Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nenaladím MUX1, na počítači LEADTEAK DTV1000T

soundguy (7)|4.12.2008 18:42
Reinstaloval jsem operační systém.

Konfigurace: tuner Leadtek DTV1000T, ovladač tuneru 3218, 3223, ovladač BDA dvě různé verze, Windows XP.

Podařilo se mi najít a přidat kanály pro multiplexy na frekvencích 634MHZ, 674MHZ, 818MHZ. Vše plně funkční. Nicméně
na 730MHZ za Boha nemohu nalézt MUX1 !!!!! Pokud nechám skenovat tento kanál - transponder, tak program nenalezne žádné kanály. Zkoušeno v programu DVBVIEWER a MYTHEATRE.


Je někdo další kdo v tuto chvíli vůbec nenaladí MUX1, tam kde by ho již naladit měl? Slyšel jsem něco o tom, že MUX1 vysílá nějaké špatné názvy kanálů a dosud to nevyřešili. Že se snad ty kanály z MUXU1 snaží zařadit na první pozice v seznamu kanálů a ten rozhodí. Mě ale program nenalezne vůbec žádné programy v MUXU1.

???

Je někdo s tunerem LEADTEK DTV1000T, kdo MUX1 v pohodě chytá? Na jakém programu a ovladačích?

Chytám vysílač Žižkov, po 1.11. jsem měl problémy kvůli neplatným názvům kanálů v MUXU1, ale to snad 4.11. opravili nebo ne? Pak mi blbly windows a až předevčírem jsem je přeinstaloval.


Předem děkuji za odpovědi, nápady.

Ještě dodám, že na stejné anténě na druhé větvi rozbočovače v tuto chvíli na stolní settopbox MUX1 kdykoliv naladíme.(i na mé větvi to šlo.. ale v tuto chvíli nejde.)
Ivo Mašek (10205)|5.12.2008 19:32
[QUOTE]
Ještě dodám, že na stejné anténě na druhé větvi rozbočovače v tuto chvíli na stolní settopbox MUX1 kdykoliv naladíme.(i na mé větvi to šlo.. ale v tuto chvíli nejde.)
[/QUOTE]
Zkus tu kartu na zkoušku připojit před rozbočovač. Tak, aby signál šel pouze do tv karty a nikam jinam, a byl vyloučen z trasy rozbočovač.
soundguy (7)|11.12.2008 14:47
Díky za radu. Řešil jsem i na jiném fóru, kde mi bylo doporučeno následující.

Zapojení mám
ANTÉNA - kost
zesilovač, napevno, bohužel
rozbočovač: větev 1: tv + digipal 2 mux1 ok, větev 2: pc + leadtek dtv1000t, větev 3: tv + analog
na větvi 1 je mj. také napájení zesilovače

co se týče větve 3, tam se bude výhledově kupovat settopbox. bohužel nemám možnost vyzkoušet zapojení bez rozbočovače, protože na 1. větvi mám napájení zesilovače, bez kterého bohužel zesilovač nejede a neprochází jím dále žádný signál. a zesilovač je instalován napevno, ještě z dob analogu. prozatím ho nechci ze zapojení odstraňovat, abych nepřišel o veškerý příjem.

polarizace horizontální, tipuji podle vodorovného natočení prvků na anténě. bylo mi řečeno, že kvůli zesilovači mohou prolínat kanál 53 digi a kanál 54 čt1, obojí horizontálně ze žižkova. proto bych prý měl zkusit otočit anténu o 90° abych získal polarizaci vertikální. (čt 1 kanál 4 vysílá v praze pouze horizontálně). dneska nebo zítra se chystám na střechu. tak jsem se chtěl zeptat co si o tom myslíte.

zvláštní je, že jsem po velkém třesku mux1 do 4.11. nenaladil, pak měsíc naprosto ok celý mux 1 zase až do cca 4. nebo 5.12. a od té doby ani ťuk.
Ivo Mašek (10205)|11.12.2008 15:30
[QUOTE]
proto bych prý měl zkusit otočit anténu o 90° abych získal polarizaci vertikální. (čt 1 kanál 4 vysílá v praze pouze horizontálně).
[/QUOTE]
Ano, to zkus.
To, že jsi to chvíli chytil a potom zase nikoli je způsobeno přecházením ostatních lokalit na DVB-T., a musí se "srovnat" kanály. To šachování jsme měli i zde v Ústeckém kraji.
soundguy (7)|11.12.2008 17:32
Vylezl jsem na střechu, abych zjistil, že anténa má takové uchycení, že ji o 90° neotočím. Náhradní držák antén - očko v tuto chvíli nemám, nevadí. Stejně bych to teď v zimě nechtěl předělávat.

Ale.. během manipulace s anténou jsem ji možná trochu pootočil.. A zkusil jsem naladit MUX1 na 730MHz přes výše uvedený počítač s Leadtek DTV1000T, úspěšně!!! Bez změny polarizace, bez vyhození zesilovače. Domnívám se, že jsme měli anténu namířenou někam mezi Cukrák a Žižkov(spíš víc k Cukráku) a pootočením směřem k Cukráku jsme se zbavili příjmu rušivého analogu ČT1 ze Žižkova. V tuto chvíli chytáme všechny 3 multiplexy, i analogovou TV ČT1,NOVA,PRIMA. Tedy dalo by se říci, že byl problém vyřešen. Pokud se bude někomu toto řešení hodit, budu rád, když pomůžu.

Na jaře plánuji vyměnit anténu - kost za matraci a vyhodit zesilovač signálu.