Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB Viewer - pomužete

BigSandy (163)|16.12.2008 09:00
Zdravím.
Pomůžete začátečníkovi.
Po zakoupeni DVB-T karty mi byl doporučen tento prográmek.
Program jsem nainstaloval v pohodě.
Naladění kanálu taky OK.Našel vše.
Když však v seznamu kanálu vyberu nějakou stanici, vyskočí mi tato hláska.

clee (6592)|16.12.2008 10:45
a jakou ze mas tu kartu?
BigSandy (163)|16.12.2008 10:49
[QUOTE=clee;207157]a jakou ze mas tu kartu?[/QUOTE]

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid

Když vyberu nějaky DVB-T program tak se dole ukaže EPG info a pak vyskoči toto.
Foolproof (2713)|16.12.2008 12:34
Máš asi blbě nastavenou kartu, protože B2C2 je čip, kterým jsou osazeny karty TechniSat čí Technotrend, že by tyto karty měly stejný source filter jsko Leadtek, pochybuji.

Musí tam být soubor s extenderem *.ax, který si DVBV dává do filters, možná se jmenuje Pushsource.ax, toto je vstupní filter, ten musí být zaregistrovaný.
Pokud jsi to nainstaloval do ProgramFiles, nemuselo se to podařit, na Vistě už vůbec ne, jenom s administrátorskými právy vypnutými debilitami.
BigSandy (163)|16.12.2008 13:18
[QUOTE=Foolproof;207181]Máš asi blbě nastavenou kartu, protože B2C2 je čip, kterým jsou osazeny karty TechniSat čí Technotrend, že by tyto karty měly stejný source filter jsko Leadtek, pochybuji.

Musí tam být soubor s extenderem *.ax, který si DVBV dává do filters, možná se jmenuje Pushsource.ax, toto je vstupní filter, ten musí být zaregistrovaný.
Pokud jsi to nainstaloval do ProgramFiles, nemuselo se to podařit, na Vistě už vůbec ne, jenom s administrátorskými právy vypnutými debilitami.[/QUOTE]

Použivam Win XP.
Jak to ale opravit.
Soubor PushSource.ax nalezen v adresaři DVBViewer/filters

DVB Viewer našel mou TV kartu tak by si to měl sam nastavit ne.

BigSandy (163)|17.12.2008 12:59
Vyřešeno
Ivo Mašek (10205)|17.12.2008 15:12
[quote=BigSandy;207403]Vyřešeno[/quote]
Prozradíš nám, jak?
Jde mi o to, že právě Leadtek není zrovna přátelský vůči cizím programům. Proto mě to zajímá, to řešení.
BigSandy (163)|17.12.2008 16:49
[QUOTE=Ivo Mašek;207428]Prozradíš nám, jak?
Jde mi o to, že právě Leadtek není zrovna přátelský vůči cizím programům. Proto mě to zajímá, to řešení.[/QUOTE]


Problem je fakt v tom filtru PushSource.ax

Zadej do CMD tento přikaz.

regsvr32 "C:\Program Files\DVBViewer\Filters\PushSource.ax"

Nejdřiv však zkontrolovat zda je fakt uvedena cesta spravna.
Ivo Mašek (10205)|17.12.2008 17:14
Děkuji
BigSandy (163)|18.12.2008 10:05
Není zač.

A prosil bych o další radu.
Zatím mam tento program na zkoušku nelegálně a pokud splní mé požadavky rad bych si ho koupil.
Mam v obýváku udělané s mého staršího compiku MediaStudio.
Již jsem vyzkoušel Windows MediaCenter a MediaPortal.
Oba programy mně zklamaly.
Proto jsem zvolil k odzkoušeni nelegální verzi.
Nerad investuji do něčeho co nemohu vyzkoušet.
Program zatím funguje OK ale problém mam s OSD menu.
I když ho v setupu vyberu a dam použit nic se mi nezobrazuje.
Nevíte čím to muže byt.
Má to vůbec fungovat tak jak media centum od windows.


