Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nastaveni LE40A786 a LE46A786

Panzer.Dragon (1081)|23.11.2008 23:17
predpokladejme ze jsou obe velikosti stejne ikdyz u sama clovek nikdy nevi :-)

zde to bude prehledneji a spise to bude doplnujici diskuze ciste k nastaveni obrazu a ruznych fci

hlavni diskuze o tv zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/17373-samsung-le40a786

a zacnu se svou troskou do mlyna se kterou sem velmi spokojenej neni to teda extremne poladene co se tyka ruznych vyvazenosti barev atd to sem nechal na default ale par veci tam je

nastaveni pro zabudovane dvb-t viz obrazky
nastaveni cerne je pres den dano na vypnuto a za tmy davam na vysoke aby ram splyval s pruhy po strane 4:3 obrazu
podsviceni je mozne menit dle libosti vyhovuje mi 7kdyz mam odpocate oci

edit:po vzoru MlokCZ sem si take dal kontrast na 80 a dynamicky na nizky a je to lepsi
P1010249.JPG P1010245.JPG P1010247.JPG
MlokCZ (636)|26.11.2008 22:44
Takže také přidávám svoje aktuální nastavení pro 46tku. Nemám tu po ruce foťák, tak to vypíšu.
První nastavení pro PC pro sledování zcela za tmy (tedy ani malé přisvícení), takhle koukám téměř pořád (zatím jsem koukal na samé HD ripy z PC, k ničemu jinému jsem se kromě krátkých testů jiných zdrojů zatím nedostal):
- vycházím z nastavení film
- nastavení HDMI černé na normální (z PC vůbec nepřichází v úvahu použít HDMI černou na nízké nastavení, to pak je příliš do černa a detaily v tmavých scénách jsou fuč)
- nastavení černé nakonec zkončilo na nízké (chvíli jsem jel na střední)
- ty nastavení černé hodně souvisí s nastavením jasu, zvyšování jasu nad určitou mez více zhoršuje černou a přitom moc nezlepšuje detaily, takže nakonec je lepší jít cestou menšího jasu a menšího zvýraznění černé
- jas jsem nakonec nechal na defaultních 50 na které jsem se vrátil z vyšších hodnot (zkoušel jsem až do 60 a chvíli používal 55 s černou nastavenou na střední), právě ten přechod nezi 50-55 směrem k 50 hodně zlepší černou, ale přitom detaily zůstavají pořád téměř stejné
- kontrast jsem nechal na 80 + ale přidaný dynamický kontrast na nízká (zdá se mi to lepší než vypnout dynamický a dát kontrast na více než na 80)
- podsvícení 5 (méně určitě dávat nebudu, dá se to ale až tak do cca 7 použít)
- ostrost, barvy, odstín ponecháno na default pro film
- zbylá podrobná nastavení na default filmu
- smart led zapnuté
- 100Hz vypnuté
- digitální NR vypnuto
- teplé barvy2

Do budoucna by to sneslo si ještě pohrát s kolorometrickým prostorem, ale to bude chtít něco referenčního nebo nejlépe kalibrační sondu.

Pak tu mám ještě druhé nastavení, když není úplná tma (tedy hlavně přes den, žaluzie + závěs, co tu mám na úplnou tmu nestačí), opět pro PC, vychází z nastavení Normal, tady jsem neměnil téměř nic (tedy jestli si dobře pamatuju co tam bylo):
- jas 45
- černá stejně jako u toho předchozího nastavení film

Pro signál z STB to ještě nemám doladěné, jen to co je zcela jiné oproti PC vstupu:
- HDMI černou tu mám naopak na nízká + k tomu černa na vypnuto a cca to odvídá černé z PC, detaily se tady pro HDMI černou na nízká ještě neztrácí
Panzer.Dragon (1081)|26.11.2008 23:37
nastaveno a dobre nechavam
valyhonda (111)|4.12.2008 17:32
Dobry den,za tyden budu take majitelem teto krasne televize a chtel bych poprosit,jestli by v tomto vlakne neslo napsat vice o nastaveni(treba na film,sport)nebo nechat na vse stejne nastaveni. a propojeni treba s Pc,jake hdmi kabely pouzit atd.
Jsem uplny laik v tomhle oboru a to je moje prvni Lcd,tak bych byl moc rad,abych to mel dobre zapojene,propojene atd...Nejlepsi by to bylo,kdyby to bylo s foteckami(ale to bych chtel asi moc)Predem moc dekuji.......
jordan23 (213)|5.12.2008 08:47
Čaute, jaká je kombinace tlačítek pro vstup do servisního menu?
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 09:48
2jordan23 vypnout tv a postupne zmacknout info-menu-mute-power ne dohromady postupne,z neznamych duvodu se mi vzdy vynuluje vse nastaveni po vstupu do service menu mozna jen kdyz jdu primo nekam do service menu ale nevim kam

2valyhonda mam uplne nejobycejnejsi kabel dvi-hdmi a jede mi vse az do 1080p a obraz mi prijde dokonalej,stal okolo 150Kc 3m videl bych to jako dostacujici
jordan23 (213)|5.12.2008 09:52
díky, vyzkouším.

