Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky koupit HDMI kabel?

Grizzly1993 (17)|10.12.2008 15:20
Mam plazmu Samsung PS50A557 a DVD prehravac Philips DVP 5990. Chtel bych to propojit HDMI kablem. Co rikate na tenhle: http://www.elektrohome.cz/kabel-panasonic-rp-cdhg15e-w-hdmi-15m/d-25329/. Nevite nahodou o nejakym kvalitnim, ale trochu levnejsim kabelem?
Saxel (2279)|11.12.2008 08:08
Pro délku 1,5m ti stačí ten nejlevnější co seženeš (cena kolem stovky).
???? (30)|11.12.2008 09:54
[QUOTE=Grizzly1993;206233]Mam plazmu Samsung PS50A557 a DVD prehravac Philips DVP 5990. Chtel bych to propojit HDMI kablem. Co rikate na tenhle: http://www.elektrohome.cz/kabel-panasonic-rp-cdhg15e-w-hdmi-15m/d-25329/. Nevite nahodou o nejakym kvalitnim, ale trochu levnejsim kabelem?[/QUOTE]


ten Panasonic bude fajn.Cena je dost dobra.Aj Hama robi lacne hdmi kable na ktore sa da celkom spolahnut.No name smejdy za stovku,dve urcite nekupuj.Hlavne si vsimni ci kabel podporuje rozlisenie az do 1080p.lebo vacsina hlavne lacnych podporuje max 1080i.
Grizzly1993 (17)|11.12.2008 10:19
Poskytne mi tenhle http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-hdmi-v1-3-hdmi-m-hdmi-m-single-link-stineny-2m-d92071.htm stejnou kvalitu obrazu jako ten Panasonic? A napr. kdyz mam televizy s 1.3 muzu to propojit s kabelem 1.1? Jakou verzi hdmi podporuje ten muj prehravac Philips? Jeste totiz nedorazil a nechci predem kupovat kabel:-)
jarda50 (1424)|14.12.2008 14:57
Pokud jde o HD přenosy kde jsou velké datové posuvy tak bych do kabelu za cca 200 vůbec nešel. To, že napíší kabel 1.3 není tak jednoznačné. Dobré kabely mají označení 1.1, 1.2 a ty jsou v kategorii I kabely pro 1.3 a,b patří do kategorie II. Když už někdo koupí FHD Tv a pak nechce investovat do kvalitního kabelu, tak tomu nějak nerozumím. Běžně se uvádí, že náklady na kabely by měly tvořit cca 1/3 ceny TV. To je jen obecně. Tolik jsem si užil s HDMI, že mi necertifikvaný kabel už nesmí do baráku. Dobré kabely ve střední třídě jsou Panasonic, Sony, ProfiGold Bendridge. V top třídě to jsou Altona, Monster Cabler, Supra, a super špička Diamond Black HD + což je referenční kabel 1m za 3500 (původně za 4200). Ale pozor je potřeba vědět co mi TV může nabídnout a kdy ji v tom a který kabel pomůže. Asi na TV HD ready nebudu kupovat sdonaka za 890,- ale možná postačí i Hama. Na druhé straně pokud budu mít Sony X 4500 ve uhlop. "45 a výše s LED podsvícením nebo obdobu Sama 9 series tak asi koupím něco z té nejlepší třídy. Vlastní zkoušky s různými kabely na přenost BR z přehrávače do sony TV 40W4000 mi ukázaly, že kabel HDMI Sony za 900 je dostatečný.
Grizzly1993 (17)|14.12.2008 16:05
Chci propojit Full HD plazmu a DVD přehrávač podporující 1080p. Myslím, že tento kabel by pro mě byl vhodný Phlilps SWV3432W, co vy na něj?
Marfa (106)|14.12.2008 18:46
Dobry den,

budu taky ted kupovat HDMI kabel asi cca 2,5 m. Jedna se o propojeni LCD HD Ready TV a DVD rekorderu s upscalingem na 1080p. Jaky je vhodny koupit HDMI kabel? A jaky je rozdil mezi verzemi 1.1 až 1.3?co se tyka obrazu a zvuku??ci dalsich funkci??


