Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s DTS a DTS HD

rampion11 (131)|16.12.2008 14:11
Mám starší domácí kino Panasonic SC DT 310, které se skládá z dvou samostatných jednotek navzájem propojených (dvd přehrávač + digitální zesilovač). Nedávno jsem koupil blu ray přehrávač Panasonic BD30EG a propojil ho s výšše uvedeným zesilovačem optickým káblem. Problém je, že mi nehraje DTS a DTS HD, přestože by tyto zvukové formáty měl blu ray přehrávač dekódovat a přehrát. (Dolby Digital 5.1. je v pořádku) Zkoušel jsem i v nastavení blu ray přepínat mezi PCM a Bitstream, ale při zapnutém DTS nehraje zvuk vůbec nebo pouze v 2.0. Na zesilovači mám zapnutou volbu TV OPT2, při dalších možných volbách jako DVD, DVD OPT1 zvuk nejde. Vím, že je to dost specifický problém, ale pokud má někdo zkušenosti s nastavením zvukových formátů, rád uvítám jeho radu.
jarino1978 (8045)|16.12.2008 15:51
1. DTS HD cez optiku nikdy nedostaneš, jedine cez HDMI 1.3 + av receiver s HDMI 1.3
2. DTS 5.1 48kHz - cez optiku OK, ostáva len dúfať, že to vie receiver dekódovať v konfigurácií 5.1 a že to neprevádza do 2.0 a opačne to platí aj u BD playera.
3 tento BD player dokáže síce dekódovať DTS HD a Dolby TrueHD, ale rozkódovaný zvuk Ti posiela na analógový výstup 5.1 , takže si prepoj analóg out 5.1 v BD s analóg 5.1 in v receivery a pôjde Ti to
4. určite by šlo v menu BD nastaviť default posielať audio cez SPDIF, čiže by mal bd player automaticky zdegradovať HD formáty na DVD formáty a poslať ich cez SPDIF
rampion11 (131)|16.12.2008 16:49
[QUOTE=jarino1978;207219]1. DTS HD cez optiku nikdy nedostaneš, jedine cez HDMI 1.3 + av receiver s HDMI 1.3
2. DTS 5.1 48kHz - cez optiku OK, ostáva len dúfať, že to vie receiver dekódovať v konfigurácií 5.1 a že to neprevádza do 2.0 a opačne to platí aj u BD playera.
3 tento BD player dokáže síce dekódovať DTS HD a Dolby TrueHD, ale rozkódovaný zvuk Ti posiela na analógový výstup 5.1 , takže si prepoj analóg out 5.1 v BD s analóg 5.1 in v receivery a pôjde Ti to
4. určite by šlo v menu BD nastaviť default posielať audio cez SPDIF, čiže by mal bd player automaticky zdegradovať HD formáty na DVD formáty a poslať ich cez SPDIF[/QUOTE]


Na první pohled se mi to zdá tak komplikované, že problém asi vyřeším koupí nového AV receiveru s HDMI:) Ale popořadě 1) Též jsem si to myslel, ale nebyl si jistý, 2) Zde asi bude ten problém, že receiver mi DTS z blu ray převádí do 2.0., což mne překvapuje, protože s původním dvd přehrávačem, který je v setu s tímto receiverem samozřejmě žádný problém s DTS není. 3) Tu je další problém, BD sice disponuje audio výstupem 5.1., nicméně receiver kromě zdířek na reproduktory tuto možnost nenabízí. 4) Tady se přiznávám trochu ztrácím, bude asi lepší, když zveřejním výňatek z manuálu ohledně nastavení zvuku, pokud budeš mít chuť a podaří se ti něco vyčíst..? Zatím díky