Jinak mám taky obyčejný HDMI 5m kabel za 190Kč. Ještě jsem koupil novou grafiku Radeon HD4830. Po přeinstalování komplu propojím s TV a dám vědět.
valyhonda (111)|5.12.2008 19:27
[QUOTE=Panzer.Dragon;205362]2jordan23 vypnout tv a postupne zmacknout info-menu-mute-power ne dohromady postupne,z neznamych duvodu se mi vzdy vynuluje vse nastaveni po vstupu do service menu mozna jen kdyz jdu primo nekam do service menu ale nevim kam

2valyhonda mam uplne nejobycejnejsi kabel dvi-hdmi a jede mi vse az do 1080p a obraz mi prijde dokonalej,stal okolo 150Kc 3m videl bych to jako dostacujici[/QUOTE]

nikdo se k tomu nema???tak se omlouvam,ale myslim si,ze by to hodne lidi pomohlo......
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 19:29
myslis to nastaveni?
valyhonda (111)|5.12.2008 20:41
[QUOTE=Panzer.Dragon;205483]myslis to nastaveni?[/QUOTE]

ano to nastaveni,vy jste v tom fíci,teda profici,ja jsem uplny laik to doslova a Nas je urcite vic
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 22:55
tak oni ty zakladni co tam sou na vyber tak nejsou tak marny jako zaklad trochu pripepris pro svy oko podle citu a je to.. :-) vse jde vratit tlacitkem reset do puvodniho nastaveni

hlavne az budes tv poprve zapinat nevyber moznost OBCHOD pak by se ti mazali nastaveni a davalo se to do modu dynamicky ale to se pise v manualu tak postupuj podle nej

jako zemi zvolit vsude kde to jde CZ

na vsech vstupech pozapinat smart led i na tech kde nic neni pripojeni kdybys prepinal tak to ma super efekt prepinas vyplou tv

u dvb-t je potreba nastavit jak mam ja ve foto automaticky format a 4:3 pak se tv sama prepina podle velikosti obrazu mezi sirokouhlym a normalnim

vedet fintu s oteviranim krabice kterou ja nevedel a trapne ji tahal vrchem :-) nevim ji ani do ted nekde ji tu nekdo popisoval ale uz nevim kde
MlokCZ (636)|6.12.2008 08:56
[QUOTE=valyhonda;205493]ano to nastaveni,vy jste v tom fíci,teda profici,ja jsem uplny laik to doslova a Nas je urcite vic[/QUOTE]

Ono přebírat cizí nastavení s tím, že to tak bude ideální je stejně nesmysl. Každý má jiný zdroj signálu a ideální nastavení se může i zcela lišit pro různé zdroje signálu.

A k mojím nastavením je doplním, že pro STB mám jasem o 5 menším než pro PC (a to jak pro film, tak pro to druhé nastavení pro více světla).

A pro nastavení film jsem zvýšil podsvícení na 6 (jak pro STB, tak pro PC).
tsetr (5)|6.12.2008 16:27
Prosim mam dotaz, v EPG mi nefunguje cestina, ale v teletextu je ok. Nevite jak to mam nastavit aby to fungovalo cesky - v nastaveni mam jina zeme (DBV-T) kdyz to chci zmenit tak to chce nejakej pin (manual jsem nestihl precist je to darek mohu zkouset jen vecer nebo brzo rano a pokazde vybalit. Myslim ze TV za 32litru by mela umet cesky ale nechce se mi ji vracet. Moc dik za radu. PS: pri prvnim pustenim jsem omylem nechal English. (LE40A786)
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 16:34
myslim ze sem tam natukal 0000 nebo 1111 a pak se to preplo
tsetr (5)|6.12.2008 16:45
[QUOTE=Panzer.Dragon;205577]myslim ze sem tam natukal 0000 nebo 1111 a pak se to preplo[/QUOTE]

OK vecer zkusim a co mam nastavit? Ceska republika nebo neco jineho, nekde jsem slysel ze snad Rakousko nebo UK, ale aby fungoval i teletext (cesky).... jinak diky (dam vedet)
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 16:57
nastavit ceska republika je tam normalne v nabidce a vse funguje jak ma
MlokCZ (636)|6.12.2008 19:24
Dnes jsem ještě trochu poladil nastavení.
Vypnul jsem dynamický kontrast jak pro nastavení film, tak pro standardní. Dynamický kontrast zbytečně přepaluje světlé scény.
K tomu jsem pro film mírně zvednul kontrast na 83 a gammu nastavil na nula.
A tohle je přesně kritické nastavení pro můj PC vstup a černo černou. Jakmile kontrast nebo jas zvednu o 1, tak přijdu o zcela černou na černé ploše.

