Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Svislé pruhy v obraze 42pz80ea

vrana17 (19)|6.12.2008 21:12
Dobrý den, koupil sem 42pz80ea a zhruba 20 cm od levého okraje se mi zobrazuje tenký svislý průhledný pruh( je vidět jen při určitých pohledech kamery při fotbale). Zvláštní je to že na mé předchozí TV a to byla 70ea sem měl stejný problém.

Nevíte, čím by to mohlo být?
Lark (365)|6.12.2008 21:48
Zkus ten popis víc rozvézt. Přijímáš analog/digitál/satelit/kabel? Dělá to na všech programech? Pokud můžež, dej sem nějaké foto jak to vypadá. Jinak se dá těžko radit.
vrana17 (19)|7.12.2008 07:52
Mám Digi TV satelit připojený na TV skartem, PC dvi a hdmi na TV a ps3 hdmi a hdmi. Zobrazuje se mi to na Galaxii a Nova sport při hloubkových pohledech na fotbalový trávník když se kamera rychle pohybuje s jedné strany na druhou. To samé to dělá při hraní Pro Eva(fotbal) na ps3. Fotky bych udělal rád, ale je takřka nemožné vyfotit tak aby to bylo vidět. Prostě se musí člověk na danou oblast zaměřit a sledovat ji než se daný problém objeví a to je na zlomek vteřiny a ještě jak sem psal je to tenký průhledný pruh, ale říkal sem si že to v obraze nemá co dělat a chtěl bych se toho pokud možno zbavit.

Diky za pomoc.
Lark (365)|7.12.2008 14:45
Zdrojem signálu ani kabelama to asi být nemůže, protože je nepravděbodobné aby se to projevovalo stejně na různých vstupech. Divné je, že ti todělalo to samé i na předchozí TV, takže v TV to asi taky nebude.
Zkusil bych spíš hledat nějaký zdroj rušení. Jestli je to ale tak nevýrazné, tak to asi bude problém. Ještě dotaz. Jak je ten proužek široký? Je vždy na stejném místě? V jakých intervalech a na jak dlouho se to objevuje? Zkus vysledovat nějaké souvislosti.
vrana17 (19)|8.12.2008 18:16
Proužek je široký zhruba milimetr. Objevuje se na stejném místě a ted se mi zobrazilly nové pří hraní pro eva, sou vodorovné stejná šířka ale sou tři. Nemohlo by to být starýma rozvodama elektřiny respektive zapojením moc věcí na jednu zásuvku?
Lark (365)|9.12.2008 22:14
Bohužel mě nic nenapadá. Pokud by to bylo ze sítě, tak by ty proužky asi pomalu cestovaly a byly by širší. Ještě bych asi vyzkoušel celou sestavu rozpojit, vyzkoušel samotnou TV, a pak postupně připojoval a ověřoval chování s dalším přístrojem.
BOBA (590)|10.12.2008 11:41
Něco podobného jsem měl taky. Úplně nový kabel s nalisovanými plastovými koncovkami byl na pytel, takže jsem si zašel na místní kabelovku, tak jsem dostal jejich kabel s kovovými šroubovatelnými koncovkami, s jejich doporučenými rozbočovači a mám klid.
Jinak se přikláním k Larkovi. Odpojit vše a postupně zapojovat.
vrana17 (19)|13.12.2008 15:29
Tak sem zkusil TV rozpojit a zapojit jen digi, hodit ji na předpěťovou ochranu, nový skart s pozlacenými koncovkami, přemístit ji a nic pak sem na netu našel něco o zemní smyčce, ale nevím přesně tak to funguje a jak se ji zbavit. Takže už se tonoucí stébla chytá.

Nemá ještě někdo nějaký nápad čím by to mohlo být?
JSpalek (27)|14.12.2008 16:40
[QUOTE=vrana17;206689]Tak sem zkusil TV rozpojit a zapojit jen digi, hodit ji na předpěťovou ochranu, nový skart s pozlacenými koncovkami, přemístit ji a nic pak sem na netu našel něco o zemní smyčce, ale nevím přesně tak to funguje a jak se ji zbavit. Takže už se tonoucí stébla chytá.

Nemá ještě někdo nějaký nápad čím by to mohlo být?[/QUOTE]

Já osobně jich asi sebral a zkusil zapojit u někoho jiného, zda to bude dělat také.