Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony RDR-HXD990 už nikdy více :o(

Reska (4)|3.12.2008 15:39
Tak jsem si pořídil tuhle mašinku.Všechno v pohodě šlape až na jednu zásadní věc.Po naladění DVB-T tuneru se mi programy uhnízdili na pozicích 800-821.Nejde s nimi hnout.Takže zmáčknete jedničku na ovladači a nic,prostě musíte namačkat 800.Na dotaz v Elvii mě bylo sděleno že je to normální,že se to takhle u nás špatně vysílá.Přes dotaz jak to že ostatní s tím problém nemají jsem se dozvídal pořád to samé.Takže firma jako je Sony si vklidu uvede takový paskvil na trh.Teď snad jen rok,dva počkat třeba bude update firmwaru a tam to možná opraví.To je moje poslední Sony!
martin01_cz (218)|3.12.2008 18:47
lol :)
goast (36)|3.12.2008 23:27
nejde si vytvořit profil?
Reska (4)|4.12.2008 09:19
[QUOTE=goast;205150]nejde si vytvořit profil?[/QUOTE]
Nejde Nechápu jak je to může nechat v klidu.Mě to teda s....
vomic (671)|4.12.2008 11:17
tyhle věci kde nemáš jasno jestli ti budou na 100% vyhovovat je lepší si kupovat přes internet, nejen že to vyjde podstatně levněji, ale ještě člověk má 14denní možnost to bezdůvodně vrátit.
Reska (4)|4.12.2008 14:52
[QUOTE=vomic;205214]tyhle věci kde nemáš jasno jestli ti budou na 100% vyhovovat je lepší si kupovat přes internet, nejen že to vyjde podstatně levněji, ale ještě člověk má 14denní možnost to bezdůvodně vrátit.[/QUOTE]
Já to naštěstí koupil do práce.Kdybych si to koupil domů nacpu jim to do chřtánu! Jen je mi divný že se to ještě nikde neobjevilo.To jsem koupil první kus v ČR?
Marfa (106)|5.12.2008 08:06
Ja mam zas jinej problem, ale o verzi RDR-HXD 890. Kdyz mam dvd film stahnuty s netu a mam ho vypaleny bud na dvd-rw nebo dvd-r +r, tak mi ho prehravac neprehraje - jen je cerna obrazovka,nic se nedeje. Pokud ale mam na dvd-rw film v divx tak mi to prehraje i s titulky, nevite nekdo co s tim??
Spatne vypaluji dvd nebo to fakt je?
Mam propojeni pres conexial..

DIKY
Slonik (4)|5.12.2008 12:00
[QUOTE=Reska;205077]Tak jsem si pořídil tuhle mašinku.Všechno v pohodě šlape až na jednu zásadní věc.Po naladění DVB-T tuneru se mi programy uhnízdili na pozicích 800-821.Nejde s nimi hnout.Takže zmáčknete jedničku na ovladači a nic,prostě musíte namačkat 800.Na dotaz v Elvii mě bylo sděleno že je to normální,že se to takhle u nás špatně vysílá.Přes dotaz jak to že ostatní s tím problém nemají jsem se dozvídal pořád to samé.Takže firma jako je Sony si vklidu uvede takový paskvil na trh.Teď snad jen rok,dva počkat třeba bude update firmwaru a tam to možná opraví.To je moje poslední Sony![/QUOTE]

Mám Sony RDR-HXD990 už několik týdnů a je to výborná mašinka. Kanály v DVB-T lze v pohodě setřídít, nepotřebné smazat. Zbylé se uloží jako D001 - D00X, na DO stačí volit pouze tlačítka 1, 2 atd. Nechápu v čem je Tvůj problém. Zvládl jsem to během 5ti min. aniž jsem studoval návod. Takže tvrzení o paskvilu je zcela vedle...
Reska (4)|7.12.2008 16:45
[QUOTE=Slonik;205394]Mám Sony RDR-HXD990 už několik týdnů a je to výborná mašinka. Kanály v DVB-T lze v pohodě setřídít, nepotřebné smazat. Zbylé se uloží jako D001 - D00X, na DO stačí volit pouze tlačítka 1, 2 atd. Nechápu v čem je Tvůj problém. Zvládl jsem to během 5ti min. aniž jsem studoval návod. Takže tvrzení o paskvilu je zcela vedle...[/QUOTE]
Jsi z Prahy? Tak se přijeď podívat. Prostě D800 - D80X.Klidně Ti dám telefon na toho servisáka z Elvie.Máme dva a dělají to oba.Můžeš mi napsat jakou tam máš verzi firmwaru?
Thommm (6)|19.12.2008 18:25
to Slonik:
Máte teletext s českými znaky? Automaticky nastaven čas?

