Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera JVC

imported_tomros (10)|19.12.2008 20:42
Měl jsem kameru zn.JVC, která měla krásnou funkci. Nebyla to žádná profi třída, byla to klasická jako každá jiná na VHSc malé kazety. V technickém světě kamer jsem laik, tak že to napíšu zcela nepřesně. Když jsem tam nastavil funkci pro snímání v noci. Tak jak jsem prudce pohnul kamerou, tak světla zanechala šmouhy něco jako v SECAM než přišel PAL :-) A když jsem prudce dal zoom .Jééé to byl skoro efekt jak z hvězdných válek kdy letí rychlostí světla. A když jsem tufunkci použil přes den někde v šeru tak to krásně imitovalo pohled člověka po pořádné opici.:-) A tenkrát mě napadlo, že natočím takový klip no skrátka alla ,, Pavučina ,, Né že bych chtěl lézt někomu do zelí, ale chtěl jsem si skusit tak 2 min umělecký videoklip na podobné téma. A ta kamera ta to přímo uměla nabídnout ten krásný efekt .No jo bohužel se rozbyla, nešikovně upadla na zem .A bylo.... Dnešní stroje sice mají tu možnost natáčet ve tmě atd. ale už se nestekám stím krásným efektem. Prosím co to umělo či neumělo ..Byla to dlouhá závěrka ? A jak by se dnes dala nahradit .Jelikož neznám nikoho kdo by mne poradil a kdo by mne půjčil funkční kameru na takové klipy. Tak se ptám zde. Díky... Tom
stayman (12393)|22.12.2008 01:22
Ti staci nastavit cas pomalsi ako 1/12s...
imported_tomros (10)|26.12.2008 12:34
To je sice hezké .Ale.... ta moje kamera, takové věci neumí.Jak říkám ta stará JVC byla určená pro strejdy co jezdí k moři a točí hodinový záběr jak se koupe rodina v moři :-) Jen kdybych věděl jak se to jemnovalo .Nějaká funkce tam byla a měla napsáno, že hodnota je 2000, ale nevím čeho .Joooo staré poctivé kamery napůl manual, napůl automat. Dnes za stejné peníze je to už jen automat a na ten manual bych musel šáhnout hodně hluboko do kapsy. Není třeba aspoň nějaký software, který by takové věci simuloval ( efekt dlouhé závěrky ) ? .............Ted jsem měl mobil v ruce Sony ericssona K800i a přepnul na kameru. Tam je ta kvalita skoro taková jakou si představuji. Ale pořád to není ono.... Vím, že to zní strašně ale, který stroj by to uměl ještě více zprznit obraz než mobil ? :-) Mne jde doopravdy o ten efekt toho že při prudším švengu a nebo zoomu se obraz rozmaže apak v klidu složí atd. No však už jsem to psal :-) Díky...
MIHI (940)|31.12.2008 00:18
No tak upřesni jakou kameru máš, případně jaký software používáš. Myslím že pomalou závěrku umí snad skoro každá kamera, případně se to dá nasimulovat např. v Aftrech.
MIHI (940)|31.12.2008 00:43
Ještě mě napadá že ten efekt co popisuješ se na kamerách buď dělá použitím toho delšího času závěrky, což má ale za následek že je obraz strobovanej. Ale dříve býval na starých kamerách efekt označovaný většinou jako trail (někde jsem myslím viděl i ghosting, echo). A ten to dělá plynule. Je takový čistější:) Zkusil jsem najít nějaké ukázky:
Trail:
Slow shutter:

Podle toho co píšeš to ale vypadá spíše na ten trail.
stayman (12393)|1.1.2009 14:27
Dokazu to Pixelany,ale ten efekt, kde sa ti napr. svetla "tahaju" dokaze az plugin v AAE..
imported_tomros (10)|1.1.2009 21:14
Přátelé děkuji... Nejprve Vám PF 2009 :-) A ted opět k věci :-) odpověd pro MIHI ...Kameru mám Sony DCR -TRV 270E ( jsem svateční kameraman ,na mém prvním místě jsou obrazy, které maluji, to říkám proto, abych odpověděl předem na případnou otázku proč takovou kameru a proč se ptám na takové věci ? pro zájemce co maluji je zde link http://www.art-gallery-tom-rossi.wz.cz/ ) Soft na editaci tak částečně ADO .AF.EF. a So.Veg. V tom Sony jsem jako ryba ve vodě :-) Ale pokud bych měl přejít na Premieru , nebude mne to dělat problém. Já se rád učím :-) A obzvlášt v takových to programech :-) Tenhle odkaz to je ono .....BINGO :-) Slow shutter: A ted jak to udělat ? Kameru už víš co mám a soft také víš. Prosím ... :-) Otázka na Staymena ...Ten odkaz na to video .To by dokázal ten produkt od Pixelanu ?
imported_tomros (10)|1.1.2009 21:30
Našel jsem ještě realnější moji představu. ale to asi ta Sony kamera neudělá. Asi znamená že určitě NEEEE :-(
stayman (12393)|1.1.2009 23:33
Nooo, mas moc peknu tvorbu, prekvapila ma a moc sa mi paci..

Stiahni si toto. http://www.king.sk/king01/CanonLaserShow-ZostrihHQ.wmv mal som na mysli nieco podobne, mne sa to velmi paci, myslim, ze by to slo spravit pomocou tych Pixelan StepMotion a pouzit este na to filter pencil, alebo nieco podobne od NewBlueFX.

Cartoon si mozes stiahnut do Vegasu zadarmo
http://www.newbluefx.com/videofx-9.html

Ak chces skusit vsetky tie efekty a aj tie Pixelany, napis mi SZ, dohodneme, mam este volnu stenu a nic ine ako originaly na stenach nemam :)..
imported_tomros (10)|2.1.2009 14:00
Nooo Staymane určitě se něco časem najde co by šlo k tobě na zed´ :-) Aaaale nic neni zadarmo :-) Ale to už je tema na vedlejší kolej :-) A bude to mezi nami jak se dohodnem atd . :-)