Tedy v tuto chvíli jsem na tomto nastavení. O něco více používám teď nastavení standardní. Film pouze když je totální tma, při příšeří nebo lehkém přisvícení standardní.

Pro PC nastavení film:
- podsvícení 6
- kontrast 83
- jas 50
- ostrost 10
- barvy 50
- odstín 50
- nastavení černé nízká
- dyn. kontrast vypnuto
- gamma 0
- kolorim. prostor automatiký
- pleťové odstíny 0
- zvýraznění orajů vypnuto
- teplota barev teplé barvy
- rozměr pouze skenování
- digitální NR vypnuto
- úroveň černé HDMI normální
- motion plus 100Hz vypnuto
- režim pouze modrá vypnuto
- fce smart LED zapnuto

Pro PC nastavení standardní
- podsvícení 7
- kontrast 96
- jas 47
- ostrost 50
- barvy 50
- odstín 50
- nastavení černé nízká
- dyn. kontrast vypnuto
- gamma 0
- kolorim. prostor přirozený
- pleťové odstíny 0
- zvýraznění orajů vypnuto
- teplota barev normální barvy
- rozměr pouze skenování
- digitální NR vypnuto
- úroveň černé HDMI normální
- motion plus 100Hz vypnuto
- režim pouze modrá vypnuto
- fce smart LED zapnuto

A pro STB mám oproti PC následující rozdíly
Film:
- kontrast 83
- jas 47
- úroveň černé HDMI nízká
- nastavení černé vypnuto

Standardní:
- kontrast 95
- jas 44
- úroveň černé HDMI nízká
- nastavení černé vypnuto

Snad už to bude konečné nastavení.
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 01:25
ted tady pomerne uz dlouho lezim v nastaveni 786 a dosel sem k podobnejm zaverum jako ty ale nepouzival sem tvy cisla ale sam sem sel na vlastni pest (stejne budu vypadat ze sem se opicil ale to je jedno :-) )

tak sem tu mel roman jak blazen ale jde to shrnout tak ze ten prechod kdy se led zapinaj a vypinaj je krasne videt tohle povazuju za nejvetsi tjisteni v nastaveni ze se to deje takhle skokove

zalezi na pomeru jasu,kontrastu a nastaveni cerne ted sem to mel jako ty pred chvili ale pak sem dal o par policek niz jas a hned sem moh dat vys kontrast a plus mozne jit nahoru pokud se da cerna na stredni dynamicky kontrast na to ma take vliv pokud se zapne tak je potreba snizit normalni kontrast

testuju to tady na zcela cerne obrazovce ktera je zhasnuta a plus o s pozdeji je na ni text kde je ten prechod taky moc dobre videt,sice obrazovka neni uplne bez aktivniho podsviceni s tim textem uprostred ale je to rozeznatelne jen z uhlu

vypada to proste perfektne pri nejakych prechodech u filmu je to az dechberouci kdyz se ta obrazovka vypina

edit:dva obrazky z halo efektu kde je pekne videt co sem uz obtahl zezadu :-) a co ne a jak je to pekne vyresene k dokonalost

edit2:doporucuju na otestovani sehnat si trailer na saw5 a transformers tam je uplne nej co sem videl 1080p 24hz

edit3:nejvetsi efekt to ma prave ve tme v noci kdy je je mozne to nastavovat a zkouset pres den se zaluziemi to nejde takze si udelam jedno denni nastaveni spise na zisk detailu nez absolutni cerne a druhe nastaveni nocni muzu zkouset az padne tma..uz se na to tesim

edit4:tak sem zatemnil pokoj a porad jen ladim dosel sem k zajimavemu nastaveni viz foto u nastaveni cerne davam vypnuto cimz se mi snizi mozny kontrast a jas ale pokud dam uroven cerne hdmi na nizke misto normalni tak se mi velmi zvysi moznost jit u kontrastu az na 84 a u jasu na 59 kde je pri cerne obraz vypnuty (muze se to trochu lisit napriklad pro jeden film sem mohl byt jeste o par vys ale u traileru k saw5 je to idealni takhle,mozna ve vysledku prichazim malinko o detaily na prechodu obrazu ale diky vyssimu jasu a kontrastu je pak obraz koukatelny coz sem predtim nemel pri zapnute nizke cerne a hdmi cerne na normalni protoze mi prisly svetle sceny takove utlumene,s podsvicenim sem sel na 10 abych mel kdyztak kam ustupovat ale zatim mi vyhovuje a to mam v pokoji ted zrvona tmu ja v.. takze myslim ze to same bude i vecer,gamma ma vliv na zhasinani led jen pokud je na 0 jakykoliv jiny uz nerozsveci led tak sem to dal na +3 abych mel trochu svetlejsi tmave sceny,u te hdmi cerne viz dve foto mi prijde ze detaily sou zajimavejsi pri te nizke ikdyz mozna nejaky detail ve stinu ubyde(naopak nejaky zas vystoupi),teplota barev mi prisla jen tak zbezne zase kvuli svetlym scenam vhodnejsi na studene,zatim teda se soustredim jen na nastaveni cerne,zhasinani a detailu,na barvy a ruzny kolorimaticky prostory se teprve presunu
P1010287.JPG P1010292.JPG P1010293.JPG P1010294.JPG P1010296.JPG P1010297.JPG P1010299.JPG P1010300.JPG
tsetr (5)|7.12.2008 15:42
[QUOTE=Panzer.Dragon;205580]nastavit ceska republika je tam normalne v nabidce a vse funguje jak ma[/QUOTE]