Dekuji
Pytkin (7947)|14.12.2008 19:59
kupil som si 1.5 metrovy kabel HDMI / DVI za 109 Sk .. a fachci jak dabel .. 1080p50 ziaden problem .. obraz jak vino ..
Saxel (2279)|15.12.2008 08:24
Čekal jsem, že se ozve někdo jako jarda50 a bude přesvědčovat ostatní, že jenom s pořádně drahým HDMI kabelem lze dosáhnou nejlepších výsledků. To ale není pravda, zejména pro krátké délky kabelů! Při délce 1,5 vyhovuje jakýkoliv komerčně dostupný kabel HDMI kategorie 1 i pro zdroj 1080p, žádný rozdíl v kvalitě obrazu mezi levným a předraženým kabelem se nekoná. A než se tu dál dohadovat, doporučuji následující stránky a tam vybrat kategorii "Cables and Connectors": http://www.hdmi.com/learningcenter/kb.aspx
Grizzly1993 (17)|15.12.2008 12:07
Ja uz se v tom nevyznam. Jeden rika, ze by do kabelu za 200,- nesel, dalsi rika, ze je to stejny jako znackovej kabel... Jakej konkretni kabel mi teda doporucite?
Pytkin (7947)|15.12.2008 13:55
grizly : ja by som kupil najlacnejsi .. ak to chces skutocne na kratku vzdialenost , tak je to jedno .. ako som uz pisal .. kabel za 100fku a fachci bez problemov ..
Grizzly1993 (17)|15.12.2008 17:41
Dik za rady, dam na tebe Pytkine.
jarda50 (1424)|15.12.2008 20:01
SAXEL je to každého věc co si koupí a co uzná za vhodné. Na ropzdíl od mnohých zde jsem testoval cca 5 kabelů a rozdíly byly viditelné. Ale pokud je někomu jedno co se mu přenáší tak je to čistě jeho věc. Mimo jiné mám tu i kabel, s kterým se obraz vůbec nespustí. Aspoň si prostuduj jaké jsou požadavky na kabel a pohopíš proč je ten či onen tak drahý. S kvalitou TV a její velikostí, využíváním pro BR nebo HD, vzdáleností od zdroje signálu roste i nárok na kabely. a VF rušení je pěkná mrcha. Ale chápu, že když má někdo TV za cca 8K tak nepotřebuje kvalitní kabel za 1000,-, protože ta TV to není ani schopna zobrazit a o o nějakém CEC či deep color, nebo systemu x.v.color si může jen nechat zdát.
Mám rád hodně lidi co tomu alke ani trochu nerozumí nikdy to nevyzkoušeli, ale do druhých se naváží. Přečetl jsem ten odkaz celý nejen co uvádíš a nikde jsem nenašel, že stačí kanička od Hammy a pod. Podívej se jen na seznam certifikovaných konektorů pro HDMI. Navíc jsou tu docela dobře rozebrány požadavky a co kabely musí splňovat a jak má vypadat certifikace. Ale není tu nic o tom, že levné kabely splňují požadavky. Tak nás tady nebalamuť.
Pytkin (7947)|15.12.2008 23:53
Grizly : to co pise jarda samozrejme nie su hluposti .. ale najrozumnejsie je to vyskusat .. ked kupis kabel za 100vku a nebudes spokojny , tak ho zahodis a kupis ten za liter .. to je to najmenej ..
Saxel (2279)|16.12.2008 11:38
HDMI kabel přenáší digitální signál! Jedničky a nuly (po kroucených párech se přenáší diferenciální signály). Z principu jsou dvě možnosti: buďto se data přenesou nebo nepřenesou. Buďto je přenesený obraz naprosto v pořádku nebo se v obrazu objevují chyby, které jsou vice či méně degradující a rozhodně nepřehlédnutelné. Není možné, aby dražší kabel (ani ten nejdražší) poskytoval vyšší kvalitu obrazu.
[quote=jarda50;207052]SAXEL je to každého věc co si koupí a co uzná za vhodné. Na ropzdíl od mnohých zde jsem testoval cca 5 kabelů a rozdíly byly viditelné...
... Tak nás tady nebalamuť.[/quote]
S tím balamutěním opatrně. Nejsem to já, kdo tady tvrdí, že vidí rozdíly mezi 5 různými kabely.
Pytkin (7947)|16.12.2008 11:59
saxel : neni to uplne tak ako hovoris .. zariadenia sa dohodnu , ako budu komunikovat .. na akom rozliseni .. asi aj v akej bitovej hlbke .. atd ..
Grizzly1993 (17)|16.12.2008 15:47
Koupil jsem nakonec ten Panasonic, jak jsem uvadel v prvnim prispevku. Podle me to je dobra volba. Nemam naladu pripadne menit kabel 100vku a chci mit do Vanoc zapojeno, abych mohl sledovat filmy :-) Jinak dik za rady.
jarda50 (1424)|16.12.2008 17:27
saxwl to je právě ten nesmysl, že jde jen o přenost 0 a 1 ono se ukazuje, jak je digitální signál cotlivý na rušení a jak je důležité při HDMI z čeho jsou kabely vyrobeny a jak jsou uspořádány a jaká ochrana se použije atd. Jinak podívej se i na jiná fora, která se tím zabývají a přečti si pořádně ten odkaz co jsi sem dal. A pokud jde o ty rozdíly tak nejsem to jen já. A pokud jde o tu kvalita a poskytování vyšší kvality (nemluvím nikde o ceně) a proč jsou dvě kategorie kabelů proč specifiokace proč jsou kabely pro deep color x.v. color. Ale mně je to jedno co si koupíš kup si třeba kaničku do bot ta je nejlevnější a Tvým potřebám vyhovuje mým ne. Na pořádnou TV patří pořádný kabel kerý odpovídá potřebné specifikaci. Nekoupil jsem si TV za 40K abych pak neměl na pořádný kabel. Přečti si jen z toho Tvého odkazu jaké požadavky na kabel jsou a jak se testují. A jedno pravidlo říká nejsem tak bohytý abych si kupoval levné věci. A pokud touto Tvou nepodloženou teorií, chceš tvrdit, že kvalitní kabel je nesmysl, tak to pak nemá cenu diskutovat, protože tady hážeš polopravdy o 1 a 0. To jsou přesně ty samé argumenty, které byly použity aby serozhoupala digitalizace a pak se lidi diví, že je špatný obraz a že za to může třeba kabelová koncovka, když jim všude říkali jak je digitální signál odolný a, že buď je nebo není.
Pytkin (7947)|16.12.2008 18:33
tak v prvom rade ide o to , z coho posielas obraz .. je otazne , kde zoberies obraz , ktory bude mat viac ako 8bit na farbu .. bezne dostupne zariadenia viac nemaju .. nehovoriac o kompresii .. atd ..

