Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace Videa Sony vegas+Canon HV20

Shaggy.tt (60)|18.12.2008 17:08
Po dlouhé době zdravím všechny Mastry
Konečně mám už novou hardwerovou mašinku, tak se dostavám ke spracování mojich materialu...
Nevím jestli se ptám blbě....Při přesunutí jednoho videa do počítače přes sony se mě show uložilo na vícoro klipu, přitom video je cele v kuse.Nevím jestli to je dobře nebo špatně...Logicky jedna nahravka jeden soubor...Ale jak by to bylo rozkouzkované do jednotlivých clipu uložené, kde jeden ma plácnu jedno giga druhe šest a těch klipu z hodinového záznamu je jedenact a při druhém přetáhnutí samého materilu bylo zas osm.
Dík za vysvětlení

Shaggy.tt
stayman (12393)|18.12.2008 18:17
Najskor to vysvetli ty poriadne. Ja uz neviem, ci naozaj ja nerozumiem, alebo to neviete ani popisat.:(
Shaggy.tt (60)|18.12.2008 18:38
možná to napoví víc poslal jsem jpg
sony.jpg
stayman (12393)|18.12.2008 19:41
No a? Mas 11 suborov, takze dalej comu nerozumies?
rjja (622)|18.12.2008 20:10
[QUOTE=Shaggy.tt;207633]možná to napoví víc poslal jsem jpg[/QUOTE]

v nahrávce máš větší mezery a on to vždy podle nich rozdělí ( jako samostatnou scénu )

stayman mě asi opraví
Shaggy.tt (60)|18.12.2008 21:05
jo kdyby tam byly mezerey to bych pochopil...ale je to jedno show jeden zaznam!v celku!tedkom jsem to projel potreti a souboru mam tri!

Ještě jedna věc chlapi!
přehral jsem si video a jak z prvniho pokusu tak z druheho, kdy jsem první smazal a převedl jsem to ještě jednou...při přehrani videa jsou nezavisle na sobě některých sekundových okamžicich trhy...fakance.Nebylo to v jednom stejném useku...Chyby na pásce nebyly, ale myslím si jak by neztihal komp, ukladaní dat na disk...nebo je to kodekama nevim, přitom mám
notas: acer extansa 5630G, intel core duo 2GHZ T58OO 2 giga ram zdílená grafika 1024mb

nevím čím by to mohlo být a zase si nemyslím že tato sestava pro to by byla slabá.

Dík za radu
rjja (622)|18.12.2008 21:09
[QUOTE=Shaggy.tt;207646]jo kdyby tam byly mezerey to bych pochopil...ale je to jedno show jeden zaznam!v celku!tedkom jsem to projel potreti a souboru mam tri!

Ještě jedna věc chlapi!
přehral jsem si video a jak z prvniho pokusu tak z druheho, kdy jsem první smazal a převedl jsem to ještě jednou...při přehrani videa jsou nezavisle na sobě některých sekundových okamžicich trhy...fakance.Nebylo to v jednom stejném useku...Chyby na pásce nebyly, ale myslím si jak by neztihal komp, ukladaní dat na disk...nebo je to kodekama nevim, přitom mám
notas: acer extansa 5630G, intel core duo 2GHZ T58OO 2 giga ram zdílená grafika 1024mb

nevím čím by to mohlo být a zase si nemyslím že tato sestava pro to by byla slabá.

Dík za radu[/QUOTE]

no zdílená grafika 1024mb to se mi zdá nějak podezřelé opravdu 1024 ?
Saxel (2279)|19.12.2008 08:16
[quote=Shaggy.tt;207646]jo kdyby tam byly mezerey to bych pochopil...ale je to jedno show jeden zaznam!v celku!tedkom jsem to projel potreti a souboru mam tri!...[/quote]
V nastavení Vegasu je přepínač, zda má detekovat scény a rozdělovat záznam na jednotlivé klipy. Pokud jsi natočil jeden záznam vcelku a Vegas ti ho přesto při nabírání rozdělil, mohlo to způsobit jedině přerušení toku dat, za který může buďto mizerná páska nebo to, že nestíhá počítač. Tomu nasvědčuje i to, že ti záznam rozděluje pokaždé v jiných místech. Vegas detekuje scény podle timecode, nikoliv podle výrazných změn v obraze. Když nenavazuje timecode, založí nový soubor.
Shaggy.tt (60)|29.12.2008 21:13
Jasně asi to bude v ukládání dat...převáděl jsem to na externi disk a těch klipů bylo už jenom dva...no a kdyby byla chyba v pásce je možné...ale sere mě to protože kupuji ty nejkvalitnějšíky pásky, aspoň si to myslím!!!
chci se zeptat do jakého finálního formátu to nakonec převádíte?
stayman (12393)|30.12.2008 01:22
Co prevadime? Sak na aky treba! .. niekomu staci WMV, inemu FLV, zase dalsi chce Mpeg2 pre DVD, iny zas HD, no je to rozne..., ale dolezite je, co chces ty!
Saxel (2279)|30.12.2008 07:33
Shaggy.tt:
Do čeho to převedeš, záleží na tom, co potřebuješ a co jsi schopný přehrát, jak už ti odpověděl stayman. Důležité je zachovat při editaci a archivaci původní formát HDV, aby ses mohl kdykoliv v budoucnu vrátit k té nejvyšší kvalitě.
Shaggy.tt (60)|30.12.2008 12:56
Jasně Saxel to je pochopitelné...mít vždy master do budoucna pro další upravu.Tedy když chci dát klipy dohromady jenom a zachovat původní kvalitu, tak při render as to potvrdím čím?
Saxel (2279)|30.12.2008 14:25
Shaggy.tt:

