Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vaše uhlopříčka a vzdalenost od TV

Phill18 (46)|7.12.2008 17:14
ahoj,
mužu vás poprosit aby mi tu každý kdo má lcd TV napsal jakou ma velikost TV a jak sedí v průmeru daleko?
doted sem mel CRT 55cm, ta uz nedokaze zobrazit barvy , tak nam soused pujcil svoji CRT 72cm(Sam ma tedka LCD ) nez si koupime nove LCD .. Kdyz se tak na tu 72 cm CRT tv s tech 3m divam tak mi prijde ze bych vetsi uz mit nemohl, na pravidlu vzdalenosti 5ti nasobku uhlopricky neco bude... Verim ze LCD bude na 2.7-3 nasobek v pohode..a ted nemluvim o kvalite signalu,ale o dopadu velikosti tv na zrak ... Co myslite??

P.S: napište mi zdroje signálu a jejich kvalitu z ruznych vzdalenosti.. diky moc
slon100 (6)|7.12.2008 17:54
Mám 42LG 5000 asi 2 týdny.. Koukám z 3,5 m , používám digi-tv. Předtím jsem měl crt 72. 42 palců se mi zdá na tu vzdálenost optimální...menší bych již nechtěl. Kvalita Digi-tv nic moc, ale je to koukatelné. DVD úplně bez problémů a filmy z notebooku v HD nebo Full HD naprostá fantazie..Signál SD nepoužívám, nemám ani anténní systém.... S volbou této televize a uhlopříčky naprostá spokojenost....
jarda50 (1424)|7.12.2008 18:36
U LCD obecně SD 5 x výška TV a u HD 3 x výška TV Ale každému vyhovuje trochu něco jiného. Čím horší signál-obraz tím je vzdálenost větší. Já u 40" FHD 1,6 až 2m
plikous (62)|7.12.2008 19:07
[QUOTE=Phill18;205700]
..a ted nemluvim o kvalite signalu,ale o dopadu velikosti tv na zrak ... Co myslite??
[/QUOTE]

S LCD je to úplně o něčem jiném, pokud máš 50Hz 72 cm CRT, tak se ti ani nedivim, že se na to dívá špatně. LCD technologie nebliká a tak s ní zvládneš daleko větší úhlopříčku bez toho aby tě bolela hlava.
MlokCZ (636)|7.12.2008 19:17
46tka: 2-2,7m

Mohl bych sedět až 3m celé ale to si nesedám nikdy ani na SD signál (na který ale tak moc nekoukám).
90% sleduju HD ripy z nichž něco je 720p, něco 1080p. Rozdíl mezi 720p a 1080p na té 46tce znát je, ale i těch 720p je velmi dobrých a už skvěle koukatelných.
Na ty 2m si sedám pouze v případě, že koukám něco bez titulků, s titulky je to na 46tce na mě už ze dvou metrů příliš blízko (nutno pak přeostřovat neustále mezi dějem a titulky).

U hodně špatného signálu to na velké obrazovce nezachrání ani ta větší vzdálenost. Sice se to trošku zlepší (testoval jsem na začátku chvíli svojí TV i na větší vzdálenost než byla definitivně umístěná na místo kam patří, v druhém směru je pokoj přes 5m), ale hnusný to bude pořád.
A pokud je SD signál slušný, tak zase naopak se dá koukat i dost blízko a ani celý ten 5-násobek výšky obrazovky není potřeba (ten právě mám přibližně když si sednu na to maximum těch 3m co můžu a stejně to nevyužívám).

U CRT i když máme 100Hz, tak pod 2m se mi nekouká dobře a to je jen 82cm (reálná viditelná úhlopříčka cca 76cm, tedy oproti LCD mnohem menší a přesto si k ní blíže nesedám).

