Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 61 1231151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 905

Téma: XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

XBMC KODI OpenELEC

http://kodi.tv/

http://www.xbmc.org
    http://openelec.tv/

vřele doporučuju, je to lokalizované i v češtině, perfektní grafické prostředí, velmi dobré možnosti nastavení, snadná instalace, podpora dálkovýho ovládání (používám Microsoftí). Knihovna médií, plno pluginů ... asi vše co člověk od media cetra může očekávat.

verze pod windows, linux ubuntu, mac i live verze která nepotřebuje žádný OS a leze jí nainstalovat třeba na flashku.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 20-02-2015 v 15:42
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Má to Python interpreter, takže to universální musí být, zatím jsem to nechal stáhnout, ale nechápu, na co 80 mega a tím, že to nepotřebuje system, jak píšeš, to musí být dost handikapované, pochybuji, že by napsali lepší dekodery než komerční firmy.
    Uvidíme.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Foolproof Zobrazit příspěvek
    Má to Python interpreter, takže to universální musí být, zatím jsem to nechal stáhnout, ale nechápu, na co 80 mega a tím, že to nepotřebuje system, jak píšeš, to musí být dost handikapované, pochybuji, že by napsali lepší dekodery než komerční firmy.
    Uvidíme.
    naopak pokud máš sestavu která nepotřebuje dodatečný ovladače než má v sobě to XMBC, pak to není žádný handicap v tom, že to nepotřebuje OS ale šílená výhoda. Pustit to na zkoušku můžeš třeba jen z CDčka pokud si stáhneš Live verzi vypálíš na CD z toho CD nabootuješ a hned vidíš jestli ti vše šlape.
    Kodeky to má implementované, jaké konkretně přesně netuším ale kvalita videa je u mne srovnatelná jako z PC kde mám CoreAVC ..
    Naposledy upraveno uživatelem vomic: 01-12-2008 v 12:00

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím. Chtěl bych oživit toto téma jelikož mi toto media centrum připadá opravdu povedé. Dříve jsem používal Win media center,ale tohle je o mnoho lepší. Ještě mám zkušenost s Imedianem,ale tohle je prostě nejlepší.

Chci se zeptat zda někdo používá nějaké užitečné pluginy nebo vychytávky v tomto centru. Já zápasím s naistalováním pluginu pro knihovnu ČT. Nedaří se a nedaří. Mám nějak problémy s tím pythonem. Tomu až moc nerozumím.

Jinak používám skin Mediastream redux ... ten je opravdu povedený. Jen škoda,že neexituje nějaké úprava při vybírání filmů podle původu. Potřeboval bych to rozdělit na české a zahraniční.

Takže nemáte někdo nějaké typy?

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravím, můžetem mi prosím poradit? Mám Windows 7 64bit a naistalováno XBMC a po naistalovní skriptu YouTube a pořád mi to hlásí error port 404, XBMC v sítovém nastvení jsem nastavil port 404 a chyba stále přetrvává. Zkoušel jsem ještě vypnout Firewall Windowsech a nic.
    Další věc, je možné stahovat informace o filmech z ČSFD po nainstalování "csfdcz_imdbthmb_xbmc_scraper_1.2a.zip" více zde http://ldevel.blogspot.com/ bohužel mi též nefachá. Nevím jak musí být zadaný název souboru filmu aby to načítalo. Nastavení jsme prošel ještě jednou a stále nepřicházím na možné řešení. Pokud znáte řešení mého problému, piště, ať i statní mají jasno. Díky

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Kodeky to má implementované, jaké konkretně přesně netuším ale kvalita videa je u mne srovnatelná jako z PC kde mám CoreAVC ..

To je zial nevyhodou. Nepodporuje to DXVA pod Windowsom (Linux ano), nie je mozne pouzit externe directshow filtre.

