Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS na DVD v jednom SW

OVCA (9)|14.12.2008 14:18
Zdravím, viem že tu je veľa tém všetky som prečítal, ale nejaké sú chaotické.

Proste chcem prehrať originálne VHS aj domáce VHS na DVD.
Používam na to DVD-recorder, ale pri originálnych mi to nahrávanie stopne.

A preto to chcem cez napr. EZmaker Gold USB, či EasyCap, alebo EzMaker PCI deluxe, či Pinnacle Studio Movie Box USB plus.
Ale idem mi o SW, čiže jednoduché riešenie, pustím VHS, nahrám a napálim, či to vedia aj SW k týmto HW zariadeniam.
len neviem či pôjdu originálne VHS tiež skopírovať?

niečo ako Roxio Easy VHS to DVD, a vie aj LPT, kotúče,...:


Alebo keby sa dal vyššie spomenutý HW skombinovať zo SW Easy VHS to DVD

A chcem sa opýtať, keby som Roxio kúpil v USA, či sa v dodávanom SW dá nastaviť norma PAL, alebo či to je vec HW?

Alebo ako oklamať DVD-recorder, aby nahral aj originálnu VHS?

Ešte mám kameru Sony HDR-SR10e, či by sa to cez ňu nejako dalo?

Alebo bude vďačný za nejaké komplexné riešenie, alebo nejaký príklad čo kúpiť?

čítal som tu niečo o A/D prevodníkoch,... bude ho treba? Chcem len VHS to DVD, max. niečo vystrihnúť, či spojiť, nič viac.
Nejaké Canopus ADVC-1394, ... ak by to bolo nutné, tak ktorý odporúčate do 5 tis sk, ak je vôbec niečo v tej cene?

Dík za odpovede.

PS: Originálne VHS fyzicky vlastním, len dnes má málo kto VHS a skladovať VHS kazety je nepraktické a preto to chcem všetko prearchivovať na DVD. Aby som to mohol aj požičať synovcovi (veľa rozprávok).
matsn (15)|25.3.2009 15:08
Kdysi jsem to nahrával přes TV kartu, teď už jednoduše propojím video (VHS) s DVD rekorderem a VHS takto už převádím na DVD, protože se již chystám VHS úplně zrušit u mě doma...
artam (1147)|25.3.2009 16:54
OVCA:
Neviem, neviem... myslím, že aj EZmaker či EzMaker PCI a všetky podobné "značkové" produkty budú mať s originálkami VHS problém. Volá sa to MACROVISION a je to taká protikopírovacia zlomyseľnosť.

Dá sa to obísť 2 spôsobmi:
1) externá krabička (video korektor), ktorá vyčistí synchronizačnú zmes od pridaného Macrovision bordelu
2) zohnať si staršiu grabovaciu kartu s čipsetom BT878, pretože k nej existujú free ovládače, ktoré na túto ochranu zvysoka kašlú

Najpohodlnejšia a najlacnejšia cesta je podľa bodu 2) :D

doplnok: Pochybujem, že iným spôsobom, ako 1) sa oklamať DVD-recorder na nahrávanie originálnych VHS nepodarí. Možno kúpou noname China-made DVD rekordéra, ktorý si z protikopírovacích ochrán robí prd*l. :)