Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyřeší satelitní přijímač dvb-s kvalitu obrazu ?

franz (5)|15.12.2008 00:17
Budu vděčný za všechny rady a doporučení.koupil jsem lcd Sony kdl40W4000.I přes digit.signál zústává kvalita obrazu za očekáváním,hlavně sportovní pořady -fotbal,hokej jsou docela humus.Pohyblivé scény jsou neostré,vše co je v pohybu se tetelí.Přitom zprávy,diskusní pořady a pod.jsou celkem v pohodě.Zkrátka mám pocit,že Sonka nevyužívá svůj potenciál,proto uvažuji o koupi satelitního kompletu a slibuji si od toho lepší příjem signálu.Bydlíme na Praze-východ a naladili jsme asi 12 programů v digitál.Uvítám každá doporučení zkušenějších k nákupu sat.kompletu aby kvalitativně i cenově korespondoval s touto lcd.Předpokládám příjem s. ze 2 družic a možnost příležitostného záznamu na HDD.Ale to spíš vyjímečně.Jde mi víc o ten signál a vnímám to spíše jako vynucenou investici,proto nechci kupovat poslední modely nadupaný novinkama,který nevyužiju.Moc děkuju za konkrétní typy kompletů a součástí s částeč.vysvětlením event.zdůvodněním,který by těmto potřebám vyhovovaly.Omlouvám se za nízkou znalost odbor.názvosloví.
Pytkin (7947)|15.12.2008 01:00
hlavne hladaj nieco , co ma HDMI .. inak to bude furt na hovno ..
losos (2977)|15.12.2008 01:24
Mám jen dvě rady - ohledně satel. příjmu zde najdeš dost informací, myslím, že není třeba to stále znovu a znovu všechno všeobecně popisovat. Má cenu řešit jen konkrétní dotazy, či problémy...
A ta druhá by ti možná mohla pomoci, i když i o tom jsem tu již psal...(a vícekrát). Přesto se o tom zmíním znovu, neboť to, jak popisuješ nekvalitní obraz, mi silně připomíná podobný nekvalitní obraz i na mém TV, pokud na něm nechám nastavení OSTROSTI obrazu na příliš vysoké hodnotě... (v Menu)
Zkus tedy vždy pečlivě nastavit (změnit) ostrost obrazu u vysílaného pořadu (kanálu), třeba se obraz zlepší (u každého kanálu to možná chce nastavit trochu jinak - vyzkoušej). Pokud to nepomůže, tak asi nepomůže nic.
I když ze satelitu je vskutku možné získat maximální dostupnou kvalitu, nevím, o kolik se liší oproti tomu, co přijímáš, protože já DVB-T nemám a tak to nemohu posoudit. Zkus tu ostrost, to je nejjednodušší, nejrychlejší a zadarmo...
A až tu regulaci ostrosti vyzkoušíš, tak sem napiš, jak jsi pochodil..., zajímá to i nás.
Přeji pěkný, ostrý obraz všem (ne vždy je to jednoduché...).
artam (1147)|15.12.2008 12:11
[QUOTE=losos;206947]...I když ze satelitu je vskutku možné získat maximální kvalitu...[/QUOTE]

To ale v ziadnom pripade nie je pravidlom. Kvalita silne zavisi od toho, ci je poskytovatel ochotny pridelit jednotlivym kanalom dostatocny datovy tok. Napr. take Digi je priamo etalon pre stvorcekovany humus - a pritom je to satelitny poskytovatel.
losos (2977)|15.12.2008 19:29
[QUOTE=artam;206991]To ale v ziadnom pripade nie je pravidlom. Kvalita silne zavisi od toho, ci je poskytovatel ochotny pridelit jednotlivym kanalom dostatocny datovy tok. Napr. take Digi je priamo etalon pre stvorcekovany humus - a pritom je to satelitny poskytovatel.[/QUOTE]

Ano, souhlasím, myslel jsem to tak, že si ze satelitů můžeme vybrat ten nejkvalitnější příjem (z více družic), pokud je vůbec dostupný, nejsme odkázáni jen na jednu možnost, jako u DVB-T...

