Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

JVC GR-DVP7: Jak propojit s PC?

fanynek (33)|2.12.2008 03:12
Dobrý den!
Můj známý má problém s připojením kamery JVC GR-DVP7 k PC. Potřeboval by "stáhnout" video do kompu a následně ho upravovat, ale tuto kameru kupoval kdesi v cizině a nemá k tomu téměř žádné příslušenství.
Fotky prý normálně stahuje přes USB (ten konektor na obr II vlevo), jako u klasického fotoaparátu. Ale s tím videem bude problém, poněvadž nemá ani ten kabel.
Proto bych vás chtěl poprosit o radu, o jaký kabel se jedná (uvítám odkaz na eshop) a jestli půjde přetáhnout to video do PC.

Angažuji se v této věci proto, protože mu budu v následujících týdnech stavět nové PC a rád bych věděl, co je to za vstup, abych podle toho kdyžtak přizpůsobil výběr MB a Case. Původně jsem si myslel, že to bude klasický IEEE 1394, ale po sehnání manuálu (7.09MB) to tak nevypadá.

Díky za pomoc.
pripojeni I.JPG pripojeni II.JPG
stayman (12393)|2.12.2008 05:24
Normalne, jak aj ostatne kamery, teda FireWire kablom, ktory nie je bezne sucastou prislusenstva kamery, a kupis ho v hocjakom markete. Inak to mas zobrazene v tom manualy na str.78, spatne hladas.
fanynek (33)|3.12.2008 01:08
[QUOTE=stayman;204786]Normalne, jak aj ostatne kamery, teda FireWire kablom, ktory nie je bezne sucastou prislusenstva kamery, a kupis ho v hocjakom markete. Inak to mas zobrazene v tom manualy na str.78, spatne hladas.[/QUOTE]

Ajaj. Máš pravdu. Tak daleko jsem to neprošel. Nicméně ráno jsem četl tvoji odpověď a je to skoro jasný. Teď se musím fyzicky podívat na tu kameru, jestli je v tý kameře čtyřpin, nebo šestipin. Z toho manuálu to nepoznám. Předpokládám ale, že čtyř, tzn., že potřebuju pro propojení se klasickým FireWire konektorem v PC kabel FireWire 4/6. Nekecám blbiny, že ne?
Díky.
stayman (12393)|3.12.2008 01:37
malo by to byt tak, ak mas v PC 6-pin, inak existuje aj 4-pin<->4-pin kabel
fanynek (33)|4.12.2008 04:20
[QUOTE=stayman;204998]malo by to byt tak, ak mas v PC 6-pin, inak existuje aj 4-pin<->4-pin kabel[/QUOTE]

Jj. Díky. Desku vezmu GA-EP43-DS3 (rev.1.0), co má externí i interní FireWire 6-ti PIN a kabel 4/6 snadno k tomu. Včera jsem měl tu kameru v ruce a je tam ten 4 pin.
Ještě jednou díky za pomoc.