Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Win Fast 2000 Expert - rozdělování obrazu

xgryzlik (21)|11.4.2004 10:54
ahoj lidi, mam tv kartu winfast 2000Expert. Mam jeden problem. Vse bezi v pohodce, ale jakmile zacnu nahravat, v jakemkoliv formatu (uz jsem vyzkousel vse), tak se mi ten film rozdeluje na casti (1,5 hod. nejmene na tri casti). Pekne me to sere, protoze pri tom rozdeleni je tam takovy lupnuti, takze kdyz bych to chtel spojit, tak to bude s tim debilnim zvukem. Cetl jsem ruzne problemy jinde a mam teda nastavenu hlasitost nahravani audia na 100% ale nic me tam v prubehu nelupe, tak nevim, jestli bych to mel snizit. Diky.
Petr75_tvf (62)|13.4.2004 09:55
Pokud nechceš, aby se fim rozděloval, tak musíš nahrávat na NTFS a mít zroušeno rozdělování po xx MB. Mě to také lupne na každém začátku dílu. Teď, když nahrávám do DivXu a jsem zrovna u nahrávání, tak to zastavím a znovu pustím při reklamě, kterou později ustříhnu.
xgryzlik (21)|13.4.2004 18:18
Diky za odpoved. Na NTFS nahravam, jedu pod winxp. Samozrejme ze nemam oznacene to policko, kde se to rozdeluje po nakych MB. S tou reklamou je to chytry, ale to uz me taky napadlo. Ale co kdybych chtel nahravat napr. z CT1, kde reklamy ve filmech nejsou? To jsem pak asi v prdeli, co?
vladoc (456)|13.4.2004 21:45
A čo políčko "Time Limit (sec)"?
Tomáš Pácl (21)|14.4.2004 07:15
Nepoužíváte nějaký přednastavený profil? Např. u nejnovější verze PVR v profilu SVCD automaticky vytváří nový soubor po 700MB.
xgryzlik (21)|14.4.2004 09:29
Pravdepodobně tam naky prednastaveni bude. Ale netusim, jak se toho zbavit. Pouzivam prave posledni verzi PVR a s tim formatem SVCD jsem to taky zjistil. Vzdy se to rozdeli po 700MB. A u formatu DVD se me to rozdeluje zase presne po 2GB. Ale jak zrusit ty prednastaveny profily? Tam prece nejde zvolit nejaky "custom" nebo neco podobnyho? vzdycky si clovek musi vybrat mezi tema formatama, ktery uz tam jsou. Od mpg1 normal quality az po DVD. Ale zadny vlastni nastaveni tam neni.
A pro Vlada: nejsem debil, abych tam mel casovej limit a pak se divil, ze se me to rozdeluje. Hlavne, kdyby tam byl casovej limit, tak by se to po tom case prestalo nahravat a ne, ze se to nahrava porad, ale s rozdelovanim do casti.
Takze pokud nekdo tusi, jak obejit ty prednastaveny formaty, tak mi dejte vedet. Diky.
Petr75_tvf (62)|14.4.2004 10:09
Pokud chceš měnit nějaký přednastavený profil, tak si zkus z něho udělat kopie a pak jej měnit. Konfigurace -> vyber profil -> "Capture profil setting" -> "Add". Tím by jsi se možná mohl zbavit přednastaveného rozdělování. Když se udělá kopie profilu, který přímo nahrává na CD (a asi i na DVD), tak již pak nenahrává na CD.
xgryzlik (21)|14.4.2004 15:16
Petr 75: Diky za tip. S tim vlastnim nastavenim to je dobry, ale stejne me to nepomohlo. Nevim kde, ale nekde musi bejt nastaveny, ze se to bude delit pri 2GB, protoze kdyz jsem to chtel treba obejit a zaskrtnout to policko s velikosti a napsat tam ale napr. 5000MB, tak me to nepustilo a porad si to tam samo hazelo 2048MB, coz presne odpovida tomu deleni. A to stejny, kdyz jsem odskrtnul policko "split" (rozdeleni) tak me to taky nepustilo a opet si to psalo tech svych 2048MB. Takze to tam proste nekde je dany a ja netusim kde. Zkusil jsem snad vsechny ovladace i PVR od nejstarsich po nenovejsi, ale dela to porad. Pokud by mel nekdo nakej dobrej tip, tak ho uvitam. Ale dekuju Petrovi 75 za ten tip na osobni nastaveni, protoze jsem to ted obesel a nastavil jsem si kvalitu nahravani takovou, aby me to nepresahlo pri nahravani 2hod. ty 2GB a v tuto chvili je to jedina moznost, jak nahravat bez toho rozdelovani. Kvalita obrazu je samozrejme horsi, nez kdyz to clovek nahrava v plny palbe, ale neni to zase tak hrozny, da se na to divat v pohode. Ale pokud ma nekdo neco, cim by se to dalo odstranit, tak piste B-) Diky vsem.