Po grafickej stranke je to perfektne, no kvalita SD videa sa mi moc nepacila. SD video a jeho upscaling mi robi lepsie graficka karta (Nvidia 9500GT) ako ich softwarove riesenie. HD dekoder tiez nie je optimalizovany (u mna nestihal) a nasiel by som este mnoho dalsich nedostatkov (napriklad nemoznost seekovania, len pretacanie, automaticky upscaling audia na 48k a dalsie). Samozrejme, da sa nastavit spustanie externych aplikacii, no to je potom cele XBMC zbytocne....

updated: na stranke sa objavila informacia o buducej podpore DXVA2, takze nieco bude. No kym to vsetko doladia k dokonalosti este vela vody pretecie.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 01-03-2010 v 19:55

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

vivid : na IONe to funguje s grafickou akceleraciou .. Cize CPU sa flaka a vsetko robi NVIDIA .. nemal som ziaden pocit , ze by video nebolo kvalitne ..

Registrace
    May 2009

Pytkin> myslim, ze sme to uz riesili. Na IONe mozno ide, na beznych kartach Nvidia, ktore podporuju CUDA/Nvidia Purevideo HD to (zatial pod WIN) NEJDE.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

vivid : jasne .. na beznej nvidia grafike som to nevidel ..

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Podpora pro DXVA2 (Vista/W7) pro XBMC existuje uz nekdy od zacatku roku. Tj staci si stahnout nejakej nigtly build (http://mirrors.xbmc.org/nightlies/win32/) nebo si to vycheckovat ze svn a vybuildit sam.

Je tu občas Avatar uživatele maiki
    Registrace
    Apr 2006

Tak toto sem jen na zkoušku používal na Xboxu původním, a bylo to sice graficky povedené ale dost pomalé. Což samozřejmě mohlo být i Xboxem. Každopádně si nemyslím, že by to mohlo konkurovat produktům jako Winamp, který má ohromné možnosti zejména s audiem, podporuje replay gain, má knihovnu médií, konfigurovatelné skiny...

Co se týká Linuxu, už konečně někdo sestavil takovou distribuci co nebootuje dýl jak 10 sekund? Je to hrozný když někdy zkouším jakýkoliv Linux tak to minuty blije výpisy příkazové řádky o detekcích HW a podobné nesmysly na které není u HTPC nikdo zvědavý...

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

No nevim teda, ale porovnavat XBMC s WinAmpem je jak porovnavat jabka s hruskama, kdyz uz tam XBMC vs WMC.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

XBMC jsem zkoušel a dá se říci, že docela sviští. Má ovšem velmi zásadní nedostatek. Nejde tam naladit TV (stejně WMCE nenaladí DVB-C), takže pro mne bohužel nepoužitelné.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Konecne si uz uvedomte, ze XBMC je len front-end (kto cita dokumentaciu, ten sa to dozvie ), t.j. len sprostredkuje uzivatelovi sluzby, ktore bezia v pozadi (back-end). Preto je taky flexibilny a cross-platformny.

Ak chcete pouzivat TV, tak si ako back-end jednoducho nainstalujte MythTV (alebo nejaky iny TV server). Cez MythTV funguje v XBMC ako live pozeranie TV, tak aj nahravanie. Dokonca mozete mat MythTV aj na inom pocitaci a cez XBMC mozete TV sledovat a nahravat po sieti.
    Naposledy upraveno uživatelem artam: 03-03-2010 v 15:19

Registrace
    May 2009

Konecne si uz uvedomte, ze XBMC je len front-end

Mne sa natiska otazka, naco ti je potom taky frontend, ked potrebudes X-zdrojov aby k nim vedel pristupovat.Takisto je otazne do akej miery ostane komfort na ktory je uzivatel zvyknuty z inch kvalitnych DVB aplikacii (napr DVBDream, DVBViewer, a pod).

Ako peknu ukazku pre suseda chapem. Ale ako nieco, co plne nahradi vsetky ostatne samotne aplikacie - tazko.

Strana 1 z 61 1231151 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTPC za méně než 3 tisíce + XBMC
    Od ricos v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-01-2012, 11:11
  2. Stavba HTPC pro XBMC
    Od Mystix v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 12-05-2011, 11:41
  3. HTPC klady - zápory; koupit - nekoupit? Které je nejlepší?
    Od Tasa v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-11-2008, 16:29
  4. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-11-2008, 13:48
  5. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-09-2007, 10:23