Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Media center? Linux server a windows / linux klient

AndyS (4)|15.12.2008 02:54
Zdravim a pozdravuji vsechny ochotne lidi. Resim takovy zapeklity problem. Potreboval bych streamovat na linuxoveho stroje ze dvou (casem i vice) DVB-T karet tak, aby bylo mozne vysledek sledovat v lokalni siti na windows i linux platforme. Jedinym pozadavkem je, aby dany klient podporoval EPG. Idealni by byl MediaPortal, ten vsak nema bohuzel linuxovou verzi serveru. Dokazal by mi s timto nekdo poradit?

V soucasne dobe streamuji pomoci getstream multiplex A i B (tedy ceske televize i "novacky") v plnem rozsahu - nekomprimovane, tudiz je mozne sledovat jakykoliv kanal (relativne) neomezenym poctem uzivatelu a i vsechny kanaly soubezne. Jako prijimac jsem pouzil VLC, ten vsak neumi EPG.

Pokud by mi nekdo i jen rekl o vhodnych prehravacich (jak pro windows tak pro linux - nemusi byt stejne programy) disponujicimi funkci prehravani ze site (http://192.168.0.1:9001) popr dle .M3U playlistu (ci obdobne) a disponoval by funkcemi EPG (a popripade i teletext), postacovalo by to taktez.

Predem diky za brzkou odpoved.
artam (1147)|15.12.2008 12:06
Hm, problem EPG bude zrejme s windows klientami, ktori zasadne nespolupracuju s linux servermi.
Napriklad na Myth na linux serveri, a Myth na linux klient strane funguje aj EPG.
Pripadne este existuje cross-platformny XBMC (pre win aj linux), ale ten som este nevyskusal.

Za druhe: napis na VLC team, nech implementuju EPG. :-)
AndyS (4)|15.12.2008 12:22
xbmc nepdporuje EPG - aspon co jsem se docetl. Postacoval by i samostatny program, ktery by ze streamu zobrazil EPG.

EDIT: XBMC v zakladu nepodporuje ani samotnou TV, natoz EPG...