„Sound (zvuk)”
Dynamic Range Compression (komprese dynamického rozsahu)
(pouze Dolby Digital, Dolby Digital Plus a
Dolby TrueHD)
Změňte dynamický rozsah ( 32) pro pozdní noční sledování.
.
• On (zapnuto) • Off (vypnuto)
Digital Audio Output (digitální zvukový výstup)
• Stiskněte [OK] pro zobrazení následujícího nastavení.
Nastavení priority)
• Nastavte prioritu položek pro „Digital Audio Output”
• Bitstream (datový tok):
Pokud je zvolena položka „Bitstream”, na výstupu je datový tok zvuku z konektoru
HDMI AV OUT nebo DIGITAL AUDIO OUT. Zvolte „Bitstream”, pokud je zařízení
schopné dekódovat příslušný zvukový formát. (Logo vyobrazené nalevo je zobrazeno
na zařízení.)
• PCM:
Pokud je zvolena položka „PCM”, navýstupu jsou zvukové formáty PCM 5.1kanálů
z konektoru HDMI AV OUT a PCM 2 kanály z konektoru DIGITAL AUDIO OUT.
Zvolte „PCM”, pokud není zařízení schopné dekódovat příslušný zvukový formát.
(Logo vyobrazené nalevo není zobrazeno na zařízení.)
POZNÁMKA
Vzhledem k položce „User” nastavení „Priority setting”
V případě přehrávání disků s klikajícími zvuky v menu nebo se zvukem sekundárního videa, veškerý zvuk včetně „DTS/DTS-HD” bude na výstupu odpovídat
nastavení „Dolby D/Dolby D+/Dolby TrueHD”, pokud je „BD-Video Secondary Audio” nastavena na „On”. Navíc, když je položka „Dolby D/Dolby D+/ Dolby TrueHD”
nastavena na „Bitstream”, výstup bude upraven na „Dolby Digital”.
Pro výstup zvuku v původním formátu prosím nastavte „BD-Video Secondary Audio” na „Off”.
Nastavení „Digital Audio Output” Připojený konektor Výstupní zvukový formát:
• Je zvolená položka „Bitstream”.
• Položka „BD-Video Secondary Audio” nastavena na „On”.
• Je zvolená položka „Bitstream”.
• Položka „BD-Video Secondary Audio” nastavena na „Off”.
• Je zvolená položka „PCM”.
• Položka „BD-Video Secondary Audio” nastavená na „On” nebo „Off”.
Konektor HDMI AV OUT
Konektor DIGITAL AUDIO OUT
Konektor HDMI AV OUT*1
Konektor DIGITAL AUDIO OUT
Konektor HDMI AV OUT
Konektor DIGITAL AUDIO OUT
Dolby Digital*2
Původní formát
Dolby Digital nebo DTS Digital Surround
(v závislosti na původním formátu)
PCM dekódován z Dolby Digital nebo DTS
(5.1 kanálů maximálně)
PCM dekódován z Dolby Digital nebo DTS
(Data z 2.1 kanálů nebo více budou sloučena
do 2 kanálů.)
*1 V následujících případech je zvuk na výstupu ve formátu Dolby Digital nebo DTS Digital Surround.
– Připojené zařízení nepodporuje Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio a DTS-HD Master Audio.
– V případě připojeného většího množství zařízení prostřednictvím HDMI kabelů, jsou omezené funkce zařízení.
*2 Pokud je BD-Video přehráváno bez sekundárního zvuku nebo klikajícího zvuku, zvuk na výstupu je ve stejném formátu jak v případě nastavení „BD-Video Secondary
Audio” na „Off”.
Vzhledem k 7.1k LPCM
Nastavení uvedené níže je doporučeno pro výstup v původním formátu.
– Připojte zařízení pomocí konektoru HDMI AV OUT.*3
– Nastavte „BD-Video Secondary Audio” na „Off”. (V opačném případě bude sloučený 5.1k PCM na výstupu konektoru HDMI AV OUT.)
*3 Sloučený 2kanálový PCM je na výstupu z konektoru DIGITAL AUDIO OUT, bez ohledu na nastavení „BD-Video Secondary Audio”.
(Pokračování na další straně)
• Secondary Audio (sekundární zvuk):
„BD-Video Secondary Audio” je nastaven na „On”, a „Digital Audio Output” je
pevně nastaven na „PCM”.
• Audio Quality (kvalita zvuku):
„Digital Audio Output” je nastavena na „Bitstream” a „BD-Video Secondary
Audio” je pevně nastavena na „Off”.
– V případě, že zařízení umí dekódovat pouze Dolby Digital a DTS, výstup
Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD bude pouze jako Dolby Digital
nebo DTS.
– V případě, že zařízení umí dekódovat Dolby Digital nebo DTS, prosím zvolte
„User” a nastavte který nelze dekódovat na „PCM”.
• User (uživatel):
Položky v „Digital Audio Output” lze nastavovat samostatně. Avšak s omezeními
uvedenými v „User” nastavení „Priority setting” níže.
• Nesprávné nastavení může
způsobovat šum.
• Pokud je zařízení připojené
přes konektor HDMI AV OUT,
nastavení údajů na připojeném
zařízení má přednost před
nastavením tohoto zařízení a
zvolený zvukový výstup nemusí
být slyšitelný (např., když je připojený
televizor, HDMI zvukový
výstup je sloučen na 2 kanály.)
POZNÁMKA
• Bitstream (datový tok): Když je připojeno zařízení s integrovaným dekodérem
MPEG.
• PCM: Když je připojeno zařízení bez integrovaného dekodéru
MPEG.
MPEG Audio
• On (zapnuto): Primární a sekundární zvuk jsou smíšeny na výstupu.
Vzorkovací frekvence je upravena na 48 kHz.
• Off (vypnuto): Klikající zvuk v menu a sekundární zvuk je vypnutý.
BD-Video Secondary Audio
Zapněte/vypněte klikající zvuk v menu a zvuk sekundárního videa
v režimu obraz v obraze. ( 13)
• On (zapnuto) : Signály jsou upravené na 48 kHz. (Zvolte, pokud připojené zařízení
neumí zpracovat signály se vzorkovacím kmitočtem 96 kHz.)
• Off (vypnuto) : Signály mají na výstupu frekvenci 96 kHz. (Zvolte, pokud připojené
zařízení umí zpracovat signály se vzorkovacím kmitočtem 96 kHz.)
PCM Down Conversion (převzorkování signálu ve formátu PCM
konverze)
Zvolte výstup zvuku se vzorkovacím kmitočtem 96 kHz.
• Signály jsou upraveny na 48 kHz navzdory nastavení v následujících
případech:
– signály se vzorkovací frekvencí nad 96 kHz
– disky s ochranou proti kopírování
– položka „BD-Video Secondary Audio” je nastavena na „On”
jarino1978 (8045)|16.12.2008 18:19
Digital Audio Output - zadaj ON a potom Bitstream
BD-Video Secondary Audio - zadaj OFF

