Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40A786 - píská

Heartwork (2358)|11.12.2008 10:40
Tak konečně mi včera dorazila tahle TV, na nějaký testování/nastavování jsem zatím nenašel čas, ale první čeho jsem si všimnul, že TV píská.

Nemám sice netopýří uši, ale pískání (vysoký pronikavý zvuk) prostě při ztlumeném/vypnutém zvuku slyším - dost vopruz.

Zatím propojeno se satem TOPFIELD TF 7700HSCI (SkyLink) přes HDMI a DVD přehrávačem přes SCART - píská u obou.

Při vypnutí přehrávače nebo satu (TV beží dál), pískání přestane (uvadne do ztracena), po opětovném zapnutí satu pískání okamžitě naběhne znovu.

Chová se Vám někomu ta TV podobně? Ptám se proto, jestli ji mám zkusit vyměnit za jiný kus nebo rovnou za jiný model - pískání nesnesu, trhá mi to uši.

Asi nic nevymyslím že? Poslat zpátky?

Kur.a ..., nechal jsem si ji poslat ze 250 km vzdálenýho obchodu a koukám, že už ji nemají skladem :)
jordan23 (213)|11.12.2008 10:54
Mně hučí reproduktory při zvoleném vstupu STB přes Scart.
Vyměním STB (vstup HDMI) a uvidím jestli to pomůže.
Heartwork (2358)|11.12.2008 11:08
Hm ..., ten můj zvuk je dost podobnej tomu, co vyluzoval modem pro vytáčené připojení - jen je konstantnější, nekolísá tolik.

Tedy vlastně se mění/kolísá, když třeba přepínám mezi programy a pak se zase ustálí :(
MlokCZ (636)|11.12.2008 12:42
Nepíská mi ani náznakem. Ale nepoužívám vůbec zvuk z TV, ten mám trvale vypnutý, tedy kdyby náhodou pískání souviselo s repro, tak se mi neprojeví.
Panzer.Dragon (1081)|11.12.2008 12:55
ja zrovna na tohle nejsem idealni lehce mi totiz piska v usich porad (to neni sranda je to docela opruz takze nejaky netopyri sluchy se u me urcite nekonaj) ale kdyz dam ucho dolu na tv k repro tak slysim proste klasicky sumeni repraku delaj to vsechny co nejsou profi a to urcite v tv nejsou,ale piskani zadny neslysim a myslim ze tam ani neni ikdyz jak sem psal
mac_cz (86)|11.12.2008 13:12
Heartwork: piska repro nebo "neco" jineho? Souvisi to piskani s urovni nastaveni jasu? Me delal podobne efekty monitor, ale timto nastavenim to slo eliminovat.
Heartwork (2358)|11.12.2008 13:51
S repro to zřejmě nesouvisí - píská to i když je ztlumený zvuk nebo vypnuté repro.

Zkoušel jsem laborovat s jasem, kontrastem ..., ale žádná změna - píská to stále stejně, bez známek souvislosti.

TV nepíská když do ní nejde obraz - tj. je zapnutá a čeká na signál, jakmile do ní pustím obraz z DVD nebo Topfieldu, začne pískat - vypnu DVD nebo DVD, přestane pískat.

P.S. ten zvuk slyším i na druhým konci 4m pokoje :(
Rayman71 (2)|11.12.2008 15:41
Dotaz, je to problem jen 40" verze, nebo piska take 46"? Me prisla 40" TV v pondeli a rozbalim ji az pristi tyden v nedeli, kdy se vracim ze zahranici.
Heartwork (2358)|11.12.2008 16:19
[QUOTE=Rayman71;206377]Dotaz, je to problem jen 40" verze, nebo piska take 46"? Me prisla 40" TV v pondeli a rozbalim ji az pristi tyden v nedeli, kdy se vracim ze zahranici.[/QUOTE]

v klidu, zatím to vypadá spíše na můj problém - i když kdoví, jak jsou na tom ostatní s ušima nebo s pravdomluvností.

Já to pytvat můžu, páč to můžu ještě poslat šupem zpátky. Radost z toho ovšem nemám.
Panzer.Dragon (1081)|11.12.2008 16:20
2Rayman71 prehnana reakce k tomu piskani..

a k nakupu radsi ani nic psat nebudu
Panzer.Dragon (1081)|11.12.2008 16:25
[QUOTE=Heartwork;206383]v klidu, zatím to vypadá spíše na můj problém - i když kdoví, jak jsou na tom ostatní s ušima nebo s pravdomluvností.
[/QUOTE]

jako to myslis me? jak sem na tom s usima sem ti napsal o par komentaru vejs :-) mysli si co chces ale bud rad ze ti v nich nepiska..

a pravdomluvnost? trochu zbytecny abych si neco vymejslel je mi to uplne jedno jestli ji vratis nebo ne..
Heartwork (2358)|11.12.2008 16:35
to Panzer.Dragon - neblázni, to nebylo vůbec nic osobního :-)

P.S. jak jsem psal v jiným vlákně - chci jen za svý prachy to nej, což mi připadá logický.
Panzer.Dragon (1081)|11.12.2008 16:44
:-) ok v poradku asi sem to trochu pripepril

no ale s problemem ti neporadim ted sem zkusil jeste pres component co mam xbox1 coz je v podstate dvd prehravac a nic zadnej nechtenej zvuk (ja mam sice problem s jednou veci co se jeste neresila u 786 ale to az jindy..kdo je zvedavej:-) )

edit:no mozna by slo zavolat napred do samsungu jestli mas nekde pobliz at se na to prijedou kouknout
mac_cz (86)|11.12.2008 17:27
Heartwork: udelal bych co radi Drakous, zavolej na infolinku Samsungu 844 000 844. At na ferovku reknou, jak se veci maji :-)
Heartwork (2358)|11.12.2008 19:53
Samsung servis bych do toho netahal, počkám jestli to nesedne a posílám zpátky - spíš je to kus od kusu, takže si budu muset svůj "bezvadnej" kousek vychytat.

Sice né 786, ale Samsung určitě nepíská poprvé viz. 2 příspěvky v diskuzi:
http://www.televize-lcd.cz/samsung-le32a656-523-p.html

Proč do toho netahat Samsung? Jednoduché - nezmůžete nic, obdobnou zkušenost mám s Mercedesem. Jak máte něco v záruce, o vadě či bezvadném stavu bohužel rozhoduje výrobce a nikoli vy.

Pro zajímavost:
"Za rozpor s kupní smlouvou není společností SAMSUNG považováno:
Odchylky konvergencí a geometrie do 1%, rušivá napětí v obvodech video do odstupu 42 dB, rušivá napětí audio měřená podle váhové křivky A v případě přístrojů střední třídy do odstupu 52 dB, rušivá napětí audio měřená podle váhové křivky A v případě přístrojů třídy High End do odstupu 60 dB, přechodové jevy při přepínání nebo změně stavu, odchylky čistoty barev za krajních podmínek provozu (statické bílé plochy), rušivé zvuky vzniklé provozem přístroje do úrovně 45dB, vadné zobrazovací body LCD a plazmových displejů, pokud jejich počet odpovídá technické specifikaci."

Více zde:
http://www.samsung.com/cz/support/repairpolicy/servicePolicyWarranty.do

a včil mudrujte ... :)
Panzer.Dragon (1081)|11.12.2008 20:07
tady asi moc rad nema cenu vratit a koupit bud jinou 786 nebo jinou znacku nejlepe takovou ktera bude mit smlouvu ve ktere pujde na ruku zakaznikovi tech je hodne
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 14:15
xmen201 (23)|14.12.2008 16:08
Cau mne taky piska kdyz do ni jde obraz z pc,kdyz ne tak nic nejde slyset.Piskani je hodne silny.Kdyz vypnu pc a sleduju jen tv,a nejde do ni obraz z pc tak asi po hodine to prestane.Ale je to fakt velmi neprijemne,a u tv za 45000Kc si pripadam jako bych ty penize vyhodil oknem,nekdy mne z toho i rozboli hlava!!!!!!!!!!Kdyby nekdo vedel jak to vyresit budu mu fakt vdecnej!!!!!!!!Mam 46a786.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 16:53
pokud si schopnej to vytvorit pred servisakem tak bych zavolal at si pro to prijedou a podivaj se
Heartwork (2358)|14.12.2008 19:17
[QUOTE=Panzer.Dragon;206841]vypada to ze nejsi sam http://www.avforums.com/forums/8348823-post42.html[/QUOTE]

toho jsem se obával ..., volal jsem na infolinku samsung - sice řekli, že co týče hluku, mají ty elektrosoučástky nějakou povolenou toleranci, ale pokud je to rušivý, ať to pošlu zpátky prodejci - což zítra samozřejmě udělám (radost mi to nečiní, svátky se blíží).