Ivo Mašek (10205)|18.12.2008 11:06
Nechci ti do tvého výběru nějak žvatlat, ale podle mnoha ohlasů uživatelů je kvalitní náhrada za Win Media Center program MyTV
Mrkni sem:
http://www.mach4.cz/videa/videodirectlink-314.html
Tam je právě ten XBOX fungující v Linuxu, a pro Win je tam ukázka toho MyTV
Ivo Mašek (10205)|18.12.2008 11:15
Pak ještě existuje free verze Media Center. Jedná se o Open-Source a jmenuje se to "XBMC Media Center".
Recenze vychází v časopisu Computer č.24/08

Tento program ovšem radši v nouzi. Nerozumí si s každým hardwarem / softwarem.
Hudebn%ED%20knihovna--mm430x320.jpg P%F8ehr%E1v%E1n%ED%20film%F9--mm430x320.jpg V%FDb%ECr%20film%F9--mm430x320.jpg _detail--mm430x320.jpg
BigSandy (163)|18.12.2008 11:47
No do Linuxu bych nerad a to MyTv je mediaPortal, který zatím používám a spokojenost nic moc.
Chodím na fórum kde se probírá ten MedoaPortal a Windovs MC a skoro každý má nějaké potíže.
U DVBViewer jsem rozjel i to menu.
Zatím jsem spokojeny a testuji.
Pokud ještě seženu plugin pro MC ovladač a bude fungovat,jdu posílat Němčourkovi EURO .
Škoda že tu na foru není sekce tykající se programum určených pro HTPC.
Jak jsem tak koukal tak je tu spousta chytrých lidi, jen chuť a ochota pomoct někomu jim schází.
Foolproof (2713)|18.12.2008 23:35
OSD, stejně jako titulky lze zobrazit pouze přímo mixujícím rendererem, tedy nejede to na overlay mixer a musí být v rubrice hlavní jako nezakázáno.
Ne všechny skiny jsou funkční, pozor na rozlišení, nemají automatickou přizpůsobivost.

DVBV je trošičku stupidní, ale proti výše jmenovaným jakoby MC je to úplný zázrak, trochu si s tím pohrej a ono se to poddá.
MomoBrut (205)|3.1.2009 11:35
Zdravim vsechny znalce dvbvieweru.
Pouzivam ho uz delsi dobu, rekl bych, ze jsem podstatnou cast veci vstrebal a dokazu snad i jinym poradit.
S cim si ale nevim rady, je prehravani CD-Audio. Prvni vec je, ze CD-mechaniky strasne hluci pri seeku, takze je nutne je zpomalit. To samozrejme jde (napr. Nero drivespeed). Problem je ale ten, ze DVBviewer zablokuje CD-mechaniku po jeho spusteni. Mechanika neni dostuna pro jine aplikace. Jinymi slovy pokud se drivespeed spusti pred dvbviewerem, tak ten zamrzne, pokud se ma prehravat CD a naopak, pokud se drivespped spusti po dvbvieweru, nenajde zadnou pristupnou mechaniku.
Vysledek je ten, ze se mi proste nedari zpomalit mechaniku ve spojeni s DVBviewerem.
Dalsi problem je prehravani CD, ktere ma stopy bez mezer, treba live koncerty nebo vazna hudba ... dvbviewer tam natvrdo dava mezeru, coz je dost rusive ...
A posledni problem je buffer pri prehravani CD-Audio ... pri seeku nebo skoku na dalsi stopu dvbviewer prehraje zbytek stareho signalu (par stovek milisekund).
Jak jste na tom vy? Dokaze nekdo poradit?
Foolproof (2713)|3.1.2009 14:27
DVBViewer má vlastní engine a používá DirectShow přes filter CDAudio.ax, takže nelze za chodu na toto šáhnout. Pokud je nainstalováno Nero, tak zkusit soubor CDAudio.ax oderegistrovat, jakkoliv vyřadit z funkce, tím pádem by se měl dostat ke slovu vstupní filtr z Nera, tomu dát pro jistotu vysoký merit.

Je to soubor NeAudCD.ax - navigátor i vstupní filtr současně.
MomoBrut (205)|3.1.2009 15:20
To by mohla byt cesta, diky, zkusim vecer a dam vedet ...
MomoBrut (205)|3.1.2009 16:03
[QUOTE=Foolproof;209886]DVBViewer má vlastní engine a používá DirectShow přes filter CDAudio.ax, takže nelze za chodu na toto šáhnout. Pokud je nainstalováno Nero, tak zkusit soubor CDAudio.ax oderegistrovat, jakkoliv vyřadit z funkce, tím pádem by se měl dostat ke slovu vstupní filtr z Nera, tomu dát pro jistotu vysoký merit.

Je to soubor NeAudCD.ax - navigátor i vstupní filtr současně.[/QUOTE]

No, tak mam jen Nero6 a tam je jen filtr NeAudio.ax ...
Mam ale CLAudioCD.ax ... zkusim ...
MomoBrut (205)|3.1.2009 16:37
Tak jsem CDAudio.ax odregistroval a DVBviewer pise, ze nemuze najit vhodny filtr, i kdyz mam CLAudioCD.ax.
MomoBrut (205)|3.1.2009 16:43
[QUOTE=Foolproof;209886]DVBViewer má vlastní engine a používá DirectShow přes filter CDAudio.ax, takže nelze za chodu na toto šáhnout. Pokud je nainstalováno Nero, tak zkusit soubor CDAudio.ax oderegistrovat, jakkoliv vyřadit z funkce, tím pádem by se měl dostat ke slovu vstupní filtr z Nera, tomu dát pro jistotu vysoký merit.

Je to soubor NeAudCD.ax - navigátor i vstupní filtr současně.[/QUOTE]

Prosim te, tobe to s NeAudCD.ax jelo?
Foolproof (2713)|4.1.2009 14:37
Ó já jsem s tím nešachoval, mně to jede dobře, ono asi záleží na mechanice a i "ohranosti" CD. Mně to sem tam blikne, při seekování to nijak extra nehlučí, navíc hudbu posluchám dost hlasitě, takže se to ztratí a navíc, drtivou většinu už mám jako mp3 na DVD nosičích, takže takový problém neřeším.

Když zničíš ten soubor DVBV tak ti přece CD jede v systemu ne ?

P.S. CLAudio.ax je od Cyberlinkiu a to bude asi jenom dekoder, nevím.
MomoBrut (205)|5.1.2009 09:57
[QUOTE=Foolproof;210129]Ó já jsem s tím nešachoval, mně to jede dobře, ono asi záleží na mechanice a i "ohranosti" CD. Mně to sem tam blikne, při seekování to nijak extra nehlučí, navíc hudbu posluchám dost hlasitě, takže se to ztratí a navíc, drtivou většinu už mám jako mp3 na DVD nosičích, takže takový problém neřeším.

Když zničíš ten soubor DVBV tak ti přece CD jede v systemu ne ?

P.S. CLAudio.ax je od Cyberlinkiu a to bude asi jenom dekoder, nevím.[/QUOTE]

Ohranosti CD to nebude urcite. Mechanikou mozna, to nevim, ale je to asi to nejlepsi, co se da v soucasne dobe poridit a umi to vsechna media ... LG BD/HD-DVD ROM LG GGC-H20L

Nakonec mi poradil Griga z diskuze dvbvieweru. Poradil mi kodek http://www.free-codecs.com/download/CDDA_Reader.htm
Tento kodek, jede podstatne lepe, seek i skip je rychlejsi, zadne problemy s bufrem. Mezery mezi skladbami jsou ted kolem desetiny sekundy, je to mnohem lepsi nez s originalem, tam to bylo pres sekundu. Zatim to tak necham, puvodni filter chteji predelavat, ale jak to znam, hned to nebude.

Poradil mi take soft na zpomaleni mechaniky, ktery dobre funguje s dvbviewerem, narozdil od Nero Drive Speed. http://www.cd-bremse.de/cdbremse.htm
MomoBrut (205)|5.1.2009 10:14
Mel bych jeste jeden dotaz, mas nejake mkv z BR? Nejak se mi nepodarilo to rozchodit s DVBviewerem a novou plazmou tak, aby to bylo uplne bez cukani, pritom na starem CRT to bylo v pohode. Jsem ted propojeny skrze HDMI, nejlepsi kvality na normalni vysilani SD nebo HD jsem dosahl pri nastaveni televize na 1080i 50Hz (kupodivu ne na 1080p 50Hz). Pri tomto nastaveni se to, jak pisu vyse, trosku obcas skubne. Kdyz jsem na TV nastavil 1080p 24Hz, nijak se to nezlepsilo, hledam nejake reseni ...
Foolproof (2713)|5.1.2009 14:45
[quote=MomoBrut;210248]Ohranosti CD to nebude urcite. Mechanikou mozna, to nevim, ale je to asi to nejlepsi, co se da v soucasne dobe poridit a umi to vsechna media ... LG BD/HD-DVD ROM LG GGC-H20L

Nakonec mi poradil Griga z diskuze dvbvieweru. Poradil mi kodek http://www.free-codecs.com/download/CDDA_Reader.htm
Tento kodek, jede podstatne lepe, seek i skip je rychlejsi, zadne problemy s bufrem. Mezery mezi skladbami jsou ted kolem desetiny sekundy, je to mnohem lepsi nez s originalem, tam to bylo pres sekundu. Zatim to tak necham, puvodni filter chteji predelavat, ale jak to znam, hned to nebude.

