navodiť v režime 2.0 alebo 2.1 lepší a dokonalejší priestor, ako tá najpodradnejšia 5.1 zostava. To mám odskúšané. Napr. DSP procesor od YAMAHY nie je 5.1 zostava a prekoná v podaní lokalizácie priestoru v režime DK aj tie drevenný shit Geniusy.
[/QUOTE]

Takto .. V prvom rade nikto nehovoril o najpodradnejsich 5.1 reprakoch ..
Verim ze toto nehra moc dobre : http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10531745
Naopak , viem o tom ze toto hra celkom pouzitelne (vzhladom k tomu kolko to stoji ..) http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=12260286 .. resp. som pocul ten starsi model .. verim ze toto hra podobne ..

Ja mam zase odskusane , ze stereo ma oproti aj slabsej 5.1 zostave velmi maly priestor ..

BTW: co chapete pod pojmom 2.1 ? bolo tu stale hovorene o stereo reprakoch .. 2.1 ja chapem 2 satelity + sub .. i ked co sa tyka prisetrosu to je snad este horsie ako 2.0 ..


[QUOTE=jarino1978;209314]
- ide o výrok, že aj PC 5.1 zostava zahrá film v DK lepšie, ako 2.1 kvalitná zostava
[/QUOTE]

ako 2.0 kvalitna zostava .. Ano myslim si to .. zahra film = ze bude mat clovek lepsi zazitok z neho .. U mna to aspon plati ..

[QUOTE=jarino1978;209314]

- nezabúdaj, že aj keď budeš doma počúvať CD-AUDIO na mizerných reprosústavách, tak zvukový prednes zdegraduješ na úroveň Mp3 128 kbit/s. A naopak, MP3 192 Kbit/s bude znieť na dobrých meničoch lepšie, ako CD Audio na mizerných meničoch.
Naozaj, v každom NAY majú vystavený DSP od YAMAHY, nie je to 5.1 zostava. V tom NAY majú aj tie 5.1 Geniusy. Tak si to vyskúšaj zapojiť a počúvaj. Určite by si si domov odniesol YAMAHU. Týmto samozrejme nespejem k tomu, že ten DSP je lepší, ako plnokrvná zostava.
Apropo Pytkin, momentálne je trend taký, že firmy oslabujú konfigurácie 5.1 a trend hovorí v prospech zostáv 2.1 + virtuálny surround. Takisto nespejem k tomu, že je to lepšie, naopak to bude v budúcnosti vyvracať Tvôj názor.
[/QUOTE]

Takto .. Mam doma 5.1 yamaha receiver .. a kupil som si repraky yamaha .. a predal som ich a kupil som si dake creative 5.1 a som omnoho viac spokojny .. zvuk je kompaktny vyrazne priestrorovejsi , ako to bolo pred tym ..
jarino1978 (8045)|30.12.2008 23:16
[QUOTE=Pytkin;209336]S tym centrom si to presne myslim aj ja .. Dokazu ho podla teba suplovat stereo repraky ? alebo kedysi pouzivana funkcia phantom ? Z mojich skusenosti ani nie ..[/QUOTE]

- odpoviem nižšie...

[QUOTE=Pytkin;209339]
Ja mam zase odskusane , ze stereo ma oproti aj slabsej 5.1 zostave velmi maly priestor ..

BTW: co chapete pod pojmom 2.1 ? bolo tu stale hovorene o stereo reprakoch .. 2.1 ja chapem 2 satelity + sub .. i ked co sa tyka prisetrosu to je snad este horsie ako 2.0 ..
ako 2.0 kvalitna zostava .. Ano myslim si to .. zahra film = ze bude mat clovek lepsi zazitok z neho .. U mna to aspon plati ..
Takto .. Mam doma 5.1 yamaha receiver .. a kupil som si repraky yamaha .. a predal som ich a kupil som si dake creative 5.1 a som omnoho viac spokojny .. zvuk je kompaktny vyrazne priestrorovejsi , ako to bolo pred tym ..[/QUOTE]