Příště bych si dovolil pořídit i ještě větší (na to stejné místo, kde mám TV teď), taková 50tka by se dala (ledkové Samsungy ale stejně v 50tce nejsou a 55tka už by byla asi moc a hlavně je už hrozně drahá, takže teď jsem ani dilema, zda vzít větší řešit nijak nemusel).
martin01_cz (218)|7.12.2008 21:44
Mám taky 55 ale ne cm ale palců a koukám na ní z 3,5 - 4-5 m a úplně v pohodě. Bolení očí se neboj, to je spíš problém CRT. Na ty 3 m jak říkáš bych vzal 46, to bude akorát. U LCD má být pozorovací vzdálenost 2,5 až 3 x úhlopříčka. Samozřejmě záleží, na co budeš koukat, ale i u mojí 55 je dvb-t SD v pohodě koukatelný ze 3m.
Pytkin (7947)|8.12.2008 01:01
Mam 100Hz CRT a neblika nic .. Ono zavisi na co sa ches divat .. v praci mam 42" lcd a na SD vysielanie potrebujes pozerat tak zo 4och metrov .. je to katastrofa ..
frogg_n (8)|8.12.2008 09:14
Zdravim, mam cerstve 46W4500 a koukam na ni z 2.5 - 2.7m (hybu hlavou :)) a zvazoval jsem dokonce vymenu za 52". Mame kvalitni SD, takze v digitalu je to koukatelne velice slusne, analog je horsi, ale porad to neni uplna hruza jak jsem cekal. HDready a fullHD je basen jak jinak.
001david (169)|8.12.2008 10:48
Mám 46" a koukám cca z 3,5m. Při HD si někdy vlezu i na 2m. :-I
losos (2977)|8.12.2008 13:08
Už to tady na fóru uvádím asi po páté :

Namaluj si rovnostranný trojúhelník, kde základna bude mít 120 mm a výška bude 320 mm.
Ta základna potom představuje úhlopříčku 47" (=120 cm) a ta výška je pozorovací vzdálenost (320 cm). Na vrcholu trojúhelníku je "oko" pozorovatele...
Když si ty ramena trojúhelníku libovolně prodloužíš, můžeš tak na papíře změřit vhodnou pozorovací vzdálenost pro jakýkoliv rozměr úhlopříčky obrazovky... to PLATÍ PRO SD vysílání.
Na HD obraz je možné se dívat z libovolně kratší vzdálenosti, dokud se neprojeví tzv. "efekt první řady v kině..."
Phill18 (46)|8.12.2008 15:42
díky losos, hnedka si to namaluju.
KOCOUR65 (653)|8.12.2008 16:43
tak takovych zvastu co je tady jsem po hromade dlouho nevidel
frogg_n (8)|8.12.2008 16:46
[QUOTE=KOCOUR65;205917]tak takovych zvastu co je tady jsem po hromade dlouho nevidel[/QUOTE]
A ja zase dlouho nevidel takovy vykrik do tmy.. (panove prominou, ale takove "konstruktivni" posty me opravdu zvedaji ze zidle)
pat01 (249)|9.12.2008 09:24
[QUOTE=slon100;205702]Mám 42LG 5000 asi 2 týdny.. Koukám z 3,5 m , používám digi-tv. Předtím jsem měl crt 72. 42 palců se mi zdá na tu vzdálenost optimální...menší bych již nechtěl. Kvalita Digi-tv nic moc, ale je to koukatelné. DVD úplně bez problémů a filmy z notebooku v HD nebo Full HD naprostá fantazie..Signál SD nepoužívám, nemám ani anténní systém.... S volbou této televize a uhlopříčky naprostá spokojenost....[/QUOTE]

Signál SD nepoužívám, nemám ani anténní systém...jsi napsal a koukáš na Digi a DVD...
A co to je teda za signál to Digi TV a DVD ?????
Lidi opravdu než něco plácnete si to radši napiště na nečisto na papír třeba i víckrát..
Pak vypadáte zbytečně "blbě"..
Phill18 (46)|9.12.2008 15:55
tak takovych zvastu co je tady jsem po hromade dlouho nevidel


Tak nás pouč:)
Phill18 (46)|9.12.2008 15:55
[QUOTE=KOCOUR65;205917]tak takovych zvastu co je tady jsem po hromade dlouho nevidel[/QUOTE]