Tak to fakt funguje dik za radu (pin byl ctyri 0).
Jinak jsem koukal na web samsungu a je tam nejakej firmware docela by me zajimalo jak zjistit muj aktualni, co vsechno opravuje a jestli nekdo vubec ma zkusenosti s updatem... a nebal se to flesnout (neprijde se o zaruku nebo tak neco?).
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 16:11
ne neprijdes to je oficialni ale ten fw co tam maj je standartne v tv,ten novej co je treba na anglickejch strankach a je psanej i pro 7 neni pro cz 786
tsetr (5)|7.12.2008 16:23
aha ci-li davat jen cz (co je povešenej na CZ samsungu) a jak si to mohu overit tu verzi co mam v TV?
MlokCZ (636)|7.12.2008 16:28
Panzer.Dragon: Přesně tak se to chová jak popisuješ, jen k tomu dodám ještě pár postřehů. Tu černou si může zkusit a poladit každý (u STB to testuju na kanálech rezerva, taky dobrý zdroj černé pro test z daného zdroje).
Na černou pak vliv kromě jasu, kontrastu (ať už normálního nebo dynamického) a všech nastavení černé také nastavení gamma.

Je ale dobré současně sledovat, co dělá bílá, to se bez testovacích obrazců ale moc nedá, tedy přesně to sleduju pro PC a pro jiné zdroje pak přibližně už odhaduju chování i bez testu.
A tady je právě další problém dynamického kontrastu, při jeho zapnutí se to zhoršuje kolem čistě bílé (ono to i téměř bílou trošku přepálí až je z ní zcela bílá a tedy nelze pak rozlišovat odstíny kolem bílé). Což má pak za následek, že spousta věcí je přepálených do čistě bílé.
Zase na některé tmavé scény je dynamický kontrast dobrý.

Ještě jsem si našel jedno nastavení s dynamickým kontrastem na nízká a budu teď dlouhodoběji srovnáat s nastavení s vypnutým dynamikým kontrastem.

Škoda je, že není více pamětí pro každý režim. Hodilo by se mít dvě nastavení pro film a dvě pro standardní s možností rychlého přepnutí (i když naštěstí mám ty dvě nastavení poměrně blízké, tedy případně jen zapntu dynamický kontrast na nízká a nepatrně uberu kontrast normální a jas).
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 16:30
ano protoze ve svete je i model 789 coz je taky 7 sam a ten ma jine specifikace takze jen takhle

jde to v servisnim menu ktere je tedy na vlastni nebezpeci :-)
zmacknes postupne info-menu-mute-power u vypnute tv a nabehne ale jestli to budes delat v nejaky kreci po nocich nebo rano tak bych radsi vydrzel do vanoc
tsetr (5)|7.12.2008 16:39
[QUOTE=Panzer.Dragon;205694]ano protoze ve svete je i model 789 coz je taky 7 sam a ten ma jine specifikace takze jen takhle

jde to v servisnim menu ktere je tedy na vlastni nebezpeci :-)
zmacknes postupne info-menu-mute-power u vypnute tv a nabehne ale jestli to budes delat v nejaky kreci po nocich nebo rano tak bych radsi vydrzel do vanoc[/QUOTE]

jj diky za info...
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 16:43
2MlokCZ rezerva znamena cerna obraz? ja tam zas dal naprikad radio kde je uprostred jen takova znacka ze je to radio a okolo je cerno jde tam docilit stejneho efektu jako u pc ale to jde pri prepnuti kanalu na neco s obrazem samozrejme hned pryc a o zhasinani si muzem nechat leda zdat tady se na to chystam za chvili zas jit