- nie som hifista
- kedysi som počul na výstave Watt v Blave hrať Nautiliusy + elektr. stereo zosík z USA, kabeláž hrubá, že ani k autobatérií nemáš takú hrubú... Bola vytvorená celkom pekná posluchová miestnosť. Ako zdroj bolo CD s orchestrom. Sadkal si si do koženného kresielka, zavrel oči a chalanisko Ti pustil pre mňa desivú hudbu ( orchester ). Pri počúvaní mi chlapík povedal, že aby som sa sústredil na orientáciu zvuku. No čo, nechápal som, ale pochopil som. Počul som len zvuk, žiadne obrázky, video, proste len zvuk. Dokonale sa dalo "pozrieť", že hudobník, ktorý hral na flaute, alebo čo to bolo, sedel inde, ako sedel hudobník s druhou flautou. Dokázal si celkom presne lokalizovať, kde v priestore, hrá ten konkrétny hudobník. Proste ma to očarilo, ibaže 700 litrov za tú aparatúru by som asi nedal.
Týmto Ti chcem naznačiť, že nie je problém aj pri konfigurácií 2.0 vykúzliť v režime STEREO dokonalý priestorový zážitok. V danom prípade by mi pripadalo smiešne siahnuť po zostave 5.1
- každý má možno iné nároky na DK a jeho prednes. Môj názor je ten, že ten, kto si myslí, že v režime DK je to najlepšie, že z každej bedne počuť rachoty, výbuchy a proste rachot, tak ten nedokáže pochopiž zmysel DK. To nie je DK. Proste ten film musíš čo možno najviac precítiť tak, ako to chcel sám režisér. Keď v akčnom filme niekto strieľa, tak automaticky nečakám, že to bude riadny rachot. Mráz po chrbte Ti bude behať v tom prípade, keď budeš počuť a lokalizovať zvuky tak, ako by sa ten dej odohrával práve v Tvojej obývačke. Čiže prázdne nábojnice pekne padajú k Tvojim nohám v kresle a nie niekde pri TV, keď v scéne letí helikoptéra a jej smer je krásne z pravej prednej bedne súmerne do centra, súmerne z centra Ti zvuk plynie 1m pred Tebou a naozaj už vážne nevieš, či máš zohnúť hlavu, aby Ti ju nezotla. A keď vrtuľník odlieta niekde preč zo scény, otáčam nevedomky hlavu, že kde teda ide.
Keď ľudia vo filme Titanic pekne papkajú a ešte sa aj rozprávajú, vieš, že tej krave o 3 stoli naľavo padla vidlička...
Toto je DK.
- v Tvojom prípade sa nedá brať ako argument výmena repro Yamaha za Creative, pretože si vlastne neuviedol nič konkrétne.

PS : Pozri si zopár ukážok DK z konkurenčného servera, kde budeš dúfam vedieť lokalizovať, kto to DK aj má a kto sa len hrá na DK....Kukaj :
DSC00010.jpg DSC02319.jpg IMG_0275.jpg P1040397.jpg P3277488.jpg pointer_hts.jpg roomN.jpg tv1.jpg DSC00004.jpg High-end_01.jpg
Pytkin (7947)|31.12.2008 00:44
Jarino : k tym obrazkom .. je fajn , ze tam ma dost ludi B&W .. celkom im fandim .. Ale ani na jednom neni vidno , riesenie akustiky .. je uplne zbytocne investovat do zariadenia , ked neni poriesena akustika .. kamarat ma 805tky ale hole steny , plafon , podlaha .. zvuk je mizerny ..
Ja som zvyknuty pocuvat u nas v rezii , kde je vyriesena akustika a vsetko .. A je to uplne nieco ine .. http://www.pytkin.sk/fluid/studio1.jpg

Asi pred mesiacom som si bol v mediatechu vypocut toto : http://www.audioresolution.eu/sk/uvod/ .. hra to fantasticky .. popocuvali sme kde co .. Pan Nosko mi popustal velmi pekne nove CDcka .. Fakt sa mi pacili vokalne veci ktore tam mal .. Ale proste to je uplne iny priestor , ako ten co ti spravi 5.1 zostava ..

A stale ma tu v podstate presviedcas , ze treba investovat vela penazi do domaceho kina .. Ano ja s tym suhlasim .. Presne to iste hovorim ..
Ale zaroven hovorim , ze v beznom panelakovom byte , spravi lacna 5.1 zostava k pocitacu lepsi zazitok z filmu , ako hocijake stereo repraky .. Take su moje skusenosti ..

Kolega si tiez siel kupit domace kino pred dvomi rokmi .. a nakoniec ho ukecali na stereo .. denon dvd player za 12 litrov (ktory sa zachvilu pokazil a nahradil ho LG prehravacom za 2 litre , lebo prehra vsetko co do neho das :) ) , zosik stereo asi za 20 .. a k tomu 602jky B&W .. Chapem to , lebo im povedal , ze bude pozerat hlavne koncerty .. Hudba je ina vec .. tam samozrejme kvalitne stereo je lepsie ako nekvalitny surround .. Dnes uz ale uvazuje ze by dal aj surround a lutuje trosku ze si nekupil surround receiver ..