Tak nás pouč!
Petr_K (62)|9.12.2008 16:14
[QUOTE=KOCOUR65;205917]tak takovych zvastu co je tady jsem po hromade dlouho nevidel[/QUOTE]


Tak to je přesně ta rada, kterou tady lidi hledají, aby se dokázali správně rozhodnout jakou mají pořídit úhlopříčku, ... jen tak dál, tady není moc lidí co tomu právě rozumí jako ty Kocoure a tvá odpověď je vskutku hned na první pohled opravdu vysoce fundovaná ;-)
hafca (211)|10.12.2008 08:49
Phill18
Koukni se na tuhle tabulku. Podle mých zkušeností docela sedí.
tabulka.jpg
001david (169)|10.12.2008 13:36
[quote=hafca;206166]Phill18
Koukni se na tuhle tabulku. Podle mých zkušeností docela sedí.[/quote]

Dobrá tabulka!!!!!! Souhlas :-R
martin01_cz (218)|10.12.2008 23:16
Jj, ale řekl bych, že při trochu kvalitním SD se dá koukat i z menší vzdálenosti.
drto (341)|11.12.2008 08:14
42" lg3000, digi-tv, cca 3,5m, spokojny :)

co sa tyka tej tabulky tak ja si osobne neviem predstavit ako by som sa pozeral z metra na 82cm uhlopriecku. to by som si pri tom neustalom hybani hlavou z jednej strany tv na druhu asi moc film neuzil. a u 42" z 1,7m tak to si uz fakt neviem predstavit
pat01 (249)|11.12.2008 09:12
Ta tabulka je opravdu jen tabulka napsaná na papíře kterou někdo teoreticky spočítal a myslí že je to tak správný je to nesmyl.. realita je uplně jinde tak jako realita života..
Všechny hodnoty HD se pohybují kolem +- 1,5 metru !!! tak to zkuste se neustále dívat i když na HD kolem 1,5 metru.....
Po čase polezete od obrazovky a hooodně rádi dozadu..
Pytkin (7947)|11.12.2008 14:02
ked budes od HD obrazovky daleko , tak tie detaily neuvidis .. proste potom je zbytocne pouziva BD prehravac .. staci uplne DVD ..
Radoo (1302)|11.12.2008 14:57
Tohle je 100x omletý téma.
Je to kompromis mezi kvalitou zraku, kvalitou videa,velikostí úhlopříčky, chutí si vychutnat detaily, snahou zahladit nedostatky v obraze a vzdáleností křesla od obrazovky :D
Ale rozhodně na to neexistuje tabulka.
Je to individuální záležitost !
Já umím na své telce udělat obraz nekoukatelný ze 4 metrů, nebo koukatelný z deseti centimetrů.
Záleží, co do toho pustím ;)
Phill18 (46)|22.2.2009 09:40
Jelikoz porad stale vybiram TV a nejsem si 100% jisty uhloprickou, chtel bych vas pozadat jestli byste sem nevlozili fotku sveho obyvaku na ktere bude zrejme s jake vzdalenosti a na jakou velikost tv koukate, nemusi to byt extra kvalita, staci mobilem. ( viz. Moje foto na uvodu topicu) diky
jarda50 (1424)|22.2.2009 09:51
Rodoo je to tak a to co uvádějí výrobci je stejně jen jakési vodítko. A oči a kvalita signálu v tom hrají velice důležitou roli.
Antonín (732)|22.2.2009 12:35
Srandovní jsou úvahy o kroucení hlavou na 42"...ale třeba má někdo tak úzký záběr pohledu.
Běžný zdravý člověk ale má úhel jednoho pohledu větší. Změřit si to můžete odkrokováním v každém kině...