presne nato sem dneska myslel ze bych potreboval aspon treba dve tri nastaveni coz ale mozna jde snad si to pamatuje i pro treba dynamicky mod ikdyz kdyz vypinam pc tak tam mam jako posledni treba film a myslim ze to bude vesmes to stejne akorat jiny nazev,me to teda napadlo hlavne kdyz sem u jednoho filmu mohl byt vys s jasem asi o 7 a pak u jineho to nestacilo tak bych si klidne zase prepl uz ulozeny a bylo ale bude toho urcite vic co by napriklad pro animak bylo urcite jine nez treba transformers :-)

s tim kontrastem sem si zatim rikal ze dynamicky mi dost ubere rezervu pri jasu a normalnim kontrastu takze zatim sem ho neplanoval ale zamerim se jeste na ty detaily
MlokCZ (636)|7.12.2008 16:57
Ano, rezerva je černý obraz. Škoda, že se nedá využít třeba profil dynamický a že nelze na každém profilu docílit libovolného nastavení. Takhle tam je mód dynamický zcela k ničemu.
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 17:08
tak sem to ted jen zbezne zkousel a beru zpet to s tim ze si muzem nechat zdat o dvb-t se zhasinanim jde to pomerne v klidu i tam u rezervy i treba u toho znaku radia uprostred a porad sem na pomerne prijatelnych hodnotach i pro barevnej obraz ale musim to jeste vic prozkoumat jen ze to taky pujde..stejne tam ale bude treba logo tv atd takze s realnou tmou to asi nepujde ale slo by to do ty faze tesne pred vypnutim

ten dynamickej sem nestudoval co tam je natvrdo ze to nejde zmenit?

edit:uz to vidim komplet podrobne nastaveni+ma navic dnie treba s tim pujde nejak pracovat ale je to spise k nicemu kdyby to nebylo takhle omezeny tak by to bylo v pohode ale takhle je to k nicemu

u dvb-t to bude docela orisek to spravne skloubit aby zhasinala ale zatim se o to pokousim ikdyz mi na tom zas tak nezalezi mam to zhasinani fakt rad a bylo by fajn i u dvb-t

zatim k tomu pristupuju tak ze chci najit limity pro zahasinani a cernou a pak do toho budu aplikovat zmeny barev,tu bilou je pottreba taky hlidat no ale u toho co tam mam ted pro pc mi prisla pomerne dobra ikdyz nevim jak s detailama schvalne tam zkusim dat par tech obrazcu jak to ukazuje..
MlokCZ (636)|7.12.2008 19:00
Ono ani standardní nejde nastavovat zcela jako film, má zakázané použtí teplých barev, které se mi zdají při použití v úplné tmě nejlepší. Ale stejně potřebuju jeden profil, který se hodí do ne úplné tmy, takže bych si stejně nemohl standardní zabrat jen na mírně upravené nastavení k nastavení film
U dynamického už si to už sám zjistil + opět nemožnost použít teplých barev.
U dynamického je to prostě natvrdo cílené ke všem zapnutým dynamickým fičůrkám TV a použitelné to není (možná tak pro použití za slunečného dne bez jakéhkoliv zatahování, ale tak se stejně nedívám nikdy). Chvíli jsem si s tím dynamickým hrál, že jsem chtěl vyzkoušet DNIe, ale nic co by se blížilo použitelnosti jsem z toho nedostal.
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 19:12
pak je tu jeste jedna moznost jak posunout ten bod kdy se obraz vypne a to je servisni menu,urcite malou rezervu ledky maj ale zas aby je to neznicilo urcite tam bude nejaka featura na pridani kontrastu :-) protoze se mi porad nedari at zkousim sebejinaci kombinace dostat se u tech obrazcu s rozeznatelnosti do prvni rady koncim o radu niz zatim zkousim jen u cerne jeste teda par kombinaci zbyva ale vesmes je to dost podobne

schvalne sem zkousel jestli u modu zabava kino to ladici ze samsungu tak udelali jestli se zhasinaj a zhasinaj ale obrazce koncej dost tragicky o hodne dal o nekolik obrazcu oproti memu nastaveni tys to zkousel podle tech obrazcu kam to rozeznas u tveho nastaveni? nezkousel sem ho

edit:u bile sem na tom prakticky perfektne pokud se hodne soustredim tak nerozeznam prakticky jen ten uplne posledni
MlokCZ (636)|7.12.2008 19:33
Kombinaci abych viděl zcela všechny obrazce + ještě zhasínaly ledky taky nedokážu nastavit.
Ale nevidět celou řadu, to už by se mi nelíbilo.

