Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX87 - Hlasitost dialogů

waawe (5)|30.11.2008 11:42
Ahoj, jsem majitelem přístroje Panasonic DMR-EX87 a pokud pominu šíleně poskládaný manuál, je to velmi šikovný přístroj. Jednu vadu, za to ale podstatnou, pro mě má. Je to nízká slyšitelnost dialogů. Pokud se koukám večer na nějaký nahraný film, mám 2 možnosti. Buď televizi ztiším a některá slova prostě neuslyším, a pak z toho filmu moc nemám, protože veškeré úsílí vkládám do chytání dialogů, a nebo zesílím TV a budu mít potíže s lidmi kolem. Je zajímá, že v některých částech filmu, kde nejsou žádné zvuky na pozadí, jsou dialogy krásně slyšitelné. Pokud ale mají být na pozadí nějaké expoze, průlet letadla, nebo jen zvuk deště, rázem jsou dialogy potlačeny zvuky prostředí. Je to velmi nepříjemné a nedokážu si s tím poradit. Teď mám například rozkoukaného Gladiátora a mohu se dívat jen ve dne, když nikdo není doma. Sice jsem objevil v nastaveních volbu "zvýraznění dialogů", bohužel u nahraných filmů se aktivace nijak neprojevuje. Nevíte, jak vyřešit tento problém? Dokázal bych pochopit, kdyby české kanály vysílaly zvuk ve formátu Dolby Digital nebo DTS, ale tak to přeci není. Jde nějak u tohoto přístroje "osekat" dynamický rozsah nebo je jediným řešením koupě sluchátek? Máte někdo podobný problém? DVD rekordér mám propojený scart-kabelem s TV LG RE/RL-29FB50 a přijímám digitální signál.

Díky za dobře míněné rady.

Waawe