Jinak jsme, bohužel, vždy a všude, vydáni všanc na milost a nemilost poskytovatelů, to je jasné... Můžeme použít jen to, co nám poskytnou...
franz (5)|18.12.2008 10:18
vyzkoušel jsem doporučení od losos a chci se podělit o svou zkušenost.Na čt4 dávali biatlon-závody na lyžích.Úroveň signálu kolísá mezi střední a vysoká(v menu options- o systému).Ostrost obrazu jsem snižoval postupně až na minimum.Obraz na to nereagoval ani kvalita se nijak nezměnila.Vadí mi,je-li obraz v pohybu tak je rozostřený.Oznámkoval bych jej tak 2-3.Přitom večerní zprávy na Nově 1*.Snížení ostrosti tento problém v mém případě neřeší,přesto děkuji za radu pro jistotu jsem ostrost nezvyšoval.Všiml jsem si i na prodejnách Eiektroword,Datart,že ty sportovní pořady jsou vesměs mizerný.Když porovnávám více obrazovek se stejným signálem tak ty Sonky kreslí spíš líp,navzdory tomu,že tento model nemá 100Hz technologii a dobu odezvy " 8ms.Někde mi řekli že je to technologií LCD.Přesto jsem nevyužil 14ti denní lhůty a tel.Sony40w4000 jsem si nechal,protože oproti původní 16 let staré sony hb trinitron úhl.51 cm (putovala do ložnice-spokojenost)je to přeci jenom jiný kafe.Takže budu muset řešit ten satelitní příjem,kde jak doufám si budu moci vybrat i poskytovatele s lepším signálem.Určitě využiju HDMI a nějakou řadu Vantage příjímače,jak jsem se dočet tady na fóru,ale v parabolách s LNB dost tápu,taky nevím zda je lepší koupit celý komplet, nebo vybírat jednotlivě.Snad mi poradíte nějaké vychytávky.Stejně si budu muset doma vyslechnout ty kecy že rozhazuju a jsem pořád s něčím nespokojenej.Ale život je boj jak píše klasik.Předem díky za názory.
MONYS (460)|18.12.2008 19:19
[QUOTE=franz;207548]vyzkoušel jsem doporučení od losos a chci se podělit o svou zkušenost.Na čt4 dávali biatlon-závody na lyžích.Úroveň signálu kolísá mezi střední a vysoká(v menu options- o systému).Ostrost obrazu jsem snižoval postupně až na minimum.Obraz na to nereagoval ani kvalita se nijak nezměnila.Vadí mi,je-li obraz v pohybu tak je rozostřený.Oznámkoval bych jej tak 2-3.Přitom večerní zprávy na Nově 1*.Snížení ostrosti tento problém v mém případě neřeší,přesto děkuji za radu pro jistotu jsem ostrost nezvyšoval.Všiml jsem si i na prodejnách Eiektroword,Datart,že ty sportovní pořady jsou vesměs mizerný.Když porovnávám více obrazovek se stejným signálem tak ty Sonky kreslí spíš líp,navzdory tomu,že tento model nemá 100Hz technologii a dobu odezvy " 8ms.Někde mi řekli že je to technologií LCD.Přesto jsem nevyužil 14ti denní lhůty a tel.Sony40w4000 jsem si nechal,protože oproti původní 16 let staré sony hb trinitron úhl.51 cm (putovala do ložnice-spokojenost)je to přeci jenom jiný kafe.Takže budu muset řešit ten satelitní příjem,kde jak doufám si budu moci vybrat i poskytovatele s lepším signálem.Určitě využiju HDMI a nějakou řadu Vantage příjímače,jak jsem se dočet tady na fóru,ale v parabolách s LNB dost tápu,taky nevím zda je lepší koupit celý komplet, nebo vybírat jednotlivě.Snad mi poradíte nějaké vychytávky.Stejně si budu muset doma vyslechnout ty kecy že rozhazuju a jsem pořád s něčím nespokojenej.Ale život je boj jak píše klasik.Předem díky za názory.[/QUOTE]Ano je to tak LCD/PLASMA jsou technologie které mají obrazovky(displaye) s daleko vyším rozliišením než běžné crt tv z toho vyplyne že všechny chyby analog.i digit vysílání (v našich podmínkách)jsou na nich vidět, proto je třeba si uvědomit že abychom je 100%vužily je potřeba dostat do nich kvalitní signál jako příklad viz. zahraniční tv vysílání např. v německu a to jak SD i HD potažmo použít BRplayer.Až si toto u nás provozovatelé tv vysílání uvědomí že salát který z našich vysílačů jak pozemních i satelitních leze, nelze do nekonečna nabízet a jaká koliv výmluva že na to nemáme a že jsme malý stát dnes neobstojí!!!