Tomáš Pácl (21)|15.4.2004 07:13
Zkuste udělat kopii jiného formátu (třeba AVI) a následně nastavit kompresi videa na MPEG2, datový tok, kvalitu a rozlišení podle Vaší potřeby. Mám Leadtek WinFast DeLuxe a vytavářím 6GB soubory bez nejmenších problémů.
xgryzlik (21)|15.4.2004 17:54
Tomáš Pácl: Díky za tipy. Jeste jsem to s tim AVI nevyzkoušel, možná že to pomůže. Až vyzkouším, tak dám hned vedět.
Chci se ale ještě zeptat. Nekdo tu psal, ze nahrava treba i rovnou do DivX formatu. To taky celkem nechapu. Vim, ze si clovek muze vybrat ruzny kodeky na nahravani, ale nevim jestli je to normalni, ale me to krome MPEG1 a MPEG2 kodeku nepusti nic jinyho. Kdyz tam zkusim nastavit treba prave DivX, tak me to pri potvrzeni nechce vzit. Nevim, jestli to takhle maji vsichni, nebo je to chyba u me a jestli to prave neni treba v tom. V nakych zasranych kodecich. Mam v kompu nainstalvoany ty codekpack a ne kazdej zvlast, tak jestli treba tohle nedela nakou neplechu.
Porad to resim kvuli tomu, ze kdysi davno (kdyz jsem tu kartu koupil a poprve nainstaloval a spustil) me to nahravalo do jednoho souboru (5GB) v pohode. Od ty doby jsem ale preinstaloval celej system a nemuzu se toho rozdelovani zbavit. Opet diky vsem za tipy a postrehy :-D
xgryzlik (21)|16.4.2004 16:13
Diky vsem za rady ale nemuzu se toho rozdelovani zbavit. Uz jsem vyzkousel uplne vsechno, ale nejde to. Kdyz nahravam z TV napr. pres pinnacle studio, tak muzu ulozit na disk treba 20GB v jednom souboru a pohodka. Ale uz me to nebavi. Seru na to. Mam to nastaveny tak, abych si mohl v klidu ty 2 hodky vcelku nahrat a to me staci. Pokud budu chtit lepsi kvalitu tak to budu nahravat pres neco jinyho. Diky vsem za rady. Pokud by se nasel preci jenom nekdo, kdo mel podobny problem jako ja, tak uvitam jakekoliv rady, ale momentalne uz fakt nevim. Hlavne neradte, abych nemel odkliknuty velikosti, casy apod. a treba zkousel nahraat v jinych formatech, protoze jsem vyzkousel uplne vsechno. Bude to nekde primo v tom softu PVR, ale nevim kde a jak se toho zbavit popripade prepsat. To je to, co me momentalne zajima. Diky.
xgryzlik (21)|27.4.2004 07:33
Ahoj vsem, tak to mam konecne v poradku. Zkousel jsem uplne vsechno, ale porad me to neslo, az jsem se nastval a znovu jsem rozdelil harddisk a znovu ho celej zformatoval a natahl winxp a uz to jede. Pravdepodobne to predtim bylo spatne naformatovany. Predtim jsem jel samozrejme taky na NTFS, ale asi to tam bylo nekde posrany. Sice nechapu jak je to mozny, ale to uz ted neresim. Kazdopadne ted nahravam treba v nezkomprimovanym avi a v pohode me to ulozi treba 20GB do jednoho souboru :-D Takze diky vsem a toto tema uz je uzavreny :BB: