Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips Tunery

1radar (0)|10.12.2004 10:35
Nyní mám Genius Video WonderIII, ovšem ještě starou verzi s tunerem pouze pro PAL D/K a vzhledem k tomu, že bych si to chtěl připojit ke kabelovce, budu muset buď koupit novou Genius Video WonderIII, která již podporuje B/G a nebo uvažuju o ASUS 7135 s Philips silicon Tunerem , nebo o něčem na platformě FLY 3000 Platinum(SAA7135+Philips silicon tuner...)

Už jste někdo porovnával kvalitu obrazu mezi Genius Video WonderIII
a něčím na platformě FLY 3000 Platinum(SAA7135+Philips silicon tuner...)???
Vyplatí se jít třeba do toho ASUSE?
Předem dík.
Radek.
Devaster (477)|10.12.2004 10:41
ja mam manli tv s SAA7130 cipom od philipsu a tunerom tiez od nich a som spokojny ....
Sally (142)|10.12.2004 13:26
Taky mám tuner od Philipsu, čip SAA7134 a v jede mě tam PAL D/K, B/G i PAL I
AlBi_tvf (67)|10.12.2004 17:28
Ahoj,
já osobně mám ASUS TVFM 7134 - PHILIPS Chipset 7134 a PHILIPS tuner a jsem velice spokojen. Bráchovi jsem instaloval ASUS TVFM 7135 - PHILIPS Chipset 7135 a PHILIPS Silicon tunrem a šlape taky velmi pěkně. Obě jsou v pohodě i pro kabelovku. Obě běží pod FLY2000TV - poslední verze a ovladači od autora FLY. Vše potřebné je zde:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
Hodně štěstí... :-)
Milosbb (889)|10.12.2004 18:04
Mám Fly TV Prime 34 ( bývalá Flyvideo 3000 ) s čipom Philips SA 7134 a som s tou TV kartou spokojný.Teda až na ten originál soft! Takže s alternatívnym softom Fly 2000 to ide slušne,aj grabovanie VHS.
Milosbb (889)|10.12.2004 18:07
Zabudol som-funguje aj B/G aj D/K
1radar (0)|11.12.2004 18:36
[quote=AlBi]Ahoj,
já osobně mám ASUS TVFM 7134 - PHILIPS Chipset 7134 a PHILIPS tuner a jsem velice spokojen. Bráchovi jsem instaloval ASUS TVFM 7135 - PHILIPS Chipset 7135 a PHILIPS Silicon tunrem a šlape taky velmi pěkně. Obě jsou v pohodě i pro kabelovku. Obě běží pod FLY2000TV - poslední verze a ovladači od autora FLY. Vše potřebné je zde:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
Hodně štěstí... :-)[/quote]

Prosím tě moc by mě zajímalo, jaký je mezi těmito kartami rozdíl.
Slyšel jsem, že hlavně ve zvuku(ten je u 7135 lepší). Ale nevím, jak je to s citlivostí Tuneru(schopnost zesílit stanici), hlavně v případě signálu z antény(na horším se to spíše pozná), s rušením z vnitřku pc(neobjevují se v obrazu nějaké proužky a tak?)nebo také selektivitou(to znamená, že do přehrávané stanice se nesmějí míchat ostatní stanice...)
A co tvůj dojem z té 7135 a silicon Tuneru?
Díky..
AlBi_tvf (67)|12.12.2004 12:58
Co de týče zvuku, tak nemůžu posoudit, protože oba máme jinou audio sestavu (já mám SB Audigi a brácha jen obyč onboard kartu), tak že mě samozřejmě připadá, že ta moje 7134 hraje líp :-) Oba máme docela mizernej signál, ale karty se s tím perou dost statečně. Selektivita je výborná, ještě jsem nezaznamenal, že by do sebe stanice lezly. Rušení vlivem PC nepozoruji ani na jedné. Oba máme Intel based počítače, 350W zdroje s aktivním filtrem. Zádné z rušení, které jsou v diskusích na tomto serveru nemám (pouze rušení, které leze z antény).

Podle mého názoru všechny karty, které jsme tu napsali jsou dobré (HW, SW je třeba alternativní), takže když si vybereš kterou koliv z nich, nebudeš zklamán. Sám jsem před pořízením karty přečet hodně diskusí a článků, takže vím, že jsou dobré. Jen se liší v detailech např. připojením zvuku do PC (zvenku nebo uvnitř), dálkovým ovládáním nebo hloubkou barev (některé jsou 9b a některé 10b jako např. ASUS) atd...
JuriX (6)|12.12.2004 20:30
Mo je dlouhodobá zkušenost říká: :-R
1) Důležitý je SAA713x
2) Na kabelovce, pokud máš dlouhý přívod, použít zesilovač pro kabelovku. 10 - 20dB podle délky přívodu.
1radar (0)|13.12.2004 07:37
Tak a je to asi jasné. Včera jsem zkoušel ten svůj starý Genius video wonderIII, který má oficiálně samolpku na tuneru pouze pro D/K. Zkusil jsem ho na kabelovce, kde je cca 27 kanálů v B/G a ejhle ono to funguje?
Pouze u českých 4 kanálů(ČT1,2,Nova,Prima) jsem musel ručně přenastavit zvuk na D/K. Takže nechápu, proč tam i to B/G nenapsali už dřív?!?!? Jediný vysvětlení pro mě je, že to dřív neuměl ten jejich originální "pokrokový software" :)
Tak to vypadá, že asi nic měnit nebudu. Ikdyž mě docela láká vyzkoušet ten ASUS s 7135 a silicon Tunerem. U toho mého totiž přeci jen trošku osciluje zvláště modrá barva...