)v německu
franz (5)|18.12.2008 20:54
co je vlastně BRplayer?Setkávám se s tímto pojmem poprvé
losos (2977)|19.12.2008 02:24
[QUOTE=franz;207644]co je vlastně BRplayer?Setkávám se s tímto pojmem poprvé[/QUOTE]

Blu-ray přehrávač - přehrává blu-ray (BR) disky. Používá modrý laser, odtud to blue...

Nejlepší obraz na satelitech mají samozřejmě HD kanály. Patří mezi ně i NOVA HD.
A např. 14 HD kanálů na 1W...
franz (5)|20.12.2008 14:21
Ach tak, blu-ray přehrávače znám,nerozuměl jsem té zkratce BR,ale tyto disky jsou pořád ještě drahé (jako ostatně každá nová technologie).Jsou všechny HD kanály placené?Existuje někde přehled družic,jaké kanály a v jakém rozlišení vysílají?Kdo mi může změřit kvalitu sat.signálu?Mám tím směrem starý a vysoký topol asi 50 metrů od domu a nejsem si jistý zda nebude překážet signálu.Teprve potom se mohu kvalifikovaně rozhodovat.
losos (2977)|21.12.2008 06:09
Doporučuji podřezat, nebo snížit výšku toho topolu. Družice jsou asi 30-34 stupňů nad obzorem...
MONYS (460)|21.12.2008 17:06
[QUOTE=franz;207841]Ach tak, blu-ray přehrávače znám,nerozuměl jsem té zkratce BR,ale tyto disky jsou pořád ještě drahé (jako ostatně každá nová technologie).Jsou všechny HD kanály placené?Existuje někde přehled družic,jaké kanály a v jakém rozlišení vysílají?Kdo mi může změřit kvalitu sat.signálu?Mám tím směrem starý a vysoký topol asi 50 metrů od domu a nejsem si jistý zda nebude překážet signálu.Teprve potom se mohu kvalifikovaně rozhodovat.[/QUOTE]Pokud je strom takto vzdálen mělo by ti to fungovat
losos (2977)|22.12.2008 04:39
[QUOTE=MONYS;207952]Pokud je strom takto vzdálen mělo by ti to fungovat[/QUOTE]

Nevzal jsi v úvahu možnou výšku topolu. Tu, bohužel, neuvedl. Ale právě proto jsem uvedl přibližný úhel, ve kterém je třeba mít volný výhled...
keras (55)|8.1.2009 15:53
ČAU
teď už je pozdě radit, ale měl sis koupit plazmu!!! Ta je o 100% lepší na rychlé pohyby... LCD prostě maže...
A Tvůj další problém je, že máš full HD a cpeš tam velmi nízké rozlišení!!! DVB-T, DVB-S, DVD, atd... Na toto jsi měl koupit levnější HD ready a obraz by byl zase o dost lepší. Opravdu...
Předpokládám že Ty i manželka chcete koukat na CZ programy a ty v HD (krom NOVY) nejsou! Ani DVDčka ne. Vše je obyčejná stará dobrá PAL norma 720x576 bodů. Ta telka to všechno musí dopočítávat na své nativní HD rozlišení a spousty bodů si "cucá z prstu" ... Dopočítávají to i telky s menším rozlišením (HD ready) ale ne tolik bodů a proto je obraz lepší. Kdo Ti bude tvrdit že full HD zobrazí lépe i signál s menším rozlišením tak kecá !!!
No jo no školácké chyby....

