Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení LCD TV s PC

rotrinho (49)|16.12.2008 20:07
Zdravím.Mám graf.kartu ATI Saphire x800GTO a rád bych ji propojil pomocí S-Video kabelu s LCD TV Samsung LE32A656,jak to mám udělat?Protože když propojím kabelem oba dva komponenty,tak mi běží jen spouštění PC a při zapnusí OS obrazovka nejdřív zčerná a pak naskočí taková modrá(dle mého plocha na PC,kde ale nic není vidět) a přes ní pomalu přechází takové pruhy,jako když něco ruší např. analog signál(duchy)
MlokCZ (636)|17.12.2008 08:12
A proč to chceš propojovat S-video kabelem? Propoj to určitě DVI->HDMI kabelem.

Problém je v tom, že na S-video připojení to automaticky jede jako sekundární monitor. Při startu PC jede na primární i sekundární totéž, pak ale když naběhnou windows, tak už vidíš jen pozadí, jak je to sekundární monitor. Samozřejmě to lze přenastavit, ale potřebuješ k tomu mít aspoň chvilku připojený i primární monitor, jinak se to bude nastavovat blbě.
Pruhy jsou rušení a vznikají nejčastěji tím, že v TV máš přivedenou anténu/kabelkovku s rozdílným zdrojem potenciálů. Bez filtru na antením převodu se toho jen tak nezbavíš a ani s ním to nemusí být 100%. S-video připojení prostě není vůbec vhodné a není jediný důvod proč ho použít pokud grafika má DVI (to by snad uvedený model mít měl) a LCD hdmi vstup (to má). Kromě toho, že přes hdmi nebude žádné rušení, tak hlavně dosáhneš plné kvality v maximálním rozlišení a pixelmapingu 1:1.
Já se rušení ze stolního počítače při připojení přes s-video nikdy zcela nezbavil. Odpojení antěního přívodu to výrazně zlepšilo, ale dobré to nebylo nikdy. Než jsem pořídil LCD s hdmi vstupy, kde to mám připojené samozřejmě přes hdmi (takže žádné problémy a maximální kvalita), tak jsem používal notebook a to napájený z baterky. To rušení přes s-video signál eliminovalo zcela.
drto (341)|17.12.2008 12:59
mozem potvrdit z vlastnej skusenosti ze prepojenie lcd s pc cez s-video je totalne nanic a hrozne. ja som to skusal (uz som mal kabel kupeny davnejsie) a bolo to otrasne. obraz rozmazany a este mi tam chodili pruhy. u mna nepomohlo ani odpojenie anteny z tv. este musim podotknut ze ked som mal pripojene crt tv tak obraz bol v pohode ale pri lcd to uz je uplne zle a nepozeratelne. a kedze ja by som potreboval kabel dvi->hdmi ale dlhy 10m ktory bol za cenu 1800,- Sk tak som si kupil dvd a mam pokoj. aj tak som chcel prepojit tv len koli pozeraniu filmov. vyriesil som to dvd-ckom za 1200 a mam pokoj :)
rotrinho (49)|17.12.2008 13:26
dobře,koupím ten DVI-HDMI kabel,a mám ještě jeden dotaz,je pak možné např sledovat TV na monitoru?nebo to funguje jentak že to přenáší z graf.karty na TV a ne naopak,?a ještě jedne dotaz.bude třeba něco někde nastavovat?
MlokCZ (636)|17.12.2008 13:34
Samozřejmě, že je to jen jednosměrné propojení z PC do TV. A pokud jde o nastavení, tak je otázka, co všechno myslíš. Pokud pouze, aby jel obraz z počítače a bude to případ, že TV bude jako jediné výstupní zařízení, tak nastavit pouze správné rozlišení (tedy takové jako má tvoje TV) a pak u některých grafik je třeba zajistit, aby v ovladačích nebylo zapnuté zvětšení, zmenšení obrazu. Na TV pak nastavit just scan (u některých TV se to může jmenovat jinak).
Pak použít na výstupu vhodnou frekvenci, ideálně dle sledovaného filmy (tedy 24/25/30Hz, u HD ripů je to téměř výhradně těch 24Hz).
Pokud TV umí i barevný rozsah 0-255 (což je třeba pro Samsungy nastavení hdmi černá na normální), tak to je vše. Pokud by to TV neuměla a uměla jen klasický v TV technice používaný rozsah 16-235, tak to bude složitější, aby komplet vše lezlo z PC v tomto rozsahu a také se to bude pro každou grafiku jinak nastavovat (a v některých případech to ani vůbec nepůjde dostat např. i plochu, tedy mimo přehrávání filmů rozsah 16-235).

No a pokud jde i o nastavení PC, aby přehrávalo filmy, tedy i HD ripy v mkv, tak tam je toho k nastavení spousta dalšího, ale samotného propojení se to nijak netýká.