Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FLAC v MKV

probit (3)|14.12.2008 20:29
Mám rip koncertu sk. Queen v MKV. Zvuk je tam DTS-HD, ale ve formátu FLAC. Na PC bez problému, ale mám Tvixe a ten tuto stopu nevidí. Lze nějak vytáhnout tuto stopu z MKV, dekodovat FLAC na WAV(?) a znovu dohrát do MKV? Nebo má někdo nějakou lepší radu?
-Vl- (366)|15.12.2008 07:30
[QUOTE=probit;206903]Mám rip koncertu sk. Queen v MKV. Zvuk je tam DTS-HD, ale ve formátu FLAC. Na PC bez problému, ale mám Tvixe a ten tuto stopu nevidí. Lze nějak vytáhnout tuto stopu z MKV, dekodovat FLAC na WAV(?) a znovu dohrát do MKV? Nebo má někdo nějakou lepší radu?[/QUOTE]

To máš teda pěknou divočinu. Jak se jmenuje to tvý MKV. Mám taky jedny Queen stažený v MKV a DTS zvukem a v Pocornu ok. Jinak asi demux MKV uděláš v MKVextractGUI.exe, který se ale musí nakopírovat do mkvmerge GUI. A na dekodování FLAC třeba FLAC Frontend a zpětný mux zase v mkvmerge GUI.
probit (3)|15.12.2008 07:59
MKV se jmenuje Queen.Rock.Montreal.1981.720p.BluRay.LPCM.and.DTS-HD.x264-CtrlHD.mkv (velikost asi 12GB), jsou tam tři audio stopy. 1-komentář v AC3, 2-DTS-HD ale ve FLAC, 3-LPCM - taky ve FLAC.
-Vl- (366)|15.12.2008 11:27
[QUOTE=probit;206956]MKV se jmenuje Queen.Rock.Montreal.1981.720p.BluRay.LPCM.and.DTS-HD.x264-CtrlHD.mkv (velikost asi 12GB), jsou tam tři audio stopy. 1-komentář v AC3, 2-DTS-HD ale ve FLAC, 3-LPCM - taky ve FLAC.[/QUOTE]

Tak mám skoro to samé. Queen.Rock.Montreal.1981.720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD.mkv. S normálním DTS a celková velikost 6,5GB
Foolproof (2713)|16.12.2008 12:51
Udělat to jde, ale....
1. DTS nemůže být ve flac, dts je dts, je to jako napsat, že je to ac3 ale ve flac, je to prostě překonvertované do flac.
2. Rozbij to v MPC (Tools) na jednotlivé streamy s těmi můžeš udělat cokoliv a montuje se to dohromady v MKVMergeGUI
probit (3)|2.1.2009 20:19
Tak se mi podařilo pomocí MKVextractGUI vytáhnout zvukové stopy. Jedna je 2-kanálová, formát OGG, kodek FLAC, 2138 Kbps, velikost asi 1,5GB (dle MediaInfo). Tuto jsem dekodoval ve FLAC Frontend na WAV. Druhá je 6-kanálová, formát OGG, kodek FLAC, 7232 Kbps, vel. 5GB. Bohužel při pokusu o dekodování FLAC Fronted píše že nemůže vytvořit tak velký singl WAVE soubor. Poradí někdo jak dál? Dík
Foolproof (2713)|2.1.2009 22:25
Wav, podobně jako Avi jsou RIFF formáty, tedy max 4 giga myslím.

Osobně používám na všechny podobné předělávky dbPowerAmp, flac umí. ale :
FLAC = Lossless Audio Codec
OGG (správně OggVorbis) - lossy codec.(asi jako mp3)

-------------------

Nevím, čím jsi to analyzoval, ale je to buď jedno nebo druhé, ogg asi ne a osobně pochybuji, že by ti player zvládl wave 5.1. Udělat 6 extra wavů pro jednotlivé kanály by mělo jít, ty potom budou kolem toho 1,5 giga.
DTS Pro Packer a převrtět na AGM soubor a tento následně do DTS, jinak si to alespoň já nedovedu představit. To bude skoro bezeztrátové - 640 datový tok.

V tom dbPowerAmp je funkce channel split, tím to ten flac rozbij na 6 wavů, uncompresed a jsi vítěz
kuko61 (257)|4.1.2009 20:25
probit -> riesil som podobny problem s inym koncertom, hodim sem text, ktory som pisal na inom fore.

