Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Škubající se HD video (nejde o problém výkonu)

spora (20)|4.12.2008 14:54
Pouštím si na HTPC HD video v kontejneru MKV. Konkrétně jde o 720p RIP Planet Earth. V systému mám Vistu 32bit a Vista Codec Pack. Pokud si video pustím v MCE, tak se při pohybu kamery do stran škube (pocukává, v intervalu cca 2 sekundy, jakoby na milimoment zastaví a pokračuje), při zoomu obrazu nebo při pohybu objektů v relativně statickém obrazu se tak neděje. Když si to video pustím v GOMplayeru, který využívá svoje vlastní dekodéry, škubání se neděje. V čem to může být?
SS2CZ (874)|4.12.2008 19:05
Přehrávání AVC HD zvládají kodeky CoreAVC nebo Cyberlink dekoder AVC.
Při přehrávání,by měl přehrávač použít tyto dekodéry a VMR9 nebo Haali renderer.
jirka05 (4)|5.3.2009 12:55
Zdravím, mám stejný problém s přehráváním HD, konkrétně Planet Earth 720p se také škube každé 2s a rozchází se zvuk. Mám C2D 2Ghz, 2Gb ram... v tom by problém si myslím být neměl. Zkoušel jsem snad všechny návody, kodeky i ten co je zde a žádný výsledek... Problém mám i s ostatnímy filmy v HD. U některých se cukání projevuje trochu jinak, ale nedá se na to prostě dívat... Budu vděčný za jakoukoli radu
artam (1147)|5.3.2009 15:20
SS2CZ:
Nemusi to tak byt, overil som si, ze aj pri VMR9 moze byt obraz trhany a po prepnuti na overlay mixer sa prehrava v poriadku (Indiana Jones 4 1080p, prehravany cez MPC, CoreAVC, Haali splitter).

Je to vsak na pocitaci znacne zahumusenom (WXPP cca 5 rokov bez reinstalacie po zmenach hw od intelu po amd a cca milionom pokusov s instalaciou a odinstalaciou softveru rozneho druhu). Na druhom pocitaci s relativne cistym systemom to ovsem funguje s VMR9 bez problemov. Zavisi to teda na konkretnej kondicii operacneho systemu a kodekov.
Steelista (92)|6.3.2009 07:05
[QUOTE=spora;205264]Pouštím si na HTPC HD video v kontejneru MKV. Konkrétně jde o 720p RIP Planet Earth. V systému mám Vistu 32bit a Vista Codec Pack. Pokud si video pustím v MCE, tak se při pohybu kamery do stran škube (pocukává, v intervalu cca 2 sekundy, jakoby na milimoment zastaví a pokračuje), při zoomu obrazu nebo při pohybu objektů v relativně statickém obrazu se tak neděje. Když si to video pustím v GOMplayeru, který využívá svoje vlastní dekodéry, škubání se neděje. V čem to může být?[/QUOTE]
Jaké je vytížení procesoru? Doporučuji odinstalovat všechny balíky kodeků a nainstalovat CCCP, K-Lite, anebo ručně dodat poslední verze Haali media splitteru, ffdshow tryouts, DirectVobSub, Media Player Classic Homecinema. V něm vypnout všechny interní transformační filtry, aby se načítal externí ffdshow audio/video dekódér, přidat DirectVobSub auto-loading (vsfilter.dll) jako upřednostňovaný externí filtr a vypnout automatické načítání titulků přehrávačem. Podle toho, jakou máš grafickou kartu, můžeš ještě zkusit akceleraci přes ni.

[QUOTE=SS2CZ;205296]Přehrávání AVC HD zvládají kodeky CoreAVC nebo Cyberlink dekoder AVC.
Při přehrávání,by měl přehrávač použít tyto dekodéry a VMR9 nebo Haali renderer.[/QUOTE]
Plus ffdshow tryouts. Je zdarma, je výkonný a umí spoustu věcí.

[QUOTE=jirka05;218489]Mám C2D 2Ghz, 2Gb ram... v tom by problém si myslím být neměl.[/QUOTE]
V tom může být problém. Dokážu si představit spoustu H.264 materiálů ve vysokém rozlišení, které tento procesor nezvládne.

