Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro otrle aneb co Panasonic kino neumi

kus (56)|3.12.2008 22:49
ahoj,
vitej v sekci otazek pro otrle uzivatele !!! Pokousim se nastavit kino Panasonic SC-PT 465 pro plasmu TH42PX80 a dosel jsem k tomuto zaveru:

Presto ze je vsude psano ze Dolby ProLogic II dokaze z jakehokoliv signalu udelat 5.1, v praxi to ne vzdy funguje:

- jestlize pustim film z DVD co ma 5,1 tak vse bezi ok
- u filmu z DVD s 2,0 bezi levy a pravy predni sloup, pri pouziti DPL II se rozleje do vsech 5ti jak ma
- u mp3 vzdy jede PP a LP sloup, a DPL II opet dokaze poslat do vsech 5ti
- dokonce TV signal, pomoci skartu/cinche zapojeneho z TV do kina, DPL II pusti do 5ti

- ale jen ten zatracenej DiVX (v mem pripade AVI) co ma 2,0 proste jede porad z LP a PP sloupu a DPL II neresi vubec nic, zkusil jsem nastavit asi milion kombinaci, tahat film i pres skart do TV (jinam mam HDMI) a nic

jakymsi rozhresenim je navod od panasonicu kde se pise u pouzivani fce DPL II "Ne pro DiVX", viz navod strana 28 http://panasonic.cz/servis_dmanualy.aspx?vyrobek=4455&back=ADD_4455

z cehoz vypliva ze to asi ten panak opravdu neda a vzhledem k tomu ze to pisou u moji 465ky a tohle je navod na (lepsi) 860 (kde to uvadi taky), tak asi panasonic v normalni tride kin proste tuhle stupidni fci nezvlada...

jasne, vsechny filmy co od ted stahnu budu tahat jen jako 5,1 (tedy 6ti kanlovy) ale mam na disku tak 300 filmu co jsou 2kanaly a znovu je honit nechci...

Otazka dne zni:
Jak je mozny ze to panasonic neumi (pricemz to priznava i v navodu), kdyz dokaze pomoci DPL II vykouzlit jakys takys 5,1 i z TV signalu? To mi proste hlava nebere...
Otazka dve, je mozny ze jakykoliv jiny kino (jiny vyrobce), v podobne cenove tride tohle svede? Nebo je to obecnej problem stejne jako mor, nestovice a japonsky turisti?