Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 54

Téma: Jaky koupit HDMI kabel?

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Mam plazmu Samsung PS50A557 a DVD prehravac Philips DVP 5990. Chtel bych to propojit HDMI kablem. Co rikate na tenhle: http://www.elektrohome.cz/kabel-pana...i-15m/d-25329/. Nevite nahodou o nejakym kvalitnim, ale trochu levnejsim kabelem?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Pro délku 1,5m ti stačí ten nejlevnější co seženeš (cena kolem stovky).

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od Grizzly1993 Zobrazit příspěvek
    Mam plazmu Samsung PS50A557 a DVD prehravac Philips DVP 5990. Chtel bych to propojit HDMI kablem. Co rikate na tenhle: http://www.elektrohome.cz/kabel-pana...i-15m/d-25329/. Nevite nahodou o nejakym kvalitnim, ale trochu levnejsim kabelem?

ten Panasonic bude fajn.Cena je dost dobra.Aj Hama robi lacne hdmi kable na ktore sa da celkom spolahnut.No name smejdy za stovku,dve urcite nekupuj.Hlavne si vsimni ci kabel podporuje rozlisenie az do 1080p.lebo vacsina hlavne lacnych podporuje max 1080i.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Poskytne mi tenhle http://www.alza.cz/kabel-propojovaci...-2m-d92071.htm stejnou kvalitu obrazu jako ten Panasonic? A napr. kdyz mam televizy s 1.3 muzu to propojit s kabelem 1.1? Jakou verzi hdmi podporuje ten muj prehravac Philips? Jeste totiz nedorazil a nechci predem kupovat kabel

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Pokud jde o HD přenosy kde jsou velké datové posuvy tak bych do kabelu za cca 200 vůbec nešel. To, že napíší kabel 1.3 není tak jednoznačné. Dobré kabely mají označení 1.1, 1.2 a ty jsou v kategorii I kabely pro 1.3 a,b patří do kategorie II. Když už někdo koupí FHD Tv a pak nechce investovat do kvalitního kabelu, tak tomu nějak nerozumím. Běžně se uvádí, že náklady na kabely by měly tvořit cca 1/3 ceny TV. To je jen obecně. Tolik jsem si užil s HDMI, že mi necertifikvaný kabel už nesmí do baráku. Dobré kabely ve střední třídě jsou Panasonic, Sony, ProfiGold Bendridge. V top třídě to jsou Altona, Monster Cabler, Supra, a super špička Diamond Black HD + což je referenční kabel 1m za 3500 (původně za 4200). Ale pozor je potřeba vědět co mi TV může nabídnout a kdy ji v tom a který kabel pomůže. Asi na TV HD ready nebudu kupovat sdonaka za 890,- ale možná postačí i Hama. Na druhé straně pokud budu mít Sony X 4500 ve uhlop. "45 a výše s LED podsvícením nebo obdobu Sama 9 series tak asi koupím něco z té nejlepší třídy. Vlastní zkoušky s různými kabely na přenost BR z přehrávače do sony TV 40W4000 mi ukázaly, že kabel HDMI Sony za 900 je dostatečný.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Chci propojit Full HD plazmu a DVD přehrávač podporující 1080p. Myslím, že tento kabel by pro mě byl vhodný Phlilps SWV3432W, co vy na něj?

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2008

Dobry den,

budu taky ted kupovat HDMI kabel asi cca 2,5 m. Jedna se o propojeni LCD HD Ready TV a DVD rekorderu s upscalingem na 1080p. Jaky je vhodny koupit HDMI kabel? A jaky je rozdil mezi verzemi 1.1 až 1.3?co se tyka obrazu a zvuku??ci dalsich funkci??

Dekuji

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

kupil som si 1.5 metrovy kabel HDMI / DVI za 109 Sk .. a fachci jak dabel .. 1080p50 ziaden problem .. obraz jak vino ..

