Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Do čeho jít - LG 37 LG 5000 nebo Sharp 37 D 65 E

nosaty63 (50)|4.12.2008 22:01
Můžete prosím někdo poradit mezi těma to dvěma LCD? LG 37 LG 5000 nebo Sharp D 65 E. Ne jenom parametry, ale i zkušenosti. Nebo máte tip na lepší za podobnou cenu? Dík
albi9 (17)|7.2.2009 20:09
Taky mám tyto dva kandidáty, akorát Sharpa s MPEG4 tunerem čili Sharp 37 DH 65 E. Můžete poradit jaká je lepší? LG má víc "doplňků", ale Sharp ten tuner zase. Zkuste to pls srovnat.
slon100 (6)|8.2.2009 10:11
Nemohu říct jaký je Sharp, ale jako majitel 42 LG 5000 naprostá spokojenost.. Mám ji zhruba tři měsíce. Obraz z pozemního vysílání super, DVD taky bez chyby, MKW a FULL HD z počítače excelentní. Jen kvalita digi-tv je tristní, ale to nemá s touto televizí co dělat. Koukám zhruba ze 3-3,5 m. Žádné vrčení ,ani přehřívání nepozoruji...
nosaty63 (50)|8.2.2009 13:28
Úplně jsem zapoměl, že jsem sem tento dotaz dával.
Nakonec mám necelý měsíc toho Sharpa a jsem spokojený. Obraz ze Skylinku je výborný, samozřejmě záleží na programu. Manželka má drobné problémy s teletexem, načítají se stránky z druhých stanic, ale už si zvykla a naučila se to nějak ovládat. Co mne překvapilo, je dálkové ovládání, které vyžaduje, aby bylo namířeno na senzor, na to jsem nebyl zvyklý. Ale to je drobný problém, kanály musím stejně přepínat na satelitu
albi9 (17)|9.2.2009 08:35
A proč jsi šel nakonec do Sharpa? Co rozhodlo?
nosaty63 (50)|9.2.2009 18:40
Vzal jsem model 37DH65E, ten má také MPEG4 tuner, což mnoho LCD ještě nemá. Možná zrovna ten den, kdy jsem se večer rozhodnul, že už nebudu čekat, jsem se byl podívat v kamenném obchodě. A tam náhodou na LCDčkách pouštěli DVB-T signál (ten Sharp tam nebyl) a obraz byl na všech celkem špatný, bez rozdílu značky a modelu. Proto jsem si řekl, že LCD bude mít plný význam až s HD signálem. A tak jsem chtěl být na HD vysílání připraven, abych nemusel používat zase další dekoder. I když kdo ví za jak dlouho to bude a vjakém kodeku, že. Když jsem doma poprvé spustil novou TV, tak jsem si řekl, že bohužel nejsem příjemně překvapen, obraz byl tak jak jsem čekal.
No po nastavení a "možná navyknutí" jsem si zvyknul a jsem spokojen. Zde ale záleží i na kvalitě vysílaného pořadu, na stejné stanici mají různé pořady různou kvalitu. Pro někoho tak důležitá černá je exelentní. Senzor pro řízení podsvícení podle okolního světla má také. Myslím, že tahle velikost pro signál DV-S je dostačující i na čtyři metry. Zblýzka to není nic moc na žádné LCD, to se můžeš přesvědčit v obchodě, pokud tam pustí obyčejný signál ze satelitu, nebo DVB-T.
Jestli to má pro někoho význam, tak ten Sharp je "made in Japan" a po zaregistrování je záruka prodloužena na 3 roky a údajně servis doma. Ale tohle snad nevyužijem.