Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield 7710 hdpvr-250gb

venkovan (6)|7.12.2008 13:53
CHci koupit sat. přijímač na příjem pořadů z družic Astra(19,2 a 23,5) - Skylinku. po přečtení mnoha diskusí i návštěv v obchodech stejně nemám moc jasno.
Chtěl bych přijímat TV programy už jen přes družici a v HDTV s tím že bych dokoupil cca za 1 rok televizní přijímač s HD, ale už bych měl nyní sat. přijímač s HD(nyní mámTV tzv.baňku) .CHtěl bych si popřípadě něco nahrát s tím, že bych se koukal(manželka)na něco jiného. A tady už tápu.
Z diskusí mnou přečtených jsem si myslel na Topfield 7700 HSCI, ale to nahrávání přes USB mi nění jasné, jestli tomu rozumím tak to musí jít kabelem jěstě do počítače na uložení? V obchodě mi říkali, že kapacita samotné flešky není tak velká, aby se tam záznam v HD vysílání vešel. V tomhle se neviznám.
A další věc, v případě nahrávání u tohoto přijímače musí být teda 2 čtečky a dvě karty, monoblok LNB s 2 výstupi do sat.přijímače.

Nebylo by potom lepší i když za větší Kč koupit v nadpisu uvedený TF(jak je to u něj s nahráváním- musí být 2 karty?

děkuji za rady
pavel
JSM1 (52)|26.12.2008 12:43
Pokusím se v několika bodech trochu pomoci:
1) TF 7710 nahrává na vnitřní (vestavěný HDD -hardisk) nebo na vnější HDD, TF 7700 jen na vnější - tím může být i PC.
2) TF 7710 je dvoutunerorý receiver, TF 7700 jednotunerový. Tím jsou dány jejich možnosti nahrávání.
3) 1-tunerový rec. může nahrávat jen z jednoho transpordéru, 2-tunerový ze dvou transp. (při správném zapojení tj. při použití twin konvertoru - ne monobloku!).
4) Další komplikací při nahrávání kódovaných programů (Skylink) je to, zda daný receiver umí nebo neumí vnitřně sdílet kartu. To znamená, že karta dekóduje jen to, na co se dívám a pokud nahrávám něco jiného, tak se to nahraje zakódovaně. Záznam se pak dekóduje při přehrávání. Zde může nastat problém, pokud mezi tím dojde ke změně klíče.
5)TF7710 neumí vnitřně sdílet katru, to umí jen Vantage 8000.

Doporučuji důkladně si prostudovat testy výše zmiňovaných receiverů na http://www.parabola.cz a příspěvky uživatelů na http://www.cssf.cz.