V Tvém případě (pokud teda nechceš měnit telku) to chce HD signál (placené cizí HD satelitní programy nebo BR přehrávač) jak tu psali kluci...
DVB-S bude lepší také kvůli nejvyžšímu datovému toku (nejlépe CZ link)
Sice pozdě ale tak no...
Pytkin (7947)|8.1.2009 16:39
staci pockat par rokov ..a obraz bude uz len HD .. potom bude spokojny ;)
losos (2977)|8.1.2009 19:49
Pro franz :
Ještě k tomu nastavení ostrosti obrazu u TV : nastavení ostrosti obvykle nereaguje tehdy, když k TV máme připojený zdroj signálu "1080i" - to jest, když např. v připojeném sat. přijímači nastavíme "video formát na 1080i".
Já jsem to zrušil, zdá se mi, že je při tom malinko neostřejší obraz a tak tento režim nepoužívám. Sice mi tím přestane pracovat automatické přepínání rozměru obrazu a musím vše přepínat ručně na DO, ale já jsem pro kvalitnější obraz...(také je možné, že to u některých kanálů může být naopak, všechno jsem ještě neprověřil...).
U jiného sat. přijímače to může být třeba jinak, nevím, je to třeba vyzkoušet.
Pěkný obraz i vám všem....ahoj.
jarino1978 (8045)|8.1.2009 20:37
[QUOTE=franz;206941]Budu vděčný za všechny rady a doporučení.koupil jsem lcd Sony kdl40W4000.I přes digit.signál zústává kvalita obrazu za očekáváním,hlavně sportovní pořady -fotbal,hokej jsou docela humus.Pohyblivé scény jsou neostré,vše co je v pohybu se tetelí.Přitom zprávy,diskusní pořady a pod.jsou celkem v pohodě.Zkrátka mám pocit,že Sonka nevyužívá svůj potenciál,proto uvažuji o koupi satelitního kompletu a slibuji si od toho lepší příjem signálu.Bydlíme na Praze-východ a naladili jsme asi 12 programů v digitál.Uvítám každá doporučení zkušenějších k nákupu sat.kompletu aby kvalitativně i cenově korespondoval s touto lcd.Předpokládám příjem s. ze 2 družic a možnost příležitostného záznamu na HDD.Ale to spíš vyjímečně.Jde mi víc o ten signál a vnímám to spíše jako vynucenou investici,proto nechci kupovat poslední modely nadupaný novinkama,který nevyužiju.Moc děkuju za konkrétní typy kompletů a součástí s částeč.vysvětlením event.zdůvodněním,který by těmto potřebám vyhovovaly.Omlouvám se za nízkou znalost odbor.názvosloví.[/QUOTE]

- 1. DVB-T má mizerný dátový tok cca 3 Mbit/s
- 2. W4000- je to veľmi dobrý LCD televízor, v tomto fóre je aj sekcia k tomuto TV, skús sa poradiť s chalanmi, ktorý majú takýto TV, napr. nick jarda50
- 3. pohyblivé scény - neexistuje žiadna technológia na svete, ktorá Ti vie zaručiť, že pri malom dátovom toku + sledovanie športu = krásny výsledok. V každom fóre nájdeš debilné názory na to, že plazma je najlepšia na podanie krásneho pohybu. Všetko sú to len bludy od ľudí, ktorý vedia veľké H... Existuje dobré LCD, existuje dobrá plazma. Aj špička medzi plazmami, t.j. KURO pekne maže pri rovnakých podmienkach, aké máš doma.
- 4. moje odporúčanie : pokiaľ si naozaj športový fanatik, odporúčam Ti prejsť na satelitnú platformu, čiže HDTV receiver Vantage HD 6000/7100/8000, resp. Octagon HD 918 + Skylink kartička. Oficiálne budeš mať Skylink - čiže NOVA SPORT ( bude aj v HD ), ESP HD, NOVA HD, BRAVA HDTV + za pár dní sa rozšíri HD balík o nové programy, budeš mať balík SD programov vo veľmi dobrej kvalite ( CT1/2/4 ), EMU podpora napr. ORF HD. Ak Ťa to drapne , tak si dokúp ešte Diablo 2.3 a dostaneš sa na vrchol HD extázy. Potom budeš spokojný.
- 5. s tým stromom nebude problém a ak, tak určite sa nájde ešte iné miesto na umiestnenie paraboly.
[QUOTE=keras;210831]ČAU
teď už je pozdě radit, ale měl sis koupit plazmu!!! Ta je o 100% lepší na rychlé pohyby... LCD prostě maže.......[/QUOTE]
- kamarát môj, odporúčam Ti tieto hovadiny si nechať pre referát pre mentálne retardovaných, uspel by si...