jarda : nemotaj do toho telky .. to je uplne ina vec .. a tam rozhodne ziaden deep color nehrozi .. skorej poor color ..
jarda50 (1424)|16.12.2008 19:01
signál beru z BR a nastaveno x.v.color zapnuto a to samé na TV oba systemy jak dc tak xvc jsou i na TV. Ale klidně je můžeš vypnout pokud použiješ HDMI kabel, kteý není schopen tyto systemy podporovat nebo přenést minimálně 24 a více bit. Tady je ten problém pokud použiješ horší kabel 1,2 a zapneš tyto systemy tak nic obraz je stejný. Ale pokud použiješ odpovídající kabel, tak obraz se viditelně změní, je jemnější a rozšíří se spektrum barev a přechody nejsou tak tvrdé. Ale to je ten problém co máš za zdroj signálu a co je schpna TV zobrazit. Tak že piud budeme mluvit o TV z oblasti top sam 9 Sony X od 46" se všemi extras nebo i Z kabel zde může hodně ovlivnit, ale neovlivní ti pokud máš nízkodatový signá třeba z UPC direct. A pak tu je ještě to jaké fce požaduješ aby byl kabel schopen akceptovat pokud CEC signály tak 1.3B je nutnostní se schopností kvalitního bezeztrátového přenosu ( nizký útlum.) Tak jak a proč je tady optika tak je tu i HDMI, kde se budou zvyšovat nároky na jeho schopnost a tady už nestačí OXIPUR nízkokyslíkatá měď, ale už se schopnost kabelu používat materiál, který je upravován v jednotlivých monokrystalech, kdy se mění jejich struktura. A rozhodně Hama za 200,- nepoužívá tyto materiály ani chemické plynové dielektrika, či složitě splétané struktury tak aby se vlnění v kabelu šířilo stejnoměrně po celé dělce navíc se ještě řeší to aby rezonance ze dvou kabelů běžela proti sobé a tak se tlumila a kabel byl celkově odolný vůči VF rušení zvenčí.
Pytkin (7947)|17.12.2008 01:31
jarda : kazdy kabel musi byt schopny preniest 24bit (8bit na kanal) .. ak by to nepreniesol , tak uz by obraz nefungoval ..

