Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Minivez Panasonic

soko.ban (185)|13.12.2004 10:06
Ono se to sem tedy asi moc nehodi, ale nemuzu nikde najit potrebne info, tak to zkousim tady.

Chci detem do pokoje (4x5m) koupit nejakou vezicku. Podminky jsou podpora mp3 a menic. Vaham mezi timto:

(mikro) SC-PM19E-S
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=CD_968&pohled=vyrobky
(mini) SC-AK220E-S
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=CC_1040&pohled=vyrobky

Nemate to nekdo doma? Zajima me jak to hraje, jestli to umi mp3 tagy, atd. Preferuju tu mensi PM19, ale aby to nebylo maly na ten pokoj. Ta vetsi ma takovej blbej "teenage" design.
mirekv (7169)|13.12.2004 10:27
Důležité je aby se to líbilo děckám, ne tobě. Panasonic je značka, tak asi neprohloupíš.
soko.ban (185)|13.12.2004 10:38
no tem se to libit bude urcite, protoze sou jeste maly :).. ale nevim jestli bude stacit ta mikro... ptal sem se v krame, meli tam tu AK220. Ptal sem se prodavace jak to hraje ty mp3 a vedel uplny hovno. Takovej hosik, vypadal ze neumi do peti pocitat a nakonec jsem odchazel s pocitem ze opravdu neumi... proto slidim tady...

Panakum verim mam od nich krome TV vsechno... takovej krumpl jako Sonymi nesmi do baraku ;)
Miuvek (858)|13.12.2004 10:41
akorát bych netrval na tom měniči - vysoká pravděpodobnost, že se časem po*ere. Jedině single CD mechanika. Výrobky podobného ražení z mého okolí to jen potvrzují - bez výjimky.
mirekv (7169)|13.12.2004 10:44
Bohužel odbornost prodavačů je často otřesná. Ať ti to v krámě předvede!
soko.ban (185)|13.12.2004 10:55
nj, menic chce manzelka...

bude to stat na skrini, aby na to deticky nedosahly a navic ony chtej kazdou chvilku pouztet neco jinyho, to by se z toho clovek zcvok...

ted je 2 roky zaruka tak snad to neco vydrzi...
Miuvek (858)|13.12.2004 12:22
běžně se stává, že mechanismus ovládající karusel měniče se tak vyšmajdá a dostane tím takovou vůli, že se potom unašeč od mechaniky ani netrefí do středového otvoru v CD :-((
Ty dva roky by to mohlo vydržet, jestli počítáš s tím, že to potom vyhodíš, tak je to jedno. V cenové třídě minivěží je to jedno, bohužel. Bohužel se musím obávat, že úvahy typu Panasonic vs. Sony. vs. .... v tomto případě jsou k ničemu. Kvalita je zde daná pouze cenou a tento tlak stírá výraznější rozdíly mezi značkami.

P.S. K přehrávání MP3: Vypal si na CD pár MP3 souborů. CBR v různých bitrate až do 320 kbps a podobný "sortiment" v provedení VBR a vem si to s sebou do obchodu. V krámě trvej na předvedení a vyzkoušení. Prodavači .... :-(( :((
ViKinG (793)|13.12.2004 12:31
soko.ban: měnič neeeee, vydží přesně 24 měsíců a jeden den :-) a u mp3 je měnič víš na co??? 10-12 CD na jedný placce...
Dětem do pokoje... já už bych dneska koupil DVD player (cca 2.000,-) 5.1. aktivní dřevěný Geniusy (cca 3.500,-) a TV maj??? pokud ne tak obyč 55 cca 5.000,- a bylo by vymalováno. A nebo laciný DK (Aiwa 4.000,-)
Ale pokud to musí být nutně CD/mp3 player tak jednoznačně ten mikro... ale dětem by se možná zrovna líbil ten mini...
ale na tý singlmechanice bych trval.
soko.ban (185)|13.12.2004 13:28
pánové pánové, vy mi tady stavíte na hlavu moje plány na nákup :).

no TV 55 mame jednu zalozni na pude, ale jim ji dopokoje davat nechci. Ja si myslim ze TV do detskyho pokoje nepatri (manzelka by jim ji tam dala ;), obzvlaste ne detem kterejm je 4 a 2,5. Ale to je vec nazoru na vychovu.

ViKing: proc jednoznacne ten mikro?

Puvodni zadani znelo, "koupit neco na cem pujdou prehrat pisnicky (audioCD) a pohadky (mp3)"... menic chtela manzelka, aby nemusela furt vynemovat CD... ale jestli to nic nevydrzi tak radsi pryc od toho.. ja sem nikdy menic nemel, kamos mel nejakej Philips a taky mu celkem rychle odesel, to je pravda. No tak nevim...

ani tomu DVD prehravaci se nebranim aspon by mi neokupovali porad ten v obyvaku, ale aby pomoci displeje slo pustit to co chces.. vetsinou bez tv je to jen pro silny nervy
soko.ban (185)|13.12.2004 13:37
Ok, máte někdo tip na laciný DK? :)
mirekv (7169)|13.12.2004 13:45
Zkus přehrávač, co umí MP3 na DVD. Ovšem značkové jsou dost drahé.
Pitomec (10211)|13.12.2004 16:10
[quote=soko.ban]Ono se to sem tedy asi moc nehodi, ale nemuzu nikde najit potrebne info, tak to zkousim tady.