[QUOTE=keras;210831]
A Tvůj další problém je, že máš full HD a cpeš tam velmi nízké rozlišení!!! DVB-T, DVB-S, DVD, atd... Na toto jsi měl koupit levnější HD ready a obraz by byl zase o dost lepší. Opravdu...
Předpokládám že Ty i manželka chcete koukat na CZ programy a ty v HD (krom NOVY) nejsou! Ani DVDčka ne. Vše je obyčejná stará dobrá PAL norma 720x576 bodů. Ta telka to všechno musí dopočítávat na své nativní HD rozlišení a spousty bodů si "cucá z prstu" ... Dopočítávají to i telky s menším rozlišením (HD ready) ale ne tolik bodů a proto je obraz lepší. Kdo Ti bude tvrdit že full HD zobrazí lépe i signál s menším rozlišením tak kecá !!!
No jo no školácké chyby....[/QUOTE]

- myslím, že si sa už pekne zhovadil, takže ja Ti k tomu len dodám :
- kto Ti povedal, že všetko SD na FULL HD bude horšie, ako na HD READY ? Tvoja babička ?
- CZ programy v HD : ESP HD, BRAVA HDTV, FILMBOX HD, NOVA HD
- toto je pekné : "spousty bodů si "cucá z prstu"
- videl som už dosť FULL HD teliek, ktoré zobrazovali SD signál lepšie, ako HD READY telky ? Tak čo školáčik, neučili Ťa, že kvalitu obrazu robí panel a hlavne elektronika vo vnútri ?
losos (2977)|8.1.2009 21:05
Jen dodám : dá se samozřejmě koukat i na TV HD ready (jednu takovou plazmu mám také), zrovna tak jako se dá jezdit v Trabantu... Proč to ale dělat, když máme k dispozici lepší možnost, že ? Kolega keras toho asi ještě mnoho neviděl..., časem to napraví, o nic nejde.
Hezký obraz všem, jak na FullHD, tak i na HD ready a nakonec i na CRT, proč ne...
franz (5)|9.1.2009 22:12
díky jarino 1978,konečně fundovaná odpověď na mé dotazy /navíc potěšující/,sportovní fanatik nejsem spíš možná náročnější na kvalitu,nerad se spokojuju s průměrem za vysokou cenu.Proto jsem se dostal sem.Zítra přijede technik změřit sat.signál udělá nějakou nabídku.Ten topol porazit samozřejmě nemůžu není můj,je obrovský možná stoletý,mám k němu respekt.V poledne jsem koukal z potenc.umístění paraboly /od komína/ na slunce a jedna větev tam trochu vadí,a v létě obroste listím,to ovšem technik zítra nezměří,navíc v létě bude poloha slunce ve 13 hod. asi jinde a výš.Od Astra 19,2 západně signály budou asi špatný tam ten topol pak vadí.Prosím o vysvětlení: tak si dokup eště Diablo 2,3 a dostaneš se na vrchol HD extáze.Tos mi nasadil do hlavy červíka.Nebo se ze mne stává maximalista?Budu rád,když se toho vysvětlení někdo ujme asi to bude zajímat víc lidí.Zatím díky
jarino1978 (8045)|9.1.2009 22:25
[QUOTE=franz;211090]Prosím o vysvětlení: tak si dokup eště Diablo 2,3 a dostaneš se na vrchol HD extáze.Tos mi nasadil do hlavy červíka.Nebo se ze mne stává maximalista?Budu rád,když se toho vysvětlení někdo ujme asi to bude zajímat víc lidí.Zatím díky[/QUOTE]

- Diablo 2.3 - je to programovateľný dekódovací modul, ktorý po nahratí správnej náplne sa stáva dobrou zbraňou na EMU, pre nás zvyknutých na kvalitu, HD programov z pozícií 1W, 16E, 19,2E, 13E, 9E. Najzaujímavejšia ponuka je z 1W, dokonalá kvalita, ktorú nájdeš iba na SKY UK. Modul Diablo stojí spolu s USB programátorom cca 4 000 Kč, nie je to síce lacné, ale oplatí sa... Na tento modul existuje dlhodobo spoľahlivá podpora.
Nakoľko je momentálna kríza aj v EMU programoch, je vhodné si dokúpiť tento modul a pozerať HD programy ( športové, filmové, dokumentárne, napr. aj BBC HD ) a kopec SD programov.
Možno ale pre začiatok bude stačiť aj Skylink a dobrý HDTV receiver.