Jde o mnoho úvah a je třeba najít nějaký jejich "průměr":
- úhel pohledu
- rozlišovací úhel
- zdroj dat (blbé SD jako DigiTV, středně dobré SD jako Skylink, dobré SD jako ZDF, ARD, výborné SD z kvalitních DVD, blbé HD ze sítě, a upscalované na satu, dobré HD na satelitech (ORF, Eurosport), dobré HD na satelitech (Brava HD), výborné HD z BD, pro každou tu kategorii
- kvalita samotné televize (není HDready jako HDready, nebo FullHD jako FullHD, nemá to stejný firmware, a použitých triků je opravdu hodně)
- bude to mít použití jako počítačový monitor? (třeba počasí na chmi.cz, youtube, zprávy...)

Můj součet zkušeností je:
1. Úhlopříčka
Pro malý pokoj (okolo 3x3m) je 42" akorát.
Pro větší (okolo 5x5m) je vhodné 50"
Pro velké pokoje 55" nebo 60", více nemá moc smyslu, dokud existuje SD...
Kupovat si menší plochou televizi, než jsou uvedené hodnoty znamená připravit se o kousek možného zážitku. Ale to taky není zakázané, takže ty hodnoty nejsou povinné.

2. Technologie a značky
Velmi levný a výborně hrající televizor je Panasonic 42PX80EA. Pro většinu běžných uživatelů v české kotlině představuje skoro přesně to, co potřebují. Vážnější chybička je pouze SD tuner pro DVB-T, přece jenom se dá čekat, že duté hlavy přijdou na to, že HD rulezzz. Ale pro běžné účely hraje tento televizor neuvěřitelně hezky zejména na SD DVB-T, nebo jako zobrazovač pro satelitní přijímač.
Výběr větší úhlopříčky jsem už popisoval na cssf.cz a nemám celkem co měnit.
Když LCD tak jedině s LED podsvícením, jinak se kvalitou obrazu nedostanou do blízkosti plazmy srovnatelné ceny.
Když s kompem, pak jedině LCD.
Nejlepší "filmový" obraz mají ze současných TV Kuro LX5090 nebo 6090, ale nebudou se dále vyrábět.
Pokud nemáte úplně principiální zdroj HD (sbírku BD, nebo kameru 1080p), je určitě lepší šetřit směrem ke kvalitnějšímu HDready, než lowendovému FullHD. Totéž platí o úhlopříčce. (tedy, nemám-li BD, kameru 1080p a předplatné HD satu: než bych si koupil nějaké noname nebo LG FullHD 37", tak si radši koupím panasonic HDready 42". Platí 100pro jenom pro úhlopříčky do 50").
jarda50 (1424)|22.2.2009 13:06
Jenže výběr HDready se stále zmenšuje a značkoví výrobci je už moc neprodukují. BTW LG svou kvalitou dohání firmy jako sony, samsung, panasonic tedy v LCD. Jinak Sat zrovna nepatří k nejlepším možnostem relativně nižší datové toky ve snaze dostat tam více kanálů. Ale pokud jde o to kdo nejlépe produkuje obraz tak je to tak subjektivní, že tvrdit že to je jen plasma od P a ještě jeden typ je hoooodně subjektivní. On není signál jako signál a i třeba u UPC je docela rozdíl kde jste. A to do toho netahám ještě to jaký vliv na kvalitu maá ceta od TV zdířky do samotné TV, už jsem viděl hodně třeba zmršených kabelů a pod. rozbité nebo narušené zásuvky a další věci. Vzhledem k tomu bych se bál dávat takový jednoznačný názor. Holt každý vidíme jinak a každý hodnotíme i něco jiného. No a konečně asi směrodatné číslo je obecný prodej PDP a LCD ve světě a tam jednoznačně vede LCD. Konec konců i já si myslím, že Kuro bylo referencí, ale tím, že se LCD edotahuje na stejnou úroveň a nabízí větší versatilitu ve vybavení třeba tunery a za podstatně lepší cenu má také vliv. Pkud jdeo podsvícení tak je sice LED špičkou a stále má své problémy a je jedno jestli to je LED RGB, SMART LED nebo LED DIMING. I nanzahraničních odborných serverech se píše o tom, že zatím kvalitní CCFL nebo nyní WCFL led nepřekonává. Například změny obrazu při pohledu s úhlu, prosvětlování diod svítících do vedlejších tmavých a i testy to potvrdily. A věřte pohledem když postavíte vedle sebe takové dvě TV a nevíte o co se jedná těžko se to posuzuje zrakem a je v tom zase subjektivita.
Antonín (732)|22.2.2009 14:15
[QUOTE=jarda50;217132]Jenže výběr HDready se stále zmenšuje a značkoví výrobci je už moc neprodukují. BTW LG svou kvalitou dohání firmy jako sony, samsung, panasonic tedy v LCD. Jinak Sat zrovna nepatří k nejlepším možnostem relativně nižší datové toky ve snaze dostat tam více kanálů. Ale pokud jde o to kdo nejlépe produkuje obraz tak je to tak subjektivní, že tvrdit že to je jen plasma od P a ještě jeden typ je hoooodně subjektivní. On není signál jako signál a i třeba u UPC je docela rozdíl kde jste. A to do toho netahám ještě to jaký vliv na kvalitu maá ceta od TV zdířky do samotné TV, už jsem viděl hodně třeba zmršených kabelů a pod. rozbité nebo narušené zásuvky a další věci. Vzhledem k tomu bych se bál dávat takový jednoznačný názor. Holt každý vidíme jinak a každý hodnotíme i něco jiného. No a konečně asi směrodatné číslo je obecný prodej PDP a LCD ve světě a tam jednoznačně vede LCD. Konec konců i já si myslím, že Kuro bylo referencí, ale tím, že se LCD edotahuje na stejnou úroveň a nabízí větší versatilitu ve vybavení třeba tunery a za podstatně lepší cenu má také vliv. Pkud jdeo podsvícení tak je sice LED špičkou a stále má své problémy a je jedno jestli to je LED RGB, SMART LED nebo LED DIMING. I nanzahraničních odborných serverech se píše o tom, že zatím kvalitní CCFL nebo nyní WCFL led nepřekonává. Například změny obrazu při pohledu s úhlu, prosvětlování diod svítících do vedlejších tmavých a i testy to potvrdily. A věřte pohledem když postavíte vedle sebe takové dvě TV a nevíte o co se jedná těžko se to posuzuje zrakem a je v tom zase subjektivita.[/QUOTE]

