Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage 6000s a SKYLINK problém

pwr (6)|16.12.2008 10:59
Jsem čerstvý majitel téhle mašinky a karty SKYLINK, takže v oboru sat naprostý amatér.
Doma mám parabolu, kteou jsem nějaký čas nevyužíval. Po koupi recieveru jsem provedl SW BLIND SCAN na Astra 19.2 a 23.5. Celkově mi to našlo kolem tisícovky zahraničních programů, potud v pohodě.
Ale, nainstaloval jsem aktuální FW (neofiko) vložil kartu SKYLINK do jednoho ze slotů. Při zvolení např. Nova, ČT1 apod., které jsou v nabídce zůstane pouze černá obrazovka, po chvíli se objeví hláška "žádný video/audio signál" a to je vše. Když vytáhnu/zasunu kartu do slotu, hlásí mi to "Smart karta vytažena/vložena" a toť vsjo. Nevím jestli je chyba v nasměrování paraboly, kartě nebo nečem jiném. Třeba někoho zkušenýho něco napadne, dík předem (je možný, že sem udělal nějakou kravinu, ale načtení FW proběhlo v poho).
jarino1978 (8045)|16.12.2008 11:21
Tvoje problémy môžu byť :
- máš zle nastavenú parabolu, čiže signál nie je dostatočný
- ak sa táto hláška objavuje aj pri bežnom prepínaní medzi programami , nie len pri listovaní, znova hľadaj problém medzi receiverom a parabolou
- máš zle zadané parametre TP, čiže frekvencia, VPID, FEC, polarizáciu, vyskúšaj zadať hľadanie NIT na pozíciu 23,5E, alebo automatické hľadanie
- keby bol problém s dekódovaním, vypísalo by Ti hlášku "kódovaný program"
pwr (6)|16.12.2008 11:31
No když najedu na např na Nova, tak ve spodní liště EPG mi to ukazuje, že signál a ?? kvalita je většinou nad 90%, tak nevím. Zkusím to hledání NIT.
jarino1978 (8045)|16.12.2008 12:04
[QUOTE=pwr;207169]No když najedu na např na Nova, tak ve spodní liště EPG mi to ukazuje, že signál a ?? kvalita je většinou nad 90%, tak nevím. Zkusím to hledání NIT.[/QUOTE]

vyskúšaj nastaviť sa na Novu, potvrdiť a ešte raz potvrdiť. ak to nepomôže, tak budú zle zadané parametre príjmu, ako som písal hore
janob (11)|16.12.2008 14:33
jarino1978: Vidim, ze mas taky isty prijimac ako ja a vyzera to, ze sa vyznas :-) Mohol by si sa prosim Ta pozriet do threadu "HD prijmac a veci kolem" a pripadne mi poradit ?

Dakujem.