Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je stereo "jen" stereo, nebo 5.1?

RiMr (105)|26.11.2008 09:22
Zdravím, snažím se převést DVD do AVI (pak to chci dát do mkv se dvěmi audio stopami a titulky). DVD ripuju v TMPGEnc 4 a když si vyberu "vestavěný" profil DivX, tak mi nabízí audio kodek "Advanced Acoustic Engine MP3 encoder, 48000 Hz, Stereo, 128 kb/s". No a mě zajímá, jestli je to Stereo skutečně "jen" stereo a přijdu tak o 5.1 kanály, které jsou ve zdroji (Source) obsaženy a detekovány? Nebo jsou tyto další informace (5.1) v tom Stereu "zakódovány"? Omlouvám se za tento stupidní dotaz...
Jó kdybych našel nástroj, kterým převedu DVD do MKV rovnou s více audio stopama a titulkama, tak bych byl šťastný a nedělal bych to napětkrát, ale já jsem prostě nic takového nenašel...
Dík!
Pytkin (7947)|26.11.2008 10:44
rimr : robis do dako divne .. ved DVD demuxuj , cim ziskas obraz a zvukove stopy (ac3) .. obraz prekoduj (nebolo by lepsie do H264?) a potom to zmultiplexujes do mkv .. ziadne konverzie zvuku nerob .. do mkv daj rovno ac3 z dvdcka ..
stayman (12393)|26.11.2008 11:46
A prosim ta to na co robis takto ??? Chces sa stat nejakym release hackerom ci co ???
Foolproof (2713)|26.11.2008 16:09
Musím souhlasit se Staymanem, že převodem DVDVidea do kontejneru MKV v jakékoliv formě nemůže být dosaženo ničeho přínosného.
Raději uveď důvody proč a možná existuje elegantnější řešení.......