[QUOTE=artam;218500]SS2CZ:
(...) aj pri VMR9 moze byt obraz trhany a po prepnuti na overlay mixer sa prehrava v poriadku (...)[/QUOTE]
VMR9 je zpravidla hardwarově náročnější způsob vykreslování než overlay mixer.
Saxel (2279)|6.3.2009 08:50
Myslím, že příčina škubání je jinde. Odhadoval bych to na použitý "Stretch" parametr u audio nebo video stopy, tedy že audio je původně pro jiné fps než má video. Je běžné, že video má fps 23,976 a audio pochází třeba z DVD nebo z TV, kde byl fps původního videa 25,0. V takovém případě je nejlepší variantou přemuxování komponent v mkv kontejneru s tím, že videu se nastaví fps také na 25,0 - s touto skvělou myšlenkou tady už přede mnou přišel Pytkin, stačí pohledat. Při tomto postupu totiž nedojde k žádné ztrátě kvality a malé zrychlení videa není na škodu.
vespala (5)|16.5.2009 10:18
řešení: 1. stáhnout si multimediální přehrávač KMplayer (zdarma)
2. Haaliho video renderer (obsahuje jej skoro každý balík kodeků)
3. stáhnout dekódovací kodek CoreAVC decoder (buď legálně zakoupit nebo zdarma stáhnout-např. z vuze.com).
Po stažení CoreAVC je třeba v Options zatrhnout volbu "Preferred decoder" - ostatní nechat jak je.
Po instalaci KMplayeru pravým tl. vybereme " Možnosti-Předvolby" a v nově otevřeném okně vyberte "Zpracování videa" dál vpravo nahoře "Renderer" a nastavíme renderer na Haaliho, VMR renderless na standard systému a přenastavení videa s VMR9 na nejbližší sousedící.
Vrátíme se na záložku "Interní videodekodér" a zrušíme zaškrtnutí H264 a AVC1, aby KMplayer nepoužíval svůj interní kodek. Dál se přepneme na záložku "Externí videodekodér", tam klikneme na "Hledat externí dekodér" a v okně zatrhneme položky H.264 a AVC1.
Pak klikneme na "Přidání externího dekodéru" a otevře se nám otevírací okno, ve kterém vybereme CoreAVCDecoder.ax kodek, který se nachází ve složce, kde jsme jej instalovali.
V okně "Externí dekodér/Správa filtrů" uvidíme uvidíme kodek nastavený na H.264 a AVC1, klikneme na "OK" a přejdeme na záložku "Externí videodekodér" a tam zvolíme u H.264 Video a Video AVC1 možnost CoreAVC Video Decoder. Klikneme na zavřít a KMplayer restartujeme.
Hotovo-stačí jakýkoliv HD film V H.264/MPEG-4 přetáhnout levým tlačítkem myši na ikonku KMplayeru a už to jede.
StD (8612)|16.5.2009 10:22
[QUOTE=vespala;226642]řešení: 1. stáhnout si multimediální přehrávač KMplayer (zdarma)
2. Haaliho video renderer (obsahuje jej skoro každý balík kodeků)
3. stáhnout dekódovací kodek CoreAVC decoder (buď legálně zakoupit nebo zdarma stáhnout-např. z vuze.com).
Po stažení CoreAVC je třeba v Options zatrhnout volbu "Preferred decoder" - ostatní nechat jak je.
Po instalaci KMplayeru pravým tl. vybereme " Možnosti-Předvolby" a v nově otevřeném okně vyberte "Zpracování videa" dál vpravo nahoře "Renderer" a nastavíme renderer na Haaliho, VMR renderless na standard systému a přenastavení videa s VMR9 na nejbližší sousedící.
Vrátíme se na záložku "Interní videodekodér" a zrušíme zaškrtnutí H264 a AVC1, aby KMplayer nepoužíval svůj interní kodek. Dál se přepneme na záložku "Externí videodekodér", tam klikneme na "Hledat externí dekodér" a v okně zatrhneme položky H.264 a AVC1.
Pak klikneme na "Přidání externího dekodéru" a otevře se nám otevírací okno, ve kterém vybereme CoreAVCDecoder.ax kodek, který se nachází ve složce, kde jsme jej instalovali.
V okně "Externí dekodér/Správa filtrů" uvidíme uvidíme kodek nastavený na H.264 a AVC1, klikneme na "OK" a přejdeme na záložku "Externí videodekodér" a tam zvolíme u H.264 Video a Video AVC1 možnost CoreAVC Video Decoder. Klikneme na zavřít a KMplayer restartujeme.
Hotovo-stačí jakýkoliv HD film V H.264/MPEG-4 přetáhnout levým tlačítkem myši na ikonku KMplayeru a už to jede.[/QUOTE]