Chci detem do pokoje (4x5m) koupit nejakou vezicku. Podminky jsou podpora mp3 a menic. Vaham mezi timto:

(mikro) SC-PM19E-S
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=CD_968&pohled=vyrobky
(mini) SC-AK220E-S
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=CC_1040&pohled=vyrobky

Nemate to nekdo doma? Zajima me jak to hraje, jestli to umi mp3 tagy, atd. Preferuju tu mensi PM19, ale aby to nebylo maly na ten pokoj. Ta vetsi ma takovej blbej "teenage" design.[/quote]
320cítku jsem koupil (je to totéž, co 220, ale s 3 pásmovým repro - cena byla kolem 7t. na http://www.nakupuj.com), paradoxně proto, že mně u jinýho Panasonica klekl veksl na CD :-) a nebýt té podpory MP3 (čte to všechno, vč. VBR), tak bych do toho za ty prachy nešel. Je to taková barevná opičárna ve stylu AIWA (hodně světýlek a blikátek, ale výkon v pr**li). Jestli člověk netrvá na MP3, tak je lepší koupit někde v Datartu nějakou šajzku za patnáct stovek a udělá s tím stejnou slávu...
soko.ban (185)|14.12.2004 07:27
Pitomec: dik... no vcera sem videl 320 i 220in natura, je to hrozna krava blikava.. kaslu na to... zkusim sehnat nejaky DK.. nebo nejakej dvd pleyer s bednama.. ale vim vo tom prd, tak kdybyste nekdo mel nejakej tip, byl bych rad....
Tomáš X. (166)|14.12.2004 14:28
Hudební parametry budou plus mínus totéž, ale podstatný jsou ty reproduktory. Jak říkají všichni dřevo je dřevo a 3-pásmové nebo středy+výšky a k tomu subwoofer. I u těch středů se ještě pozná nějaká rezonance, takže zase krabičky na mejdlo jsou na hudbu nedostatečné.
AleK (814)|14.12.2004 14:39
soko.ban - tak to si nemyslím že tv nepatří do dět. pokoje to si měl vidět ten jásot když ji tam uviděli a pod stromek jim jdu koupit stolní dvdčko, kde můžou poslouchat jak mp3 tak cd audio filmy atd... a stojí to babku
soko.ban (185)|14.12.2004 14:45
[quote=AleK]soko.ban - tak to si nemyslím že tv nepatří do dět. pokoje to si měl vidět ten jásot když ji tam uviděli a pod stromek jim jdu koupit stolní dvdčko, kde můžou poslouchat jak mp3 tak cd audio filmy atd... a stojí to babku[/quote]

nj, jak mas velky deti?... :)
asi dam na Vikinga a koupim ty geniusy za 3500 ale nevim co za pleyer k tomu... ty uiz mas vybrano?
mirekv (7169)|14.12.2004 14:49
TV to chce nejen dětem, ale i manželkám na ty jejich telenovely! 9-)
AleK (814)|14.12.2004 15:40
soko.ban - já mám dvě holky 3 a 10 let
vybráno ještě nemám já to budu kupovat asi bez těch beden ještě nevím zítra vyrážíme na nákupy
ViKinG (793)|14.12.2004 22:41
soko.ban: pokud ty geniusy, tak DVD player musí mít 5.1 analog audio out! u těch geniusů není žádný digital IN (pokud teda nevylezli s nějakou inovací)! A navíc se obávám že až to uslyšíš tak to dětem zabavíš ono to na DK vážně není tak špatný. A ty DK kolem 5.000,- jsou celkem na jedno brdo SENCOR, AIWA, atp.
soko.ban (185)|15.12.2004 07:41
AleK: no ja mam furt takovou predstavu, ze deti si maj hlavne hrat, kreslit, prohlizet/cist knizky atd, a ne cumet na bednu, ale to jsou jen takovy idealy, ktery stejne vemou za svy (jako mnoho dalsich, ktere sem mel pred narozenim deti ;)

ViKinG: jj, vim o tom... kamos je ma a hraje to pekne... ja mam v obyvaku jen klasicky stereo, kdyz koukam jednou za dva mesice na film z dvd tak nechavam jen zvuk ze stereo TV... to je i duvod proc bych sel do tech geniusu, budu se chodit k detem do pokoje koukat na filmy :)
AleK (814)|15.12.2004 08:02
soko.ban - jo jako ideál je to dobrý, ale podle mě dnešní děti jsou trošku někde jinde mají doma na co si vzpomenou a ještě mrmlají teda ty moje ano asi je moc rozmazluji, ale já sám jsem neměl pěkné mládí a tak to chci vynahradit dětem nevím třeba to není dobře ale ......
soko.ban (185)|16.12.2004 09:47
no tak geniusy uz jsou na ceste...
nemate nekdo doma tohle:
http://www.yamada.cz/detail.do?id=4000049

zaujala me moznost mp3 bez TV a karaoke by se detem moh taky libit (asik tmu budu muset sehnat jeste molinan na dvere, abych n\mel v obyvaku klid ;).
soko.ban (185)|16.12.2004 10:45
tak to nakonec asi bude DVD XORO HSD 415 plus silver http://www.dvdprehravace.cz/detail.do?id=4000057