Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32A756 nebo PHILIPS 37PFL5603D

hypetraxx (55)|30.11.2008 08:09
samsunga tu kazdy zna, nicmene jsem meril obyvak a zjistil ze by sem asi vesla i 37 TV. jenze davat cca 21-22 tisic za Samsung LE37A656 se mi moc nechce, objevil jsem tedy PHILIPS 37PFL5603D, ktery se da sehnat uz kolem 18 tisic a papirove ma parametry podobne jako ten Samsung ..

tj. resim zdali koupit 32 Samsung rady 7, nebo 37 Philips, co myslite?

Odkaz na Philipse: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm

V neprospech Philipse je ze je o 2cm sirsi nez LE37A656 a ja uz resim skutecne kazdy cm. Design Philipse se mi take moc nelibi, vypada to spis jako PC monitor nez Tv (dle fotek na netu, nazivo jsem nevidel).
losos (2977)|30.11.2008 09:13
Mám Philipse, ale nemám Samsunga - a včíl babo raď.

Mohu ti popsat klady i zápory Philipse, ale k čemu ti to bude, když to nemůžeme porovnat se Samsungem.
1. Jedno vím (to nejjednodušší !) - design Philipse s černým rámem je O.K.
2. Rozměr musíš pořešit jen ty.
3. Neuvedl jsi, z jaké vzdálenosti se chceš na TV dívat. Já doporučuji (můžeš tomu stoprocentně věřit) na SD vysílání pro 37" pozorovací vzdálenost 255 cm. Nakresli si to na papír a tak si můžeš "změřit" vhodný rozměr úhlopříčky obrazovky na libovolnou vzdálenost...
Pro HD je možné jít k obrazovce libovolně blíže, dokud se neprojeví efekt první řady v kině...
4. zaměř se na konektory, které potřebuješ, např. ohledně připojení k PC a pod.

Jinak vím, a ty určitě také, že vyšší řady Samsungu jsou oproti Philipsu zřejmě lepší v ostrosti obrazu při rychlých pohybech, jsou ovšem také podstatně dražší... já zvolil kompromis s tím, že nic nebrání tomu, abych si za rok, či dva, nemohl polepšit...
hypetraxx (55)|30.11.2008 10:35
ad 3. divani se je problematicke, divame se cela rodina ted na CRT 68 cm. rodina se diva z cca 2,5metru .. ja ovsem lezim na koberci max 1,5m od TV :)

ad4: tak Dsub ma sice jen Samsung, ale pripadne propojeni s PC bych stejne asi resil pres redukci DVI-HDMI, protoze ac mam par mesicu stare PC, jaksi jsem zapomnel koupit zakladni desku s HDMI ,)
losos (2977)|30.11.2008 11:57
Vyhoví ti tedy perfektně 37".... a ta redukce pro PC bude O.K. Připadá mi to, že žádnou radu nepotřebuješ..., tak hezký obraz.
hypetraxx (55)|30.11.2008 14:07
je ten philips nekde k videni? a ten samsung? v Datartu maji jen Samsungy rady 6 ...