Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BLU RAY nebo AVCHD?

333 (23)|2.12.2008 00:42
Mám dotaz. Vlastním kameru Panasonic SD 9 a natáčím(hlavně děti) v rozlišení 1920x1080.Mám taky FULLHD televizi,ale zatím nemám BR přehrávač. A teď k věci. Řeším v jakém formátu dělat výstup. Dělal jsem pár pokusů a asi zůstanu(zatím) u Pinnaclu. Byl jsem na něj zvyklej z dob osmičky a verze 12.1 mi docela vyhovuje(vegas mi moc nesedl. :D chci tím naznačit ať mi nevnucujete svoje nej softy :D ). Zkoušel jsem využít nabídku Studia a vytvořil jsem stejný projekt s několika výstupy. Image Blu Ray a taky AVCHD. Při přehrávání z HDD vypadá výsledek dost podobně. Zaujalo mě,že v případě AVCHD na dvouvstvé DVD médium,se dostanu asi na délku filmu 60-70 minut,což je stejná délka jako u běžného DVD ve slušné kvalitě. Ono vytvořit jeden projekt a ten pak vyrenderovat pro sebe v HD kvalitě a pro Babičky a spol jako běžné DVD není vůbec k zahození.Disk s HD rozlišením by asi přehrávali dost těžko. Zkusil jsem tedy vytvořit obraz disku a na HDD se vytvořila složka BDMV,kterou jsem ale nebyl schopen přehrát i s menu(POWER DVD). Protože jsem v Neru nějak neobjevil možnost vypálení AVCHD disku ,tak jsem opět použil Studio 12. Ten mi disk bez problémů vypálil,ale překvapilo mě,že po vložení do mechaniky se film pustil i s menu a vše fungovalo jak mělo,ale když jsem se chtěl podívat na strukturu disku tak mi Total comander hlásil "jednotka nenalezena" a v tomto počítači jsem najednou měl místo jednotky F DVD RAM pouze jednotku F CD ROM a ta nešla otevřít. Neví někdo čím to je? Používám WIN XP sp3. že by to nedokázaly ty XP přečíst? Přehrávání vypáleného disku se jinak zdálo naprosto v pořádku a zvažuju,že původní plán koupit BR RW mechaniku asi pozměním a místo toho hodím k telce HTPC. Cenově to vyjde skoro na stejno a nebudu kupovat drahé BR média. To jsem se ale rozepsal. :D . jaký na to máte názor a zkušenosti?
Pytkin (7947)|2.12.2008 11:29
ja by som to riesil skorej harddiskom nez BD diskami .. cize HTPC alebo daky HDD prehravac .. nepoznam softwary ktore pises , cize neviem co vedia vyplut .. to uz si musis podladit dako sam ..
jarino1978 (8045)|2.12.2008 14:32
no takto :
- odporúčam Ti prejsť na SW NERO 9 , je v ňom Nero Vision, ktorý zvládne aj BD a aj AVCHD.V porovnaní s Pinnacle dostaneš kvalitatívne lepší výsledok, Nero používa kvalitnejší kodér.V porovnaní s Ulead, Pinnacle, Power Director vychádza práve Nero kvalitnejšie. Ovládanie je user friendly, čiže bezproblémové a jednoduché.
- no a včul, či AVCHD alebo BD. Momentálne je pomer cena/výkon v prospech DVD-DL, čiže AVCHD. Väčšina alebo skôr všetky BD playere prehrajú aj AVCHD , takže aj ja to vo väčšine prípadov riešim ako AVCHD na DVD-DL.
- všetky AVCHD a BD sú UDF 2.5, čo WIN XP nepodporuje, myslím že by to mohlo byť OK vo Viste, možno po SP. Preto vidíš v mechanike NIČ...
- osobne by som riešil prehrávanie zakúpením BD playera, hlavne čo sa týka budúcnosti
333 (23)|2.12.2008 14:45
Dík za radu. O tom BR playeru začínám uvažovat. Jen mi pořád vrtá hlavou jestli nejít do HTPC,protože kamoš si poskládal velmi slušný za cenu kolem 8tis.kč
jarino1978 (8045)|2.12.2008 14:52
[QUOTE=333;204891]Dík za radu. O tom BR playeru začínám uvažovat. Jen mi pořád vrtá hlavou jestli nejít do HTPC,protože kamoš si poskládal velmi slušný za cenu kolem 8tis.kč[/QUOTE]

HTPC je dobrá vec, záleží len na Tebe.
Pytkin (7947)|2.12.2008 17:00
dalsia moznost je daky maly hd prehravac .. dnes ich su mraky ..
danken (13)|15.1.2009 13:49
potrebujes nainstalovat toto UDF 2.5 reader a budes vidiet co je na disku.

http://www.videohelp.com/tools/UDF_Reader