Vcelku souhlasím.
Až na:
Názor na 42PX80E vychází z mnoha konkrétních zkušeností a je všeobecným součtem...nicméně nemusí platit zítra ani u mne, tím méně ne každého. Jenom pár kusů té televize vídám a vždycky jsem příjemně překvapen, jak dobré to za ty malé peníze je. Ale nepíšu to proto, aby si tou každý bezhlavě koupit. Jediný smysl je, aby v případě podobného záměru třeba na tuto TV kouknul. Neznám žádnou televizi, která by v té cenové hladině dodala aspoň přibližně podobný výsledek. (Znám mnoho televizí, které jsou řádově lepší).
Počet prodejů je podle mne lhostejné číslo, protože většina lidí je hloupých. To by třeba nejlepší politickou stranou současnosti byla sociální demokracie, přestože je to strana s nesmyslnými nápady vedoucími nakonec zákonitě do bídy a zmaru. Rozhodujícím číslem by tedy nebyl počet prodejů všem, ale počet prodejů kvalifikovaným osobám za předpokladu stejných vstupních podmínek.
Nicméně řada X od Sony nebo Sharp (ale pozor ne běžný sortiment jenom ty dva extrémně drahé modely s LED) má jistě kvalitu v zásadě srovnatelnou s Kuro. Nejsem určitě zastánce nějaké technologie.
Vřele naopak souhlasím s tím, že způsob orgnizace celé sestavy je mnohdy tristním znehodnocením všech možností. Kolikrát jsem viděl FullHD televizi připojenou přes CVBS. Kolikrát jsem provedl malinkou rekonfiguraci a k údivu všech dosáhl obraz v úplně jiné třídě...jednou jsem tak uviděl i velkou Sony Bravia připojenou k HD přijímači. To bylo pak radosti na starém bělidle, když jsem vytáhnul ze zapomenuté půdní bedny HDMI kabel, kterého si do té doby nikdo neráčil všimnout.