Hmm, složitěji to snad ani popsat nejde (a už je to tu na foru Xkrát), jen bych na závěr použil funkci asociace přípony s patřičným exe a neotravoval se s nějakým Drag&Drop. :BB:
HunterGtNet (148)|7.6.2009 12:33
KMPlayer + Vista Codec x64 Components 1.8.8 Final by melo stacit na mojim intelu E5200 2500mhz to jede ok
festr (163)|16.7.2009 21:30
Hodne zalezi na tom, jaky je vybrany render v KMplayeru. Napriklad rychle me jede az DircetDraw render. + CoreAVC kodek 1.8.5. Graficka karta intel 945GM, procesor core duo T2400. Vytizeni pri full hd 1080i je 40-60% na obou jadrech a obraz je naprosto plynuly vcetne deinterlace.
jagoro (41)|8.12.2013 19:59
Mám problém s přehráváním hd videa na pc a žádné z výše uvedených řešení mi nepomohlo. Například jsem nastavil KMPlayer podle návodů s CoreAVC,ale tvrdošíjně odmítá zobrazit video,jde jen audio. Přehrávač Pot už jede normálně, ale video se seká, jakoby se vlní, když kamera jede přes členitý obraz, dnes například na Elysiu. Hodně je to vidět, když si pustím film do televize přes hdmi, nedá se na to koukat. Nepomohl ani GOM player. Nedá se říct, že by to bylo výkonem, mám čtyřjádro A10, s integrovanou grafikou. Jak na to?
bastlir (3245)|8.12.2013 20:48
[QUOTE=jagoro;475338]Mám problém s přehráváním hd videa na pc a žádné z výše uvedených řešení mi nepomohlo. Například jsem nastavil KMPlayer podle návodů s CoreAVC,ale tvrdošíjně odmítá zobrazit video,jde jen audio. Přehrávač Pot už jede normálně, ale video se seká, jakoby se vlní, když kamera jede přes členitý obraz, dnes například na Elysiu. Hodně je to vidět, když si pustím film do televize přes hdmi, nedá se na to koukat. Nepomohl ani GOM player. Nedá se říct, že by to bylo výkonem, mám čtyřjádro A10, s integrovanou grafikou. Jak na to?[/QUOTE]
Přenes to video na jiný PC a zkus to znovu pustit do TV.
RoPo (6061)|8.12.2013 21:09
VLC player jsi zkusil?
bastlir (3245)|8.12.2013 21:36
[QUOTE=RoPo;475354]VLC player jsi zkusil?[/QUOTE]
Já si myslím, že za tím je "elektrika". Mně to dělala kamera připojená k síti. Jakmile jsem jel jen na baterku, obraz v PC nakonec byl dobrý. To jen pro příklad.
vivid.sk (11472)|8.12.2013 21:45
[QUOTE=jagoro;475338] jakoby se vlní, když kamera jede přes členitý obraz,[/QUOTE]
dalo by sa to odfotit?
RoPo (6061)|8.12.2013 21:55
Tak to potom také mohou být povolené šrouby v zásuvce. Špatný zdroj.
bastlir (3245)|8.12.2013 22:48
[QUOTE=RoPo;475361]Tak to potom také mohou být povolené šrouby v zásuvce. Špatný zdroj.[/QUOTE]
Jojo, přesně tak. To vlnění je spíš průvodním jevem rušení, země, špatný zdroj v PC (také mě to již jednou postihlo). Sice kodekům, kompresi apod. moc nerozumím, ale nesetkal jsem se ještě s tím, že by se volbou špatného přehrávače video vlnilo.
jagoro (41)|15.12.2013 08:39
VLC jsem zkusil, pořád stejný, ne-li horší.
Co myslíš tou elektrikou?
jagoro (41)|15.12.2013 08:47
[QUOTE=bastlir;475367]Jojo, přesně tak. To vlnění je spíš průvodním jevem rušení, země, špatný zdroj v PC (také mě to již jednou postihlo). Sice kodekům, kompresi apod. moc nerozumím, ale nesetkal jsem se ještě s tím, že by se volbou špatného přehrávače video vlnilo.[/QUOTE]
Zdroj je nový, stejně jako celý pc. Mám zapojeno na zásuvku spoustu spotřebičů, rozbočeno dvěma cihlami a několika rozdvojkami, povětšinou dvoukolíky, vyjma pc, zesilovače a monitoru. Pravdou je, že při propojování cinchů nebo hdmi mi mravenčí prsty... :-).
RoPo (6061)|15.12.2013 11:02
Mravenci prsty? Tak to ti nekde neco probiji. Coz je spatne. A zapojeno vice spotrebicu nekolika rozdvojkami (aspon tak jsem uvedene cihly pochopil) neni zrovna dobre reseni. To si radeji porid normalni kratkou prodluzovacku s nekolika zasuvkami. Rozdvojky/zlodejky totiz nektere otaceji fazi a nulak. U dvoujvodicove zapojenych zarizeni s plastovym obalem by to nemelo vadit, ale vyjimka potvrzuje pravidlo, ze nekterym spotrebicum to vadi a pak delaji neplechu v blizko pripojenych zarizenich.
bastlir (3245)|15.12.2013 15:40
[QUOTE=jagoro;476080]Zdroj je nový, stejně jako celý pc. Mám zapojeno na zásuvku spoustu spotřebičů, rozbočeno dvěma cihlami a několika rozdvojkami, povětšinou dvoukolíky, vyjma pc, zesilovače a monitoru. Pravdou je, že při propojování cinchů nebo hdmi mi mravenčí prsty... :-).[/QUOTE]

