Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GK AtiX1900GT-VIVO a převod z VHS

makey (45)|17.12.2008 19:18
Ahoj lidi.
Koupil jsem pc s touto VIVO kartou. Potřebuji dostat VHS nahrávky do PC pro další zpracování. Prosím poradte mi, co si mám nainstalovat a jak zapojit, abych to dostal do pc. Moc tomu zatím nerozumím. Dosud jsem pracoval jen s DV kamerou.
Díky. M
Alf (888)|17.12.2008 22:12
Otázkou je, co myslíš dalším zpracováním. Pokud uvažuješ pouze o střihu, bez použití nějakých filtrů, jako je úprava jasu, barev, kontrastu atd., je nejvhodnějším a nejrychlejším řešením grabování přes Tvoji kartu.
Když jsem grabovával přes ATI (X1600XT s VIVO), nejlepší výsledky jsem mněl se softem od ATI (MMC - viz stránky ATI). Graboval jsem do MPEG-2 s rozlišením 720x576 a datovým tokem min. 6 -6,5 Mbps (podle kvality zdrojového VHS).
Karty X1xxx s VIVO bývaly osazovány A/D převodníkem Theater 550 (jestli ho má ta Tvoje nevím), který ve spolupráci s MMC uměl použít real time filtry (sharpen, jas, kontrast, sytost), takže pokud se vše potřebné nastavilo před grabováním, následné úpravy už nebyly potřebné.
Střih jsem pak dělal v softu, který neprovádí rekompresi. Pak následoval authoring a..... DVD bylo hotové.
Kabelové propojení závisí na tom, co umí VHS přehrávač. Pokud má výstup S-video, použiješ ten. Pokud ne, nezbývá nic jiného než kompozit.
makey (45)|17.12.2008 22:43
Potřebuji dostat na DVD náhrávky, které jsem před časem nahrál z kamery na VHSku...
Měl jsem představu, že po nagrabování to otevřu v nějakém programu, na př. mám Pinnacle9, nebo Ulead co má kamarád a udělám to DVD.
Jestli se to bude muset nějak upravovat, to zatím nevím, budu dělat něco takového poprvé.

Nevím, čemu říkáš MMC od ATI...
Možná to je: ATI Multimedia Center™ 9.16 http://ati.amd.com/support/drivers/common/mmc9-16.html

Pokud jsem to trefil správně, je tam toto:
Multimedia Center 26,7MB v.9-16, ... Angl. j. a pod tím je ještě: European Lang Pack 2, 13,1MB kde je asi čeština...?
To je ono?-- Jak říkám jsem "zelenáč".
stayman (12393)|17.12.2008 23:45
to si radsej zaobstaraj DVDrekorder..
Alf (888)|18.12.2008 19:01
Pinnacle stojí za...
Pokud máš soft UleadVideoStudio, ten si s kartama ATI taky celkem slušně rozuměl (co vím, tak aspoň verze 10 a 11).
MMC - je to ono. Musíš ale vše nainstalovat v pořadí, jak je to za sebou na stránce:
DAO
DVD/DTV (je potřeba originální disk k VIVO)
Encoder
Multimedia
European Lang Pack 2
makey (45)|18.12.2008 21:20
(je potřeba originální disk k VIVO)... CD dodané ke GK? Mám
stayman (12393)|18.12.2008 23:19
Co je potreba? Sak ku tomu stacia WDM ovladace..
StD (8612)|19.12.2008 10:02
@Stayman: ...no a ty jsou v těch krocích 2 a 3, jak napsal ALF. :)