A hlavně: každý, nechť si koupí za svoje peníze, co uzná za vhodné.
jarda50 (1424)|22.2.2009 14:26
Naprosto souhlas nyní si to s tou TV co jsi zde psal vysvětlil a to už beru jak určitý rozumný názor vycházející z větší zkušennosti. Na konec vidíš, že dnes koupit TV není vůbec jednoduché a aspektů je spousta a normáln člověk má buď smůlu nebo štěstí. K těm modelům co jsi napsal osobně jen znám Sony 46X4500 a ten s vyší uhlkopříčkou. Bohužel jsem je viděl jen na HD smyčce a ta byla tak jako vždy perfektní. Bohužel to co jsem uvedl ty nedostatky LED se ukázaly ři testu na hdtv org a pak dám Ti sem odkaz je lépe se tam podívat než to tady přesypávat.
http://www.practical-home-theater-guide.com/led-lcd-tv-2.html je to docela zajímavé a dle mne to postrádá marketingové žvásty či náchylnost k jedné nebo druhé firmě.
RADU (113)|22.2.2009 15:46
[QUOTE=Antonín;217124]Srandovní jsou úvahy o kroucení hlavou na 42"...ale třeba má někdo tak úzký záběr pohledu.
Běžný zdravý člověk ale má úhel jednoho pohledu větší. Změřit si to můžete odkrokováním v každém kině...

Jde o mnoho úvah a je třeba najít nějaký jejich "průměr":
- úhel pohledu
- rozlišovací úhel
- zdroj dat (blbé SD jako DigiTV, středně dobré SD jako Skylink, dobré SD jako ZDF, ARD, výborné SD z kvalitních DVD, blbé HD ze sítě, a upscalované na satu, dobré HD na satelitech (ORF, Eurosport), dobré HD na satelitech (Brava HD), výborné HD z BD, pro každou tu kategorii
- kvalita samotné televize (není HDready jako HDready, nebo FullHD jako FullHD, nemá to stejný firmware, a použitých triků je opravdu hodně)
- bude to mít použití jako počítačový monitor? (třeba počasí na chmi.cz, youtube, zprávy...)

Můj součet zkušeností je:
1. Úhlopříčka
Pro malý pokoj (okolo 3x3m) je 42" akorát.
Pro větší (okolo 5x5m) je vhodné 50"
Pro velké pokoje 55" nebo 60", více nemá moc smyslu, dokud existuje SD...
Kupovat si menší plochou televizi, než jsou uvedené hodnoty znamená připravit se o kousek možného zážitku. Ale to taky není zakázané, takže ty hodnoty nejsou povinné.

2. Technologie a značky
Velmi levný a výborně hrající televizor je Panasonic 42PX80EA. Pro většinu běžných uživatelů v české kotlině představuje skoro přesně to, co potřebují. Vážnější chybička je pouze SD tuner pro DVB-T, přece jenom se dá čekat, že duté hlavy přijdou na to, že HD rulezzz. Ale pro běžné účely hraje tento televizor neuvěřitelně hezky zejména na SD DVB-T, nebo jako zobrazovač pro satelitní přijímač.
Výběr větší úhlopříčky jsem už popisoval na cssf.cz a nemám celkem co měnit.
Když LCD tak jedině s LED podsvícením, jinak se kvalitou obrazu nedostanou do blízkosti plazmy srovnatelné ceny.
Když s kompem, pak jedině LCD.
Nejlepší "filmový" obraz mají ze současných TV Kuro LX5090 nebo 6090, ale nebudou se dále vyrábět.
Pokud nemáte úplně principiální zdroj HD (sbírku BD, nebo kameru 1080p), je určitě lepší šetřit směrem ke kvalitnějšímu HDready, než lowendovému FullHD. Totéž platí o úhlopříčce. (tedy, nemám-li BD, kameru 1080p a předplatné HD satu: než bych si koupil nějaké noname nebo LG FullHD 37", tak si radši koupím panasonic HDready 42". Platí 100pro jenom pro úhlopříčky do 50").[/QUOTE]