Takže elektrikou to je! Pro info: Rozdvojky ještě z totáče na jedné straně otáčely fázi. Vem si fázovku, napíchni ji v místě, kde tě to mravenčí a uvidíš, že se ti aspoň slabě rozsvítí doutnavka. No a pak postupně odpojuj připojená zařízení, až podle zhasnutí doutnavky zjistíš, které právě odpojené zařízení tzv. probíjí.

---------- Doplněno v 15:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:38 ----------

PS. Nakonec přijdeš na to, že to dělá např. napájecí výhybka od anténního zesilovače. To je snad nejčestějším zdrojem brumu v systému.
mirekv (7169)|17.12.2013 08:55
Já každému doporučuji udělat si extra přívod pro PC přímo z rozvodnice, ne přes nějaké prodlužky! Nebo alespoň z řádně zapojené zásuvky. Já když to vidím jako revizák, co lidi dovedou vymyslet, tak se mi ježí vlasy!
jagoro (41)|17.12.2013 20:08
Mám to zapojený takhle: Místo cihla použiju obvyklejší žehlička, tj. prodlužovák se třemi zásuvkami, připojený do hlavní rozdvojky, nulák má správně. Z druhé strany rozdvojky je zapojen satelitní přijímač Ariva, na kostře po odpojení všech přípojek nemá nic. Do druhé zásuvky ve zdi je zapojen napáječ externího HDD na který nahrávám televizi, připojen přes USB do Arivy. Do prodlužováku se třemi zásuvkami je připojen napáječ wifi antény pro internet, napáječ routru a prodlužovák se šesti zásuvkami a vypínačem. Do něj jde PC, monitor, lampička, druhý prodlužovák s pěti zásuvkami a vypínačem a jedna rozdvojka na dvojkolíky, v ní je zapojen napáječ pro externí HDD připojený do USB pc. Druhý prodlužovák obsahuje zesilovač, elektronkový předzesilovač, televizi, přehrávač Asus O!play a stejnou rozdvojku s napájením cd přehrávače a dvd přehrávače. Takže trvale v síti je Ariva, externí HDD, napáječ routru a wifi. Vypínačem zapínám šestizásuvku s pc a když chci sledovat tv nebo poslouchat audio z pc v bednách tak zapínám taky pětizásuvku. Všechny přístroje jsou navzájem propojeny audio a hdmi kabely. Nevím, jak bych to měl jinak zapojit. Jediný co můžu vyzkoušet je ta fáze na kostře u přístrojů, co mají jen dvoukolík.
RoPo (6061)|17.12.2013 20:22
To je tedy ježek v kleci. To bych chtěl vidět. Můžeš vyfotit a poslat sem fotku?
jagoro (41)|17.12.2013 20:42
Fotku čeho? Těch zásuvek? Co na nich uvidíš?

