Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

IfoEdit a titulky

Freghar (6)|11.4.2004 04:17
Po reautoringu v IfoEditu mi titulky začínají moc brzo, jak lze začátek titulků posunout ? Měl jsem demuxovaný zvlášť film, původní zvuk i titulky, přidával jsem dabing. Vše sedí až na ty titulky. Jde o můj první film ( Shrek ) kde přidávám českou stopu. Díky za rady :-)
P.S. Pročetl jsem kde co ale odpověď jsem nenašel :-(
mirekv (7169)|11.4.2004 13:04
Začátek filmu máš v pořádku? U vícejazyčné verze Shreka se vystřídají úvodní titulky ve všech těchto jazycích, zacyklí se samozřejmě i audio a o to je úvod delší. Tím dojde k předbíhání titulků. Musel jsem ty kousky "navíc" vystříhat a pak to bylo OK.
BorekS (35)|13.4.2004 10:12
Freghar: V cem jsi to demuxoval? Tenhle problem s predbihanim/zpozdovanim titulek vznika obcas i pri obycejnym demuxu/muxu, pokud se pouzije program VobEdit.

Prestoze doslo jen k "rozlozeni" filmu a jeho naslednem "slozeni" v IfoEditu, dojde k desynchronizaci titulek.

Vinu na tom ma nastaveni delay titulek s filmem (prodlevy) v hlavicce DVD, ktere VobEdit zcela jasne ignoruje.

Reseni problemu je pak nekolik, od pouziti jineho demux programu (VobSub/SubToSup,SmartRip, DVD Decrypter...) nebo prevedeni titulek pres OCR program na text (SubRip), posunuti casu (SubtitleEditor, Subtitle Studio...) a vygenerovani novych titulek (DVDSupTools). Dost pakarna :-)
mirekv (7169)|13.4.2004 11:39
BorekS: už jsi tuto chybu několikrát popisoval, udělal jsem několik desítek filmů tímto postupem a no problem, asi jsem měl štěstí. Titulky táhnu z VOBů VobEditem, zbytek DVD2AVI, Ifoeditem dohromady.
Freghar (6)|13.4.2004 18:07
Díky za rady, zase jsem o kousek dál :-) . Pravděpodobně je to tím VobEditem. Nedaří se mi ale pracovat s programem "DVDSupTools". Na stránkách programu je sice popis ale anglicky a tou řečí umím jen jíst a pít :-) a tak nemůžu udělat převod do formátu "sup". Můžete mi popsat postup ? Díky :-)
Krtek (1279)|14.4.2004 00:32
SupTools se ovládá přímo na liště Total commanderu, ale s jeho instalací můžeš mít problém, stejně jako jsem měl já.
mirekv (7169)|14.4.2004 07:49
Krtek: s instalací čeho jsi měl problémy? S TC nebo DVDSupTools, vždyť na obojím není co pokazit.
Freghar (6)|14.4.2004 09:18
Právě ovládání DVDSupTools z lišty Commanderu mi nejde :-( . A jak se instaluje DVDSupTools, já ho jen nakopíroval do složky a nic víc. Prosím o kompletní postup, návody jsem prošel všechny, rovněž tady v tématech, ale moc jsem toho nenašel. Příkazovou řádku jsem používal hodně dávno :-). Díky za rady.
BorekS (35)|14.4.2004 09:28
Freghar: DVDSupTools SE NEINSTALUJE, jezisikriste! bez prikazovy radky (ooo, jak trivialni...) to muzes teda zabalit :-)

predpokladam, ze rada typu vytvor si aspon zastupce na plochu pro davkovej soubor nema vubec smysl...

total commander neni samozrejme nutnost, jen dobra pomucka, ale jsou uzivatele a Uzivatele, ze? :-I
bundadj (93)|14.4.2004 09:31
No Krtek mel na mysli spis spravne umisteni ini souboru pokud nevyhovuje defaultni nastaveni...

Skoda, ze ho nestaci mit primo vedle exe...
blueant (820)|14.4.2004 09:33
V TOTALCOMMANDERI

Ja jednoducho do adresara dvdsuptools nahram titulky *.sub

Potom dam kurzor na *.exe (neviem z hlavy ako sa vola) CTRL+ENTER

Potom dam kurzor na *.sub CTRL+ENTER

ENTER

A potom uz tam mam (za chvilu) titulky *.SUP
Freghar (6)|14.4.2004 10:06
BorekS: To vím taky že se neinstaluje :-) , přesně jak píše bundadj potřebuji vědět kam umístit ini soubor ve Win XP . Dovedeš si představit jak by to na světě vypadalo kdybysme byli všichni chytří jako Ty ? :-D :-D
blueant: díky za postup :-) , funguje jen mi dělá nulovou délku, zřejmě je to tím že ještě nemám ini soubor na správném místě :-(
BorekS (35)|14.4.2004 10:21
Freghar: zkus nekoho poprosit, at ti tohle prelozi, jestli mas s anglictinou problemy :-)

C:\Documents and Settings\\DVDSupEncode.ini
mirekv (7169)|14.4.2004 10:39
Když už Total Commander, tak stačí soubor .sub asociovat s dvdsupencode.exe a pak po něm poklepat.
Freghar (6)|14.4.2004 10:39
BorekS: Díky za tu cestu, už mi to jede :-)- . Já to totiž dával ještě do složky DVDSupTools, nenapadlo mne že stačí jen C:\Documents and Settings\\DVDSupEncode.ini :-D . Na to jsem opravdu tu angličtinu nepotřeboval, někdy to holt chce nakopnout :-D
Díky všem za rady, po obědě to vyzkouším dát do hromady a doufám že už ty titulky půjdou správně. Výsledek oznámím ať bude :-D nebo :-( . To pak půjdu na :BB:
blueant (820)|14.4.2004 11:37
Inac mne to islo aj bez prekopirovania toho *.ini suboru.

Ten som tam dal az ked som chcel zmenit sirku titulkov, inac mi to bralo asi nejake default nastavenia.
Freghar (6)|14.4.2004 19:58
Tak už to jede správně :-D :-D :-D de se na :BB: . Ještě si pohraju s umístěním a barvou titulků a bude to perfektní :-D . Příště to ještě skusím i s menu :-) :-) . Ještě jednou všem díky za rady a trpělivost :-) :-) :-D
Krtek (1279)|14.4.2004 23:22
Bunda DJ. Přesně tak, ale problémy jsou už vyřešeny.