Ináč ten manuál stojí za to...

PS : Ak to nepomôže, tak zadaj potom Digital Audio Output, daj voľbu USER a nastav DTS a Dolby Digital tak, aby nebola možnosť ich dekódovať na PCM.
rampion11 (131)|16.12.2008 20:00
[QUOTE=jarino1978;207245]Digital Audio Output - zadaj ON a potom Bitstream
BD-Video Secondary Audio - zadaj OFF

Ináč ten manuál stojí za to...

PS : Ak to nepomôže, tak zadaj potom Digital Audio Output, daj voľbu USER a nastav DTS a Dolby Digital tak, aby nebola možnosť ich dekódovať na PCM.[/QUOTE]


V nastavení zvuku mám tři režimy -Audio Quality, Secondary Audio- a ty jsou napevno a není možnost pohybu v jejich položkách + User, kde sice mohu přepínat mezi PCM a Bitstream, ale při jakémkoliv (i tebou doporučeném) nastavení je to jisté. DTS buď nejde vůbec nebo pouze v 2.0. S největší pravděpodobností bude problém v receivru a tam žádná další nastavení dělat nemohu.Jinak jsem si i všimnul, že po přepnutí receiveru na DVD mi na displej naskočí PCM ONLY, tudíž si s Bitstream asi neporadí. Asi mi opravdu nezbývá nic jiného, než se podívat po nějakém novém AV s hdmi a užívat si HD zvuk v plné kvalitě. I tak díky za radu.