Registrace
    Jan 2005

Čekal jsem, že se ozve někdo jako jarda50 a bude přesvědčovat ostatní, že jenom s pořádně drahým HDMI kabelem lze dosáhnou nejlepších výsledků. To ale není pravda, zejména pro krátké délky kabelů! Při délce 1,5 vyhovuje jakýkoliv komerčně dostupný kabel HDMI kategorie 1 i pro zdroj 1080p, žádný rozdíl v kvalitě obrazu mezi levným a předraženým kabelem se nekoná. A než se tu dál dohadovat, doporučuji následující stránky a tam vybrat kategorii "Cables and Connectors": http://www.hdmi.com/learningcenter/kb.aspx

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ja uz se v tom nevyznam. Jeden rika, ze by do kabelu za 200,- nesel, dalsi rika, ze je to stejny jako znackovej kabel... Jakej konkretni kabel mi teda doporucite?

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

grizly : ja by som kupil najlacnejsi .. ak to chces skutocne na kratku vzdialenost , tak je to jedno .. ako som uz pisal .. kabel za 100fku a fachci bez problemov ..

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Dik za rady, dam na tebe Pytkine.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

SAXEL je to každého věc co si koupí a co uzná za vhodné. Na ropzdíl od mnohých zde jsem testoval cca 5 kabelů a rozdíly byly viditelné. Ale pokud je někomu jedno co se mu přenáší tak je to čistě jeho věc. Mimo jiné mám tu i kabel, s kterým se obraz vůbec nespustí. Aspoň si prostuduj jaké jsou požadavky na kabel a pohopíš proč je ten či onen tak drahý. S kvalitou TV a její velikostí, využíváním pro BR nebo HD, vzdáleností od zdroje signálu roste i nárok na kabely. a VF rušení je pěkná mrcha. Ale chápu, že když má někdo TV za cca 8K tak nepotřebuje kvalitní kabel za 1000,-, protože ta TV to není ani schopna zobrazit a o o nějakém CEC či deep color, nebo systemu x.v.color si může jen nechat zdát.
    Mám rád hodně lidi co tomu alke ani trochu nerozumí nikdy to nevyzkoušeli, ale do druhých se naváží. Přečetl jsem ten odkaz celý nejen co uvádíš a nikde jsem nenašel, že stačí kanička od Hammy a pod. Podívej se jen na seznam certifikovaných konektorů pro HDMI. Navíc jsou tu docela dobře rozebrány požadavky a co kabely musí splňovat a jak má vypadat certifikace. Ale není tu nic o tom, že levné kabely splňují požadavky. Tak nás tady nebalamuť.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Grizly : to co pise jarda samozrejme nie su hluposti .. ale najrozumnejsie je to vyskusat .. ked kupis kabel za 100vku a nebudes spokojny , tak ho zahodis a kupis ten za liter .. to je to najmenej ..

Registrace
    Jan 2005

HDMI kabel přenáší digitální signál! Jedničky a nuly (po kroucených párech se přenáší diferenciální signály). Z principu jsou dvě možnosti: buďto se data přenesou nebo nepřenesou. Buďto je přenesený obraz naprosto v pořádku nebo se v obrazu objevují chyby, které jsou vice či méně degradující a rozhodně nepřehlédnutelné. Není možné, aby dražší kabel (ani ten nejdražší) poskytoval vyšší kvalitu obrazu.
    Citace Původně odesláno od jarda50 Zobrazit příspěvek
    SAXEL je to každého věc co si koupí a co uzná za vhodné. Na ropzdíl od mnohých zde jsem testoval cca 5 kabelů a rozdíly byly viditelné...
    ... Tak nás tady nebalamuť.
    S tím balamutěním opatrně. Nejsem to já, kdo tady tvrdí, že vidí rozdíly mezi 5 různými kabely.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Jaký HDMI kabel k Panasonic TXP42ST30E?
    Od Tomi71 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-12-2011, 17:22
  2. Jaký HDMI-DVI kabel
    Od vini v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-05-2009, 19:24
  3. Jaký hdmi kabel k nové lcd tv?
    Od machete v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 05-12-2008, 09:26
  4. Jaky DVi-HDMI kabel