V případě, že při volbě Digit. tuner/Změny kanálů zvolim jinou zemi, např. SRN, číslování je od D0xx, ale pak nejde automaticky nastavit čas. Pokud zvolim Českou Republiku, číslování je od D800.
drsnacek (47)|19.12.2008 22:07
[QUOTE=Thommm;207762]to Slonik:
Máte teletext s českými znaky? Automaticky nastaven čas?

V případě, že při volbě Digit. tuner/Změny kanálů zvolim jinou zemi, např. SRN, číslování je od D0xx, ale pak nejde automaticky nastavit čas. Pokud zvolim Českou Republiku, číslování je od D800.[/QUOTE]

Sice ten stroj nemam, ale proc by nesel automaticky nastavit cas? MAximalne bych pochopil, kdyby nesel automaticky nastavit cas. posun, ale cas se vysila vsude v DVB zcela stejne.
Thommm (6)|20.12.2008 07:56
to drsnacek:
v návodu píšou "... Rekordér automaticky nastaví hodiny při vyhledání a uložení jakéhokoliv digitálního kanálu.". Pokud je ale nastavena jiná země než Česká Republika, čas se u mě nenastaví. Dále píšou "Pokud stanice ve vaší oblasti vysílá časový signál, vyberte možnost automaticky. Zobrazí se okno Autom. nast. hodin. ...". Tuto volbu jsem nenanšel ani při volbě země Česká Republika. Hodiny mohu nastavit pouze ručne.
Má někdo také problémy s nastavením hodin?
jarda50 (1424)|22.12.2008 17:22
Marfa stačí jen v menu dát po nahrátí finalizace disku a pak ho přehraješ i na prstu. Pak je to přehratelné na čemkoli. V návodu je na to upozornění.
Marfa (106)|22.12.2008 20:55
Tomu rozumim, ja jsem mel na mysli, ze mi ten rekorder neprehral dvd vypalena s pc, ale uz vse funguje..
jarda50 (1424)|22.12.2008 21:08
mám starší model a taky přehrává, ale hlavně mi to přehraje BR přehrávač
lukas13 (2)|24.12.2008 14:57
Tady se musím Reska zastat. Mám RDR-HXD890 a úplně stejný problém. Pořadí programů samozřejmě měnit lze, přečíslovat nikoli.Pokaždé vyťukávat trojmístné číslo je opravdu opruz. Nastavení na jinou zemi než Čr může způsobovat jiné problémy. Teď mě napadlo - u předchůdce (tuším RDR-HXD870) se jako země pro DBV-T příjem nastavovala Belgie, neboť ČR nebyla v SW přístroje. Možná by to stálo za pokus).

Každopádně toto číslování programů a zoufale malé DivX titulky jsou věci, za které bych někoho od Sony (či Pioneera? :-) zaškrtil. Na druhou stranu - po zkušenostech se Samsungem DVD-SH875 jsou to opravdu maličkosti :-)
Marfa (106)|25.12.2008 18:14
Zdravim,

potřeboval bych poradit. Mam TV LCD Sony 32v4500 a hdd rekorder sony hxd-rdr 890, mam je propojene pres HDMI, pokud nastavim jakekoliv rozliseni na rekorderu (1024x780, 1800x1200 atd..) tak pri prehravani DVD je bud obraz malej nebo roztahlej tak, ze se na to neda divat. Totez je to pri sledovani TV pres tuner rekorderu, bud je malej nebo strasne roztahlej..NEVITE CO S TIM? Jak to nastavit, aby obraz byl vpasovan presne to obrazu tv???

Dekuji za jakoukoliv odpoved..
jarda50 (1424)|25.12.2008 19:41
Především na TV si nastav režim obrazu a to samé na DVR tj. 16:9 na DVR musíš nastavit rozlišení odpovídající TV a tj 720 nebo 1080. Nevím, kde si vzal ty rozlišení, ale ani jedno není podporováno TV. Pokud bastavuješ rpzlišení pro HDMI tak Ti to nabídne 520 720i/p 1080i/p
Marfa (106)|25.12.2008 20:28
Uz to mam bylo to tak, jak psal jarda50. DIKY
jarda50 (1424)|25.12.2008 21:40
není zač hlavně že to pomohlo
Thommm (6)|29.12.2008 16:47
Dobrý den,

nevíte jak zadávat české znaky? Z EPG se české názvy převezmou, ale při úpravě je zadat již nelze. Navíc občas na primě vypadává zvuk (vždy necelá vteřina, ale je to dost rušivý), obraz se nezasekne. Stále jsou kanály číslovány od D800.
Hledal jsem nový software, ale nikde jsem ho nenašel. Nevíte kde sedá stáhnout?
Při zapnutí tv (crt 4:3) na scart, vždy přepne obraz na 16:9 a musím ručně přes ovladaš TV vrátit zpět. U videa panasonic mi to nedělá. Nevíte někdo co s tím?