Ale zaujimaju ma tie XVcolor na BD .. jak sa koduje na BD ? myslis ze sa tak uklada viac ako 24bit ? alebo si tie data prehravac vymysla/dopocitava ?
jarda50 (1424)|18.12.2008 12:20
Kabel pro dc a xvc by měl být schopen přenést 16bit na kanál tedy 48 Bit. Fakt je že při zapnutí xvc jhe to znát pokud to kabel přenese.
Bohužel nemohu za to, řže Saxel to nechápe. Furt tady cpe , že tvrdím, že dražší kabel je lepší. apod. Nepochopil ještě , že vycházím jak z parametrů kabelu tak z jeho konstrukce. V životě neviděl ani xvc ani dc a proto tady tvrdí, že kanička od bot za 100,-Kč stačí. On je totiž problém v tom, že aby HDMI bylo schopno přenést např. xvc a dc a další fce cec a další fce které budou narůstat tak se bude zvyššovat nárok na specifikaci kabelu a zde už dochází k tomu, že se jde dvěma cestami. První je právě změna struktury kabelu (monokrystaly) tak aby jejich pohyb byl stále stejný po celý průchod celou délkou kabelu. Druhá cesta je využití bezkyslíkaté Cu nyní si nevzpomenu na číslo ( ale něco jako oxipur) a vhodný systém proplétání kabelů vůči sobě , vhodné materiály dielektrika, opletní a td. A to má vliv na cenu. Ale hádej se s někým kdo si myslí, že stačí koupit kabel za minimum a protože nemám dfalší fce a jede mi obraz tak tvrdit, že to stačí. Proto říkám , že ne nadarmo ta základní poučka říká, že kabeláž by měla tvořit cca 1/3 nákladů na TV. Je jasné, že na TV za 7K kde je jedno co tam strčíš protože to mnohdy nemá ani stabilní obraz, tak tam Ti nepomůže ani kabel za milion, ale zkus do X ka strči kabel bez certifikace a nespojí se ti s ničím osobně odzkoušeno. Teprve až kabel značkový s atestem mi umožnil vůbec dostat obraz z BR na LCD a využít fce cec a xvc, ale vysvětluj to někomu, kdo ani neví co tyto fce znamenají. A pokud si někdo myslí, že to není pravda tak nemá cenu se s ním ani bavit.
Pytkin (7947)|18.12.2008 13:35
jarda : ale kde beries zdroj XVC ? myslis ze na BD su ukladane dava v 48bitoch ? alebo to prehravac si dopocitava/vymysla ? to potom moze robit aj telka a staci 24 bit ..
jarda50 (1424)|18.12.2008 14:31
v podstatě to funguje, když fci spustím jak na BD tak na TV. Nejsem schopen říci v kolika bit je ukládáno na BR. počenichám a dám vědět.
valyhonda (111)|18.12.2008 22:22
Potreboval bych poradit,jaky hdmi kabel koupit,tak1-1,5m dlouhy,k televizi Samsung LE40A786 a dvd Philips 5990,dekuji za rady....
Saxel (2279)|19.12.2008 07:53
valyhonda:
Tys to ještě z předchozího výkladu nepochopil? Neber nic horšího, než toto: http://www.videomarket.cz/index.php?id=6894&produkt=HDMI400%20-%202m ;)
Až jednou začnou dělat disky BD s barevnou hloubkou 36 nebo dokonce 48 bitů, budeš "ready".
Nic ve zlým, ale jak vidíš, názory jsou tady různé - od jednoho extrému k druhému. Je to tedy jen na tobě.
Pytkin (7947)|19.12.2008 10:58
2m kabel za 4 litre ? uh .. osobne si myslim ze to je trosku predrazne .. i ked proti monster cable nic nemam ..
Grizzly1993 (17)|20.12.2008 16:14
Dneska jsem to propojil tim Panasonicem, a je to fakt bomba! Obraz čistej, plynulej a barevnej. Prostě za ty prachy dobrej kauf :-)
valyhonda (111)|20.12.2008 16:19
[QUOTE=Grizzly1993;207854]Dneska jsem to propojil tim Panasonicem, a je to fakt bomba! Obraz čistej, plynulej a barevnej. Prostě za ty prachy dobrej kauf :-)[/QUOTE]
jaky jsi koupil?dik
jarda50 (1424)|20.12.2008 17:54
Grizzli nejsi sám kdo je maximálně spokojený s Panakablem. I na jiných forech jsem četl na něj chválu pokud jde o podání obrazu a využití dalších fcí. Pokud najdu dám sem link.