Poradil mi take soft na zpomaleni mechaniky, ktery dobre funguje s dvbviewerem, narozdil od Nero Drive Speed. http://www.cd-bremse.de/cdbremse.htm[/quote]

Když jsi spokojený, tak ano.
Akorát ,že ten "kodek" slouží k tomu, aby jsi viděl třeba v Průzkumníkovi cda soubory jako wavy:), zkus si to, není to source filter pro CDAudio, předá systemu wav místo cda a tím pádem to jede ze systemu přes waveparser, jakoby jsi hrál wav soubor. Používalo se to v minulém století, rip CD díky tomu spočíval v pouhém překopírování souborů z CD....
Foolproof (2713)|5.1.2009 15:05
[quote=MomoBrut;210255]Mel bych jeste jeden dotaz, mas nejake mkv z BR? Nejak se mi nepodarilo to rozchodit s DVBviewerem a novou plazmou tak, aby to bylo uplne bez cukani, pritom na starem CRT to bylo v pohode. Jsem ted propojeny skrze HDMI, nejlepsi kvality na normalni vysilani SD nebo HD jsem dosahl pri nastaveni televize na 1080i 50Hz (kupodivu ne na 1080p 50Hz). Pri tomto nastaveni se to, jak pisu vyse, trosku obcas skubne. Kdyz jsem na TV nastavil 1080p 24Hz, nijak se to nezlepsilo, hledam nejake reseni ...[/quote]

Nepochopil jsem to nastavování televize.

Mám plazmu 1920x1080 a ta se nastaví na to, co tam pustím, vůbec netuším, jak bych ji měl nastavit, pokud je vstup přes HDMI.
Na grafické kartě nastavím 1080p50......mám zapnutý hardwarový deinterlacing a hardwarový pulldown

Nevýhodou DVBV je nemoýnost nastavit DirectShow odlišně pro stream ze satelitu a pro soubory, pro soubory lze jenom mimo DVBV nastavení automatický system. Tedy jako by to hrál WMP. A to navíc ne odlišně pro různé způsoby komprimace, avšak proti nějakému WMC ještě pořád zázrak.
-----------
HaaliMediaSplitter (pozor umí DTS jenom do 5.1), Cyberlink H.264/AVC dekoder, EnhancedVideorenderer,
pro zvuk mám AC3Filter, tedy nejede mi AAC, ale to je vzácnost.
MomoBrut (205)|9.1.2009 11:24
Nasel jsem trochu casu. Zkousel jsem NeAudCD.ax a hlasi, ze mu chybi stredni filtry ... nemam plnou instalaci Nera, jen jsem si nasel ten kodek ... mozna chce dalsi kodeky od Nera ...

Jinak jsem si hral s grapheditem od MS, nevim proc si s tim nedokaze DVBviewer poradit, ale kdyz si udelam svuj vlastni graf, pouziju CLAudioCD.ax na vybranem tracku a default direct sound, jede to normalne ... tak nechapu, proc dvbviewer nechce vytvorit takovy graf ...
BigSandy (163)|29.1.2009 09:41
Jus.
A zas tu mame problem.
Do dneška bylo vše OK.
Dnes rano na mně čuči tohle.
Program dodavany ke kartě normalně funguje.

maskr (2)|12.9.2009 10:18
Dobrý den.
Používám tento program ve verzi PRO se satelitní kartou TechniSat SkyStar HD2 ale mám problém se zvukem u některých premiových kanálů ( CS Film,Spectrum nebo DOQ ).Je to hrozně osekané do výšek, něco jako kdyby mluvil Chip a Dale nebo kdyby při dabingu šňupali helium.Angličtinou moc nevládnu pro nastavení, tak bych uvítal jakoukoliv pomoc.Díky.
maskr (2)|27.12.2009 23:44
[quote=maskr;240345]Dobrý den.
Používám tento program ve verzi PRO se satelitní kartou TechniSat SkyStar HD2 ale mám problém se zvukem u některých premiových kanálů ( CS Film,Spectrum nebo DOQ ).Je to hrozně osekané do výšek, něco jako kdyby mluvil Chip a Dale nebo kdyby při dabingu šňupali helium.Angličtinou moc nevládnu pro nastavení, tak bych uvítal jakoukoliv pomoc.Díky.[/quote]

Odstraněno pomocí změny zvukových kodeků