Děkuji

Pomalu si začínám myslet, že bude lepší přístroj vrátit jako zmetek.
Xaver (149)|30.12.2008 21:37
to Thommm

"Pomalu si začínám myslet, že bude lepší přístroj vrátit jako zmetek"
no, to bych nedělal ...u ostatních značek je to ještě horší.

"nevíte jak zadávat české znaky? Z EPG to jde..."
Přes dalkač to nepujde, muj Panasonic to dela taky.Je to dane tim ze by se musela
pro kazdou zemi delat specialni uprava software pro zadani nazvu, kdezto prevzeti narodnich znaku z EPG je jednoduche.
Ale k Sony si muzes pripojit (to umi jen Sony a Pioneer) pocitacovou USB klavesnici a pres ni to snad i jde !!!

"Při zapnutí tv (crt 4:3) na scart, vždy přepne obraz na 16:9 a musím ..."
Jestli rozumim dobre, tak rekorder Ti prepne nastaveni pomeru stran na TV.
Konkretne nevim dam Ti jen tip.
Bud to lze vypnout v menu rekorderu nebo je nutno upravit propojovaci kabel SCART
mezi TV a rekorderem, vypojit nejaky pin.
Pohledej na tomto foru, nekdo to resil myslim s plasmou Panasonic.
codik (2)|23.3.2011 09:28
Zdravim mám sony RDR-HXD890 a stala se takova nepříjemná věc, a to že digitální rekordér nejde přeladit, resp vše funguje jak ma dokud rekorder nevypnu, pak je to zase tak jak bylo puvodne. Netusi nekdo cim to? firmware jsem updatoval na v 1.24. Problemy se predtim neobjevovali a vsiml jsem si jich az ted.
Dalsi zajimavou vlastnosti je ze pri zmene zeme na Rakousko se ulozi vsechny dostupne kanaly i ty duplicitni pokud jsou prijimany, ale treba zase nefunguje dobre cestina. Zatimco pri nastaveni na Belgii cestina je ok ale zase je k dispozici od kazde televizni stanice jen jedna rekorderem vybrana.
Po preladeni se mi cestina zmenila takze nejake nastaveni se preladenim projevi ale ne vsechny (to nejdulezitejsi zustane stejne jako pred, zkratka po vypnuti se kanaly nezmeni)
caaara (1)|9.1.2012 19:23
[quote=codik;336505]Zdravim mám sony RDR-HXD890 a stala se takova nepříjemná věc, a to že digitální rekordér nejde přeladit, resp vše funguje jak ma dokud rekorder nevypnu, pak je to zase tak jak bylo puvodne. Netusi nekdo cim to? firmware jsem updatoval na v 1.24. Problemy se predtim neobjevovali a vsiml jsem si jich az ted.
Dalsi zajimavou vlastnosti je ze pri zmene zeme na Rakousko se ulozi vsechny dostupne kanaly i ty duplicitni pokud jsou prijimany, ale treba zase nefunguje dobre cestina. Zatimco pri nastaveni na Belgii cestina je ok ale zase je k dispozici od kazde televizni stanice jen jedna rekorderem vybrana.
Po preladeni se mi cestina zmenila takze nejake nastaveni se preladenim projevi ale ne vsechny (to nejdulezitejsi zustane stejne jako pred, zkratka po vypnuti se kanaly nezmeni)[/quote]

Tento problém jsem řešil celý víkend na SONY RDR HXD870 a dneska jsem přišel na problém.Měl jsem aktulalizovanou verzi firmware 1.7 soubor sr07S170.mem .Naladil jsem, roztřídil programy (kvůli prima family), ale po vypnutí a zapnutí jsem měl vše jako před tím.Zkusil jsem přehrát ten samý firmware, ale bez úspěchu.Tak jsem stáhnul předchozí firmware - soubor sr07S169.mem a....vše funguje, předchozí kanály odstraněny a mohl jsem znovu naladit, uložit, roztřídit a drží.
codik (2)|9.1.2012 21:30
[quote=caaara;390079]Tento problém jsem řešil celý víkend na SONY RDR HXD870 a dneska jsem přišel na problém.Měl jsem aktulalizovanou verzi firmware 1.7 soubor sr07S170.mem .Naladil jsem, roztřídil programy (kvůli prima family), ale po vypnutí a zapnutí jsem měl vše jako před tím.Zkusil jsem přehrát ten samý firmware, ale bez úspěchu.Tak jsem stáhnul předchozí firmware - soubor sr07S169.mem a....vše funguje, předchozí kanály odstraněny a mohl jsem znovu naladit, uložit, roztřídit a drží.[/quote]

Jsem to taky vyresil, v nejake blizke dobe potom, stacilo udelat tvrdy reset, ted nevim jak se dela uz musela se zmacknout nejaka kombinace na rekorderu. vse pak zacalo jit. Update firmwaru vlastne ten reset dela taky...