Kabel je vyroben z oxypur čistá měď 99.99% chemicky vytvořené dielektrikum a kvalitní izolační materiály. To samé se týká i koncovek. Navíc místo ochrany povrchu měděného kabelu stříbrem používá k jeho ochraně pocínování což má velký vliv proti frekvenčnímu rušení. Splňuje kat II 1.3b testováno.
valyhonda (111)|20.12.2008 19:12
Tak jsem byl ted u nas v elektru a koupil jsem tento,tak snad to nebude naky spatny.zapojim ho az zitra,jak mi dovezou dvd prehravac Philips 5990

http://www.satelity-obchod.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=128
Nemate s nim nekdo nake zkusenosti?bojim se zitrejsiho zapojeni...hihi...Snad vse pojede...
Grizzly1993 (17)|20.12.2008 20:02
[QUOTE=jarda50;207866]Grizzli nejsi sám kdo je maximálně spokojený s Panakablem. I na jiných forech jsem četl na něj chválu pokud jde o podání obrazu a využití dalších fcí. Pokud najdu dám sem link.

Kabel je vyroben z oxypur čistá měď 99.99% chemicky vytvořené dielektrikum a kvalitní izolační materiály. To samé se týká i koncovek. Navíc místo ochrany povrchu měděného kabelu stříbrem používá k jeho ochraně pocínování což má velký vliv proti frekvenčnímu rušení. Splňuje kat II 1.3b testováno.[/QUOTE]Ten kabel vypada na pohled i na omak fakt dobre, kvalitni materialy jsou citit.
vali78 (6)|7.1.2009 14:44
Nechci rozvirovat debatu levny vs. drahy kabel, ale ze stranek Alza.cz (konkretne treba zde: http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-hdmi-hdmi-d65983.htm) jsem pochopil, ze single link HDMI kabel nedokaze prenest 1080p, ale jen 1080i. Je to pravda? Existuje teda HDMI kabel, ktery nedokaze prenest 1080p? Me to pripada jako nesmysl.
Pitomec (10211)|7.1.2009 15:53
Single/Dual link se snad vztahuje jenom na DVI...
jarda50 (1424)|7.1.2009 16:22
Vali nesmyl to není pro to jsou dvě kategorie kabelů I do 1.2 který nemusí 1080p přenést a má i nižší schopnost datového toku a pak 1.3, b a nyní nová kategorie, která vyjde 1.4 a ty už by to zvládnout měly a mají také test. Je to dáno datovým tokem který je kabel schopen přenést bez určitých chyb.