------------------------------------------------------------------------------------
Potreboval som extrahovat z MKV suboru FLAC 5.1 audiostopu, aby som si z nej vytvoril DTS,
pretoze som chcel dostat priestorovy zvuk na svojom domacom kine s DD a DTS dekoderom.
Receiver mam prepojeny s PC cez SPDIF. FLAC 5.1 hral priestorovo len cez analogove vystupy na audiokarte,
ale cez digitalny vystup nie.

1. Demux MKV (extrahovanie FLAC audio stop)
Flac audiostopy sa mi podarilo dostat z MKV dvomi sposobmi.
- pomocou CLI verzie mkvextract.exe (MKVextractGUI nefunguje).
Pri tomto sposobe je trochu problem to, ze extrahovany FLAC je v Ogg kontajneri.
Nenacital mi ho ziadny software, ktory som skusal, nakoniec som bol uspesny s Audacity.
Ak je vam prijemnejsi graficky interface ako prikazovy riadok, mkvextract.exe pouziva
aj RipBot264 - ked do neho nacitate MKV, automaticky ulozi audiostopy do Temp adresara.
- pomocou programu MediaCoder - tymto sposobom dostaneme subor priamo vo Flac formate.

2. Dekodovanie FLAC - vytvorenie wav suboru
Ak sme Flac subor dostali pomocou mkvextract (Flac v ogg kontajneri), da sa nacitat do Audacity,
z ktoreho sa daju jednotlive stopy vyexportovat do siestich wav suborov.
Ak sme pouzili MediaCoder, takyto Flac nacita napriklad foobar2000, pomocou ktoreho
sa da vytvorit 6-kanalovy wav subor.

3. Vytvorenie siestich wav suborov - pre kazdy kanal jeden.
Ak sme natiahli Flac do Audacity, pomocou Viacnasobneho exportu dostaneme
6 mono wav suborov - pre kazdy kanal jeden.
Ak sme FLac zkonvertovali do 6-kanaloveho wav suboru, 6 mono wav suborov
z neho dostaneme pomocou programu Wavewizard.

4. Downsampling 96kHz -> 48kHz
Kedze Flac, a aj wav z neho vytvoreny mali 96kHz, bolo potrebne urobit
downsampling na 48kHz, aby sa dala nasledne vytvorit DTS stopa.
Downsampling sa da urobit vela sposobmi, skoro kazdy program pracujuci
s audiom to umoznuje. Ja som skusil viac moznosti - downsampling
v Audacity pred exportom wav suborov, vo Wavewizarde pri konverzii 5.1 wav -> 6 x mono wav
a aj uplne nakoniec, ked som uz mal sest 96kHz wav suborov - pomocou SSRC.
Pocutelny rozdiel v kvalite zvuku pri tychto sposoboch downsamplingu som nezistil...

5. Vytvorenie DTS stopy
Ked uz mame 6 mono 48kHz wav suborov, DTS stopa sa da vytvorit napr. v programe SurCode DVD DTS.
------------------------------------------------------------------------------------
Foolproof (2713)|5.1.2009 00:40
Dělal bych to následně:

1. Extract v MediaPlayerClassic - výsledek raw soubor - výhodou je, že na rozdíl od wav není omezen 4 giga velikostí.
2. Eac3to - převod do dts (používá SurcodeDTS Encoder)

Přemýšlel jsem proč jsi to resamploval, nevím, i DTSPro Packer uznává 96 kHz.
kuko61 (257)|5.1.2009 02:14
[QUOTE=Foolproof;210214]Přemýšlel jsem proč jsi to resamploval, nevím, i DTSPro Packer uznává 96 kHz.[/QUOTE]

SurcodeDTS bere na vstupe len 48kHz wavy...
Foolproof (2713)|5.1.2009 15:25
Podle mě pouze to GUI, co k tomu mají to neumožňuje, core to snad bere. Je to z toho důvodu, že CD musí mít 44,1 a DVD 48, jiné hodnoty nejsou povoleny a pro toto je to jako určeno.
Během psaní příspěvku, jsem si udělal test a máš pravdu, nesežere to, takže .....

takže lepší je určitě ten DTSProPacker.

Ovšem EAC2to to může resamplovat automaticky, udělal jsem to i v tom pokusu viz obr.