Nejjednodušší je stisknout F1 a vyhledat výraz Smart Rendering, tam najdeš následující text:



[code][FONT=Arial]When you render video to any of the following formats, unedited video frames are passed through without recompression (smart rendering):[/FONT]
  • [FONT=Arial]DV AVI[/FONT]
  • [FONT=Arial]DV MXF[/FONT]
  • [FONT=Arial]IMX MXF (IMX 24p MXF is not supported for no-recompress rendering)[/FONT]
  • [FONT=Arial]HD MXF[/FONT]
  • [FONT=Arial]MPEG-2 (for files such as those from HDV and DVD camcorders)[/FONT]
[FONT=Arial]In order to perform rendering without recompression, the width, height, frame rate, field order, and bit rate of the source media, project settings, and rendering template must match. Frames that have effects, compositing, or transitions applied will be rendered. [/FONT]


[FONT=Arial]You can clear the Enable no-recompress long-GOP rendering check box on the General tab of the Preferences dialog to turn the feature off.[/FONT][/code]
Shaggy.tt (60)|30.12.2008 20:37
Mužeš mě prosímm přiblížit ty body formáty a doporučit mě.....Bo se mnou je to...
Je toho na mě dost..:-)))
Ještě jedna věc...uvažoval jsem o koupi příručky Sony vegas...má to smysl?Na netu ten návod co je...no já nevím!Těch informací, které potřebuji k programu je dost a čím dál víc kazet na zpracovaní a nějak se v tom topím:)))
stayman (12393)|30.12.2008 22:53
Malo by ta zaujmat iba DVD, zatial je to najrozsirenejsi format a pre domace video dostatocne kvalitny.. Kompresie, do ktorych ti nahrava kamera nie su podstatne, pretoze zaznamy si ponechaj na paskach v povodnom stave a odloz si iba strihove supisky..
Saxel (2279)|31.12.2008 11:23
Shaggy.tt:
Předpokládám, že v kameře máš nastaven typ záznamu HDV, tedy [FONT=Arial]MPEG-2, pro nějž Vegas podporuje Smart Rendering. Musíš mít ještě v Option/Preferences... na kartě General zatrženo Enable no-recompress long-GOP rendering (je to ta poslední položka). Potom při renderu do stejného výstupního formátu (typ MainConcept MPEG-2, Template HDV 1080-50i) bude Vegas přepočítávat jenom ty části, na které jsi aplikoval nějaké změny (filtry, přechody), a ostatní nezměněné části videa bude pouze kopírovat ze zdrojových klipů. Už je to jasnější?[/FONT]
Shaggy.tt (60)|17.1.2009 19:03
Ok. zatím jsem se tam nedostal...ještě to není pro mě aktualní.Pořád se prohrabuji se synchronizací..Jak se ukázalo proč mě vegas rozdělil show na jednotlivé klipy bylo to špatnou páskou...K..už nikdy panasonic do toho nestrčím
Shaggy.tt (60)|17.1.2009 19:10
Ok. zatím jsem se tam nedostal...ještě to není pro mě aktualní.Pořád se prohrabuji se synchronizací..Jak se ukázalo proč mě vegas rozdělil show na jednotlivé klipy bylo to špatnou páskou...K..už nikdy panasonic do toho nestrčím
Saxel (2279)|19.1.2009 08:28
[quote=Shaggy.tt;212269]..už nikdy panasonic do toho nestrčím[/quote]
Asi není Panasonic jako Panasonic. :) Já co mám HV20, používám kazety Panasonic AY-DVM60YE a jsem naprosto spokojen. :-)-
Akim (128)|19.1.2009 09:24
Souhlas se Saxel. Od počátku používám stejné kazetky Panasonic a neměl jsem zatím žádný problém s Canon HV30 (ani se starším Panasonicem). Snad žádný dropout. Mnoho lidí tvrdí, že není dobré střídat značky kazet. Co chroustala tvoje kamera doteď?
Shaggy.tt (60)|8.3.2009 17:12
Nechávám tam žvejkat HDV od sony