Jinak jak říká Pitomec Single/Dual nemá nic společného s klasickým HDMI, ale vztahuje se na DVI to HDMI.
Pytkin (7947)|7.1.2009 20:57
je to hlupost podla mna .. vsetky verzie HDMI 1.0,1.1, 1.2 ,1.3 vedia preniest 1080p ..
jarda50 (1424)|7.1.2009 21:22
Pytkine hloupost je to co píšeš a praktické testy třeba na AVforum a na jiných forech s HDMI kabely to dokazují. Dokonce jsou kabely s kterými ani TV nerozjedeš. A podívej se na jednotlivé specifikace co zaručují přenést dám sem odkaz.

HDMI kabely
Chtělo by se říci, že na rozdíl od analogových kabelů, na kvalitě HDMI kabelu až tak nezáleží. Je to pravda ale jen částečně. U krátkých kabelů a použitém HDMI (1.2) do 1080i je to skutečně prakticky jedno. Pixel clock je pouhých 74,25MHz a tomu vyhoví všechny HDMI kabely libovolné ceny bez výjimky (pokud není kabel vadný, což se stává u velmi levných kabelů až nepříjemně často). Na přenos na rozdíl od analogu navíc nemá prakticky žádný vliv ani efektní pozlacení konektorů. Pro rozlišení 1080p je však Pixel clock už 148,5MHz a je potřeba použít odpovídající kabel, schopný přenosu s tímto taktem. Bohužel v označování kabelů HDMI je celkem zmatek a zdaleka ne každý výrobce má svoje kabely nějak rozumně označeny, aby bylo možno vybrat ten správný.

Pořádek do označování kabelů se snaží vnést až nový standard 1.3. Jedná se o obdobu kategorií UTP kabelů, konkrétně “Category 1“ do frekvence 75MHz a kvalitnější “Category 2“ pro pásmo do 340MHz. První kategorie kabelů vyhoví pro přenos signálu do 1080i s barevnou hloubkou 8 bit (na kanál, což vzhledem ke třem vodičům odpovídá 24bitové hloubce). Na cokoliv lepšího by se již měly používat kabely kategorie 2.

http://www.bettercables.com/hdmi-cable-faq.aspx#Q:%20What’s%20new%20in%20the%20HDMI%201.3%20Specification

Nakonec ještě pár slov k maximální délce kabelu. Pokud výrobce garantuje u kabelu kupříkladu 75MHz, platí to pro kabel jakékoliv dodávané délky. Jako maximum pro HDMI rozhraní se všeobecně pokládá 10m. Vyskytují se i drahé 15m kabely, ale výrobci zde balancují již za hranou standardu a nelze garantovat stoprocentní funkčnost takového spoje. Jediná možnost, jak udělat přes toto rozhraní spoj delší, je použít HDMI HUB nebo opakovač.

Jak je vidno, použitý HDMI kabel je vcelku zásadní záležitostí. Ani ne tak z pohledu kvality obrazu, ale vůbec funkčnosti takového propojení. Často se setkáváme s problémy, zvláště u rozlišní 1080p, kterému ledaskterý kabel nestačí. Pak bývá obvykle mylně chyba přikládána zdroji nebo příjemci signálu. Přitom stačí zkontrolovat správný kabel, případně ho vyměnit a bývá po problémech…
Pytkin (7947)|7.1.2009 23:52
to je ok .. kvalita kablu udava , aky bandwidth cez neho prejde .. ale verzia HDMI je nepodstatna .. vsetky , jak 1.0, 1.1, 1.2 , 1.3 vedia preniest 1080p..
http://en.wikipedia.org/wiki/High-Definition_Multimedia_Interface