Proč se to škube i když vypnu ten prodlužovák s napájením zesilovačů a tv?
RoPo (6061)|17.12.2013 22:03
Ano, to celé klubo drátů jak to máš pospojované... Kdysi jsem viděl změť asi 20ti zloedějek do sebe zacvakaných u jednoho známého. To byl ježek! V životě by mě nenapadlo, že toto někdo může udělat. I když vím, jak na dálném východě jsou schopni všechno pospokovat bez ladu a sledu.

Můžeš to škubání na TV natočit, někam uložit a sem poslat link?
jagoro (41)|18.12.2013 08:17
Dnes ráno jsem udělal experiment: odpojil jsem všechno z té dvojzásuvky ve zdi, pc a monitor jsem připojil na jiný prodlužovák a zapojil do jiné zásuvky ve zdi. Pustil jsem tu úvodní scénu z Elysia, jak jede kamera nad tím městem. A je to to samý! Trhaný pohyb, jakoby ve vlnách.

Dej mi nějaký link na soft, kterým to natočím. Myslím, že půjde o kodeky. Mám tam nejnovější ffdshow a CCCP a Coreavc pro.
RoPo (6061)|18.12.2013 08:51
Trhaný pohyb jako by záškuby v pravidelných intervalech?
Pytkin (7947)|18.12.2013 08:54
ved to je zle nastaveny vystup ne ?
jagoro (41)|18.12.2013 11:30
[QUOTE=RoPo;476412]Trhaný pohyb jako by záškuby v pravidelných intervalech?[/QUOTE]

Přesně.
RoPo (6061)|18.12.2013 11:36
[QUOTE=jagoro;476418]Přesně.[/QUOTE]

Tak to je asi jasnější. Film je v 24p (případně 23.976p) a výstup z přehrávacího zařízení (PC) je 50i. Přehrávací zařízení neumí korektně nastavit výstup.
Nebo výstup z přehrávadla je korektně nastaven na 24p, ale TV neumí korektně 24p zpracovat.

Nicméně tu elektriku si dej dopořádku, když ti mravenčí prsty při manipulaci s kábly. Aby tě to jednou nefláklo.
jagoro (41)|18.12.2013 12:05
Pouštím to zatím jenom na monitoru. Jak nastavím výstup nebo monitor, aby to zobrazil správně? Když to pustím přes přehrávač Asus O!play do tv, tak je to v pořádku.
RoPo (6061)|18.12.2013 12:17
Na PC monitoru? To ti bude škubat dle toho, jak si s tím poradí přehrávač. O!play umí svůj výstup nastavit korektně také proto, protože je určen pro TV! Proto se neškube.
Zkus ještě jako přehrávač Media Player Classic Homecinema.