U těch obrazců hodně záleží, kdy se řekne, že jsou vidět. Tím myslím zda jsou vidět při rychlém přeostření po koukání mimo TV nebo až po chvilce soustředění.
V tuhle chvíli to mám tak, že u barevných sloupec 1 (neblíže černé), tak vidím jen pro některé barvy (nevidím jen dvě).
U černé okamžitě vidím 4ku. 3jku pak když se chvilinku soustředím a 2jku když do toho vejrám déle a fakt se snažím (a ještě je to takové na hraně, spíš se mi už ztrácí, pro film je to tajko bych ji neviděl, už ta 3jka je pro film spíš jako bych ji neviděl). 1-čku nevidím.
Vše je pro místo ze kterého normálně sleduji, z úhlu pak vidím bez problémů i jedničku (z úhlu je to ale spíš jen pro kontrolu chování, pro reálné koukání to není podstatné, odtamtud nekoukám).
U bílé pak vidím okamžitě 252, 253 po krátkém zaostření, 254 když do toho vejrám dlouho, tak nakonec taky vidím.

Tohle je pro nastavení bez dynamického kontrastu. S dynamickým kontrastem přijdu o cca 1,5 bílé.

A pak jak jsem psal, s druhou grafikou (tedy s více jinými grafikami, vše Radeony HD) vidím o jednu bílou méně (pro stejná nastavení) a nijak jsem nedokázal v ovladačích nastavit, bych to dohnal.

Samozřejmě lze nastavit, abych viděl úplně všechny obrazce, ale to už nelze současně s tím, aby zhasínaly ledky na černou a byla černo černá.

Když není vidět celá první řada u černé, tak to už se projeví na detailech ve filmu, že mizí, to už je moc.

Edit: Ještě doplním k tomu dynamickému kontrastu, opravdu to dělá nepřirozeným, hrál jsem si teď dost dlouho s prohlížením fotek, s tím nastavením bez dynamického kontrastu jsou vynikající. S dynamickým kontrastem jsou přepálený a nepřirozený. U filmu není žádné srovnání, jak by to mělo vypadat a proto se občas dynamikcý kontrast zdá hezčí, ale není to pak moc reálné.
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 19:45
tak pokud dam tve nastaveni tak nezhasinam :-) musim jit o par bodu bud s kontrastem nebo jasem niz a nebo neco od kazdeho coz zpusobi ze se dostanu do druhe rady u cerne asi to bude uz zminovanou dobrou grafickou kartou u tebe
MlokCZ (636)|7.12.2008 19:57
[QUOTE=Panzer.Dragon;205723]tak pokud dam tve nastaveni tak nezhasinam :-) musim jit o par bodu bud s kontrastem nebo jasem niz a nebo neco od kazdeho coz zpusobi ze se dostanu do druhe rady u cerne asi to bude uz zminovanou dobrou grafickou kartou[/QUOTE]

Já ještě udělal jednu změnu, jas o 1 níže na 49 a kontrast tak můžu až na 87 a zhasínám. Pro obraz lepší to kombinace.

Ta přesná hodnota kdy se zhasíná se podle mě může nejen lišit pro různé zdroje (tedy i pro různé grafiky), ale i dva kusy stejné TV nemusí být naprosto totožné a mohou se lišit.
Panzer.Dragon (1081)|7.12.2008 20:01
a taky urcite vlastne ruzne video u ceho to zkousis? to uz mam vyzkousene dva trailery a kazdej je jinde jako ten horsi samozrejme pokreje ten lepsi ale naopak ne
MlokCZ (636)|7.12.2008 20:49
Tak na jakém videu se to zkouší by mělo být jedno. Pokud je tam skutečně černá, tak pak mi ledky zhasnou, pokud už v tom videu černá není (a je to o odstín jinde), tak pak samozřejmě ledky už zhasínat nemohou, s tím se nedá nic dělat a samozřejmě to nebudu nastavovat pro něco jiného než úplnou černou.
Testuju podle jakékoliv 100% černé, většinou pro rychlost třeba na začátku většiny filmů/seriálů než začnou.
Během děje už pak záleží na konkrétní scéně, některá černá je, některá není.
jordan23 (213)|8.12.2008 15:44
[QUOTE=MlokCZ;205698]Ano, rezerva je černý obraz. Škoda, že se nedá využít třeba profil dynamický a že nelze na každém profilu docílit libovolného nastavení. Takhle tam je mód dynamický zcela k ničemu.[/QUOTE]

Ještě jsem to nezkoušel, ale mód dynamický nejde zcela přenastavit podle svých představ??? :confused:

A můžete sem prosím dát odkaz na ty testovací obrazce, nebo je sem přímo uložit?
Díky
jordan23 (213)|8.12.2008 16:04
-----
MlokCZ (636)|8.12.2008 16:31
jordan23 (213)|8.12.2008 16:53
Jak mám zpřístupnit nastavení Úroveň černé HDMI
Mám zapojený PC přes HDMI do HDMI2 a volba je stále zašedlá. Zkoušel jsem režim standard i film.
MlokCZ (636)|8.12.2008 17:23
[QUOTE=jordan23;205921]Jak mám zpřístupnit nastavení Úroveň černé HDMI
Mám zapojený PC přes HDMI do HDMI2 a volba je stále zašedlá. Zkoušel jsem režim standard i film.[/QUOTE]