Inak ja som si kupil kabel za 100 korun a 1080p ide na nom jak vinecko sudove .. neviem co sa tu furt riesi za chujoviny ..
stayman (12393)|9.1.2009 01:07
ja som to neriesil, mal som HDMI ku Magiu :-D
rastino7 (56)|8.1.2010 15:35
pre jarda50 :

co povies na tento kablik :

http://www.hama.sk/SearchResult.aspx?q=83051&s1=1&s2=1&s3=0


vdaka za zhodnotenie
plejer99 (1)|16.4.2010 09:10
ahoj i mě tohle zajímá.Mám lcd lg5000 96 uhlopříčka a 7 metrů daleko počítač.Koupil jsem hdmi 7 metrů ale je to daleko tak mě to nebere.Grafickou kartu mám ati 3500.Včera jsem tady měl technika z Czechu a ten to zkoušel.Jak to mám vyřešit? dík.
televize fulhd umí.
Bohusdk87 (29)|2.5.2010 22:53
zdravím mám samsung ue40b7000 a budu si kupovat blu-ray přehrávač samsung bd p1600. Poradte mi hdmi kabel 2m.díky
mirin (10)|19.6.2010 11:13
Zdravím,řeším problém HDMI kabelu PC-FULL HD TV pro vzdálenost 13m,dlouho hltám info z netu a vyšlo mi,že na tuto vzdálenost jedině kabel se zesilovačem.Na netu jsem našel 2 typy http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=2868 a http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=3574.Ten první se sehnat dá,ale já čekám na dostupnost druhého,má hrubší vodiče a navíc ferity.Na lan-shop
http://www.lan-shop.cz/premiumcord-hdmi-propojovaci-kabel-s-integrovanym-zesilovacem-15-m-awg26-3x-stineni-m-m-zlacene-konektory-cerny-94963
měl být od 17.6 a teď to posunuli na 9.7,tak nevím ,jestli nestíhají vyrábět,nebo co.Každopádně bych byl rád za info od někoho,kdo kabel se zesilovačem má.Díky.
Pytkin (7947)|19.6.2010 15:34
uplne najlepsie by bolo AWG24 a tam mas istotu ..
Peter_KE (190)|19.6.2010 20:54
ja pouzivam HDMI od znacky clicktronic, myslim ze kvalitativne patri medzi to najlepsie co sa da pozhanat
Pytkin (7947)|19.6.2010 21:43
mne pripada clicktronic ako bezna kvalita .. je to pekne zabalene ale nic viac ..

sice tento kabel uz moze celkom fungovat :)

http://www.roline.sk/zbozi/kabel-hdmi-mm15m-ferit-clicktronic.html
Peter_KE (190)|21.6.2010 17:30
clicktronic pouzivame aj v praci a musim povedat ze na omak, vzhlad a hlavne prenos signalu su na dobrej urovni, uz len to ze tie kable su o dost hrubsie od ostatnych znaciek niecomu napoveda. Hrubka je hlavne o tieneni a to je perfektne. Nikdy sa mi nestava aby sa mi do kablu dostalo rusenie, ktore by som odhalil na osciloskope. Preto mozem odporucit clicktronic z vlastnej skusenosti a to robim opravara PCB pre jednu nemenovanu firmu :)
Grigondis (16)|21.7.2010 14:00
Mám tento HDMI 2m z http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62201 a naprosto bez problémů a přenáší i 1080p
MarPit (43)|27.1.2011 23:31
Zajímal by mě názor na tenhle kabel, žádnou českou recenzi jsem nenašel. Trochu mne odrazuje titulek "extra kvalita, original". Co myslíte, vyplatí se ? http://aukro.cz/hdmi-kabel-2m-extra-kvalita-original-i1433218681.html