Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem propojeni TV LCD - HTPC

Carpe (1)|22.11.2008 23:50
Ahoj, prosim o radu. Mam HTPC propojene pomoci HDMI - HDMI kabelu s LCD TV. Potiz je, ze se mi nezobrazuje obraz z HTPC na obrazovce, vubec ho nedetekuje. Jsem v tom nezkuseny a prosim o radu. Pokud zapojim pres VGA LCD monitor, na monitoru vse OK. Pokud je zapojeny monitor i TV soucasne, obraz jde pouze na monitoru, pokud rozsirim plochu i na TV, obraz na TV se vubec nedetekuje, jedine kdyz snizim rozliseni na 800x600 60Hz, jine ne. Pokud odpojim monitor a necham pres HDMI pripojenou pouze TV, tak se na TV obraz vubec nedetekuje. Co s tim? Vubec si nevim rady.

HTPC: HTPC GIGABYTE MA78GM-S2H, Athlon 64X2 4850+, DDR2-800MHz CL5 2x1GB, ASUS TS-6A1 250W
TV: Sony KDL-40W4000

Edit: Tak zmena, pokud vypnu v Catalystech kolonku nastaveni GPU, tak obraz na samotne TV spojene s HTPC nabehne, ovsem pouze v tom rozliseni 800x600, kdyz nastavim vice, vypadne obraz.

Edit 2: Podarilo se mi rozjet FULL HD z notesu Acer Aspire 6920G s HDMI vystupem (grafika nVidia 9500GS) aniz bych cokoli nastavoval (stacilo jen zasunout HDMI kabl a hle - hned naskocil FULL HD obraz). Ale porad se mi to nedari na HTPC s Atinou a Catalysty, at delam co delam. Poradte nekdo prosim, co by se dalo jeste zkusit.
Sefca (59)|30.11.2008 13:03
Určitě nastavuješ v PC takové rozlišení a obnovovací frekvenci, kterou televize podporuje? Nejde o to mít tam nižší rozlišení než maximální rozlišení televize, ale přesně rozlišení, se kterým telka umí pracovat. A ať už je to jakékoliv rozlišení, frekvence by vždycky měla být 60 Hz.