Nejsem zase takovej angličan - ten chlapec z toho odkazu, našel nějaký řešení? :)
Heartwork (2358)|14.12.2008 19:26
[QUOTE=xmen201;206858]nekdy mne z toho i rozboli hlava!!!!!!!!!!Kdyby nekdo vedel jak to vyresit budu mu fakt vdecnej![/QUOTE]

tak to mi povídej, hlava mě třeštila, jako by mě někdo mučil - na vysoký tóny (pískání, bzučení, jsem přímo alergickej).

Z PC jsem do toho ještě nic nepustil - jen ze satu topfield, dvd a popcornu, koukám... že se mám ještě na co těšit.
Jak do toho teče obraz - píská, jak je černá obrazovka - je ticho.
Při větší hlasitosti to neslyším, ale jinak to sou muka.

Chápu tě, mám to sice "jen" za 30, ale pocit mám podobnej - zítra posílám zpět.

Zkusím ještě jeden kousek - pokud taky špatenka, tak jsem v koncích. :(

P.S. když vracíte zboží ve 14ti denní lhůtě, co k tomu přikládáte za dopis? Jaký to má mít dle zákona znění, aby mě nevypekli?!
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 19:47
presto vsechno z toho je videt ze se ti tv libi kdyz chces zkusit jeste jednu.. mozna bych doporucoval datart kterej ma nejak pekne poreseny vraceni ze si pro to snad jezdej

mas vyreseny jak to dostanes zpet do kseftu? ja se sral nejvic s dopravou zpet,napred jim zavolat ze nejsi spokojenej uvest par duvodu co nemuzou zpochybnit a pak sem napsal a prilepil opetrne ke krabici bacha at o nejak nepotrhas nebo tak neco,spis jen zavazat nez lepit,ze tv vracim a prosim vratit penize+sem tam uved telefon a predem byl domluvenej s obchodem ze to takhle udelam

edit:diky tem duvodum co sem uved si pro to prijeli
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 19:51
[QUOTE=Heartwork;206876]toho jsem se obával ..., volal jsem na infolinku samsung - sice řekli, že co týče hluku, mají ty elektrosoučástky nějakou povolenou toleranci, ale pokud je to rušivý, ať to pošlu zpátky prodejci - což zítra samozřejmě udělám (radost mi to nečiní, svátky se blíží).

Nejsem zase takovej angličan - ten chlapec z toho odkazu, našel nějaký řešení? :)[/QUOTE]


rek bych ze si nedal bacha a zjistil to az po moznosti vraceni on jede pres nejakou aparuturu zvuk tak to zatim vyresil jen tak ze tam dal 3.5 jack do zdirky pro sluchatka a tim prepnul hardwarove zvuk na ten jack takze sou repro uplne vyply a sou bez nejaky aktivity furt..docasne reseni taky to myslim uz resi
Heartwork (2358)|14.12.2008 20:12
nevím jestli to je dobře nebo špatně, ale je po pískání :)

Jediný co jsem měl po ruce, byl nějakej kabel jack - jack, tak jsem ho vrazil z boku do TV a světe div se - pískání přestalo a repro hraje dál!

Beztak asi půjde zpátky, tohle přeci není normální stav né?!
jarda50 (1424)|14.12.2008 20:13
Heart zkus zapojit všechno co máš na tom navěšené do stejné zásuvky kde je TV- myslím přívod elektriky. Taky to někdy tak vyvádí. U mně to fungovalo.

PanzerDragon vím o čem mluvíš trápí mne to samé už pár měsíců a nic nezabírá je to TINITUS. Jak je klid tak je to hrůza, nebo po únavě.