Marja pano, my tady řešíme věc, která je pospsaná všudemožně zde na fóru... Chlape, asi si napřed nastuduj jak to je s přehrávači, formáty videí, synchronizací, pulldown, atd....
jagoro (41)|18.12.2013 12:46
Člověče, já jsem dosud tyhle filmy (mkv) ne pc nepouštěl, protože to Barthon nebral, neměl jsem důvod cosik studovat. Teď mám nový počítač, tak jsem myslel, že mi to normálně pojede jako to jede synovi na jeho dvoujádru, tam stačilo přidat Coreavc. A vono h. Mám na diskách pár set filmů v mkv, no tak to budu zase přehrávat přes Asus. Když mi na tomhle pc jedou všechny videa, ať z YT nebo odjinud, tak proč bych měl řešit nějaký formáty a synchronizace, v čem je tenhle film výjimečný? No ještě zkusím sjet jiný filmy a když to nepůjde tak na to kvoknu, aspoň nepůjde Asus do skříně. Tnhle pc jsem si pořizoval hlavně kvůli střihu nahrávek z tv v HD, na to mi to stačí.
jagoro (41)|19.12.2013 21:04
Stáhnul jsem příslušný soft podle návodu tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31143-Navod-na-perfektne-prehravanie-v-MPC-HC-aktualizacia-29-01-2012-1055-hod/page5. Nainstaloval jsem MPC-HC.1.7.0.7851.x86, madVR, ReClock 1880. Žádná změna, přestože ikonka svítí zeleně. Šel jsem se podívat do vlastností grafiky, abych to porovnal s údaji v okně ReClock Properties a v Renderer Propwerties vidím VMR7 windowed. Nevím proč, když nastaveno v přehrávači je EVR. Ale změny nastavení nemají vliv na škubání obrazu. Následně jsem zjistil, že nejsou nainstalované ovladače grafiky, tedy Radeonu 8750 integrovaného na cpu. Stáhnul jsem tedy ovladače Catalyst 13-9_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe. Po nainstalování došlo k restartu a windowsy naběhly jen do zobrazení pozadí a dál to nejelo, žádné ikony, žádná myš. Ani po opětovném restartu. V nouzovém režimu jsem dal Obnovení systému a byl tam bod Microsoft Visual++2012. Po obnovení systém normálně naběhl.

Znamená to, že tato verze visual je v nějakém konfliktu? Jaké ovladače nainstalovat pro tu grafiku?
Díky za odpovědi.
jagoro (41)|21.12.2013 15:36
Není v konfliktu. Stáhnul jsem ji zvlášť, nainstaloval a všechno je v pořádku. Ale když spustím instalaci Catalyst 13.9, znova ji nutí instalovat (zešedlé zaškrtnutí) a identifikuje ji jako že není nainstalovaná. Vypadá to, že jsem udělal pěknou blbost s integrovanou grafikou na cpu. Nedají se nainstalovat ovladače a jede to pořád na nějakém standardním grafickém adaptéru s rozlišením VGA.

Zajímavé je, že když jsem nainstaloval Catalyst 13.1, tak tam visual v nabídce není, instalace proběhne úspěšně u všech utilit, po restartu je všechno v pořádku. Ovšem nikde není k nalezení jakákoli utilita, kromě AMD Vision Engine Control, což nemá s grafikou nic co dělat. Když pak znovu spustím instalaci verze 13.9, znovu vnucuje instalaci visual 2012 a tvrdí,že není nainstalovaná, stejně jako ostatní utility. Co je to za bugr? Je čas na grafiku do PCIE?
jagoro (41)|25.12.2013 19:54
Vypadá to, že tady se už nic nového nedozvím, ač už se jistě všechno na tomto fóru řešilo a vyřešilo, akorát já jsem líný hledat. Takže jsem dospěl k laickému závěru, že pes je zakopaný v systému. W7 prostě Richmonda nepodporují, stejně jako jej nepodporují Visty. Takže přejdu na W8 a bude po škubání.
Plutotype (717)|25.12.2013 20:03
Pokial chces riesit problemy pri pouziti balika software komponentov, ktore su vo vlakne "Návod na perfektné prehrávanie v MPC-HC", popis svoj problem tam a pomozem Ti.
jagoro (41)|25.12.2013 21:07
OK, napsal jsem tam.
Pytkin (7947)|26.12.2013 00:02
[QUOTE=jagoro;477061]Takže přejdu na W8 a bude po škubání.[/QUOTE]
toto je fakt dost komicke :D
jagoro (41)|26.12.2013 08:26
Samomluva je vždy komická, jsem rád že se bavíš, přece jsou Vánoce.