Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BR Sony BDP-S350 (AVCHD, DVD, USB)

drsnacek1 (47)|8.12.2008 20:50
Tak jsem si vyhral s vytvarenim AVCHD DVD disku pro tento prehravac... nakonec se povedlo, ale stejne dochazi k zaskubavani v obraze i zvuku, po stisku Pauzy a opetovnem spusteni chvilku bezi v pohode a pote opet zaskubava. Postupne jsem dosel k nazoru, ze je to zpusobene pomalym ctenim dat z DVD, kdy prehravac zrejme neumi cist rychleji jak DVD 2x (21,09 Mb/s). AVCHD jsem totiz vytvoril z BD (testovaci s extremni kvalitou videotestu) a ulozene M2TS maji prumerny tok (velikost / cas) kolem 40 Mb/s - prehravac take obcas ukaze hodnotu pri prehravani AVCHD pres 30 Mb/s. Mate s tim take nejake zkusenosti?

Druha vec - prehravani DVD - pravdpodobne musi byt presne dle specifikace, DVD udelana bez rekomprese z CSLinku (DVB-S) jaksi nehraji (nestandardni GOP) :-(

Treti vec - zkusil nekdo BD Live? Jak vypadaji data na USB pameti? Je to nejaka struktura podobna BD, ze by se tam dal BD ulozit a pote prehrat (omezeni velikosti treba na 1GB me nevadi, jde mi zas o ty testy...)?
jarda50 (1424)|14.12.2008 13:17
já mám 550 tku a nemám žádné problémy, ať přehrávám různá DVD. O originálech ani nemluvě. Žádné záškuby a pod. Část je vyrobena v PC přes Ulead VS a část v DVD rekorderu Sony 910.

Pokud jde o BD Live jre nutný koupit BR disk s filmem, kde je BDL aplikováno. Bez toho se tam nedostatneš, Zatím jsou snád jen 2 BR filmy s BDL
drsnacek1 (47)|16.12.2008 23:04
[QUOTE=jarda50;206836]já mám 550 tku a nemám žádné problémy, ať přehrávám různá DVD. O originálech ani nemluvě. Žádné záškuby a pod. Část je vyrobena v PC přes Ulead VS a část v DVD rekorderu Sony 910.

Pokud jde o BD Live jre nutný koupit BR disk s filmem, kde je BDL aplikováno. Bez toho se tam nedostatneš, Zatím jsou snád jen 2 BR filmy s BDL[/QUOTE]

Díky za reakci. U běžných DVD, zakoupených v obchodě také nemám sebemenší problém. Kopie origoš DVD též bez problému.

Jde mi o DVD na kterých je uložená MPEG-4 AVC a to způsobem nazvaným AVCHD - je to formát, který (nejen) Sony používá u svých HD kamer... tam se mi to právě občas škubne, jenže já to nemám z kamery, ale z BD - to lze ne příliš složitě udělat.

U toho BD Live by mě zajímalo, co je vidět na USB paměti, když si obsah stáhneš z netu (přes jeden Tebou zmiňovaný BD s BDL) a poté USB paměť vytáhneš z přehrávače a zastrčíš do počítače?
jarda50 (1424)|16.12.2008 23:54
To mne taky zajímá a jak seženu disk s BDL tak to vyzkouším a dám vědět. Bohužel mám starší DV kamerku Panáka a ta ještě mpeg 4 AVC nemá tak těžko mohu v tomhle soudit