Omlouvám se všem za offtopic.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 20:17
[QUOTE=Heartwork;206891]nevím jestli to je dobře nebo špatně, ale je po pískání :)

Jediný co jsem měl po ruce, byl nějakej kabel jack - jack, tak jsem ho vrazil z boku do TV a světe div se - pískání přestalo a repro hraje dál!

Beztak asi půjde zpátky, tohle přeci není normální stav né?![/QUOTE]

toz dobre proste si ucpal tu diru ze ktery to slo :-) :-) :-)

2jarda50 vim,je to neprijemny ale co se da delat nemuze kazdej bejt 100% tak k tomu pristupuju sportovne uvidim za par let
Heartwork (2358)|14.12.2008 20:27
[QUOTE=Panzer.Dragon;206895]toz dobre proste si ucpal tu diru ze ktery to slo :-) :-) :-)
[/QUOTE]

no to asi nebude vono - děr je tam ještě dost, spíš udělali soudruzi nějakou chybu, vypadá to na nějakej nedořešenej hardwarovej problém.

Doprava zpět? Asi jedině přepravkou - přeci nepojedu 250 Km a to samý zpátky.
Navím by mě tam vnutili jinej kousek a připravil bych se o možnost otestování v domácích podmínkách - na prodejně přijdeš max. na kulový.
Heartwork (2358)|14.12.2008 20:29
[QUOTE=jarda50;206893]Heart zkus zapojit všechno co máš na tom navěšené do stejné zásuvky kde je TV- myslím přívod elektriky. Taky to někdy tak vyvádí. U mně to fungovalo.
[/QUOTE]

nechápu sice souvislost s mým pískáním, ale všechno mi visí na jedný zásuvce.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 20:32
ja vim jen vtipek

postou to jit nemuze a preprava vyjde urcite draz nez dojet tam autem ale to bych asi taky nejel

jedine zavolat tam rict vsechny negativa ktery te napadnou co sme tu probirali a at si pro to prijedou ze ti vubec nevyhovuje
Heartwork (2358)|14.12.2008 20:53
[QUOTE=Panzer.Dragon;206905]
jedine zavolat tam rict vsechny negativa ktery te napadnou co sme tu probirali a at si pro to prijedou ze ti vubec nevyhovuje[/QUOTE]

to už je pasé, už jsem s nima mluvil v pátek na férovku - říkám, že to posílám zpátky a jestli maj zájem, tak ať mi pošlou jinek kus nebo to vrátím bez udání důvodu a nechám si poslat zpátky prachy. Byl jsem upřímnej - řekli, uvidíme no.

Takže to pošlu s dopisem, že odstupuju od smlouvy a přidám tam tel. pro další domluvu nebo to vrátím rovnou a objednám někde jinde - není moc času, vánoce za dveřma.
O prachy nejde, klidně si na ně počkám.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 20:57
no tak stejne bych mozna zavolal jeste jednou k nim a porposil ze mas problem s prepravou jestli bys treba nemoh za nejakou jejich cenu to nechat odvast tak sem to mel ja a vysli mi vstric

ta bedna je velka postou to nejde a kdyz sem volal nejakejm prepravcum tak to nauctovali na asi 2500Kc tak sem byl rozhodnutej tam dojet autem z prahy do brna ale nakonec se s nima slo dohodnout pochopili to a dokonce ani nic nechteli az pak za natrzenej manual a krabici mi sundali 500Kc
Heartwork (2358)|14.12.2008 21:24
[QUOTE=Panzer.Dragon;206912]do brna ale nakonec se s nima slo dohodnout pochopili to a dokonce ani nic nechteli az pak za natrzenej manual a krabici mi sundali 500Kc[/QUOTE]

brno ..., natržená krabice...? tak to tady mám asi ten tvůj :)

2.500 za přepravu? neblázni, to může stát tak 3 kila.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 21:28
:-)

myslim ze ne :-) jednalo se o le40a559

no ja volal jen do jedny firmy a tam mi to zpocitali takhle tak sem pak radsi zavolal do ty firmy od tv,jestli to mas z lcdtelevize.biz(=digiboss=ycnega) tak by se dohodnout urcite slo
Heartwork (2358)|15.12.2008 13:13
Závěr je tedy takový, že pískání (bzučení) přestane při hardwarovém odpojení reproduktorů v TV (softwarové odpojení v menu nezabírá), musí se to odpojit např. zastrčením jacku do vstupu na boku TV. Studená TV nepíská (jen brumlá), začne to intenzivně tak po 15-20 minutách.