A ostatní nastavení máš povolené nebo ne? Jakou obnovovací frekvenci máš nastavenou?
Cílem je, abys nejel v PC režimu, což u většiny grafický karet pro 60Hz ovlivní nastavení v TV, jaké zařízení přiřadíš pro hdmi2 vstup v nastavení TV (tam je třeba nedávat PC). A sem tam pro některé grafiky (konkrétně např. pro muj Radeon X300, tak tam na 60Hz at dám PC nebo ne, tak jede v PC režimu).
Jedu ale trvale ve 24Hz, takže je mi to jedno, na filmy je stejně nejlepší jet v režimu obnovovací frekvence dle sledovaných filmů (tedy nejčastěji těch 24Hz pro nejčastěji používanou frekvenci 23,976 u filmů).
Pro 24,25Hz pak TV nejede v PC režimu, takže všechny volby včetně úrovně hdmi jsou povolené.
MlokCZ (636)|8.12.2008 18:40
Takže sem nahodím problém související s úrovní černé pro hdmi, který se nakousnul v sousedním threadu.
Nejprve, co znamenají vlastně nastavení hdmi černé:
- normální: TV očekává signál v plném rozsahu 0-255, což je jak je standardně používání v PC
- nízké: TV očekává signál v rozsahu 16-235, což je standard používáná u téměř všech filmů a ve videotechnice obecně (tedy ze zařízení jako STB, DVD, BR) leze standardně ten rozsah 16-235

Je jasné, že na TV to musí být nastavené shodně se zdrojem. To každý pozná na první pohled, jak to má být správně, i kdyby nevěděl, co mu ze zdroje signálu leze. Tedy nastavení v TV je jasné a tady není co řešit.

Otázkou ovšem zůstává, jak to přesně řešit na straně PC, aby nedocházelo ke zbytečným přepočtům z jednoho rozsahu do druhého. Tedy zda nevynutit v celém SW řetězci v PC (od kodeku, přes renderer po ovladače), aby byl zachován rozsah 16-235 (ve kterém bude většina filmů) a pak k tomu samozřejmě příslušně přenpout TV (tedy do nastavení úroveň černé HDMI na nízká).
Bohužel vizuální test rozdílů se tady nedělá snadno. Pro otestování mimo film je to jednoduché, tam to lze přesně např. dle lagom-lcd-testu.
Pro film by ale tyto obrazce museli být přímo v nějakém testovacím filmu, aby se do hry zapojil celý dekódovací a zobrazovací řetězec filmu.

Není to tedy už vyloženě problematika nastavení 786tky, ale PC. Ale souvisí to s nastavením hdmi černé u 786tky.
jordan23 (213)|8.12.2008 20:07
[QUOTE=MlokCZ;205926]A ostatní nastavení máš povolené nebo ne? Jakou obnovovací frekvenci máš nastavenou?
Cílem je, abys nejel v PC režimu, což u většiny grafický karet pro 60Hz ovlivní nastavení v TV, jaké zařízení přiřadíš pro hdmi2 vstup v nastavení TV (tam je třeba nedávat PC). A sem tam pro některé grafiky (konkrétně např. pro muj Radeon X300, tak tam na 60Hz at dám PC nebo ne, tak jede v PC režimu).
Jedu ale trvale ve 24Hz, takže je mi to jedno, na filmy je stejně nejlepší jet v režimu obnovovací frekvence dle sledovaných filmů (tedy nejčastěji těch 24Hz pro nejčastěji používanou frekvenci 23,976 u filmů).
Pro 24,25Hz pak TV nejede v PC režimu, takže všechny volby včetně úrovně hdmi jsou povolené.[/QUOTE]

Ostatní mám povolené, kromě, černé HDMI a DNIe.
HDMI2 nemám pojmenovaný a rozlišení mám 1920x1080 @60Hz
MlokCZ (636)|8.12.2008 20:51
[QUOTE=jordan23;205943]Ostatní mám povolené, kromě, černé HDMI a DNIe.
HDMI2 nemám pojmenovaný a rozlišení mám 1920x1080 @60Hz[/QUOTE]

DNIe je v pořádku, to je povolené pouze v profilu dynamický. U té černé to bude nějak souviset s právě tím mojím předchozím přísvěkem k tomu. Zkusil bych ještě chování při 24Hz (což je stejně ideální tak mít nastavené).
A pokud se to chová správně, tedy, že by to byl případ, kdy např. TV dedetuje přes hdmi sama správně rozsah signálu (zda je 0-255 nebo 16-235), tak to ani nemusíš řešit, že to nejde nastavit. A jestli to je dobře se pozná na první pohled.
Koukám, že se to chová s každou grafikou a ovladači jinak a taky se to může chovat jinak v případě připojení DVI->HDMI x HDMI->HDMI. Já to mám DVI->HDMI kabelem (přímým, tedy bez redukce).
jordan23 (213)|11.12.2008 09:37
Přidávám moje nastavení:

- podsvícení: 4
- kontrast: 80
- jas: 50
- ostrost: 40
- barvy: 45
- odstín: 50
- nastavení černé: střední
- dyn. kontrast: nízký
- gamma: 0
- kolorim. prostor: přirozený
- pleťové odstíny: +5
- zvýraznění orajů: vypnuto
- teplota barev: normální barvy
- rozměr: automatický (digiTV), 16:9 (STB)
- digitální NR: vypnuto
- úroveň černé HDMI: normální
- motion plus 100Hz: nízké
- režim pouze modrá: vypnuto
- fce smart LED: zapnuto
MlokCZ (636)|11.12.2008 10:05
jordan23:
Co máš za zdroje připojené na hdmi? Jestli to chápu dobře z toho, co uvádíš u rozměru, tak používáš STB. Pak mi ale není moc jasné, jak můžeš používat nastavení černá HDMI na normální.
STB používá barevené rozsahy používáné v TV technice, tzn. 16-235. TV při nastavení černé na HDMI na normální čeká rozsah 0-255. To pak znamená, že černá z STB (což je 16) se pak zobrazuje jako šedivá 16 (TV čeká jako černou 0).
Neznám tedy Tvůj STB, ale je mi divné, že by to byla vyjímka, která používá PC rozsah 0-255.

Možná to pak trošku vykompenzuješ nastavením černé na střední a u bílé to zase může vykompenzovat dynamický kontrast (který světlé barvy přepaluje a možná tak bílou přepálí z těch 235 výše až třeba k těm 255, co by měla být).

Samozřejmě každému sedí jiné nastavení, to je pochopitelné, ale zkusil bych to doladit se správným nastavením hdmi černé. On ten název hdmi černá je dost nešťastný, protože to nastavení se netýká pouze černé, ale celého rozsahu barev, který čeká na vstupu a jako jediné nastavení neslouží k doladění obrazu, jak komu vyhovuje, ale k tomu, aby umožnil připojení PC bez komplikací (PC je jediný zdroj, který standardně používá rozsah 0-255, i když i u PC lze vyřešit, aby na výstupu bylo 16-235). Tedy pouze počítač (pokud není nastavený aby používál 16-235) by měl mít nastavení hdmi černé na normální, všechna ostatní zařízení by měla používat nastavení hdmi černá na nízká.
jordan23 (213)|11.12.2008 12:01
jak jsem psal jinde, nastavení černé HDMI nejsem schopen zpřístupnit. Je tam nasteveno automaticky normální.
STB mám připojené přes Scart (Handan 6000) a přes HDMI mám připojené PC.
V PC jsem zkoušel nastavit různé režimy, ale ani v jednom se mi nastavení černé HDMI "neotevřelo".
MlokCZ (636)|11.12.2008 12:49
[QUOTE=jordan23;206336]jak jsem psal jinde, nastavení černé HDMI nejsem schopen zpřístupnit. Je tam nasteveno automaticky normální.
STB mám připojené přes Scart (Handan 6000) a přes HDMI mám připojené PC.
V PC jsem zkoušel nastavit různé režimy, ale ani v jednom se mi nastavení černé HDMI "neotevřelo".[/QUOTE]

Sory, to jsem vlastně četl a i na to reagoval a teď jsem si to neuvědomil, moje chyba.
Panzer.Dragon (1081)|14.12.2008 01:05
valyhonda (111)|15.1.2009 19:36
Co znamena 100Hz motion?Je lepsi to mit zaple,nebo vyple?
Panzer.Dragon (1081)|15.1.2009 19:53
k tomu nastaveni co sem daval ten odkaz tak urcite je tam potreba udelat zmenu ve zvyseni jasu jinak je to moc tmavy..
mac_cz (86)|16.1.2009 09:16
[QUOTE=valyhonda;211982]Co znamena 100Hz motion?Je lepsi to mit zaple,nebo vyple?[/QUOTE]

Urcite bys zde popis teto fce nasel, ja jako jeji zastance to ale klidne zopakuji :-)
Tato fce mezi 2 prijate snimky vlozi dalsi, ktery je z tech dvou vypocitan. Predstav si scenu, kde je jede auto zprava doleva. Na prvnim snimku je auto vpravo, na druhem vlevo a TV vytvori a zobrazi jeste snimek, kde je auto uprostred. Dusledkem je plynulejsi pohyb sceny. Protoze je takovyto vypocet velmi narocny a nekdy nepresny, umoznuji TV, ktere tuto funkci podporuji, ji nastavit v nekolika urovnich.