Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vpálení titulků přímo do videostreamu

boban1108 (20)|12.12.2008 06:57
Zdravím.
Mám slabší HTPC, který mi přehraje pomocí hardwarové akcelerace grafické karty bez problému FullHD filmy bez titulků. V momentě, kdy zapnu i zobrazení titulků, začne se kousat, nestíhá. Má idea je tedy tato:
demuxovat mkv soubor, separovat z něj video stream,
tento video stream sloučit s titulky (např. srt) a vytvořit opět pouze jeden video stream, kde už budou "vpálené" titulky,
následně sloučit do .mkv nový videostream s původním zvukem.

Můj dotaz: je ta idea správná? Abych se zbytečně hodiny nemořil a pak nic.
A pokud ano zkusil to už někdo?
V tom případě bych prosil radu na nejlepší softwary pro provedení nastíněného postupu.
Pokud jsem jenom špatně hledal na tomto foru a problém je už vyřešen, tak se omlouvám a poprosím jenom o příslušný link.
Předem díky.
SS2CZ (874)|12.12.2008 11:18
Titulky ti musí hrát i samostaně v kontejneru,pokud je chceš do obrazu musíš video přepočítat tudíž snížit kvalitu. Asi máš něco špatně nastavený.
boban1108 (20)|12.12.2008 14:56
Pustím soubor mkv., který obsahuje video, audio a titulky pomocí MPClassica. Bez zapnutých titulků to jede OK s hardwarovou akcelerací (DXVA). Když mu dám zobrazit i titulky, tak DXVA se vypne a nejde zaboha zapnout. Tím pádem to začne přehrávat pomocí procesoru a hned se začne kousat. Proto chci titulky + video sloučit do videa.
SS2CZ (874)|12.12.2008 15:23
Máš nastavený VMR9?
boban1108 (20)|12.12.2008 16:04
Jo , jo. A cuká. Možná by mohl být problém v nějakých externích filtrech. Nějaký tip?
SS2CZ (874)|12.12.2008 16:26
Včem to je to video? AVC,Xvid?
boban1108 (20)|12.12.2008 16:52
Pomocí mkvmerge GUI vidím, že v .mkv jsou 2 soubory (video a zvuk). Video je MPEG4/ISO/AVC. A k tomu dávám externí titulky.srt a ty to zbrzdí. Ale to zbrzdí se to i když jsou titulky přímo v .mkv.
SS2CZ (874)|12.12.2008 17:32
Vyzkoušej CoreAVC v externích filtrech s VMR9 nebo Haali renderem.
Který filtr ti to přehrává?
boban1108 (20)|12.12.2008 18:32
Prehravam plynule pouze pres interni MPC filter co podporuje DXVA. CoreAVC jsem zkousel, jenze bych rekl, ze to je filtr pro moderni procesory ktery zlepsuje praci s vice jadrama a mene vytizi procesor. Memu pentiu 4 sice trochu ulehci praci, ale bez graficke akcelerace se stale film cuka.

momentalne mam nastaveny overlay mixer. titulky sem tam dostal v pohode kdyz sem zapnul pouzivani externiho Direct vobsub, jenze pak se to kousalo. vMR9 jsem jednou zkousel, titulky sly ok nicmene i kdyz obraz vypadal plynule, tak se barvy rozmazavaly po obrazovce do dalsiho strihu, nevim jak to presne popsat. haalim renderem jsem se moc nezabyval. mam ho zkusit zapnout a pak pres externi VS filrt pridat titulky?

EDIT: tak jsem zkusil haalirenderer, a jede to plynule i s titulky. sice v nejakych narocnejsich scenach trosku zaseky ale nicmene to po chvili opet "dozene". jeste to musim poradne odzkouset, ale vypada to nadejne. dekuji za pomoc
SS2CZ (874)|12.12.2008 18:56
To je hroznej guláš co děláš. Začni od začátku,stáhni MPC HC a smaž ten vobsup,ještě si nainstaluj PowerDVD8 ten cyberlink má menší zatížení.Zkus to znovu zprovoznit cyberlink+VMR9 nebo coreAVC+Haali renderer. V overlay ti nemůže jít DXVA.
boban1108 (20)|12.12.2008 19:41
Ten Haali se zdá že fachá dobře. Ale je to alchymie. Lord of the rings 720p je vše OK. Funny Games 1080i taky jede, ale jenom je zvuk konstantně asi 4s za obrazem. Ale to se tam dá myslím nastavovat. Ale zkusím to jak radíš opět od začátku a uvidím. Asi až o víkendu. Napíšu tady pak své výsledky. V každém případě moc díky za tip s tím Haali, to mě posunulo o hodně dopředu.