Než to pošlu nazpět, můžete prosím někdo prověřit, zda-li se Vám to nechová stejně - tedy skřeky při použití interních repro?
Aby mi vyměněný kus nedělal to samé.

Díky!
valyhonda (111)|16.12.2008 10:49
[QUOTE=jordan23;206327]Mně hučí reproduktory při zvoleném vstupu STB přes Scart.
Vyměním STB (vstup HDMI) a uvidím jestli to pomůže.[/QUOTE]

ja mam ten samy problem co ty.Muzu se prosim tezeptat,jak jsi to vyresil???Dela ti to aj u noveho settopboxu pres hdmi?Ja mam ted ten stary pres scart a ve ctvrtek mi daji Handan 7000....
jordan23 (213)|16.12.2008 14:19
[QUOTE=valyhonda;207158]ja mam ten samy problem co ty.Muzu se prosim tezeptat,jak jsi to vyresil???Dela ti to aj u noveho settopboxu pres hdmi?Ja mam ted ten stary pres scart a ve ctvrtek mi daji Handan 7000....[/QUOTE]

Já právě ten HD 7000 ještě nemám. Objednám to až po svátcích. Teď stejně nebudu doma (hory, Vánoce) tak bych to zbytečně platil, když to bude doma ležet. Doufám ale, že bude 29.12.2008 doma a pak budu moci srovnat. To ty ale budeš moci udělat dříve, tak pak dej vědět. Zatím jsem to nijak nevyřešil. Snad jen na české programy se dívám přes volné digitální vysílání a na ostatní používat STB.
jordan23 (213)|16.12.2008 14:38
-----
Glock (1)|17.12.2008 12:03
Mám na 40A786 připojen Handan 7000 přes HDMI a nepíská. Stejné je to při zapojení DVD, PC a NB – vše HDMI a doufám, že bez pískání to i zůstane….
Heartwork (2358)|19.12.2008 21:25
Samsung LE40A786 - nepíská! Respektive píská, jen pokud je nemocnej. :)

První kousek byl asi přešlej mrazem - druhej kousek, co dorazil dnes, jede na první našlápnutí a po pískání ani památky - uf.

Děkujeme Ježíšku. ;)
Panzer.Dragon (1081)|20.12.2008 11:54
to je dobre

jen pro zajimavost jak to bylo prosimte s tim postovnym?
Heartwork (2358)|20.12.2008 15:49
[QUOTE=Panzer.Dragon;207821]
jen pro zajimavost jak to bylo prosimte s tim postovnym?[/QUOTE]

na balíky nad 30 kg a křehký zásilky používám Toptrans - v kalkulátoru přepravy si spočítej, co tě zajímá ;)
http://www.toptrans.cz/portal/page/portal/toptrans/Cen%EDk%20a%20v%FDpo%E8et%20p%F8epravn%E9ho/V%FDpo%E8et%20p%F8epravn%E9ho
Panzer.Dragon (1081)|20.12.2008 16:35
dobry dik
mates007 (10)|25.2.2009 20:56
Tak dnes jsem po 2. reklamaci dostal ze servisu 40A786. Konecne nepiska. Druha vymena kompletni desky zabrala. Predtim to bylo piskani, jak se tady popisuje - takove cvrlikani, jako pripojovani se starym analogovym modemem, vcetne MUTE. V servisu se cukali, ze to piskani mi nemuze vadit, ale trval jsem na tom, ze to je zavada.
Heartwork (2358)|25.2.2009 21:23
[QUOTE=mates007;217577]V servisu se cukali, ze to piskani mi nemuze vadit, ale trval jsem na tom, ze to je zavada.[/QUOTE]

Gratulace za to, že si nehodil ručník do ringu a dosáhl svého ;)
Mně to trhalo uši, ale ostatní to neslyšeli - holt tyhle vjemy jsou dost individuální.