Tak už jsem měl téměř na 100% vybráno 40W4000,ale po těchto názorech jsem zase trochu na pochybách...ale trochu mě zase uklidnilo,že 42PX80E je pro většinu běžných uživatelů...
Antonín (732)|22.2.2009 18:49
[QUOTE=RADU;217159]Tak už jsem měl téměř na 100% vybráno 40W4000,ale po těchto názorech jsem zase trochu na pochybách...ale trochu mě zase uklidnilo,že 42PX80E je pro většinu běžných uživatelů...[/QUOTE]

Kdybych to chtěl pro HD z BluRay, nebo kdybych k tomu chtěl připojovat komp, koupil bych si to Sony. Kdybych koukal na normální TV a satelit a DVD, tak bych skoro asi šetřil...Sony je při absolutním srovnání lepší, ale otázka je, jestli to lepší použiješ...nicméně je to FullHD a nekupuješ to na dva roky...to je taky fakt.
Určitě to není špatná televize, přestože mně se líbí obraz na 42" laciném panasonicu více. Ale to je tak asi všechno. Mně prostě Bravia moc nevyhovuje svými ostrými obrazy, které všechny nedostatky SD komprese ukážou jako pod lupou. Ale za to Sony nemůže.
babylonx (12)|23.2.2009 12:55
Pro Antonína: po přečtení Vašich názorů si myslím, že danému problému rozumíte. Rád bych se Vás zeptal na Váš názor na značky Philips PFL 9603 a Sharp LC-37XL8E v úhlopříčkách 94 cm. Nevím, proč Sharp uvádějí jas 450cd/m2 oproti všem jiným výrobcům, kteří mají 500cd/m2. Co si o těchto dvou LCD myslíte a kterou byste ze svého pohledu volil Vy? Díky za odpověď.
Antonín (732)|23.2.2009 13:44
[QUOTE=babylonx;217251]Pro Antonína: po přečtení Vašich názorů si myslím, že danému problému rozumíte. Rád bych se Vás zeptal na Váš názor na značky Philips PFL 9603 a Sharp LC-37XL8E v úhlopříčkách 94 cm. Nevím, proč Sharp uvádějí jas 450cd/m2 oproti všem jiným výrobcům, kteří mají 500cd/m2. Co si o těchto dvou LCD myslíte a kterou byste ze svého pohledu volil Vy? Díky za odpověď.[/QUOTE]

Já je neznám. Nejsem prodavač, ani obchodník, znám jenom to, co mne zajímá. Úhlopříčky pod 40" vůbec nesleduji, to je úplně lhostejná oblast. Nekoupil bych si ani jednu, ani kdyby stály 5Kč. A kdyby (třeba do kuchyně, nebo někam, kde je objektivně velmi málo místa), tak bych to celé teprve musel začít od podstaty zkoumat. Obecně si myslím, že na tak malé úhlopříčce ze vzdálenosti větší než dva metry nemůže snad být vidět žádný zásadní rozdíl. Možná bych si koupil prostě tu, která by se mi na pohled více líbila, nebo řešila lépe věci, které ani se zobrazováním moc nesouvisí, ale potřeboval bych je pro daný zvláštní účel. Třeba bych možná vybíral podle délky záruční doby.

A tématu nijak zvlášť nerozumím, jenom používám určitou praktickou zkušenost, zdravý rozum, a řekněme nějaké obecné technické znalosti. Jediná závažnější výhoda je, že si můžu dovolit koupit si špičkové věci v obalsti, která mne zajímá - což neznamená, že vždycky rozhazuju, jenom to, že nejsem apriori limitován. Což bohužel asi stačí na místní poměry.